2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ay hadi şükür, inan çok sevindim senin adına, sen sonra da vaktinde @Cimenlere_uzansam dogursun kendim doğurmuş kadar rahatlicam 😅 sağlıkla kucağına al, kolaylıkla gelsin minik kuzu. Haberdar et bizi mutlaka
Ben peki ?😂 listede yok muyum? Yoksa daha çok var sana mı diyor musun? Valla senden sonra doğuracağım gibi düşünüyorum ben de. Hep senin imzanı okuyorum 2 gün sonra ne olacak diye. Senden 2 gün sonra da doğururum bak 😀

Sezaryende spinal yapıyormuş. Ama normal doğumda epidural kırmızı çizgisiymiş yapamazmış. Çünkü doğumu uzatıcı etkisi varmış. -ki bu bende onun acele ettiği ve bitse de gitsem istediğinde olduğu hissini uyandırdı.- bir de bebeğin kafasının biraz büyümesi ve doğumda kafasının zor geçmesi gibi bir sonuç doğurabilirmiş. Ben de zaten dediğim gibi kesin yapılsın demiyorum. Ama doğum sırasında ihtiyaç halinde yapılabileceğini bilmek beni rahatlatan bir düşünce olacaktı. Ki ne yaşayacağımı bilmiyorum ama kendimi son ana kadar zorlamaya da hazırım.

Bu arada ayrıca normal istiyorsam bir de kendi çalıştığı, iyi anlaştığı ebeyle anlaşmamızın iyi olacağını, bu sayede ebenin bana doğumda eşlik edebileceğini ve ona daha az iş düşeceğini, benim de daha kolay doğum yapabileceğimi söyledi. Ebeyle konuştuk 10 bin lira istedi bir de hastane parası vs çok aşacaktı bizi. Sezaryen için verdiği ücretten 10 bin fazla oluyor bir de epiduralsiz. Normal doğurmamı istemiyordu yani sanırım özetle.
Anladım, anlattıklarına bakılırsa doktor değiştirmedeki kararın doğru olmuş gibi, epidural kısmına ben çok hakim degilim, sadece normal doğumda çok onerilmedigini biliyorum, sağlık açısından çok uygun degilmis (bebek sağlığı) ama diğer hususlarda evet iğreti edici, özellikle ücretli ebe olması, doktora daha az iş düşmesi filan, biraz daha az efor sarfetmek istiyor gibi bı izlenim uyandırıyor. Umarım bu doktorundan memnun kalırsın, senin ve bebeğin için en güzel doğum sekline birlikte karar verirsiniz.

Kızlar kac gündür yazamadım.2 Ocak'ta saat 10.05'te sezaryenle oğlum 3240 gr 50cm doğdu.Öyle tatlı ki yumuş yumuş mis kokulu koklamalara doyamıyorum.🥰 Darısı sizlere olsun sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah.
İkinci doğumum olmasına rağmen sütüm hemen gelmedi.Üç gün mama vermeye çalıştık sürekli uyuyordu uykudan uyandıramadik biraz zorladı bizi. Dün gece az az sütüm geldi çok şükür.Bugün emziredim.
Ay maşallah hayırlı olsun. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin
NurrBanuu NurrBanuu

Bu arada ben serbest meslek yapıyorum, bağkurluyum yani. Bugün 37+0 oldum. 32. haftada çalışabilir raporu almıştım. Şimdi çalışamaz raporu almak gerekiyor mu? Bilgisi olan var mı? Bugün de duruşmaya girdim. Çalışmamam mı gerekiyordu onu da bilemiyorum. Rapor parası gibi bir şey oluyormuş sanırım.
Ben kamudayim, dün izne ayrıldım, 37+0 olunca direk ayiriyorlarmis. Calisabilir raporunda zaten hangi tarihe kadar calisabilecegin yazıyor. O tarih dolgugu an otomatikman izinli sayılıyorsun bizde. Ben ekstra 37+0 da doktordan bişey almadım. Calisabilir raporunda 04/01/2024 tarihine kadar çalışması uygundur yazmışlar, ondan sonrası zorunlu doğum izni

Bu arada ben serbest meslek yapıyorum, bağkurluyum yani. Bugün 37+0 oldum. 32. haftada çalışabilir raporu almıştım. Şimdi çalışamaz raporu almak gerekiyor mu? Bilgisi olan var mı? Bugün de duruşmaya girdim. Çalışmamam mı gerekiyordu onu da bilemiyorum. Rapor parası gibi bir şey oluyormuş sanırım.
Bence muhasebecine sor kesinlikle, bağkurda bir şeyler değişmişti bi ara sanki bu işgöremezlik raporlarıyla ilgili. Ama rapor alman gerekir diye düşünüyorum.

Maşallah maşallah, Allah analı babalı büyütsün inşallah🧿.Sana da cok gecmis olsun.Ben de bugün gün aldım sezeryan icin 12ocak sabahı doğuracağım inşallah.38+4te.1haftadır zatürre geçiriyorum.cok kötüyüm ilac kullanıyorum mecburen,genel anestezi istiyordum omuriliğimdeki egrilik yuzunden iğne yapamamislardi bana daha önce ama ciğerim enfeksiyonlu ve nefes almamda sorun var o yüzden spinal olacak.panikte olacağım ama kaderde ne varsa onu yaşicaz artık.
Canım inşallah o zamana kadar iyileseceksin daha 1 hafta var iyi düşünelim iyi olsun.Spinalden korkma çok rahat , panik olursan zaten sakinleştirici yapıyorlar.Benimde bulantım oldu son anlarda hemen ilaç yaptılar serumun içine rahatladım

Pazartesi oğlan okula ben TV karsisina, bı diziye başlarım belki, ilk sezonun yarısına gelmeden doğururmusum 😅
Off var ya harika bir şey, ben bi haftadır bu moda geçtim hemen hemen, kızı ve babayı yollayıp hemen biraz daha yatış sonra güzel bir kahvaltı tepsisi hazırlayıp doğru tv başına 😂 başıma geleceklerden habersiz keyif yapıyorum 😁

Anladım, anlattıklarına bakılırsa doktor değiştirmedeki kararın doğru olmuş gibi, epidural kısmına ben çok hakim degilim, sadece normal doğumda çok onerilmedigini biliyorum, sağlık açısından çok uygun degilmis (bebek sağlığı) ama diğer hususlarda evet iğreti edici, özellikle ücretli ebe olması, doktora daha az iş düşmesi filan, biraz daha az efor sarfetmek istiyor gibi bı izlenim uyandırıyor. Umarım bu doktorundan memnun kalırsın, senin ve bebeğin için en güzel doğum sekline birlikte karar verirsiniz.
Çok teşekkürler. Kızımız kendisi karar versin istiyoruz aslında. Her şey yolunda giderse epidural olmadan normal doğum neden olmasın. Yeni doktorumuz da bu düşüncede. Gerekirse epidurale de karşı değil. Başta alternatif ağrı kesici-kolaylaştırıcı yöntemleri deneyeceğiz birlikte. Duş-egzersiz-nefes vs. Sonrasına doğum sırasındaki gelişmelere göre karar vereceğiz. Ekstra bir ebeyle anlaşmamıza gerek yok. Diğer doktorla olan konuşmamızı anlatmadık ona hiç. Ben ebe kadroma güveniyorum, süreci kolaylıkla geçirmen için ekip olarak elimizden geleni yapacağız dedi. Bakalım. Güzel şeyler olsun hepimiz için. 🩷

Ben de senin ve bebeğin için en güzel, en kolay ve en sağlıklı doğum şeklinin gerçekleşmesini dilerim. Hepimiz için öyle olsun. 🌸🩷

Ben peki ?😂 listede yok muyum? Yoksa daha çok var sana mı diyor musun? Valla senden sonra doğuracağım gibi düşünüyorum ben de. Hep senin imzanı okuyorum 2 gün sonra ne olacak diye. Senden 2 gün sonra da doğururum bak 😀
Ezo sürekli doğurmak için can atıyordu, çimen de ya doguramazsam stresi yaşıyor o yüzden onlar bı dogursun stres olmadan sonra sıra bize gelecek 😁 biz zaten grubun en sonundayiz galiba, bize kadar artık heyecan filan kalmaz, sessiz sedasız doğurur geliriz senle 😅

Off var ya harika bir şey, ben bi haftadır bu moda geçtim hemen hemen, kızı ve babayı yollayıp hemen biraz daha yatış sonra güzel bir kahvaltı tepsisi hazırlayıp doğru tv başına 😂 başıma geleceklerden habersiz keyif yapıyorum 😁
Bu hayallerimizi gerçekleştirmek için vaktimiz vardır umarım 😁

Ben kamudayim, dün izne ayrıldım, 37+0 olunca direk ayiriyorlarmis. Calisabilir raporunda zaten hangi tarihe kadar calisabilecegin yazıyor. O tarih dolgugu an otomatikman izinli sayılıyorsun bizde. Ben ekstra 37+0 da doktordan bişey almadım. Calisabilir raporunda 04/01/2024 tarihine kadar çalışması uygundur yazmışlar, ondan sonrası zorunlu doğum izni

Bence muhasebecine sor kesinlikle, bağkurda bir şeyler değişmişti bi ara sanki bu işgöremezlik raporlarıyla ilgili. Ama rapor alman gerekir diye düşünüyorum.
Cevaplarınız için teşekkür ederim.🌸 Benim çalışabilir raporum günü gününe değil, 9 Ocak’a kadar sanırım. Yarın muhasebeciyle konuşayım önce. Pazartesi zaten devlette kontrol randevum var duruma göre rapor alayım.

Merhaba canım bursa şehir hastanesindr bugün eputural anestezi ile sezeryanımı oldum 48 cm 2915 gr kızım doğdu şuan çok iyiyiz sabh 11 de doğdu 6 saat sonra sonta çekildi ve yürüyüş yaptım daha iyiyim güzel ilgileniyorlar tavsiye ederim odaları tek kişilik denk geldi bana bazıları çift de var aynı otel gibi valla çok lüks
Oy maşallah gözün aydın çok sevindim canım. Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.

Ezo sürekli doğurmak için can atıyordu, çimen de ya doguramazsam stresi yaşıyor o yüzden onlar bı dogursun stres olmadan sonra sıra bize gelecek 😁 biz zaten grubun en sonundayiz galiba, bize kadar artık heyecan filan kalmaz, sessiz sedasız doğurur geliriz senle 😅
Aynen öyle. Sakin sakin doğurur geliriz inşallah 😂 tanıdıklar falan sormaya başladılar ne zaman doğuracaksın halâ doğmadı mı ne kadar uzadı. Allah'ın işine de karışıyorlar 😀Ben ne bileyim ne zaman canı isterse ne zaman hayırlıysa o zaman gelsin kızım.

Kızlar inanabiliyor musunuz halâ kızıma isim bulamadık. Alina istedim oğlum istemedi Elisa dedim zarzor ikna ettim eşimi bu sefer bir video izledim anlamı kötü diye soğudum biraz isimden. Şimdi de Aylin düşünüyorum ama yanına da eda eklesem mi diye düşündüm ya bilemiyorum.
Elisa mı Aylin mi sizce hangisi daha hoş geliyor kulağa?

Kızlar inanabiliyor musunuz halâ kızıma isim bulamadık. Alina istedim oğlum istemedi Elisa dedim zarzor ikna ettim eşimi bu sefer bir video izledim anlamı kötü diye soğudum biraz isimden. Şimdi de Aylin düşünüyorum ama yanına da eda eklesem mi diye düşündüm ya bilemiyorum.
Elisa mı Aylin mi sizce hangisi daha hoş geliyor kulağa?
Aylin güzel geldi bana ama sizin ailece içinize sinsin 💐

X