2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bende hediye fln almadım cnm kapı süsü şu bu ztn 500 TL masraf çıkardı bide hediye alamam valla kolonya lokum tamam ikramlık ztn hastalık var herkes gelmez herkese de duyurmayı düşünmüyorum annemler derse bilemem tembihlicem onuda ztn ozellkle arayıp soyleme kimseye diye, eşimin tarafı yok ztn benim akraba cgnlkla gelende lokum yesin gitsin saatlerce oturup rahatszlk vermesin ben ameliyatlı olunca rahat etmek isterim şahsen bebek var süt verilecek vs 4 yasnda kızım var bide kimseyi çekemem 🙈😄 gelen evime gelsin sonra
Hastaneye bu saydıkların olur dediğin gibi kış vakti hastaneyr gelen olmuyor zaten ben evde 40 mevlidi yapıcam onun için demiştim napılabilir diye ☺️

Hastaneye bu saydıkların olur dediğin gibi kış vakti hastaneyr gelen olmuyor zaten ben evde 40 mevlidi yapıcam onun için demiştim napılabilir diye ☺️
Mevlid mi AA pardon🙈 yanlış anlamışım ben mevluddde epeyce hazirlanmstm süs vs masa pespembe idi kızımda annemlerde yaptım evden hazırlandık bayag ama börek pide dışardan sipariş ettik salata meze türü hepsi bzdendi

Biraz dert yanma mesajı olsun:)
Bebiskomuz doğduğunda kulağında et beni ile doğdu. İşitme testi sıkıntılı olabilir dediler, elhamdirullah geçti. Altı aylık olduğunda ekstradan test istediler, rutin kontrollerin dışında işitmesi ile ilgili, sorun var mı yok mu diye. Umarım bır sorun olmaz.
Onun dışında erkek bebeği, sol testisi inmemiş aşağıya, takipliyiz ilk 1 yıl içinde inmesi bekleniyor aksi takdirde ameliyat gerekecek. Ve bu işlem içinde bağırsak böbrek ultrasonu çektirip durduk, testis böbrek bağırsak problemi yüzünden de inmemis olabilirmiş çok şükür bir şey çıkmadı. İnşallah kendiliginden iner de ameliyata gerek kalmaz.
1 hafta da 3-4 kere kan verip sarılık takibi de yaptık, sınırdaydık hep. Biraz sıkkın ve üzgünüm.
Bebeğim altını actigimda kendini çok kasıyor değil bez degistirmek alt pijama bile değiştiremiyorum desem yeridir, elbet benim acemiliğimde var ama bebeğimde cidden kolay değil. Zaten testis problemimiz oldugu için gece gündüz alt değiştirirken annemden yardım alıyorum hatta direkt annem değiştiriyor, zarar vermekten çok korkuyorum. Çocuk benim çocuğum ama annemsiz hiç bir şey yapamıyorum desem yeridir, çok içerleniyorum bazen bu duruma. Tek duam 1 aylık kontrolünde her şeyin yoluna girmiş olması.
Oğlumun gaz sancısı da çok oluyor, Aptamil kullanıyoruz + anne sütü. Mamasını değiştireceğim, yarın.
Bana gelecek olursak, sezeryan dikişlerimden hareket edemiyordum ama sabr ediyordum. Tam duzeldim kalkıp oturmaya başladım, şuan dikişlerim çok sert dokununca. Başına gelen oldu mu hiç? Googlede ödem diyor normal diyor. Sancı yapıyor oturup kalkarken, bazen kalkmama bile izin vermiyor. Doktoruma yazdım, bu hafta da ödem olmaz kontrole gel bakalım dedi cumartesi gideceğim. İnşallah ciddi bir şey yoktur. Doktorum demisken, son dakika doktorum değişince doğum yaptığım gün tanıştığım doktor. Ne kadar ilgilidir, bilgilidir bilemiyorum 🥲

Ayyy rahatladim, hakkınızı helal edin 🙏🥰
Geçmiş olsun canım benim. Görümcemin oğlunda da kulağında et beni var, ona da ilk doğduğunda işitme problemi olabilir ödeyip test istemişlerdi, erkek bebeklerde daha sık görülen bir durummuş kulakta et beni. Şükür bir sıkıntı çıkmamıştı, inşallah sizde de yoktur işitmede bir sorun. 🤗
İnmemiş testis de kendiliğinden düzelebilir diye biliyorum, o yüzden bir yıl süre vermişler zaten. Farkedilmiş olması daha önemli, ilerleyen dönemlerde daha zor olabilirdi. Ama acı vermeyen bir durum olduğunu biliyorum, o yüzden alt değiştirirken falan çekinecek bir durum yoktur. Belki gazı oluyordur minik beyefendinin, o yüzden altı açılınca kasılıyor olabilir. 😍
Maaşallah mama desteği olsa da sezaryen sonrası hemen süt verebilmişsin sarılık olmamış hiç ne kadar güzel. 🤗
Kendine dikkat et, dikişlerdeki sertlik umarım sıradan bir durumdur, doktorun da istediğinden daha iyi çıkar umarım rahatlatır seni. 🥰
Bebişle her gününüz bir öncekinden mutlu ve huzurlu geçsin inşallah.

Kızlar herkese iyi geceler, anca fırsat bulabildim. Bu sabah kahvaltı sırasında sancılarım tuttu. Önümüzde hafta çarşamba sezeryanda sözleşmiştik. Ama oğlum bugün gelmek istedi. Hastaneye geldiğimde ağrılarım çok yüksekti. Açıklığıma baktı ebe ama daha 1 cm dedi. Kendi doktorumda acil sezeryana aldı. Saat 15:15 de 3245 gram doğdu oğlum. Şuanlık meme tutturmakta aşırı zorlanıyorum.Sütüm yok ama yine de vermeye çalışıyorum. Mama verdik, hemşirelerle iş birliği içinde. Benim de ağrım oldu, bir kere ağrı kesici aldım. Spinal anestezi aldım, aşırı rahattım. Herkese öneririm. Şimdilik bizde durumlar böyle 🤭
Gözünüz aydın, çok geçmiş olsun. 🥰

Kızlar benim şöyle sancılarım var adet sancısı gibi acaba doğru mu not alıyorum emin değilim ama doğuruyor olabilir miyim 🙈🙈 belimden falan vuran bi ağrı değil nişan ya da suyum yok napsam ki uyandırsam mı acaba evdekileri 😂😂
Ayy hadi inşallah doğur artık 😂 naptın ne durumdasın gittin mi hastaneye haber ver mutlaka bize

Benmde 2 gecedir uykudan uyandığımda mide bulantsyla uyanır oldum doktora sordum bugün normal dedi 🥴 tansiyonum da 10 5 normal diyor ama bende basdonmesi yapıyor küçük olan hep 8 bnm normalde 5 e düşmesi dengemi bozuyor
Küçük olan bende de 5-6 dr hamilelikte normal dedi. Geçmiş olsun canım

Kordondan korkma cnm dugumlenmesi sıkıntı dedi doktor bende bunu bilhassa sordum. hareket hissetmek bu sebepten önemli ztn. son haftalar sk gitmek gerek hatta ben 3 4 günde gelim dedim haftada değilde🙈 ben ilk ikizlerden bebeğimi kaka sebeple kaybettim hiç aklıma gelmezdi bilmiodum bu riski 36 da yapmış oğlum bide , ama başıma gelecek tabi Rabbim öyle uygun görmüş tevekkül etmesem kafayı yerdim ztn
Çok üzüldüm son haftalara gelip de kaybetmek çok zordur sanırım Allah uzak eylesin hepimizden 🙏 biz ne kadar düşünürsek düşünelim her şey bir anlık olana çare olmuyor maalesef

Kızlar benim şöyle sancılarım var adet sancısı gibi acaba doğru mu not alıyorum emin değilim ama doğuruyor olabilir miyim 🙈🙈 belimden falan vuran bi ağrı değil nişan ya da suyum yok napsam ki uyandırsam mı acaba evdekileri 😂😂
Bir iki güne kalmadan doğurursun. Benim ilkte böyleydi. Dr gitmiştim açılma yoktu eve yollamışlardı. O gün durmadan sancı oldu. Ertesi yine gittim 2-3 cm açıklık olmuş ve öğleden sonra saat 4:15 tr doğurmuştum. Şöyle ilk bebeklerde 2 3 gün sürebiliyor.

Kızlar herkese iyi geceler, anca fırsat bulabildim. Bu sabah kahvaltı sırasında sancılarım tuttu. Önümüzde hafta çarşamba sezeryanda sözleşmiştik. Ama oğlum bugün gelmek istedi. Hastaneye geldiğimde ağrılarım çok yüksekti. Açıklığıma baktı ebe ama daha 1 cm dedi. Kendi doktorumda acil sezeryana aldı. Saat 15:15 de 3245 gram doğdu oğlum. Şuanlık meme tutturmakta aşırı zorlanıyorum.Sütüm yok ama yine de vermeye çalışıyorum. Mama verdik, hemşirelerle iş birliği içinde. Benim de ağrım oldu, bir kere ağrı kesici aldım. Spinal anestezi aldım, aşırı rahattım. Herkese öneririm. Şimdilik bizde durumlar böyle 🤭
Maşallah hayırlı olsun gözün aydın. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin.

NurrBanuu NurrBanuu

Geçmiş olsun canım benim. Görümcemin oğlunda da kulağında et beni var, ona da ilk doğduğunda işitme problemi olabilir ödeyip test istemişlerdi, erkek bebeklerde daha sık görülen bir durummuş kulakta et beni. Şükür bir sıkıntı çıkmamıştı, inşallah sizde de yoktur işitmede bir sorun. 🤗
İnmemiş testis de kendiliğinden düzelebilir diye biliyorum, o yüzden bir yıl süre vermişler zaten. Farkedilmiş olması daha önemli, ilerleyen dönemlerde daha zor olabilirdi. Ama acı vermeyen bir durum olduğunu biliyorum, o yüzden alt değiştirirken falan çekinecek bir durum yoktur. Belki gazı oluyordur minik beyefendinin, o yüzden altı açılınca kasılıyor olabilir. 😍
Maaşallah mama desteği olsa da sezaryen sonrası hemen süt verebilmişsin sarılık olmamış hiç ne kadar güzel. 🤗
Kendine dikkat et, dikişlerdeki sertlik umarım sıradan bir durumdur, doktorun da istediğinden daha iyi çıkar umarım rahatlatır seni. 🥰
Bebişle her gününüz bir öncekinden mutlu ve huzurlu geçsin inşallah.
Ah canım benim çok teşekkür ederim iyi dileklerin için ❤️ inmek üzere olan testisi silerken ters hareket yaparım düzelmesini engellerim diye aklım çıkıyor. Sarılık, 14.6 ya kadar çıktı. Hastanede mama takviyesi başlandı daha, ama şükür çok ileri seviyeye gelmeden atlattık. Ay şapka takarken bile dikkat etmeye çalışıyorum et benine çarpmamak için. Hepimiz için her şey çok güzel olsun 🥰

Yok değil yani katlanılabilir bi ağrı sanki şimdide 5-7 dakika arasına düştü psikolojik mi acaba ya 🙈🙈😂
Herşeyi psikoloji etkiliyor ben hastanede sancı çekerken nst makinası bozukmuş bebeğin hareketlerini gösteriyor sancıyı normal gösteriyor senin sancın doğum sancısı değil dediler gaz sancısı olabilir bebek hareket edince sancı çekiyorsunuz dediler bide ben nazlı biriyim herkes inandı ben dahil 😂😂😂 bütün gece uyumadım sancıdan kavrandım ertesi gün sabah başka makine geldi onu bağladılar benim sancılar 70 75 çıktı 80 doğru gidiyor 😂😂😂 millet şok oldu eğer doğum sancısı olduğunu bilseydim bu kadar dayanmazdım 😂😂😂

Sünnet felan gerekiyormu acaba canım bu konuda ne dedi doktorun kimi erkek bebek bu tür rahatsızlıklar yaşadığında sünnet diyor doktorlar ilk 3 ay yapılması iyi geliyormuş alt açma problemi kasılması fln bilemedim.insallah herşey yoluna girer zamanla annen varmış yanında ne güzel destek olur
6 ayından sonra et benini yaktırabilirsiniz dediler, narkoz alacak mecburi. Sünneti de o esnada yaptırırız diye sormadık hiç, tek narkozla iki iş hallolsun çocuk 2 kere narkoz almasın diye. Hiç demediler sünnet ettirin vs diye öyle olsa söylerlerdi ama 1 aylık kontrolünde sorayım doktoruna belki de doğrudur söylediğin. Annemin var olması zaten şükür sebebim bu arifelerde cidden, depresyona girmediysem annem sayesinde🥲

Bir iki güne kalmadan doğurursun. Benim ilkte böyleydi. Dr gitmiştim açılma yoktu eve yollamışlardı. O gün durmadan sancı oldu. Ertesi yine gittim 2-3 cm açıklık olmuş ve öğleden sonra saat 4:15 tr doğurmuştum. Şöyle ilk bebeklerde 2 3 gün sürebiliyor.
Ay hadi inşallah 🙏 daha gitmedim doktora evde oyalanıyorum sancılar devam ediyor ama katlanmayacağım gibi değil 🤩🤩

6 ayından sonra et benini yaktırabilirsiniz dediler, narkoz alacak mecburi. Sünneti de o esnada yaptırırız diye sormadık hiç, tek narkozla iki iş hallolsun çocuk 2 kere narkoz almasın diye. Hiç demediler sünnet ettirin vs diye öyle olsa söylerlerdi ama 1 aylık kontrolünde sorayım doktoruna belki de doğrudur söylediğin. Annemin var olması zaten şükür sebebim bu arifelerde cidden, depresyona girmediysem annem sayesinde🥲
Çok geçmiş olsun canım. Her şeyin çözümü var artık. Tıp o kadar ilerlei ki. Canını sıkma hiç.

Ay hadi inşallah 🙏 daha gitmedim doktora evde oyalanıyorum sancılar devam ediyor ama katlanmayacağım gibi değil 🤩🤩
Suyun nişanın gelirse git bence katlanamayacal bir ağrı sancı değilse 1-2 saat oyalan bi bak. Ben 2-3 cm ile gittim suni sancı vermişlerdi. Şuanki aklım olsaydı evde beklerdim diye düşünüyorum.

X