2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar bu arada puset almam gerekiyor yoksa çocuğu naylon posette çıkarıp eve goturmem gerekicek 🤣 bin çeşit puset var oto koltugu ve puset olarak geçiyor bi de bu ikisi aynı şey mi ya beni aydinlatin plizz
Hani şu bebek arabasına da takılan var ya o işte, yanlarda çentik gibi biseyi var arabada emniyet kemeri oralardan geçiriliyor oto koltuğu niyetine de ilk 6 ay kullanılıyor. Yeni doğana uygun bı puset alman yeterli, bel destek minderi oluyor onların. Çok kısa kullanılacağı için gidip en kalitelisini almana gerek yok. Kumaşı çok kaliteli olmazsa üstüne Müslin örtü koyarsın, hatta ikinci el bile iş görür

Çoğu Puseti oto koltuğu gibi arabaya başlayabiliyorsun 13 kg'ye kadar sonrasında oto koltuğu geçmek gerekiyor.
Oto koltuklarının çoğunu puset olarak kullanamıyorsun. Puseti genelde bebek arabasıyla beraber set olarak alıp bebek arabasına tak çıkar da yapabiliyorsun.
Oto koltuğa illaki geçmek gerekiyor güvenlik açısından bir de araştırtıklarıma göre bazı o da koltuklar 0-36 kg arası oluyor bu kadar büyük kilo aralığı olan oto koltuklarının güvenilirliği biraz şüpheliymiş. Vs vs

Henüz otokoltuk almadım ben, Puseti de bebek arabasıyla beraber almıştık
Oğlumun ki 0-36 kilo olan oto koltuklarından ama şuan 20 kilo olan oğlum bile sigamiyor, 36 kilo dediklerine bakmamak lazım aslında. Önemli olan adac testinden geçmiş olması. Yoksa 9 yaşına kadar kullanılması mümkün değil bence, biz de küçük oğlan 6 aylık olunca onu abisinin oto koltuğuna gecircez, buyuk oğlana yulseltici alicaz. Daha şimdiden sıkıştırıyor oto koltuğu

Kızlar şu ayaklarıma baksanıza, gram ödem yoktu bende. Ne olduysa tansiyonumun 13 e çıktığı gece oldu. Önceki gün ayağıma olan büyük numara ayakkabılar ertesi gün girmedi bile. İlk hamileliğimde de son hafta ödem olmuştu 2 numara büyümüştü ayaklarım ama onda böyle patlayacak gibi sismemisti sanki, ya da ben unuttum. Ama tedirgin oldum, umarım yarın temiz çıkar tahliller.
Çok şişmiş canım ya. Tansiyonun yükseldiği gün tuzlu bir seyler mi yedin acaba.Benim de ilk gebelikte son ay şişmişti ayaklarim.Ayak numaram da büyümüştü.Bunda şişmedi henüz cok şükür.Diyet yapiyorum onun da etkisi var sanırım.Gerçi sen de diyet yapıyorsun.Ev arıyoruz demiştin, cok fazla ayakta durduğun için de olabilir.Ayaklarını yüksek tutmak bol su içmek iyi gelebilir.

Ya puseti arabaya takmayacaksan zor oluyor onu elde taşıması ağır yani. Benim kızımdan kalma (bi tek o kaldı ) 😅 portbebem var krafttan almıştım deri çanta yani içine çocuğu yatırıyorsun fermuarını çekiyorsun bi tek yüzü meydanda kalıyo onunda üstünde siperlipğ var çok korunaklı yani ilk etapta onu kullanırız sonra ana kucağına koyarız diye düşündüm ama arabasına takmadan taşıyamam ben mesela sağa sola yalpalanıyorum taşıycam diye ağır geliyo 😂
Evet ya 3 kilo çocuğu koyuyorsun 15 kilo taşıyor gibi oluyorsun, benim eski evim asansörlü değildi, bı elimde içinde bebek olan puset, bı elimde bebek arabasinin iskeleti, kan ter içinde kalırdım. Ben o yüzden travel sistemden illallah dedim 😁 bunda da 6. Ayından hemen sonra bastona gecicem, hatta 4 aylık oturabiliyorlar daha bile erken gecebilirim.

Çok şişmiş canım ya. Tansiyonun yükseldiği gün tuzlu bir seyler mi yedin acaba.Benim de ilk gebelikte son ay şişmişti ayaklarim.Ayak numaram da büyümüştü.Bunda şişmedi henüz cok şükür.Diyet yapiyorum onun da etkisi var sanırım.Gerçi sen de diyet yapıyorsun.Ev arıyoruz demiştin, cok fazla ayakta durduğun için de olabilir.Ayaklarını yüksek tutmak bol su içmek iyi gelebilir.
O gün ne yediğimi hatırlayamıyorum, zaten b12 yerlerde çıktı sabah yediğimi bile unutuyorum ama bişey tansiyonumu yükseltmiş olmalı, bı de dediğin gibi sabahtan akşama kadar hep ayaktayım. Dün haftasonuydu ona rağmen öğlen 12 de çıktık akşam 9 da geldik. Biraz da sürekli ayak üstü olmaktan şişiyor galiba. Ne hafta içi ne hafta sonu dinlenemiyorum ayaklarimi uzatıp

Bariz bı fark yok ama sol sanki bı tık daha şiş gibi. Ama ciddi anlamda bı fark göremedim sanki.
Çok geçmiş olsun baya ödem olmuş. Bende de olmuştu ama ikisi arasında çok ciddi fark vardı ve o zaman karaciğer enzimlerine ve idrarda proteine bakmışlardı, ikisi aynı olsa muhtemelen bakmazlardı. Sizinki inşallah geçici bir durumdur yorgunluk, fazla ayakta kalmak, aynı anda vücutta enfeksiyon olması hepsi etkilemiştir muhtemelen. 🙏

O gün ne yediğimi hatırlayamıyorum, zaten b12 yerlerde çıktı sabah yediğimi bile unutuyorum ama bişey tansiyonumu yükseltmiş olmalı, bı de dediğin gibi sabahtan akşama kadar hep ayaktayım. Dün haftasonuydu ona rağmen öğlen 12 de çıktık akşam 9 da geldik. Biraz da sürekli ayak üstü olmaktan şişiyor galiba. Ne hafta içi ne hafta sonu dinlenemiyorum ayaklarimi uzatıp
Zor gerçekten ev bulmak ama sen yine de kendine çok yüklenme.Eşin baksın. İki canlısın senin dinlenmeye ihtiyacın var.Insallah bir an önce istediğiniz gibi bulursunuz da düzeninizi kurarsınız.🙏

Çok geçmiş olsun baya ödem olmuş. Bende de olmuştu ama ikisi arasında çok ciddi fark vardı ve o zaman karaciğer enzimlerine ve idrarda proteine bakmışlardı, ikisi aynı olsa muhtemelen bakmazlardı. Sizinki inşallah geçici bir durumdur yorgunluk, fazla ayakta kalmak, aynı anda vücutta enfeksiyon olması hepsi etkilemiştir muhtemelen. 🙏
Ah cevabınız için çok teşekkür ederim merak ettiğim buydu, Google'dan bakmaya da korktum malum yazanları az çok tahmin edersiniz. İkisi arasında fark olunca karaciger ve protein kaynaklı oluyor yani anladım simdi. Benim bariz fark var mı anlayamadım yani barizden kasıt ne onu da bilmiyorum, sol ayak biraz dikkatli bakınca daha şiş gibi sadece. Sizin ne oldu sonrasında düzeldi mi peki

Kaç haftasınız kaç kilo
Bebeğiniz
Bende sizinle aynı hissiyatlardayim tam iç hislerimi yazmışsınız bende şubat grubundayim
30+5 im
29. Haftada 1200 gramdı
33+5te 2100 gramdı.
Bi önceki kontrolde 31+5te 1900müş. 2 haftada 200 gram almış sadece.
29. Haftada benim de 1300 grammış aşağı yukarı aynıymışız. 1 hafta küçük çıkıyor yani doktor öyle dedi. Çok endişe edilecek bi küçüklük değil ama annelik içgüdüsü tombik olsun istiyoruz sanırım😍

Hayır bı gece 13 e yükseldi sadece, çok dengesiz tansiyonum şuan, bı 12/8 çıkıyor bı 10/8 çıkıyor bı 9/6 çıkıyor. Ama genel olarak küçük tansiyonum yüksek çıkıyor. Benim normalim 10/6 aslında
Kilo aldığımız için de yükseliyor olabilir mi ? Benim de ilk defa 12 7 çıktı şaşırdım . Aklıma bir tek o geldi . Sen yine baktır için rahat eder elbette ama birşey çıkacağını sanmiyorum

Kilo aldığımız için de yükseliyor olabilir mi ? Benim de ilk defa 12 7 çıktı şaşırdım . Aklıma bir tek o geldi . Sen yine baktır için rahat eder elbette ama birşey çıkacağını sanmiyorum
Gebeliğin son zamanlarında tansiyon git gide yukselmeye başlıyor zaten, o yüzden ne kadar düşükten başlarsa o kadar iyi diyorlar ama benim rutin tansiyonuma bayağı yüksek çıkmaya başlayınca tedirgin oldum, ilk hamileliğimde son 1-2 hafta kala 12 ye çıkmıştı bunda daha erken çıktı. Aslında sadece tansiyon olsa sorun değil de o gece aniden ödem yapınca vücudum bı doktorun değerlendirmesi gerekli diye düşündüm. Anlık bı yükselmeydi bidaha 13 görmedim ama ani ödemin sebebini merak ettim. Umarım o da yorgunluktandir

Gebeliğin son zamanlarında tansiyon git gide yukselmeye başlıyor zaten, o yüzden ne kadar düşükten başlarsa o kadar iyi diyorlar ama benim rutin tansiyonuma bayağı yüksek çıkmaya başlayınca tedirgin oldum, ilk hamileliğimde son 1-2 hafta kala 12 ye çıkmıştı bunda daha erken çıktı. Aslında sadece tansiyon olsa sorun değil de o gece aniden ödem yapınca vücudum bı doktorun değerlendirmesi gerekli diye düşündüm. Anlık bı yükselmeydi bidaha 13 görmedim ama ani ödemin sebebini merak ettim. Umarım o da yorgunluktandir
Bu aralar ciddi olarak çok yoruldun. Ev, iş , çocuk ve üzerine gribal durumlar ....

Kızlar yazamadım biz oğlumla halletik çok şükür 💪🏼 10:55 de doğdu 2570 kg 3 saat kontrol amaçlı küveze aldılar çok şükür bütün değerleri normal emzirmeye başladık ama emzirmek zormuş küçük olduğu için tam kavrayamıyor çenesi yoruluyor garibim ama iyiyiz ikimizde
Tebrik ederim canım ikinizide :) Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin

X