2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    224
bizim de gece uyanmalarimiz full gazdan ya, koca insan gibi cikariyo tam rahatlar diyorum ama yetmiyor 😫 bizden once anne olanlari okudum hep dun, 3-4 ayda kurtulduk yazmislar, insallah 3 ayda gecer bizimde
Benim baya azaldı gibiydi tekrardan daha kötü bi sekilde artti😔 evet koca insan gibi çıkarıyor ama bitmek bilmiyor🥲 insallah geçer çok zor böyle de şimdi bizimki diş kaşıyo tükürük salgısı arttı heralde diş şeyi de başladı ya 🥲 yavaştan kaşınıyor sanirjm

Onlar emerken makinadan daha iyi vakumluyor diye biliyorum. Birde sağınca 30 cc cıkıyomuş senden ama bebekler sağılan sütün bikaç katını çekiyormuş diye düşününce 3 katını çekebiliyor olsa yine 90-100 cc arası süt çekiyo demekki senden. Ben hemen hemen hiç saat tutmuyorum emzirme için ağladığında memeye turuyorum genellikle bilmiyorum iyi mi kötü mü ama sık sık emzirin sütünüz artsın dedikleri için öyle yapıyorum. Ama tabi gaz emmesine izin vermiyo ya da emip emipp süt gelmeyince sinirlenip emmek istemiyo bazen. Tamamen aç olduğu bi vakit bende komple mama versem seninki gibi ortalama ne kadar içtiğini hesaplardım belki. Merak ettim

Canım yanlış hesap yapmışım 650 gram almış. İlk ay 1 kilo aldı, ikinci ay birden 650 ye düşmesi bana biseylerin eksik olduğunu düşündürüyor büyük bi düşüş hani 😢 elektrikli pompa alıcam manuelde sağım cok zor . Kiwi nin şarjlısı ile e bebeğin giyilebilir pompası arasında kaldım hangisini alsam sence fiyatları aynı ama kullanışlılık ve çekim önemli

Evet haklısın canım. Doysa o kadar emme sonrası mamayı iştahla bitirmezdi. Ve bugüne kadar kusması hiç olmadı. Fazla emdiğini kusar ya bebekler. Tabloya göre boyu normal, kilosu 4400 ama tablodaki kilo aralığı cidden genişmiş. Bence tablodan ziyade aylık aldıkları kilo oranları önemli. İlk ay Yüksek kilo alıp ikinci ay birden sınıra düştü ya benimki o etkiliyor beni

Anlaşılıyodur bence yaa. Bir de bebeklerin kalça çıkığı varsa bile büyük bi kısmı kendiliğinden düzeliyor zamanla ilk cocuktan öyle bi bilgi kalmış aklımda. Tabi çıkığın boyutu çoksa o başka. Benimkine doktor o kadar hızlı baktı ki sok oldum 2 dk sürmedi bile. Sen devlet hastanesine git göster için rahat etsin. Varsa süt çocuğu polikliniği yoksa normal cocuk bölümüne git, kalça ultrasonu çektirmen gerektiğini söyle onlar yönlendirir bebek olduğu için bakıyorlar hemen, randevu ya da gün verilmiyor
Bencede uzun uyuyup uyanınca bi dene bakalım ne kadar içecek sadece mamayı. Ona göre anlarsın senden tahmini kaç cc süt çekiyor. Bide her ağladığında emzirmek daha çok gaz yapıyor gaz yaptıkça memeyi atıyor ağladıkça meme veriyorsun döngüye giriyor

Ya bu bebek 10 dakika içinde 10 kere gaz çıkartıyor yine rahatlamiyo birde yemiyorum gaz yapan şey delirmemek elde değil gaz yapamadigi için uyanmis
Bu bence bebekte olan bi durum ya senin yeme içmenle çok alakalı olmuyor artık. Dün doktor karnını elleyip herşeyi de ama gazlı deme dedi. Bende herşeyi yiyorum gaz sıkıntısı yaşıyoruz dönemsel ama sürekli değil

canim sagmak yarayi ilerletmiyo, yara zaten yanlis emzirmeden dolayi duzelmiyo, tam duzgun damagina oturtmayinca bebek oluyor dedi ebe, cok buyuk kanli yariklar vardi bende de, 3 saatte bir sagmaya gecmistim , sık sagmama ragmen iyilesti
İnanır mısın sadece bir kez yanlış tuttu yeni doğduğu zamanlar sanki bıçakla kestiler acayip bi yara oldu sonrakilerde hep dikkatli emzirdim doğru tutturdum ama o zamanki yara hala tam iyileşmedi.
Sağarken vakumluyor ya korkuyorum kanatacak yine diye 😢 ne güzel senin iyileşmiş darısı başıma

Benim baya azaldı gibiydi tekrardan daha kötü bi sekilde artti😔 evet koca insan gibi çıkarıyor ama bitmek bilmiyor🥲 insallah geçer çok zor böyle de şimdi bizimki diş kaşıyo tükürük salgısı arttı heralde diş şeyi de başladı ya 🥲 yavaştan kaşınıyor sanirjm
Diş için çok erken canım bizimkininde salgısı çok arttı agzından sular seller akıyor 😂😂😂

Bu arada iyi indirim var ben aldım 6 aylık malzemelerini😅

Eklentiler

• 1000042249.jpg
    1000042249.jpg
    59,4 KB · Görüntüleme: 31
X