2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Annem eşim bide kızım gidicez sabah kızımi ablamlara bırakmak istemedim iyi mi edicem blmiyorum ama özel oda ztn takılsın uyursa uyusun dedm 7 de gtcem ablamlarda dogumdan 2 3 saat sonra gelcek ztn bide yanımda olsun biz çıkınca onu görmek istediğim için cocuguda goturuyom bakalm 🙈 balon fln sisirir artık

Kızlar regl olan var mı başladı mı sizde benim 26. Gün kanamam bitmişti bugün siyahlı kahveli kanamam başladı galiba adet oldum 20 gün durup sonra devam etmez herhalde lohusa kanaması rosaline16 rosaline16 @NominalVaryasyon @nazende5501 damlakcbs damlakcbs
Vallahi ben 40 gün kanadim😅kan gormek istemiyorum. Ama adet olabilirsin sanmıyorum lobusa kanaması oldugunu arkadaslarim lohusaligin içinde bile adet gormustu doktor olabilir normal 1 sene sonra da oluyor hemen de

Tüm mesajları şimdi okudum. Tek tek etiketleyemedim teyzeleri hepinize teşekkür ederiz, Allah hepimizin yavrularını bize bağışlasın göz aydınlığı etsin musmutlu büyüsünler inşallah. 🤗
Biz iyiye gidiyoruz, ağrılarım ve kanamam azalıyor, bebeğimi iki saatte bir uyandırıp emziriyorum, ilk sol memeyi tutturamamıştım doğrulup kucağımda emzirince onu da tuttu şükür. Yeni anne olarak bugünden itibaren ben de bebişle ilgili sorularla sizi darlayacağım sanırım. 🥰

Benim sütümde yetersiz sağsamda emzirsemde doymasına yetmiyor mecburen mama ilaveli devam ediyorum. Göğüslerinde sertlik varaa mutlaka sağarak boşaltmalısın. Çokda stres yapma kendine stres hem süte hemde bebeğe zarar. Biraz zaman geçince alışacaksınız birbirinize
ay inşallah canım ya bakalım. Süt artırıcı falan kullanıyor musun? Ben bestlak kullanıyorum iyi geldi gibi. Belki de psikolojiktir bilmiyorum ama . Bir de arifoğlunun anne çayı varmış ondan da sipariş ettim yorumları iyiydi sende bir bak istersen

Annem eşim bide kızım gidicez sabah kızımi ablamlara bırakmak istemedim iyi mi edicem blmiyorum ama özel oda ztn takılsın uyursa uyusun dedm 7 de gtcem ablamlarda dogumdan 2 3 saat sonra gelcek ztn bide yanımda olsun biz çıkınca onu görmek istediğim için cocuguda goturuyom bakalm 🙈 balon fln sisirir artık
Kaç yaşında kızın? Biz sabahın 5 inde uyanıp götürmüştük oğlumu, odada öğlen uyudu, abimler geldi oyaladı, bende bırakmak istemedim, kardeşini oda gördü ilk doğunca

Günaydın kızlaar, 4 gibi tuvalete kalktım sonra yine kasıklarımda gaz ağrısı sandım ama bi dinledim kendimi baktım gelip gelip gidiyor. Dayanılmayacak bi ağrı değil hafif hafif ama 5-7 dk da bir gelip 1 dk ya yakın sürdü 6 ya kadar.
sabah ezanını bekleyeyim dediim annem telaş yapmasın diye, o ara yatıp uyumuşum 😂 geri kaçırdım çocuğu resmen😂

Kızlar günaydın. Hstanede emmesi gayet güzeldi kızımın eve geldik ememiyor ağzına alıp çekmeyi bile denemiyor sadece meme ucum ağzında ağlıyor. Çok mu büyüdü meme ucum büyüktü zaten. Bşr ee sürekli ağlıyor bebek hiç 1 saat uyuduğunu bilmiyorum. Haliyle ben de 3 gecedir hiç uyumadum gündüz 1 saat gece bir saat toplasan uyumuşumdur. Afedersiniz tuvalete bile zor gidiyorum ağlıyor sürekli. Çıldıracağım az kaldı.
Bugün elektrikli pompa aldıracam da Weewell marka bşraz uygunmuş sizce nasıl kullanan var mı aranızda?

Günaydın kızlaar, 4 gibi tuvalete kalktım sonra yine kasıklarımda gaz ağrısı sandım ama bi dinledim kendimi baktım gelip gelip gidiyor. Dayanılmayacak bi ağrı değil hafif hafif ama 5-7 dk da bir gelip 1 dk ya yakın sürdü 6 ya kadar.
sabah ezanını bekleyeyim dediim annem telaş yapmasın diye, o ara yatıp uyumuşum 😂 geri kaçırdım çocuğu resmen😂
Ay geliyor o zamqn biriki güne en fazla.

Kızlar günaydın. Hstanede emmesi gayet güzeldi kızımın eve geldik ememiyor ağzına alıp çekmeyi bile denemiyor sadece meme ucum ağzında ağlıyor. Çok mu büyüdü meme ucum büyüktü zaten. Bşr ee sürekli ağlıyor bebek hiç 1 saat uyuduğunu bilmiyorum. Haliyle ben de 3 gecedir hiç uyumadum gündüz 1 saat gece bir saat toplasan uyumuşumdur. Afedersiniz tuvalete bile zor gidiyorum ağlıyor sürekli. Çıldıracağım az kaldı.
Bugün elektrikli pompa aldıracam da Weewell marka bşraz uygunmuş sizce nasıl kullanan var mı aranızda?
Böyle ucundan süt damlatıyor musun ağzına? Kokusunu takip edip alır belki ağzına. Emmiş ya aslında başlarda niye bıraktı ki hay allah.

Diğer mesajına da inşallah diyorum :) bu sabah öncekilerden farklı uyandım kesinlikle, bana da bir şeyler olacak gibi geliyor bakalım 🙏🏼

Weewel in pompasini kullanmadım kullanan da yok etrafimda ama o markanın ürünleri iyi oluyor. Gerçi bu biraz da şans işi ama garantisini saklarsin. Umarım bir an önce emmeye başlar kuzucuk. Sağdikça sütün artar, arttıkça o da memeyi çekmeye başlar

ay inşallah canım ya bakalım. Süt artırıcı falan kullanıyor musun? Ben bestlak kullanıyorum iyi geldi gibi. Belki de psikolojiktir bilmiyorum ama . Bir de arifoğlunun anne çayı varmış ondan da sipariş ettim yorumları iyiydi sende bir bak istersen
Bestlak bana hastanede başlamışlardı zaten kullandım 1 şişe. Hipp anne çayı içiyorum rezene ve anason çayı içiyorum ama çok etkili olmadı malesef

Kızlarım size bir şey soracağım.
Benim bebiş 27 aralıkta doğdu . İlk üç gün hiç sütüm yoktu ve doğum plansız olduğu için kaşık falan da koymayı unutmuşum biberonla verdik mamayı. Şu an yavaş yavaş mamayı azalttım ama bebek doymuyor gibi geliyor. Yani sütüm var ama emdiğinde böyle mamanınki kadar doymuş gelmiyor. Mama aldıktan sonra rahatlıyor bir saat falan gözü açık ağlamadan duruyor ama meme aldıktan sonra hiç öyle değil yani rahatlamış ya da uysal olmuyor . Böyle lıkır lıkır içme sesi de gelmiyor emerken . Ve mamadan sonra meme aramıyor hemen ama emzirdiğim zaman sürekli ağzı aranıyor, hep memede kalmak istiyor. Acaba doymuyor mu anne sütüyle bilemiyorum
Benimde sütüm gelmedi biberonla değil şırınga ile verdik ve deli gibi bebeği mememde sabaha kadar emdirdim. Ama sonuç sarılık oldu . Meğer hiç emmemis . Sonra hastane süreci derken orda mama veriyorlardı benimde sütüm azaldı 3 saatte bir emzirmeye gittiğim için. Eve gelince de mama süt devam ettik. İlk başta memeyi verin mamayı azaltın. Ve memede doymasa ağlasa bile sakinleştirip yine memeyi teklif edin. Ben bu şekilde emzire emzire sütüm gelmeye başladı. Mamayı da tamamen bıraktım. Mama mayıştiriyor çocuğu. Bir anda kesmeyin. Hastanenin son günü bir anda hiç mama vermemiştim çocuk sabaha kadar aglamisti ve hemşire gelip mama verince susmustu. Kesinlikle biberon kullanmayın kaşık biberon veya kadeh kullanın. Şırınga için büyümüştür. Uykunuzu alın. Goguslerinize sıcak kompres uygulayın her gün duş alın. Bebek kendini çok geri çekiyorsa memeden futbol topu pozisyonunda veya yatarak emzirmeye çalışın. Hatta ben çıplak bebeğimle banyoya giriyorum. Leğen artık kullanmıyoruz ikimiz birlikte her gün banyo yapıyoruz sütü artırır. Ve kesinlikle sürekli emzirin . Umarım bebişiniz sağlıkla büyür ❤️

Bi de infantil diskinezi diye bir şey var bu kaka yaparken ıkınma,uykusunda huzursuzlanıp kasılıp durma o da olabilir. Bizimki de kakada zorlanıyor 9 günlük olduk. Ama kıvamı falan hep aynı kaslar gelişmediği için nasıl gevşeteceğini bilemiyormuş.

Ay bu benim bebeğim olabilir o kadar ikiniyor ki kıpkırmızı oluyor değişik sesler çıkartıyor..hiç huzurlu uykusu yok . Gazdan sanıyordum bacaklarıni hareket ettirip biraz gaz attiriyorum ama sonuç biraz rahatlama sonrası yine ıkınma krizleri

Benimde sütüm gelmedi biberonla değil şırınga ile verdik ve deli gibi bebeği mememde sabaha kadar emdirdim. Ama sonuç sarılık oldu . Meğer hiç emmemis . Sonra hastane süreci derken orda mama veriyorlardı benimde sütüm azaldı 3 saatte bir emzirmeye gittiğim için. Eve gelince de mama süt devam ettik. İlk başta memeyi verin mamayı azaltın. Ve memede doymasa ağlasa bile sakinleştirip yine memeyi teklif edin. Ben bu şekilde emzire emzire sütüm gelmeye başladı. Mamayı da tamamen bıraktım. Mama mayıştiriyor çocuğu. Bir anda kesmeyin. Hastanenin son günü bir anda hiç mama vermemiştim çocuk sabaha kadar aglamisti ve hemşire gelip mama verince susmustu. Kesinlikle biberon kullanmayın kaşık biberon veya kadeh kullanın. Şırınga için büyümüştür. Uykunuzu alın. Goguslerinize sıcak kompres uygulayın her gün duş alın. Bebek kendini çok geri çekiyorsa memeden futbol topu pozisyonunda veya yatarak emzirmeye çalışın. Hatta ben çıplak bebeğimle banyoya giriyorum. Leğen artık kullanmıyoruz ikimiz birlikte her gün banyo yapıyoruz sütü artırır. Ve kesinlikle sürekli emzirin . Umarım bebişiniz sağlıkla büyür ❤️
Birlikte duş almak çok iyi fikir ama ben kayıp düşersek diye korkudan giremiyorum. Cesaret edebilsem denicem ben de.

Birlikte duş almak çok iyi fikir ama ben kayıp düşersek diye korkudan giremiyorum. Cesaret edebilsem denicem ben de.
Ben eşimle beraber giriyorum tabureye oturuyorum ten teması yapıyoruz. Hatta babası da yapıyor. Biz yıkanırken o üzerimize su döküyor. Orda emzirmeyi deneyebilirsiniz daha sakin oluyorlar. Alışırsam tek de giricem oğlumla banyoya. Kesinlikle korkmayın o sizin bebeğiniz sizden daha iyi kimse koruyamaz ❤️

Kızlar bu arada doktorum bebeğin gazı için günde 2-3 kez 1 çay kaşığı kaynamış soğumuş su önerdi. Mama ile beslenen bebeklerde mama yoğunluğunu seyreltiyormuş. Bazı emziren annelerde de süt çok yoğun kıvamlı olduğu için bebekler sindiremiyormuş onun için su etkili oluyormuş ben bugün denemeye başladım sonucunuda paylaşırım sizinle

X