2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    224
Ay evet kadında öyle bişeyler anlatmıştı sokağa çıkamıyodum bebek arabasında zor bide bakan bidaha dönüp bakıyor ileri geri sorular soruyorlar filan diyodu cidden çok zor ya Allah korusun
Yaa ben istem dışı şok oldum görünce kadına öyle bir noldu bu çocuga dedim ki anlatamam ben düştü felan bacakları kırıldı sandım kalça çıkıgı var dedi şok oldum resmen

Yaa ben istem dışı şok oldum görünce kadına öyle bir noldu bu çocuga dedim ki anlatamam ben düştü felan bacakları kırıldı sandım kalça çıkıgı var dedi şok oldum resmen
Çok üzücü ya Rabbim esirgesin gerçekten çok zormuş görmeyince bilmeyince basit bi durum sanıyordum bende

Çok üzücü ya Rabbim esirgesin gerçekten çok zormuş görmeyince bilmeyince basit bi durum sanıyordum bende
Aynen öyle canım çok zor gerçekten o çocuk nasıl yatacak nasıl altı degişecek hepsi sıkıntı allahım bütün yavrularımızı esirgesin korusun

Aynen öyle canım çok zor gerçekten o çocuk nasıl yatacak nasıl altı degişecek hepsi sıkıntı allahım bütün yavrularımızı esirgesin korusun
Aynı şeyleri düşündüm vallahi alt değiştirme yıkama yatırma ne bileyim çok huysuzlansa alıp suya atıyoruz yani o bile lüks böyle bakınca. Hadi evde her zorluğa göğüs gerer bi çözüm yol yordam bulur da insan dışarda ki bakışlardan nasıl kaçıcan herkes normal üzülerek sormuyor ki iğneleyici bakanlar meraktan yanaşanlar kinayeli konuşanlar. Ki insan geçici bi süreç olduğunu bildiği halde nekadar zorlanır zoruna gider. Bide kalıcı rahatsızlığı olan çocuklar var Rabbim nerde varsa şifa versin hepsine evlatlarımızı korusun kollasın esirgesin inşallah. Özellikle bi üniversite hastanesine gidip çocuk hastalıkları bölümünde bi kaç saat geçirmek bile yeterli şükür etmeye 🥺 neleri var ne hallerdeler görsen 🤦🏻‍♀️

Merhaba kızlar ağustos annelerinden geliyorum size bir şey soracaktım acaba Unibaby yenidoğan bebek şampuanı alıp kullanan oldu mu deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz? Göz yakıyor diyen oldu ama acaba doğru mu?

Beze değince aciyo mu acaba canı bi altını aç öyle bak bakiyim duracak mı 😔
2 saattir daha rahat altını açınca duruyor birazda olsa 🫣🫣
Canım bizim doktor böyle bir durum olursa diye fitil vermişti, fitil vermedi mi size 😞
Fitil vermedi canım antibiyotik şurup krem ağrı kesici verdi hepsini kullandık rahatladı gibi bakalım şu geceyi bi atlatalım inşallah

Ben geçenlerde aşırı yoğundum ilk kez emzirmeden mama verdim 190 cc içti toplam. Biberonda 120 cc lik iki kez mama yaptım. Bazen emzirdikten sonra doymadığını anlayınca mama yapıyorum 90cc bitirdiği de oluyor bitirmeyip bıraktığı da. Demekki emdiğinde ortalama 100 cc filan anne sütü almış oluyor tabi aşağı yukarı bu rakam. Ama ben sütü sağınca 30 cc anca çıkıyor. Çocuk emince sütün indiğini hissediyorum kanallardan sağınca o sızı olmuyor.
Onlar emerken makinadan daha iyi vakumluyor diye biliyorum. Birde sağınca 30 cc cıkıyomuş senden ama bebekler sağılan sütün bikaç katını çekiyormuş diye düşününce 3 katını çekebiliyor olsa yine 90-100 cc arası süt çekiyo demekki senden. Ben hemen hemen hiç saat tutmuyorum emzirme için ağladığında memeye turuyorum genellikle bilmiyorum iyi mi kötü mü ama sık sık emzirin sütünüz artsın dedikleri için öyle yapıyorum. Ama tabi gaz emmesine izin vermiyo ya da emip emipp süt gelmeyince sinirlenip emmek istemiyo bazen. Tamamen aç olduğu bi vakit bende komple mama versem seninki gibi ortalama ne kadar içtiğini hesaplardım belki. Merak ettim
Kuzucum 750 gr az değil ki 600-900 arası bekleniyor seninki çok ideal. Mesela bizim sağlık ocağının tartısı yanlış değilse benim oğlum çok çok fazla almış 5 gün içinde çünkü mama veriyorum memeyle beslense doyunca bırakır ama mamada ölçüsünü belirleyemedim heralde. Sen emzirmeye devam et yapabildiğin kadar da sağım yap her emzirme sonrası
Canım yanlış hesap yapmışım 650 gram almış. İlk ay 1 kilo aldı, ikinci ay birden 650 ye düşmesi bana biseylerin eksik olduğunu düşündürüyor büyük bi düşüş hani 😢 elektrikli pompa alıcam manuelde sağım cok zor . Kiwi nin şarjlısı ile e bebeğin giyilebilir pompası arasında kaldım hangisini alsam sence fiyatları aynı ama kullanışlılık ve çekim önemli
Canım sen memede ver benimki 1.ay 1600 aldi bu ay 1 kilo aldı benim hep maksimum aliyo benimkide az almış bence artık bu seyirlerde ilerlicek.. ama doymadigi mama almasindan belli mutlaka ver sen mama.. Bu tabloya göre nasıl senin bebis
Evet haklısın canım. Doysa o kadar emme sonrası mamayı iştahla bitirmezdi. Ve bugüne kadar kusması hiç olmadı. Fazla emdiğini kusar ya bebekler. Tabloya göre boyu normal, kilosu 4400 ama tablodaki kilo aralığı cidden genişmiş. Bence tablodan ziyade aylık aldıkları kilo oranları önemli. İlk ay Yüksek kilo alıp ikinci ay birden sınıra düştü ya benimki o etkiliyor beni
Acaba kalça çıkıgı olsa anlaşılıyor mu gulumsebebek gulumsebebek doktoru gerek yok demiş hadi bi sıkıntı olursa
Anlaşılıyodur bence yaa. Bir de bebeklerin kalça çıkığı varsa bile büyük bi kısmı kendiliğinden düzeliyor zamanla ilk cocuktan öyle bi bilgi kalmış aklımda. Tabi çıkığın boyutu çoksa o başka. Benimkine doktor o kadar hızlı baktı ki sok oldum 2 dk sürmedi bile. Sen devlet hastanesine git göster için rahat etsin. Varsa süt çocuğu polikliniği yoksa normal cocuk bölümüne git, kalça ultrasonu çektirmen gerektiğini söyle onlar yönlendirir bebek olduğu için bakıyorlar hemen, randevu ya da gün verilmiyor

Süt sorununu çözemiyorum çünkü düzenli sağım yapacak vakti bulamıyorum ve her yaptığım sağımda daha da az çıkıyo sabah iki üç damla falan çıktı bu saatten sonra düzelir mi sizce yoksa artık anne sütü veremeyeceğimi kabullenmeli miyim
Sütünü emzirdikten hemen sonra mı sağıyosun? Benim de üç gündür epey azaldı bence. Türkiye'de yaşamıyorum ve yaşadığım ülkede ebe daha da azalttı mamayı bugün, sağım yapmamı önerdi en az 4 kez ama sağımı memeden en az yarım saat mümkünse bir saat sonra yapmamı öneriyorlar.

X