2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    224
Kızlar benim sol göğsüm yara hala biliyorsunuz yaralardan çok çektim, sağ düzeldi şükür de solun ortası hala yarık ve ben bu yüzden solu 1 emziriyosam sağı 3 emzirdim. Özellikle dışarıda acı çekerek emzirmek istemediğim için hep sağı verdim. Soldan hep süt akardı artık akmıyo kızım da solu emerken ağlayarak emiyo sinirleniyo heralde süt azaldı 😣 napsam sizce? Sağmaya korkuyorum tekrar yaram kötüleşirse diye
Benimde basta o sekildeydi sadece sag meme emdi sol meme yarik olmustu resmen tahin uzerindeki yag bana cok iyi geldi bi dene istersen. Bol bol o memeyi emzir ben aglayarak emzirdim o kadar aciyodu ki kizim da tutmuyodu o memeyi bes dk on dk ne kadar emerse her meme istediginde once o memeyi verdim suan yarasida gecti artik memeyide rahat emiyor. Sagim yapmadim cunku daha kotu yara yapti vakum benim meme ucumu

1500 aşı 5000 muayene 🤦🏻‍♀️ muayene parasının boku çıktı kızımda ilk gitmeye başladığımızda 2500 dü. Neyse zaten şurda 10 ay daha her ay gider ilk sene bitince kontrol azalıyor
Kız tamamlayıcı yaptırsana biz 12 ye yaptırdık 10 randevu kan idrar ultrason hepsi dahil oluyor sadece 15 TL katkı payı ödüyorsun

Benim bi tanıdığıma spirali adeti beklemeden taktı doktor 2.cocugunada çok çabuk hamile kalmış bunu belirtmiş 😅 öyle takilabiliyorsa şansını deneyebilirsin de benim eşim spiralli doğan çocukları görünce biraz karşı ama ne yapacagimizi da bilmiyoruz 🤣🤣öyle bi sans var ki bizde bizimkide spiralli doğar ondan ötürü ahahahha
Elinde spiralle doğan çok çocuk var sizinki çıkıyormuş alın kardeşim şunu elimden bi rahat vermedi içerde 9 ay filan 🤣🤣 Ay Allah korusun ya Rabbim isteyene versin vallahi benden bukadar 🤣 ayse vera da regl olmadan taktırdı ben bu hafta bir gitsem iyi olcak önce bi temizlik yapmam lazım 🤣

Kız tamamlayıcı yaptırsana biz 12 ye yaptırdık 10 randevu kan idrar ultrason hepsi dahil oluyor sadece 15 TL katkı payı ödüyorsun
Canım tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırdım zaten ama hastaneye gitmiyoruz özel muayenesine gidiyoruz orda da tamamlayıcı kapsamıyor. Genel sağlık sigortası yaptırmak lazım ki ödemeyi yapıp sonrasında faturayla sigortadan geri alalım. Tamamlayıcı da o durum olmuyor

Canım tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırdım zaten ama hastaneye gitmiyoruz özel muayenesine gidiyoruz orda da tamamlayıcı kapsamıyor. Genel sağlık sigortası yaptırmak lazım ki ödemeyi yapıp sonrasında faturayla sigortadan geri alalım. Tamamlayıcı da o durum olmuyor
Oooo bunu bilmiyordum biz tamamlayıcı yaptırdık takılıyoruz rahat rahat 😂

Doymuş olsa icmezdi sen mamada vermeye devam et canim
Değil mii 🥺 üstelik son günlerde memeyi çekiyo çekiyor yutkunmuyor 10 çekmeye bi yutkunma. Annem derdi mi bebek 2-3 çekmeye yutuyorsa süt vardır cocuk doyar. Benim ki artık çeke çeke süt gelmeyince sinirlenip ağlıyor :KK43: üstelik ben yanlış hesapladım 750 gram değil 650 gram almış bu ay. Geçen ay (ilk doğduğunda verdiği kilonun üstüne) 1 kilo alan bebek bu ay 650 gram alıyosa bence büyük bi durum bu yanılıyor muyum? Hani 800 falan olsa neyse dicem. Az değil büyük ölçüde bi düşüş var Chen31 Chen31

Eklentiler

• IMG_20240701_214730.jpg
    IMG_20240701_214730.jpg
    106,8 KB · Görüntüleme: 40
Bugüne kadar hiç kusmadı desem :KK43: memeyi bıraktırdığımda ağlıyo genelde ama ağlama tonu nasıl desem yemekten kaldırmış gibi hüzünlü

Sutu az olan anneler, tek tek etiketleyemedim sizi..
Powerpump yontemi uygulayin.gecen yazmistim. Her sabah
20 dk sagim 10 dk mola 10 dk sagim 10 dk mola ve 10 dk sagim.toplam.1 saat ayirmak gerekiyor.onun disinda da ben emme sonrasi sagim yaptim hep 10 15 dk kdr.sutum artti.birde burda yoreselmis, koruk suyu iciyorum(uzum ozu imis) oda bende baya sut yapti sanirim.

Kızlar benim sol göğsüm yara hala biliyorsunuz yaralardan çok çektim, sağ düzeldi şükür de solun ortası hala yarık ve ben bu yüzden solu 1 emziriyosam sağı 3 emzirdim. Özellikle dışarıda acı çekerek emzirmek istemediğim için hep sağı verdim. Soldan hep süt akardı artık akmıyo kızım da solu emerken ağlayarak emiyo sinirleniyo heralde süt azaldı 😣 napsam sizce? Sağmaya korkuyorum tekrar yaram kötüleşirse diye
İnşallah tez vakitte geçer kuzum. Benimde bebeğim sütün daha az olduğu memeyi emerken ağlıyo artık sanırım iyice süt azaldı orda ve göğsümden süt gelmesi olayı bende olmuyor. İlk ay cok az olmuştu bu ay hiç olmadı. Yara kısmını bir an evvel iyileştirip orayı emzirip sağsan. Ama o kadar hızlı ne iyileştirir ki yarık olmuş diyosun 😧

Elinde spiralle doğan çok çocuk var sizinki çıkıyormuş alın kardeşim şunu elimden bi rahat vermedi içerde 9 ay filan 🤣🤣 Ay Allah korusun ya Rabbim isteyene versin vallahi benden bukadar 🤣 ayse vera da regl olmadan taktırdı ben bu hafta bir gitsem iyi olcak önce bi temizlik yapmam lazım 🤣
Gerçekten Allah isteyene versin gecen hafta bi istiyordum da atak haftaları sagolsun sogutuyor🤣🤣🤣 sen git git her an bir şey olmadan bende doğum kontrol hapina baslicam inşallah perşembe günü alcam

X