2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Umarım kolaylıkla sağlıklı doğmuştur bebeğiniz. Güzel haberlerinizi bekliyoruz. ♥️

Herkesin güzel haberlerini bekliyoruz. 🌸

Ben de salı gününden beri 3 cm açıklıkla bekliyorum, suyum ve nişanım gelmedi. Her an gelebilir ile hiç gelmeyecek heralde arasında bir yerdeyim. Umarım kolaylıkla gelir bizim bebiş de. Zaman zaman hafif sancım oluyor. Düzenli değil, yoğun değil. Gönlüm normal doğumdan yana, şimdilik engel bi durum yok. Son anda doktor değişikliği yaptım kendi doktorum epidurale karşı olduğunu söylediği için. Bir de sezaryen konusunda biraz ısrarcı. Aslında mutlaka epidural olsun ya da normal olsun demiyorum ama ilk doğum olacak ve epidurale kesinlikle karşıyım demesi beni korkuttu. Umarım doğru bir karar vermişimdir. Normal doğum bekleyen kaderdaşlarıma ayrıca selamlar benden, beklemek keyifli ama yorucu.

Her birimiz için, güzel şeyler olsun dilerim. 🩷
Neden epidurale karsiymis? Sureci uzatıyor biraz ama bence travma yasamaktn iyidir gibi geliyor

Merhaba canım bursa şehir hastanesindr bugün eputural anestezi ile sezeryanımı oldum 48 cm 2915 gr kızım doğdu şuan çok iyiyiz sabh 11 de doğdu 6 saat sonra sonta çekildi ve yürüyüş yaptım daha iyiyim güzel ilgileniyorlar tavsiye ederim odaları tek kişilik denk geldi bana bazıları çift de var aynı otel gibi valla çok lüks
Allah analı babalı büyütsün, gözün aydın 🌸

Kizlarr takip edemiyorum burayi biraz toparlaninca döncem.doguran arkadaslari tebrik ederim hayirli olsun bebebislerinin saglikli uzun ömürleri olsun insallah.
Benim dogumdan sonra sütüm cok az geldi ama bebek kaka falan yapiyodu yetiyo sandik. Emip susmayinca mama takviyesi de yaptim ama buna ragmen sariligi cok yukseldi. Fototerapi icin yogun bakima yatirildi. Taburcu olduk toparlnmaya calisiyoruz.
Çok geçmiş olsun. Hemen toparlanır inşallah 🥰

Umarım kolaylıkla sağlıklı doğmuştur bebeğiniz. Güzel haberlerinizi bekliyoruz. ♥️

Herkesin güzel haberlerini bekliyoruz. 🌸

Ben de salı gününden beri 3 cm açıklıkla bekliyorum, suyum ve nişanım gelmedi. Her an gelebilir ile hiç gelmeyecek heralde arasında bir yerdeyim. Umarım kolaylıkla gelir bizim bebiş de. Zaman zaman hafif sancım oluyor. Düzenli değil, yoğun değil. Gönlüm normal doğumdan yana, şimdilik engel bi durum yok. Son anda doktor değişikliği yaptım kendi doktorum epidurale karşı olduğunu söylediği için. Bir de sezaryen konusunda biraz ısrarcı. Aslında mutlaka epidural olsun ya da normal olsun demiyorum ama ilk doğum olacak ve epidurale kesinlikle karşıyım demesi beni korkuttu. Umarım doğru bir karar vermişimdir. Normal doğum bekleyen kaderdaşlarıma ayrıca selamlar benden, beklemek keyifli ama yorucu.

Her birimiz için, güzel şeyler olsun dilerim. 🩷
Normal doğumda mu epidurale karşı, aslında doğal akışında sancılı doğumun en sağlıklısı olduğunu, epidural ile sancıları kesmenin bebek açısından travmatik olduğunu çoğu doktor söylüyor. Ama burada sorumluluk ailede olmalı, yani annenin istediği şekilde yapılması lazım. Ama sezaryende epidurale karsiysa ona ben de anlam veremezdim.

Biz 24. Gün kabız diye doktora koşunca 30. Gğn kontrolünü ay başına erteledi 50. Güne falan geliyor o zaman yapacakmış aşıyı inşallah bizde de sıkıntı çıkmaz 🙏🏼 bide burnunu temizledin mi hiç arada tıkalı gşbi geliyor bana fizyolojik de yazdı doktor aspiratör de var ama cesaret edemedim
Bizimde burun tıkalı temizlemeye çalışıyoruz küçük bir burun temizleyici var onunla ama yetmiyor aspiratör alacağız eşim yapacak bende cesaret edemem neden burnu tıkanıyor ki

Kızlar , sezeryan doğum yapmış biri olarak hemen çok hızlı bir şey diyip kaçıcam. Sütüm çpk geç geldi ve aşırı ciddi bir meme reddi yaşıyoruz maalesef. Hem sezeryan hem de bebek emmeyince sütün gelmesi için sürekli sağım yaptım (başta bür şey gelmiyor ama makine uyardığı için hızlı bir şekilde gelmeye başladı). Eğer pompa olmasa ne olurdu bilmiyorum valla . Şu an baya arttı sütüm. Yani pompa olsun mutlaka yanınızda
Merhaba siz sağmaya kaçıncı gün başladınız acaba ve ne zaman gelmeye başladı süt hızlı bir şekilde? Ben hastaneye pompa götürmeye düşünmüyordum acaba götürüp hemen başlamak mı lazım…ilk günlerdeki kolostrum hem pompaya gelmiyor hem de çok tahriş olur göğüs uçları demişlerdi

Kızlar herkese iyi geceler, anca fırsat bulabildim. Bu sabah kahvaltı sırasında sancılarım tuttu. Önümüzde hafta çarşamba sezeryanda sözleşmiştik. Ama oğlum bugün gelmek istedi. Hastaneye geldiğimde ağrılarım çok yüksekti. Açıklığıma baktı ebe ama daha 1 cm dedi. Kendi doktorumda acil sezeryana aldı. Saat 15:15 de 3245 gram doğdu oğlum. Şuanlık meme tutturmakta aşırı zorlanıyorum.Sütüm yok ama yine de vermeye çalışıyorum. Mama verdik, hemşirelerle iş birliği içinde. Benim de ağrım oldu, bir kere ağrı kesici aldım. Spinal anestezi aldım, aşırı rahattım. Herkese öneririm. Şimdilik bizde durumlar böyle 🤭
Kızlar herkese iyi geceler, anca fırsat bulabildim. Bu sabah kahvaltı sırasında sancılarım tuttu. Önümüzde hafta çarşamba sezeryanda sözleşmiştik. Ama oğlum bugün gelmek istedi. Hastaneye geldiğimde ağrılarım çok yüksekti. Açıklığıma baktı ebe ama daha 1 cm dedi. Kendi doktorumda acil sezeryana aldı. Saat 15:15 de 3245 gram doğdu oğlum. Şuanlık meme tutturmakta aşırı zorlanıyorum.Sütüm yok ama yine de vermeye çalışıyorum. Mama verdik, hemşirelerle iş birliği içinde. Benim de ağrım oldu, bir kere ağrı kesici aldım. Spinal anestezi aldım, aşırı rahattım. Herkese öneririm. Şimdilik bizde durumlar böyle 🤭
Çok pozitif bir doğum hikayesi özellikle spinal kısmında ki yorumun beni çok rahatlattı . Maşallah🧿 sağlıkla büyüsün oğluşun 🥰🥰

Ay kemik kırmalı, çivi çakmalı olsa ben de uyanık istemezdim, benim bı de biraz spontane gelişti sezaryen sonrası ameliyat. Kendim kaşındım yani, bebek çıkınca doktoruma sordum kistler kaybolmuş mu görebiliyor musunuz diye, o da dur bı bakayım dedi, sonra iki yumurtalıkta da sadece ceperleri kalmış, temizleyim mi onları adet görmeye başlayınca içleri dolup kistlesmesin yine dedi. Ben de ne bileyim çekip alacak 10 saniyede sandım tamam dedim 🤦 meğerse kadın hastalıkları ameliyatında en titizlikle yapılanı yumurtalık ameliyatıymis, rezervlere en az hasarı vererek yapmak için çok itina ile yapılması lazımmış, bilemedim tabi ben ha bitti ha bitecek derken saatler geçti, biraz zaman geçince bitmiştir artık kesin dikiyordur dedim, sordum dur daha yeni basliyoruz dedi 🤦 ama 2021 de iki kez ameliyat oldum onlarda genel anestezi aldım, uzun süreceği için baştan geneli istedim. Şimdi yine spinal istiyorum bu sefer sadece sezaryen olacak, masada en fazla 20-25 dakka geçer. O da benim için çok kısa bi süre 😎
Doktorların işi de zor valla insan canıyla uğraşması bir yana hasta psikolojisi ile de uğraşıyorlar. Bu sefer daha rahat olur 20-25 dakika başladı mı bebek çıktı mı diyene kadar biter. Valla sen de benim gibisin diyorum ya😀 İyi ki diyorum bu ocak annelerindeyim.

Kızlar gruptaki herkes doğurunca, ama herkes bakın burası önemli ☺️ bana haber verin. Etiket falan bişeyler yapın, gelip birşey anlatacağım. Hadi kaçtım, herkese hayırlı doğumlar diliyorum 🥰
Ayy çok merak ederim ben 😳 normal doğum bekleyenlere uyarı niteliğinde olacak bir şeylerse şayet ben özel mesajına talibim 🤚🏽

Gözün aydın sağlıkla güzelliklerle büyüsün inşallah, acil ama güzel bir doğum olmuş çok şükür 🥰

Kızlar arada kaçırdığım doğumlar da vardır, herkesin gözü aydın olsun, devamı mutluluk olsun hep ☺️

Neden epidurale karsiymis? Sureci uzatıyor biraz ama bence travma yasamaktn iyidir gibi geliyor

Normal doğumda mu epidurale karşı, aslında doğal akışında sancılı doğumun en sağlıklısı olduğunu, epidural ile sancıları kesmenin bebek açısından travmatik olduğunu çoğu doktor söylüyor. Ama burada sorumluluk ailede olmalı, yani annenin istediği şekilde yapılması lazım. Ama sezaryende epidurale karsiysa ona ben de anlam veremezdim.

Sezaryende spinal yapıyormuş. Ama normal doğumda epidural kırmızı çizgisiymiş yapamazmış. Çünkü doğumu uzatıcı etkisi varmış. -ki bu bende onun acele ettiği ve bitse de gitsem istediğinde olduğu hissini uyandırdı.- bir de bebeğin kafasının biraz büyümesi ve doğumda kafasının zor geçmesi gibi bir sonuç doğurabilirmiş. Ben de zaten dediğim gibi kesin yapılsın demiyorum. Ama doğum sırasında ihtiyaç halinde yapılabileceğini bilmek beni rahatlatan bir düşünce olacaktı. Ki ne yaşayacağımı bilmiyorum ama kendimi son ana kadar zorlamaya da hazırım.

Bu arada ayrıca normal istiyorsam bir de kendi çalıştığı, iyi anlaştığı ebeyle anlaşmamızın iyi olacağını, bu sayede ebenin bana doğumda eşlik edebileceğini ve ona daha az iş düşeceğini, benim de daha kolay doğum yapabileceğimi söyledi. Ebeyle konuştuk 10 bin lira istedi bir de hastane parası vs çok aşacaktı bizi. Sezaryen için verdiği ücretten 10 bin fazla oluyor bir de epiduralsiz. Normal doğurmamı istemiyordu yani sanırım özetle.

Ben artık doğuma kadar yatmayı planlıyorum, çok yoruldum hem hamilelik hem çalışma, oğlum da daha iyi şükür..pazartesi onu okula gönderince akşama kadar TV karsisinda keyif yapicam. Yürüyüş filan hiç işim olmaz 😁
En doğal hakkın dinlen artık. Güzel bir komedi film aç izle. Varsa güzel film bize de tavsiye et😀

Bu arada ben serbest meslek yapıyorum, bağkurluyum yani. Bugün 37+0 oldum. 32. haftada çalışabilir raporu almıştım. Şimdi çalışamaz raporu almak gerekiyor mu? Bilgisi olan var mı? Bugün de duruşmaya girdim. Çalışmamam mı gerekiyordu onu da bilemiyorum. Rapor parası gibi bir şey oluyormuş sanırım.

Kızlar bir not:
Benim sol göğsümdeki süt sağa göre daha çok. Sağdan emmeyi asla sevmiyordu zorla üç beş fırt çektiriyordum 😆 o yüzden sağmaya çalıştım. Sağdakini sağınca bir iki yemek kaşığı ya çıkıyor ya çıkmıyor. Bestlak damla aldım. Psikolojik mi yoksa gerçekten damlanın etkisi mi bilmiyorum ama gerçekten sütüm arttı. Hatta sol göğsüm daha da tazyikli oldu. 🤩

Kızlar ben Sabah 9 da sezeryanla bebeğimi dünyaya getirdim, minik minyon bir oğluşum oldu.Sütüm geldi birazda olsa emzirdim ara ara şimdi uyuyor.Benim ameliyat yerinde ağrılarım var , parol taktılar ama pek fayda etmedi .Bebegım sağlıklı çok şükür küvöze girmedi doktorun dediği gibi.Şımdilik benden bu kadar 🥰
Gözün aydın canım. Zamanla ağrıların azalacaktır eminim. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin.

İnfluenza yakalanan veya bildiğiniz hamile var mı 36+4 bebek hareketli şükür doktorum ilaç önermedi doğumuma12 gün var istirahat bol su C vitamini parol sadece bebeğe bir şey olmasından korkuyorum bu kısa sürede 😢

X