2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bu merakla kesin doğururum 😂😂
Uyumaya çalışırken aklıma sen geldin 2 cm di açılman değil mi Meryem ana otunu denedin mi doğum başlayınca açılma falan olunca onu da suya koyarsan ot açıldıkça açılman da hızlanıyormuş inanmak önemli tabi denemek istersin belki faydasını görürsün inşallah

2 kere aldım ben anestezi, birinde rahim filmi çekildim çok kısaydı zaten, diğerinde kızımi kaybedince kürtaj oldum, ikisinde de uyanırken sıkıntı yaşamadım, sadece çeneme vuruyor çok konuşuyorum 😆
Rahim filmini anestezili cektiklerini hiç duymamıştım. Benim de 3 oluyor heralde. Yumurta toplamada, doğumda bir de endoskopi olmuştum o zaman. Hiç sıkıntı yaşamadım. Şimdi spinal olsun istiyorum bakalim. Spinal isyememin sebeplerimden biri de daha erken yemeknyemeye başliyorlarmış sanirım. Benincok ac birakmışlardı. Cumartesi dogum yapmıştım. İlk normal yemeği pazaryesi sabah yemistim. O da kahvalti. Ondan oncesinde ceyrek paket peti borle😊 meyve suyu vermişlerdi her oğünde.

Bide size değişik gelicek ama beni ayaklarımı hissedememek kötü yaptı, sanki felç olmuşum gibi, korktum çok, sonra sakinleştirici vurdular ama etkisi olana kadar sıkıntı yaşadım
Çok düşünmemek lazım sanırım. Bebeğe odaklanmak daha iyi gelebilir. Tabi söylemesi kolay. Allah kolaylık versin hepimize.

Şanslıymışsin senin uzun sürmüştü doğumun, ona rağmen iyi idare etmiş anestezi uzmanı, benimki çok kötüydü ya konuşmadı bile doğru düzgün
Seni bence spinalden çok anestezi uzmanı ürkütmüş. Herkes düşünceli olamıyor işte. Hayatında ilk defa yasayacağın tecrübe. Biraz rahatlatmaya calışmalıydı.

Şanslıymışsin senin uzun sürmüştü doğumun, ona rağmen iyi idare etmiş anestezi uzmanı, benimki çok kötüydü ya konuşmadı bile doğru düzgün
Seni bence spinalden çok anestezi uzmanı ürkütmüş. Herkes düşünceli olamıyor işte. Hayatında ilk defa yasayacağın tecrübe. Biraz rahatlatmaya calışmalıydı.

Şuan baş edemiyorum. 10 ocakta tam 2 yaşında. Çok zorlanıyorum yalan yok, elbet alışacak bi noktada biliyorum ama şuan zarar vermenin ne demek olduğunu tam kavrayamadığı için bebeği gördüğü an çekiştirip duruyor.
Kolaycacık alışsın inşallah. Benim de sezaryen tarihi 10 Ocak😊 bı aksilik olmazsa.

2 kere aldım ben anestezi, birinde rahim filmi çekildim çok kısaydı zaten, diğerinde kızımi kaybedince kürtaj oldum, ikisinde de uyanırken sıkıntı yaşamadım, sadece çeneme vuruyor çok konuşuyorum 😆
Canım o iki işlemde de genel anestezi kullanılmıyor sedasyon veriliyor. Genel anestezi zaten ameliyathane ortamında yapılabilir, entube ediliyor çünkü, ama sedasyonu dış kliniklerinde bile kullanabiliyorlar. Rahim filmi, diş çekimi, kürtaj biyopsi bunlar sedasyonla yapılan işlemler. Sedasyonu uyku ilacı olarak düşün. Bayıltma yok uyutuyorlar sadece. Uyanınca da sersemlik hamlik olmuyor. Ben servikal biyopsiyi sedasyon ile yaptırmıştım, 15 dakka sonra araba kullanmıştım. Ama genel anestezide öyle olmuyor.

Kızlar bugün 37+0 olduk, kontrole gittim. Doktor her şey normal seyrinde dedi. Kilo 3150 gr çıktı. Nst'de hiç sancı çıkmadı. Ben normal şartlarda normal doğum düşünüyordum. Doktorum 40. haftamda izne ayrılacakmış. Eğer o zamana kadar doğmazsa doktorum olmayacak başkasına yönlendirecek. İkinci konu da bebek son ana kadar beklerse bayağı kilolu olacak ve normal doğum yine zor olacak gibi geliyor. Eşim zaten sezaryen istiyor. Kafam o kadar karıştı ki. Haftaya kadar karar vermem lazım. Önerisi olan varsa çok sevinirim.
38. Haftanda da bebek gelebilir . Karar senin tabiki ama normal dogum icin suni sanci da alabilirsin. Doktor konusunda izne cikacak olmasi kotu tabiki ama simdiden soylemis en azindan. Ben olsam beklerdim sezeryaninda zorluklari cok. Sezeryan gerektigi durumdada yapilabilen bir ameliyat. Bebegin kendisinin gelmesini bekleyebilirsin. Duruma gore her sey guzel ilerlerse normal de yapabilirsin. Doktorlar da normal dogumda sonucta saatlerce basimizda beklemiyor. Ebeler takibi sagliyor cogunlukla. Doktor 9 cm acilma sonrasi gelip yardimci olabiliyor. Bence doktoruna sunu sor. Izne ciktigi takdirde devir alacak doktor Kim olacak, normal dogum olmasi durumunda destek olacak mi vs

Bana kalsa tatlıyla şerbet vericem de annemler yemeksiz olmaz diyorlar pide bana da kolay geliyor ama annemlerde kızlarda pilav dedi bilemedim
yani dinimizde böyle bişey yok tabi ama en azından evde bi Kur’an okusun bebeğin bereketi gelsin dige düşündüm bide ilk bebiş
Ben de dinin buyurup buyurmadigini bilmiyorum ama bebek görmeye tek tek kabul edemem, topluca bı organizasyon bana daha kolay geliyor, beş dakika bebeği de kucağımda getirip gösteririm. Diğer türlü akrabalar, konu komşu, ailemin çevresi de çok geniş, bitmez konuk ağırlama Faslı.

Daha alışma süresi birbirinize olacak böyle şeyler komşum doğum yaptı bebek sadece sağ memesini emiyordu sol memeti almıyordu 🙈 sonrasında farketmişlerdir ki sadece sol kolunda tutunca emiyormuş 😂😂 biri tutuyormuş sol emmeyi emerken sağ memeyi emiyo gibi tutuyorlarmış 😂(umarım anlatabilmişimdir ) sonrasında kendiliğinden alışmış 🙏 sizinkide geçici bi dönem alışacaksınız annesi birbirinize 🫠🫠
Benim oğlum da birini emiyordu diğerini istemiyordu onu sagiyordum. Şimdi ikisinin şekli ve boyutu birbirinden farklı 🤦

Selam kızlarr, çok uzun zaman oldu yazmayalı.. Bebişlerine kavuşanlara sağlıkla büyütmek nasip olsun inşallah 🤍 biz bugün 40 olduk halen gelen giden yok🙈 gün sancılarım 3 gündür çok yoğun oluyor, bakalım sabah kontrol var, en kötü ptesi alırız suniyle demişti drumuz. Ama bana kalsa sabah alsın çünkü çok zor herşeeeeyy🐡 buarada geçen hafta maalesef çok fena hastalandım, son varyant olmuşum ve ilaç asla vermedi Dr, o kadar zor geçtiki.. Hayatımda yaşadığım en kötü gripti gerçekten, öksürmekten 4 kez istifra ettim.. Bol bol ılık su, bal, limonlu su, meyve, bitki çayı ile toparladım 5günde. Drum beni çok rahatlattı 'vücut 2 stresi kaldıramayacağını bildiği için sen iyileşmeden doğumu başlatmaz' dedi ve bu bana çok moral oldu🤍

Uyumaya çalışırken aklıma sen geldin 2 cm di açılman değil mi Meryem ana otunu denedin mi doğum başlayınca açılma falan olunca onu da suya koyarsan ot açıldıkça açılman da hızlanıyormuş inanmak önemli tabi denemek istersin belki faydasını görürsün inşallah
Ben burda bulamadım ama arkadaşım benim için aldı ve benim niyetime geçen hafta koydu açıldı ama bende başlayan bişey yok 🙈🙈

Kızlar bugün 37+0 olduk, kontrole gittim. Doktor her şey normal seyrinde dedi. Kilo 3150 gr çıktı. Nst'de hiç sancı çıkmadı. Ben normal şartlarda normal doğum düşünüyordum. Doktorum 40. haftamda izne ayrılacakmış. Eğer o zamana kadar doğmazsa doktorum olmayacak başkasına yönlendirecek. İkinci konu da bebek son ana kadar beklerse bayağı kilolu olacak ve normal doğum yine zor olacak gibi geliyor. Eşim zaten sezaryen istiyor. Kafam o kadar karıştı ki. Haftaya kadar karar vermem lazım. Önerisi olan varsa çok sevinirim.
Ben olsam şartlar müsaitse sonuna kadar normal doğumu zorlardım. Başka doktor olsa da önemli değil. Tabi gonül ister ki sonuna kadar geldiğimiz domtorla olsun doğum ama biraz da kısmet diye bakmak lazım sanki. Eşin neden sezaryen istiyor?

Bende gaz çıkışında sorun olmadı da her gaz geldiğinde dikislerimde ağrı oldu, bı de hastaneye ziyaretçi geldi bı kaç tane, yanlarında kivraniyorum bişey de diyemiyorum 😂 bunda peşin peşin söyledim hastaneye ziyaretçi kabul etmedigimi
Ben de hep duşünürüm bu adet nerden cıkmış diye. Bebeği sürekli emzireceksin. Tuvaletin gelecek kalkacaksin gazın olacak. İnsanlar niye panayır yerine çeviriyor hastane odasını anlamıyorum. Ben eşime mesaj atıyordum tuvalete gideceğim dısarı çıkar diye. O da çıkarıyordu. Öbür türlü herkesin içinde iki büklüm kalk tuvalete git. Akmış mi akmamış mı bilmiyorsun. Kendine hakim degilsin biyerin açılsa farketmeyebilirsin. Off çok dertlendim😊

Ben de senin gibi düsünüyordum. Ama süt dolup emerken boşalan bir şey degilmiş. Emerken ve sağarken de üretiliyor. Bebek çok iyi cekmiyorsa emdikten sonra sağ ki bebek emmeye devam ediyor sansım vücudun ve üretmeye devam etsin. Yoksa ihtiyacı bu kadar der ve fazlasinı uretmez. Bir de şöyle bir şey var emdikten sonra sağınca daha yaglı süt geliyor. Onu da başka bir oğünde içirirsin bebeğine. Benim planlarım bu şekilde ilk başlar için. Allah'ım herkese sağlıkla, huzur ve güzellikle planlarını uygulamayı nasip etsin🤲
Amin inşallah her şeyin en güzeli bizlerin olsun inşallah. Süt konusunda o yönden düşünmemiştim hiç yarın itibari ile deneyeceğim

Ben de hep duşünürüm bu adet nerden cıkmış diye. Bebeği sürekli emzireceksin. Tuvaletin gelecek kalkacaksin gazın olacak. İnsanlar niye panayır yerine çeviriyor hastane odasını anlamıyorum. Ben eşime mesaj atıyordum tuvalete gideceğim dısarı çıkar diye. O da çıkarıyordu. Öbür türlü herkesin içinde iki büklüm kalk tuvalete git. Akmış mi akmamış mı bilmiyorsun. Kendine hakim degilsin biyerin açılsa farketmeyebilirsin. Off çok dertlendim😊
İşte o yüzden ben laf arasında hep hastaneye ziyarete kabul etmedigimi soyledim. Zaten benim hastanem uzak olduğu için çok gelen giden olmaz ama ben ilk gün kendi ailem ve eşimden başka kimseyi istemiyorum, eşimin arkadaslari ya da benim arkadaşlarım da ugrasin istemiyorum. Sezaryen sonrası bı de lohusalık kanamalı bı durum sonuçta neden gelirler ben de anlamış değilim. Bı de benim kalkıp WC ye gitme durumum da yoktu sonda 48 saat kaldı bende. Gelenlerin gözünün içine bakıyordum kalkıp gitsinler de gaz sancısından kurtulayım diye

Biraz dert yanma mesajı olsun:)
Bebiskomuz doğduğunda kulağında et beni ile doğdu. İşitme testi sıkıntılı olabilir dediler, elhamdirullah geçti. Altı aylık olduğunda ekstradan test istediler, rutin kontrollerin dışında işitmesi ile ilgili, sorun var mı yok mu diye. Umarım bır sorun olmaz.
Onun dışında erkek bebeği, sol testisi inmemiş aşağıya, takipliyiz ilk 1 yıl içinde inmesi bekleniyor aksi takdirde ameliyat gerekecek. Ve bu işlem içinde bağırsak böbrek ultrasonu çektirip durduk, testis böbrek bağırsak problemi yüzünden de inmemis olabilirmiş çok şükür bir şey çıkmadı. İnşallah kendiliginden iner de ameliyata gerek kalmaz.
1 hafta da 3-4 kere kan verip sarılık takibi de yaptık, sınırdaydık hep. Biraz sıkkın ve üzgünüm.
Bebeğim altını actigimda kendini çok kasıyor değil bez degistirmek alt pijama bile değiştiremiyorum desem yeridir, elbet benim acemiliğimde var ama bebeğimde cidden kolay değil. Zaten testis problemimiz oldugu için gece gündüz alt değiştirirken annemden yardım alıyorum hatta direkt annem değiştiriyor, zarar vermekten çok korkuyorum. Çocuk benim çocuğum ama annemsiz hiç bir şey yapamıyorum desem yeridir, çok içerleniyorum bazen bu duruma. Tek duam 1 aylık kontrolünde her şeyin yoluna girmiş olması.
Oğlumun gaz sancısı da çok oluyor, Aptamil kullanıyoruz + anne sütü. Mamasını değiştireceğim, yarın.
Bana gelecek olursak, sezeryan dikişlerimden hareket edemiyordum ama sabr ediyordum. Tam duzeldim kalkıp oturmaya başladım, şuan dikişlerim çok sert dokununca. Başına gelen oldu mu hiç? Googlede ödem diyor normal diyor. Sancı yapıyor oturup kalkarken, bazen kalkmama bile izin vermiyor. Doktoruma yazdım, bu hafta da ödem olmaz kontrole gel bakalım dedi cumartesi gideceğim. İnşallah ciddi bir şey yoktur. Doktorum demisken, son dakika doktorum değişince doğum yaptığım gün tanıştığım doktor. Ne kadar ilgilidir, bilgilidir bilemiyorum 🥲

Ayyy rahatladim, hakkınızı helal edin 🙏🥰

X