2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
kızlar ya bu çok hızlı gelişen normal doğumlarda lavman mevzusu nasıl oluyor benim de aklıma o takıldı şimdi benimki baya planlı bir normal doğum olmuştu da hiç kestiremiyorum ani gelişirse nolacak.

Başka doktora gittim bugün cumartesi günü ölçüm yapan yanlış yapmış elle ölçüm yapılmaz alttan ultrasonla bakması gerekirdi dedi 34 mm ölçtü leep olduğum için önlem amaçlı progestan başladı

kızlar ya bu çok hızlı gelişen normal doğumlarda lavman mevzusu nasıl oluyor benim de aklıma o takıldı şimdi benimki baya planlı bir normal doğum olmuştu da hiç kestiremiyorum ani gelişirse nolacak.
Yapmıyorlar benim ilkinde yaptılar ikincide yapamadılar ne oldu bilmiyorum doğum esnasında

Bende bu defa ölçüm yapalım diyeceğim, bebek büyüdükçe karından ölçümler doğru çıkmıyor. Neyse akıbetimiz bilelim yani kısa mı uzun mu ona göre davranalım. Perşembe ölçüm yaptırcam

Mutlaka aşağıdan ultrasonla baktırın ben evden serklaj olacağım diye çıktım o kadar emin söylemişti ki cumartesi günü bakan doktor gerçekten çok üzüldüm cumartesi gününden beri perişanım ne olacak diye iyi ki bu gün başka bir doktora daha gittim elle de baktı karından alttan da baktı hiç birşeyin yok dedi bana zaten benim ne sancım ne ağrım ne kanamam hiç bir sorunum yok çok şükür

Oh çok şükür gerçekten başka bi doktordan görüş almak çok önemli bir kez daha görmüş olduk bunu. Bundan sonrası da sorunsuz devam eder umarım sağlıklı bi gebelik süreci diliyorum

Erken gitmek de psikolojik olarak doğumu zorlaştırıyormuş. Hastane ortamının da bir gerginliği var sonuçta. En ideal olanı 10-15 dk olunca gitmek ama o zamana kadar da evde stres yaparım gibi geliyor. Bi de gece doğumu bana daha korkunç geliyor nedense. Hayırlısı olsun tabi

Gece gerçekten panik oluyor insan, benim ilki gece suyum geldiğinde başladı eli ayağı birbirine giriyor insanın. Hastaneyi arayıp santralle bi konuşmam vardı benim, YouTube a falan yükleseler tıklanma rekoru kırardı eminim. Hep sonradan idrak ediyo insan olanları şey diye başlamıştım konuşmaya, alo iyi geceler, benim suyum geliyor da .. aa bakim yine geliyo, of of off şakır şakır geliyo diye bi konuşma başlatmıştım santraldeki çocukta ne diyeceğini bilemeyip hanımefendi hemen yola çıksanıza ama lütfen sakin olun demişti.

Ya bende 34 e kadar bırakmasam mi diye düşünüyorum Sonra diyorum kızım sen doktor musun
Perşembeye birseycik kalmamış senin için rahat olsun

Evet alttan daha doğru sonuç veriyormuş, benim doktorum ilk zamanlar alttan muayene ediyordu USG ile ama sonraları karından ölçmeye başlamıştı. 20. Haftada tekrar vajinal sonografi çekip duruma göre bakarız demişti 20. Haftada kısalma görmeyince de hiç serklaja yanaşmadı, biraz dinlenince de 44 mm e uzadı 2 ay içinde. Fırsatın varsa 1 hafta rapor al , kardeşin ya da annen yakınsa gelsinler, ya da küçük cocugun yoksa tek başına da istirahat edersin. Biraz dinlenince mucize gibi uzuyor. Zaten leep ameliyatından sonraki süreçte 34 e kadar ulasabilmissin. Normal ameliyatsız bir serviks gibi neredeyse ama biraz da dinlensen 40 Lara çıksa daha güvende hissediyorsun. Başka bi doktor görüşü alman çok iyi olmuş, yoktan yere sen de bebeğin de anestezi almak zorunda kalmadiniz.

Gece şimdiden bi evhamlar bi panikler var bende. Sabah olunca da nolacak ya doğururum kafasına giriyorum. Gecenin ayrı bi etkisi oluyor insanın üstünde. Bakalım bebek ne zaman seçecek gününü saatini

Rapor vermedi ama daha dikkatli çalışıyorum sakin olmaya kendimi yormamaya karar verdim doktor progestan fitil yazdı iki hafta kullanıp tekrar muayene olacağım gayet güzel sıkıntı yok dedi çok şükür çok mutlu oldum size de çok teşekkür ederim bana yardımcı oldunuz

Kızlar MERHABA bugün kontrolüm vardı,34+4 deyim gelişiminde sıkıntı yok çok şükür ama suyunu beğenmedi doktor, nst iyi çok şükür hareketleri de güzel geçen haftalarda da aynı şeyi söylemişti ama sonra cep yapmış demişti belki bu sefer de idrarını yapmadığı zamana denk gelmis olabilir yakın takibe alalım dedi , cuma tekrar gideceğim eğer çok azalış olursa 36 da alırız dedi .Birde bebeğim makat gelis hala doktorum bundan sonra zor döner dedi eğer ki 36 da alırsak kuveze girebilir makat gelişli bebeklerin ciğer gelişimleri geç oluyor her türlü ihtimale karşı suyunu beğenmezsem cuma günü ciğer geliştirici yaparız dedi.Su için de bol su iç dedi sadece o kadar, bakalım inşallah cumaya suyu iyi çıkar.Onemli olan hareketleri orda sorun yoksa ve suyun daha da azalmazsa 38 e e kadar bekleriz dedi

Progestan ben de kullandım ama rahim ağzı için vermemişti, bı ara kasılma ve sancı yaşamıştım şiddetli onun için vermişti. Rahim ağzı için bana ekstra ilaç, dinlenme vs hiç bişey önermişti doktor. Ben kendim aile hekiminden üç gün rapor almıştım haftasonu ile birleşince 5 gün evde kaldım, annem geldi, hep yattım sonraki kontrolde uzamış olduğunu gördük. Kendini aşırı yormadigin sürece rahim ağzı seni vaktinde dogana kadar götürür Allah'ın izniyle

Havuç suyu amnion sıvısını artırıyor havucun suyunu sıkıp hergün bir bardak içebilirsin etki eder diye umuyorum

Kızlar doktor bana bugün kilotlu korse almamı söyledi var mı bildiğiniz güzel marka
Pentininkiler güzel, çok aşırı sıkı olmayan hafif toparlayan külot korse ben de alabilirim. İlkinde yamune korse almıştım yazık organlarıma dedim. Bağırsaklarım vucudumdan ayrilacakti. Ne gerek var o kadar eziyete, zaten organlar yerini bulmaya çalışacak doğumdan sonra, deli gibi sıkıştırmaya gerek yok. Bu sefer giyilebilir külot korse ile karnımı hafif toplamayı düşünüyorum. Sling tarzı bı bezle sararim demiştim de annem olmaz öyle dışarı çıkarsın, arkadaşların gelir millete karşı sarmalanmis şeyle olmaz dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…