2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Aksamlari iyi olmuyorum ben siz yazinca ölçtüm simdi 14/9 cikti. Nefes zor aliyorum. Surekli takip etmelimiyim tansiyonu

Aksamlari iyi olmuyorum ben siz yazinca ölçtüm simdi 14/9 cikti. Nefes zor aliyorum. Surekli takip etmelimiyim tansiyonu
14 çıkınca acile gitmek gerekiyor aslında, ben de zor nefes alıyorum ve bu oksijenlenme sıkıntısı mi tansiyonu yükseltiyor diye düşünüyorum. İsterseniz bı limonlu su için, ama böyle devam ederse mutlaka acile gitmek gerekiyor. Normalde 14 tansiyon belki tolere edilebilir ama gebelikte çok önemli

Aa evet adac testine de bakmak lazım . Hızlı büyüyorlar :)

Doktorlar parmaklarıyla basıyordu alt bacakta kaval kemiğinin üstüne, sonra bakıyor ne zaman o göçük toparlanacak, sağa bir pozitif, sola iki pozitif demişlerdi.
Bende idrarda protein kaçağı vardı ama 24 saatlik idrar topladılar alt sınırda, sadece tansiyon takibi yapalım dediler. Karaciğer enzimlerim de 5 haftada 3. kez bakıldı, hala yüksek ama giderek düşüyor. Akut toksik hepatit, yediğine içtiğine dikkat et, bitki çayı içme, mantar yeme, paketli işlenmiş gıdadan uzak dur, bol su iç dediler.
Bir de o ödemli zamanlarda bebek de makat geliş duruyordu, çok ağrım olmuştu yürümekte zorlanıyordum. Özellikle sol bacağım çıkmış zannettim kalçadan, burkulma gibi ağrıyordu ama ödem geçince sihirli değnek değmiş gibi geçti o ağrılar da.
Olabildiğince beslenmene bol su içmeye, bacakları yüksekte tutmaya dikkat edin. Bir de aklıma ne geldi, ben internet ten baktım ödem için masaj falan diye, lenfödem masajı diye birşey buldum YouTube'da, onu yaptım baya iyi geldi gece yaptım ertesi gün çok rahatlamıştım, sonra ara ara aklıma geldikçe yapmaya devam ediyorum.

Ben oğlum da hala bebek arabası kullandığı için onun arabasına geçiremem mecbur aldım bi tane daha. Gerçekten çok ağır oluyor travel sistemler ama ben yine gittim öylesini aldım oğlumunki kabin boy portatif olduğu için biz biraz büyüyene kadar kullanır sonra kardeşi biner artık diye düşündüm bakalım artık göreceğiz

Kizlar gece sancim basladi gecer diye bekledim yok gecmiyo esime dedim sure tut ne kadar surede giriyo baktik 10 dk sanci arasi. Gece saat 3 hemen duşa girdim neyseki sicak suda kesildi sancilar Cok korktum gercek sanci diye
Kız sıcak suya girme ılık olsun mutlaka. Açılman yoksa da açarsın sıcak suyla yalancı sancılar olmasına çok sevindim bu günler hep böyle korkula geçecek anlaşıldı… benimde akıntı devam bel ağrısı devam hadi hayırlısı

Kızlar düzenli sancilarim devam ediyor açılmaya da başladım. Sabaha büyük ihtimalle sezeryana alacaklar yeme içme yasaklandı çünkü. 35+2 2800 grm olmuş bebegim
Maşallah kilosu çok güzel, sağlıkla gelsin inşallah güzel haberlerini bekliyor olacağız

Adını Yağız koyduk bu arada kızlar yeni bişey öğrendim bilmiyorum biliyor musunuz Kur’an da büyü kötü tesirler vs geçiyor malum bizde kulağına ismini okyacak kişi kimse gönlünden geöen bir ismi de ismini söylerken içinden geçirir dua edermiş daha sonra da bunu sadece o kişi ve anne bilirmiş ki yarın bi gün çocuğa kötülük okunup üfleneceğinde Allah katında tam ismi bilinmediği için tutmazmış çok şaşırdım sizinle de paylaşmak istedim

Küvez konusuna gelince de doktorum bana küveze girmesi için 2 etken var biri kilosu biri de solunumu ciğer gelişimi 32 haftalık doğup küveze girmeyen benekte var 40 haftalık küvezde kalan da dedi kilosu çok şükür 34 de 2570 iyi dedi ciğerleri içinde geliştirci yapmışlardı zaten 2 saat tedbir amaçlı götürdüler vücut ısısını dengelemek hayati fonksiyonlarını takip etmek için sonra hemen getirdiler

Bizde bugün öyle ilerledik göğsüm ağzına büyük geliyor zaten ama ucu benimde yok tam çekip kavraması için bizde silikonla başladık hatta mamayı bile azalttı baya emdikçe yarın eve geçince de yavaş yavaş silikonsuz denicez inşallah

Aaa sen yarın mutlaka doktora git ihmal etme. Aniden şişmesi pek hoşuma gitmedi benim. Umarım temiz sonuçlarla çıkarsın Bu ara biraz da fazla ayaktasın hem ev bakma hem okul oda yapmıştır muhtemelen ama yinede göz ardı edilecek gibi değil maalesef

Evet ben biliyorum benimde kendi adımla ezan adım farklı. Oğluma da başka bi isimle seslendirdim hocaya pek bilen yok onuda aileden bi annem bi ben ve eşim biliyoruz

Çok açıklayıcı yazmışsınız teşekkür ederim, ilk hamileliğimde tansiyon ve ödem ile ilgili hiç tecrübem olmamıştı o yüzden ne yapacağımı da bilmiyordum, doktora gidip protein kaçağı baktirmayi akıl ettim sadece. Suyu tekrar artırmaya calisicam, mantar, bitki çayı, işlenmiş et filan yemiyorum ama paketli gıdaları bu aralar abartmistim, onları da kesmem lazım acilen. Zaten paketli gıdayı artırıp suyu azaltinca oldu sanki bu ödem. Bugün baya yattım ayaklarımı da hep daha yüksekte tutmaya çalıştım, sabaha göre daha iyi gibi görünüyorlar. Bı de dediğiniz masajı YouTube'dan bulup yapayım yatmadan önce ben de.

Çok geçmiş olsun canım. İnşallah nir an önce atlatırsın.

Seninkilerin yaşları yakın yakına olunca sende hiç bişey ziyan olmaz, benim oğlum şimdiye kadar tekti ya ne aldiysak ya eskimeden dağıttık, ya da attık. Gerçi şimdiden sonra oğlumun her şeyini saklamaya başlıyorum, arada 6 yaşta olsa zamanı gelince çıkarırım yeni aldığın traveli de satarsın, ben de artık arkadan başka dusunmedigim için baston alınca bunu elden çıkarırım

Ben en son nasıl olsa bir daha doğurmam dediğim için ne var ne yok satıp, dağıtıp üstüne hamile kaldım hani dikkat et demekte fayda var öyle koyuyor ki bana henüz geçen sene elden çıkardığım ana kucakları, kıyafetleri sil baştan ertesi sene tekrar almak şimdi ama tedbirli ilerlemeye başladım mont alıyorum peşinden bir çocuk daha büyütecek şekilde, bot alıyorum peşinden biri daha giyecek kalitede en büyük şansım İkisininde aylarının aynı olması. Birinin 1 yaşı kışa diğerinin yaza denk gelse yine sıkıntı olurdu ama bunlar aynı ayın çocukları neyseki

Aynen bende sizin gibi düşünüyordum ben tombul olsun istemiyorum ama hani gelişiminin durmasından korkmuştum ama gayet iyi bence benimki sizinki gibi ilerlerse ben şükürler olsun diyerek yola devam edeceğim sizde bence kafanıza takmayın hiç daha 5 hafta var 3 kiloyu geçersiniz gibi duruyo masallah rabbim hepimizin sağlıkla kucağına almayı nasip etsin insallah

Pazartesi hastanede değilmiş doktor 12 sine randevu almıştım mecbur bir gün daha beklicem. Umarım kan ve idrar sonuçları temiz çıkar, sıradan bı odemdir

Ben o büyük konusmayi daha ilk çocukta yapmıştım asla ikinciyi yapmam diyordum ama annem akıllı kadınmış, ona sağa sola dagitsin diye verdiğim her şeyi saklamış ikinci olursa diye, bu pahalilikta nasıl iyi geldi anlatamam oğlumun ilk zamanlardaki zibinlari pijamaları, tulumları. Sen diyene kadar aklıma gelmemişti bak botlar montlar bizim de ayni yasa denk gelecek, ikisi de kış bebeği şimdi daha bı sevindim

Pazartesi hastanede değilmiş doktor 12 sine randevu almıştım mecbur bir gün daha beklicem. Umarım kan ve idrar sonuçları temiz çıkar, sıradan bı odemdir
Artık ilerledi zaten hamileliğin en kötü senaryoda bile sıkı takiple ilerlersin 37 gibi de riske atmayıp alırlar ama bu kötü olan senaryo yani. Ama ben böyle olacağını sanmıyorum çünkü tansiyonun düşük seyrediyor çok şükür. Sadece bir kez 13 olmuş tuzlu vs beslenmediğin sürece ben yine çıkacağını sanmıyorum hiç içini ferah tut

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…