2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Philips avent aldım ama henüz ulaşmadı elime, iyi mi bilemicem geldiğinde kullanıp yazarım dicem ama o zamana sen de almış olursun. Oğlumda medela pompa kullandım hastane tipleri bile halt etmiş yanında, ama en son yazın bile 11 bin civarıydı alamam tabi artık, medela ve ameda pompada en iyisi, bütçen varsa alırsan onlardan pişman olmazsın ama tabi o kadar parayı hemen işe baslayacaklar vermeli. Saglam sut cikardigi için hem günlük miktarı karşılar hem süt azalmaz. Bakalım Philips nasıl çıkacak, kiwiden beklentim yoktu zaten ucuz olduğu için ama avent çok aşırı ucuz değildi, umarım hayal kırıklığı olmaz.
Yok canım o fiyatlara çıkabilmem mümkün değil. Henüz almadım elle sağmaya çalışıyorum😕 Lansinoh ve Avent aynı dedi bi arkadaşım. İlk sağımlarda çok süt çıkarmıyor zaten dedi. Elimde lansinoh varken almayayım dedim ben de. Mamajoo güçlü çekiyormuş. İlk sağımlarda rahatlama yapıyor ama sonra memeyi acıtmaya başlıyormuş. Herkes başka bişey diyor pompa konusunda. Memeye göre mi değişiyor anlamadım beynim yandi. Kararsız beklerken mastit olmam inşallah 🙏🏻☺️

Tecrübeli annelerim merhaba 37. Haftadayim iki gündür şeffaf yapışkanlı akıntım var nişan öyle gelir mi nette baktım bulamadım. Zaten yalancı kasılmalar ve kasık ağrılarım var, Bilen varsa yazabilir mi 😊🌺

Yok canım o fiyatlara çıkabilmem mümkün değil. Henüz almadım elle sağmaya çalışıyorum😕 Lansinoh ve Avent aynı dedi bi arkadaşım. İlk sağımlarda çok süt çıkarmıyor zaten dedi. Elimde lansinoh varken almayayım dedim ben de. Mamajoo güçlü çekiyormuş. İlk sağımlarda rahatlama yapıyor ama sonra memeyi acıtmaya başlıyormuş. Herkes başka bişey diyor pompa konusunda. Memeye göre mi değişiyor anlamadım beynim yandi. Kararsız beklerken mastit olmam inşallah 🙏🏻☺️
Mamajoo acıtıyor ama kiwi daha çok acıttı benim. Lansinoh ve avent ikisinden birini dusunebilirsin, Philips biraz daha uzun ömürlü olur diye düşünüyorum. Ama çekim gucu verimlilik ikisi arasında çok fark var mı bilmiyorum. İkisini kullananlar da memnun. Sadece bu pompaların çekim gücü zamanla düşüyor valflerini yenilesen de eski randımanı olmuyor. O yüzden alırken uzun ömürlü olup olmadigini da araştırmak lazım

Büyüdükçe azalıyor kakası her bebekte değişiyor ama benimki de günde 1 bazen 2 günde bir yapıyordu 20 günden sonra şimdi günde 2-3 kere yaptığı oluyor dönem dönem değişiyor daha önce konuşmuştuk sütle besleniyorsa 10 gün mamayla besleniyorsa 5 gün yapmazsa sıkıntı öyle hatırlıyorum
Tamam canım aklımda olsun ona göre panik yapayım 🤣

Kızlar bu arada sutu sagip biberonla veriyorum memeden çekemedigi için sarlik oluyordu az daha diye. Dr Brown "s biberonun 1 numarasini kullaniyorim buna rağmen hızlı mi cekiyor ne yapiyorsa bazen bogazina kaçıyor öksürüyor:KK43: var mı biberon oneriniz acaba? Bir de beslenirken hiriltili sesler cikariyor normal mi?

Tamam canım aklımda olsun ona göre panik yapayım 🤣
Bende 26 günlükken 2 gün yapmadı diye koşa koşa gitmiştim ordan biliyorum doktor şey demişti 5. Gün değil 40 kontrolü değil eniştem beni niye öptü naptında getirdin çocuğu kakasını yapmadı diyince baya bi gülmüştü zeytinyağı içir masaj yap diyip omzuma vurup gülerek çıkmıştı 😂😂😂

Kızlar bu arada sutu sagip biberonla veriyorum memeden çekemedigi için sarlik oluyordu az daha diye. Dr Brown "s biberonun 1 numarasini kullaniyorim buna rağmen hızlı mi cekiyor ne yapiyorsa bazen bogazina kaçıyor öksürüyor:KK43: var mı biberon oneriniz acaba? Bir de beslenirken hiriltili sesler cikariyor normal mi?
Hırıltı normal boğazı dar ya yani eğer burnu tıkalı değilse tabi dr browns prematüre emzik ucu var eğer dar ağız biberonun varsa onu al veya direk biberonu al bizede 1 no çok akışlı geliyor hep taşıyor krnarlardan genzine kaçıyor
Biberon

Emzik

Hırıltı normal boğazı dar ya yani eğer burnu tıkalı değilse tabi dr browns prematüre emzik ucu var eğer dar ağız biberonun varsa onu al veya direk biberonu al bizede 1 no çok akışlı geliyor hep taşıyor krnarlardan genzine kaçıyor
Biberon

Emzik
K Kushi_ Ben bundan yedek bulucam diye 4 prematüre emziği alsım hiç biri böyle akmıyor sonradan akıl edebildim web sitesini

Bende 26 günlükken 2 gün yapmadı diye koşa koşa gitmiştim ordan biliyorum doktor şey demişti 5. Gün değil 40 kontrolü değil eniştem beni niye öptü naptında getirdin çocuğu kakasını yapmadı diyince baya bi gülmüştü zeytinyağı içir masaj yap diyip omzuma vurup gülerek çıkmıştı 😂😂😂
Zeytinyağı mi icirelim?? 🥺 aa cidden mi?

Biberon

Emzik
Evet ya 1 no çok akisli demek ki bebemde değilmiş sorun 🤣 premature uç mu alıp takayım benn o halde ? Başka hi markaya gerek yok mu yani dersin canım

Bir de şeyi sorucam kızlar ne yiyip ne iciyorsunuz ya süte geçiyor herşey malum. Ekstra yiyip ictiginiz birşeyler var mı beya şunu bunu yemiyorum bebege dokunur dediginiz? Ben fırsat bulamadigimdan ne bulsam yiyor gibi birşeyim şu an ya :KK43:

Doktor reflüsü var demişti ama yine de normal değil gibime geliyor çok fazla kusuyor çünkü ağız dolusu korkutmaya başladı beni . Hala devam ediyor mu sizde
Bir gün iyiyse bir gün avuç içi kusuyor emerken bile agzindan burnundan geliyor kilo alımı az olursa ilaç başlarız dedi doktorumuz

Bir de şeyi sorucam kızlar ne yiyip ne iciyorsunuz ya süte geçiyor herşey malum. Ekstra yiyip ictiginiz birşeyler var mı beya şunu bunu yemiyorum bebege dokunur dediginiz? Ben fırsat bulamadigimdan ne bulsam yiyor gibi birşeyim şu an ya :KK43:
Hoşaf içiyorum ayva elma tahin pekmez çok yiyorum mercimek fasülye turşu soğan kabak lahana yemiyorum

Kızlar bir şey soracağım. Bebeğim bir haftalık oldu. Evin ısısı gayet iyi yani 22 ile 24 arasında tutuyoruz genelde. Bu durumda ben kat kat giydirmek istemiyorum ama eşim üşür diye giydirmek istiyor. Kaç kat giydirmeliyim ben bu bebeği?

X