2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bende de 26 - 30. haftalar arası çok öedm vardı, bacaklarım belim ağrıyordu o zaman evin işleri gibi bu durum da sekteye uğramıştı ve sanırım zor zamanlara girdim, sonuna kadar böyle gidecek dedim ama yaklaşık iki hafta önce pat diye geçiverdi ödemler ve ağrılar, çok daha hafif hissediyorum, rahat hareket ediyorum ve herşey yoluna girdi şükür. 🤭
Çok şükür şans senden yana olmuş desene 😂 sonuna kadar çok rahat geçirirsin inşallah hep 🙏

Dün tüm gün yattım ama arada kalkıp evin içinde dolandım, bol su içtim bu sabah biraz daha iyi. Doğumdan sonra belden uyuşturma ile yapılan anestezide biraz ödem oluyordu hatirladigim kadarıyla. Arada hareket etmeye calis. Bana 10 gün boyunca hiç çıkarmayacaksin demişti varis çorabını doktor. Sadece duşa girerken çıkarıp sonra hemen giyiyordum.
Ben giyeyim mi dedim gerek yok dedi ama 5. Gün kontrolünde tekrar sorucam kalkıp bebeğime gitmek bile zulüm oldu

Günaydın kızlar , bugünde bi gün bitirdik şükür 🙏 damlakcbs damlakcbs çok geçmiş olsun tez zamanda bebenle evine dön inşallah, o sezeryan sonrası ağrıyı çokk iyi biliyorum ilk gün çok fena ama diğer günler daha azalacak inşallah, 3 güne artık bişeyciğin kalmıyo yani en azından wc ye giderken, otururken, kalkarken eskisi kadar canın acımıyo. İsmini ne koydunuz aceleci minnoşun?

Kızlar cınsıyetı ne sızce

Eklentiler

• IMG20231205115052_01.jpg
    IMG20231205115052_01.jpg
    78,8 KB · Görüntüleme: 27
Kızlar alıntı yapamıyorum. Suyunun gelmesiyle 35+3de spiral sezeryan ile doğurdum. Kuveze alındı maalesef
Hayırlı, uzun ömrü olsun inşallah. 🙏🏻 Tez zamanda yanına gelsinn 💐🎈🫶🏻
Kızlar bir şey sorucam ama azcik çekiniyorum 😂😂
Cinsel hayatınız ne durumda? Yani şöyle, doktor bize bir engel koymadı hatta konusu dahi geçmedi desem yeridir. Ama tahmini olarak 1.5 aydır olmuyor, ben rahat edemiyorum bide bebisin bir yere çok toplandığını fark ettik o esnada, eşimde bir şey olur diye çekindiği için bıraktık. Geçen gün YouTube de bir ebe, bizim verdigimiz suni sancıda erkek spermi mevcut. Korunmasız ilişki de doğumu başlatır vs diyordu bir çoğunuz duymuştur zaten. Ben diyorum ki 37 haftanın sonunda denemelere başlasak bir problem olur mu 🥲 belki doğumun başlamasına yardımcı oluruz. Başına gelen ve ya çevresinde duyan oldu mu hiç ilişkiden sonra doğum oldu tarzında. 39 haftadan sonra çok beklesin istemiyorum bebiş ya şimdiden panik atak oldum nerdeyse
Evet son haftalarda öneriyolar. Hatta geciken doğumlarda hastanede 'Anne Babayı yalnız bırakalım biraz' dediklerini bile duydum.

Kızlar yazan herkese tesekkur ederim. Yürüdükçe ağrılar azalıyor çok şükür daha iyiyim. Zeynep aselimi de 11 de gorucem doktor solunum probleminden dolayı 1 hafta kalabilecegini söyledi artık bejleme surecindeyiz. Daha süt sagma islemide yapılmadı hayırlısı...
Hayırlı olsun canım.Sağlıklı uzun ömrü olsun inşallah 💞

Ay ne bileyim rahat mı batıyor bana. Geçen sancım yok diye kafaya takıyordum şimdi de bebeğim çok hareketli diye büyümediğini düşünüyorum. Hareket hissetmesem de takardım gerçi kafam illaki huzursuz olacak bişey buluyor 😀 senin bebiş de gayet iyi aklına kötü şeyler getirme. Şu ara herkesin hareketleri azaldı artık baksana. Büyüdükleri için oluyor sıkışıyorlar ☺️
Ay hareketleri azalmayan birde ben varım 🙈 an itibari ile 35 haftalık olduk hareketleri azalmıyor aksine can yakıyor artık 🙈 resmen şiddet görüyorum 😂 bu hareketlilikten sonra bi azalma olursa ben hergün doktorluk olurum 🙄🙄

Ben 34+2yim canım. Göbeğimin bi o tarafı bi bu tarafı yamuluyor. İttirip bastırıyor sürekli. Daha yeri baya var sanırım. Daha kontrolüme de 12 gün var. Kilosunu o kadar merak ediyorum ki. 2500ü geçsem rahatlayacağım bi nebze daha
Ben kilosunu saptayamıyorum ama boyunun uzadığını hissedebiliyorum 🙈 önceleri göbek deliğimin 5 parmak yanına kadar hissediyordum tekmelerini şimdi 10 parmak ilerde hissediyorum resmen topuğu diyebilirim bilye gibi sırtıma kadar kaydırıyor eşşek sıpası 🙈😂 bilimsel bi yöntem değil ama yetişemediği yerlere gelince büyümüş diyorum kendi kendime sende hareket yerlerini saptayabilirsin 🙈 sürekli kendini dinlemek ne kadar sağlıklı ona bişey diyemem ama 😂😂

Kızlar alıntı yapamıyorum. Suyunun gelmesiyle 35+3de spiral sezeryan ile doğurdum. Kuveze alındı maalesef
Canım hiç endişe etme kuvöze girmesi çok normal. Çok uzun kalacağını da sanmıyorum haftası gayet iyi. Sen bir an önce kendi sağlığını gücünü toparla. Sonra bebeğini emzirip koklarsın her gün doya doya 🙏🏻💕💕

Kızlar şu ayaklarıma baksanıza, gram ödem yoktu bende. Ne olduysa tansiyonumun 13 e çıktığı gece oldu. Önceki gün ayağıma olan büyük numara ayakkabılar ertesi gün girmedi bile. İlk hamileliğimde de son hafta ödem olmuştu 2 numara büyümüştü ayaklarım ama onda böyle patlayacak gibi sismemisti sanki, ya da ben unuttum. Ama tedirgin oldum, umarım yarın temiz çıkar tahliller.
Canım benim ya bol su iç ve ayaklarını dik o zaman rahatlarsın 🙏 ben azıcık şişti mi öyle yapıyorum 🫠 umarım ağrı sızı yoktur sadece şişlik vardır 🫶

Kızlar günaydın. Kuzenimin eşi dün doğum yaptı. 1 gün sancı olmuş ama ilk çocuğunda erken gidip doğumu uzun sürmüş. Hastanede sancımı çekmek istemiyorum diye evde sancısını çekmiş son ana kadar. En son bir ıkınma gelmiş ve suyu gelmiş hemen kuzenim belden aşağısına kalın battaniyeyi sarıp (suyu geliyormuş çünkü )hastaneye koşmuşlar. Çatala çıkar çıkmaz ilk ıkınmada doğuruvermiş. Üstelik 3850 ve kesisiz dikişsiz. Hepimize böyle kolay su gibi doğumlar nasip etsin İnşallah. Size de moral olsun. Korkulacak hiçbir şey yok. Zamanı gelen her şekilde doğacak ama süreci yönetmek bizim elimizde.

Hayırlı olsun. Allah analı babalı büyütsün. Hiç üzülme o sırada sen de biraz toparlanırsın bebeğin de toparlanır. Kardeşimin de 36.haftada doğum yapmıştı 9 gün kaldı küvezde kaldı ve kardeşim de çıkana kadar hastane kaldı. Kendisini de baya toparladı kızı da öyle. Bu yönden düşün.

Kızlar bir şey sorucam ama azcik çekiniyorum 😂😂
Cinsel hayatınız ne durumda? Yani şöyle, doktor bize bir engel koymadı hatta konusu dahi geçmedi desem yeridir. Ama tahmini olarak 1.5 aydır olmuyor, ben rahat edemiyorum bide bebisin bir yere çok toplandığını fark ettik o esnada, eşimde bir şey olur diye çekindiği için bıraktık. Geçen gün YouTube de bir ebe, bizim verdigimiz suni sancıda erkek spermi mevcut. Korunmasız ilişki de doğumu başlatır vs diyordu bir çoğunuz duymuştur zaten. Ben diyorum ki 37 haftanın sonunda denemelere başlasak bir problem olur mu 🥲 belki doğumun başlamasına yardımcı oluruz. Başına gelen ve ya çevresinde duyan oldu mu hiç ilişkiden sonra doğum oldu tarzında. 39 haftadan sonra çok beklesin istemiyorum bebiş ya şimdiden panik atak oldum nerdeyse
Bazı doktorlar öneriyor ama bazıları da önermiyor. Sen en iyisi doktpruna danış bu konuyu. Ben bir doktordan şunu duydum. O sırada vücut kasılıyor o da tetikler ve erken doğum riski olur diye. Ama dediğin gibi bazıları da iyi gelir diyorlar. Kardeşim erken doğum yaptı 36 da ama son ana kadar ilişki oldu diyordu bana açılsın diye. Belki de o tetiklemiştir ve ya farklı bir şeyden dolayı erken doğmuştur. Her vücut,her hamilelik farklı. En iyisi doktora danışmak.

Ay hareketleri azalmayan birde ben varım 🙈 an itibari ile 35 haftalık olduk hareketleri azalmıyor aksine can yakıyor artık 🙈 resmen şiddet görüyorum 😂 bu hareketlilikten sonra bi azalma olursa ben hergün doktorluk olurum 🙄🙄
Ben bi gün acile gittim zaten bu yüzden🙈 Bi günlük korku yaşattı bana ertesi gün yine coştu zaten. Nstde de baya hareketli çıktı. Demekki her hareketini duymuyorum diye düşündüm. Bi de hissetmediklerimiz var düşün artık 😀😀
Ben kilosunu saptayamıyorum ama boyunun uzadığını hissedebiliyorum 🙈 önceleri göbek deliğimin 5 parmak yanına kadar hissediyordum tekmelerini şimdi 10 parmak ilerde hissediyorum resmen topuğu diyebilirim bilye gibi sırtıma kadar kaydırıyor eşşek sıpası 🙈😂 bilimsel bi yöntem değil ama yetişemediği yerlere gelince büyümüş diyorum kendi kendime sende hareket yerlerini saptayabilirsin 🙈 sürekli kendini dinlemek ne kadar sağlıklı ona bişey diyemem ama 😂😂
Evet evet ayakları baya uzaklara gidiyor artık 😍 Bazen 3 noktada hareket hissediyorum. O zaman da sanki uykudan sonra gerinme hareketi yapıyor gibi hissediyorum. Sırtını dayayıp ayaklarıyla itiyor bazen de. Hepsi farkediliyor. Çok özleyeceğim karnımda olduğu günleri 🥹

X