2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Çok güzel bi doğum olmuş Allah analı babalı büyütsün Bu evde sancı çekme olayı biraz kafamı karıştırıyor açıkçası. Çok güzel bir doğumu olmuş kuzeninin ama ucu ucuna yetişmiş. O kadar strese gelemezdim herhalde. Hastaneye hemen giderim diye düşünüyorum. Nasıl yapmak lazım bilemiyorum ki

Canım benim ya bol su iç ve ayaklarını dik o zaman rahatlarsın ben azıcık şişti mi öyle yapıyorum umarım ağrı sızı yoktur sadece şişlik vardır
Grip oldugum için genel bı vücut ağrısı var şuan, eklemlerim ağrıyor, o yüzden ödem ağrısını ayırt edemiyorum ama bu sabah ayakkabılar biraz daha rahat oldu, sanki hafif indi gibi

Allahım ya düşünsene o minnak tekmeleri hissediyoruz sonrasında o ayaklarla dirseklerle tanışıcaz hamileliğim boyunca olmayan duygusallığım son zamanlarda arttı sanki benim ya kavuşmamızı düşününce içim bi pır pır ediyor

Grip oldugum için genel bı vücut ağrısı var şuan, eklemlerim ağrıyor, o yüzden ödem ağrısını ayırt edemiyorum ama bu sabah ayakkabılar biraz daha rahat oldu, sanki hafif indi gibi
Ah canım benim mental yorgunluk en büyük yorgunluk kendine dikkat et herşey yoluna girer sen kendine dikkat et

Ben de öyleyim canım sorma. Ağlayasım var sürekli. Bebeğimi kucağımda düşündükçe gözlerim saniyesinde dolu dolu oluyor Ama çok da korkuyorum heyecan var. Bi sürü duygu bi arada

Ben de panik bir insanım. İlk doğumumda bilmediğim için ağrım çok var diye gittim açılma olmamıştı. Sonra gece sabaha kadar sancım olmuştu. Sabah erkenden gittim ve 2 cm açıklık vardı. Doktora dedim eve gitmek istemiyorum ben doğurmak istiyorum. Doktor seni göndermicez dedi. Suni verdiler bana hızlı açılsın diye 16.15 te de doğurmuştum. Ben 10-15 dakikada bir sancı gelince gitmeyi düşünüyorum. Tabi Allah'ın işi erken suyum gelir ya da başka bir şey olur Allah korusun da. O zaman direkt hastaneye. Şansıma şehir hastanesi 10 dakikalık uzaklıkta.

İlk doğumsa beklenebilir ama 2 ve 3. Ler bence beklenmemeli. Ben 2. Yi çok hızlı doğurdum eğer şans eseri hastanede kontrol esnasında açıklığım olduğunu öğrenmesem yetişemezdim muhtemelen çünkü hastane 1 saatten fazla uzaklıkta. Yada ucu ucuna anca çatala atardım kendimi hemen de doğururdum. Bu 3. Den çok korkuyorum o yüzden, hep dua ediyorum nolur kontrol esnasında denk gelelim açılmaya diye. O zaman panik olmak yerine aileleri arar haber veririm gider odaya çekilir aheste aheste doğuma hazırlanırım ama evde yakalanırsam tam bir s.çış hikayesi olur benim için hastanede 1 saat uzaklıkta ve ben ağzım burnum diyip çıkana kadar olanlar olur

Daha iyi değil mi işte bi bakmışsın doğurmuşsun bnde böyle bişey istiyorum nolduğunu anlamadan direk doğursam keşke o yüzden hemen hastaneye gitmek istemiyorum tabi ilk doğumum o an nasıl olur bilemem panik durumumuza bağlı

Ay ne kadar güzel. Benimki de öyle olur mu sence? Aradan 13,5 yıl geçti. Keşke öyle olsa.

ay maşallah allah analı babalı büyütsünn, hepimizi doğumu böyle güzellikle kolaylıkla geçer umarım :))
ben sancı gelse giderim ama ya, nst ye bağlı sancı çekmek daha güzel bence o sancı arttıkça artan kalp atışlarını duymak filan bi güven veriyor insana sanki :)
hayırlısı artık bekliyoruz hep birlikte. inşallah böyle güzel hikayelerimizi yazarız bizler de gerçi emzirme lohusalık derken kaçımız girip okuyacağız bilmem

Kızlar birşey soracağım. Normal/seksio kontradikasyonu yoktur. Doğum öncesi ve sonrası antibiyotik profilaksi yapıp postop 3 gün devam etmekte yarar var.

Bu bana ortopedi dr yazdığı kağıt. Bana şey dedi doğum sonrası epiziyo kesiği olacaktır mutlaka çünkü aradan uzun zaman geçmiş olmazsa da antibiyotik yapmaları lazım sana doktoruna tembihle dedi. Postop 3 gün demek ameliyat olursa mı 3 gün kalmam gerekiyor hastanede yoksa normal doğum ve epiziyo kesiği olursa da mı hastanede kalmam gerekiyor? Ben şimdi taktım buna

Bunu anlayan tercüme edebilir mi bana lütfen

bizim doktor 32 ye kadar korunmasız devam edebilirsiniz demişti, 32 den sonra korunmak da rahim kasılmalarını başlattığı için öneriliyor. ama 37 den sonra yine devam korunmadan da demedi açıkçası ilişki genel olarak da normal doğumu kolaylaştıran bir şeymiş ama bu biliniyor. Ben ilk gebeliğimde 38 e kadar rahattım, zaten 39 da da doğdu kızım :)

Bir ayı geçti cinsellik falan yok biz de kardeş olduk resmen rahat edemiyorum bir de riskli görüyorum ister istemez doğum başlatır kasılmalar diye istemiyorum artık doğumdan sonraya inşallah

İnşallah kuzum. Hepimizin güzel doğum anıları olur.

Benim doktor hiç bı şey söylemedi, kalp atışını duyduk 6 haftalikti. Devam edebilirsiniz dedi ve o gün bugündür ne o sordu ben söyledim bı sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum söylerdi çünkü keselim vs diye. Umarım bende 39 u çok geçirmem

Ben
Benimde düşük riskim vardı onun öncesinde eşimle birlikte olmuştuk, daha sonra böyle bir olay olunca biraz korktu ve doğumu bekleyelim dedi. Biz doğumdan sonrasını bekliyoruz kardeş kardeş

38 den sonra düşünüyorum bende olursa 38+1 civarı, erken doğum zamanından çıkmış oluyor o dönem zaten. Bakalım yarın gidicem kontrole, kilosu boyu ne kadar olmuş doktor doğumu ne zaman öngörüyor bakalım ona göre de ilerleriz

Ben operasyon sonrası 3 gün antibiyotik devam edilsin diye anladım, hastanede kalsın değil. Operasyon dediği de sanırım herhangi bir kesi, sezaryen veya epiziyo.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…