2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    224
Değil mii 🥺 üstelik son günlerde memeyi çekiyo çekiyor yutkunmuyor 10 çekmeye bi yutkunma. Annem derdi mi bebek 2-3 çekmeye yutuyorsa süt vardır cocuk doyar. Benim ki artık çeke çeke süt gelmeyince sinirlenip ağlıyor :KK43: üstelik ben yanlış hesapladım 750 gram değil 650 gram almış bu ay. Geçen ay (ilk doğduğunda verdiği kilonun üstüne) 1 kilo alan bebek bu ay 650 gram alıyosa bence büyük bi durum bu yanılıyor muyum? Hani 800 falan olsa neyse dicem. Az değil büyük ölçüde bi düşüş var @Chen31
Canım sen memede ver benimki 1.ay 1600 aldi bu ay 1 kilo aldı benim hep maksimum aliyo benimkide az almış bence artık bu seyirlerde ilerlicek.. ama doymadigi mama almasindan belli mutlaka ver sen mama.. Bu tabloya göre nasıl senin bebis

Eklentiler

• 1000042203.png
    1000042203.png
    7 KB · Görüntüleme: 77
Gerçekten Allah isteyene versin gecen hafta bi istiyordum da atak haftaları sagolsun sogutuyor🤣🤣🤣 sen git git her an bir şey olmadan bende doğum kontrol hapina baslicam inşallah perşembe günü alcam
Yok valla ben bitane daha kaldıramam insan içine karışmak istiyorum. Bi alışverişe gidiyorum iki bebek arabası avm de asansör çarşıda mağaza girişi basamak sıkıntısı öf biri acıkır biri susar biri işer biri sıçar. Yok anacım benim mental kaldırmaz artık 🤣🤣 sen hapa ben spirale

Yok sadece bebeğe yaptırdık sanırım detay bilmiyorum gerçi daha yani yaptırdık soramadım pek detayları oğlum bir durursa kocamla bu aralar konuşmayı planlıyorum 😂
Konuşmak mı oda nedir bizde o hiç mümkün değil unuttum ben eşle konuşma sohbet filan durumlarını🤣🤣 biz 3k yaptırdık eşim kızım bende zaten vardı oğlumu eklettik aile sigortası olduğundan epey indirime geldi ondan sordum pahalı diye sizinki

Niye acır fitilde ağrı kesici mi ay beni aydinlatin ağustosta bende yaptircsm benimkine
Çok huysuzlaşırsa diye fitil verdi bizim doktorumuz, çok şükür bizim ihtiyacımız olmadı.
Aksine bizimki o gün hiç uyumadığı kadar uyumuştu anestezinin etkisinden heralde. Etkisi geçince de merhemi vardı antibiyotik merhem saatlik sürmüştüm çok şükür ağrısız ağlamasız atlatmıştık🥹

İstanbulda olmama rağmen devlette hiç zorluk çekmedim . Normal çocuk doktoruna gittim kendisi ben söylemeden kalça ve göz için yönlendirdi randevusuz baktılar
Acaba kalça çıkıgı olsa anlaşılıyor mu gulumsebebek gulumsebebek doktoru gerek yok demiş hadi bi sıkıntı olursa

Konuşmak mı oda nedir bizde o hiç mümkün değil unuttum ben eşle konuşma sohbet filan durumlarını🤣🤣 biz 3k yaptırdık eşim kızım bende zaten vardı oğlumu eklettik aile sigortası olduğundan epey indirime geldi ondan sordum pahalı diye sizinki
Benim yok eşiminde yok kardeşim sağlıkçı ben onun hastanede sadece katkı payı ödüyorum o yüzden yaptırmadım bebeğin detayları bu yıl içinde anca öğrenirim şuan kendimi sağıyorum o da bebeğe bakıyor sağım makinesinin sesine de uyanıyor sadece hoş geldin hoş bulduk elimi yıkayıp alayım dedi muhabbetimiz son buldu 😂😂😂

Canım sen memede ver benimki 1.ay 1600 aldi bu ay 1 kilo aldı benim hep maksimum aliyo benimkide az almış bence artık bu seyirlerde ilerlicek.. ama doymadigi mama almasindan belli mutlaka ver sen mama.. Bu tabloya göre nasıl senin bebis
Bu tabloya uymayan bebek yoktur bence Aralık çok geniş çünkü biz 2 aylık olduk sayılır 4625 gr 57 santim bence normal bir bebek ama bu tabloda 3600 de normal diyor bence 3600 az anlamadım neye göre 6000 da çok değil mi ya

Acaba kalça çıkıgı olsa anlaşılıyor mu gulumsebebek gulumsebebek doktoru gerek yok demiş hadi bi sıkıntı olursa
Anlaşılıyormuş canım bacaklarını önce birleştiriyor sonra ayırıyor bişeyler yapıyor çocuğa kalça çıkıklığı yok diyor. Benim üst komşum geldi geçen onun kızında varmış kız şimdi 15 yaşlarında filan bi popo aşağıda bi popo yukarda yani ben profesyonel olmayan gözle bakınca bile farkediyodum diyo alçı filan bişeyler dedi anlaşılıyor galiba ama burda birinin milimlik oynama mı ne vardı öyle olasi şeyler için yine de bakılıyor filan mı acaba bilemedim ki bize gerek yok dedi

Benim yok eşiminde yok kardeşim sağlıkçı ben onun hastanede sadece katkı payı ödüyorum o yüzden yaptırmadım bebeğin detayları bu yıl içinde anca öğrenirim şuan kendimi sağıyorum o da bebeğe bakıyor sağım makinesinin sesine de uyanıyor sadece hoş geldin hoş bulduk elimi yıkayıp alayım dedi muhabbetimiz son buldu 😂😂😂
Ay öyle bi durumum olsa bende yaptırmam tabi zaten birinci derece yakın olma durumundan bakılabiliyosan e erkeklere çokta gerek olmuyor zaten nedense doktora gidesileri yok 🤣🤣 bizde de durum çok farklı değil kapıyı cümbür cemaat açıyoruz üçümüz. İki kelime konuşcaz kız müsade etmiyor babasının tepesınden inmiyor onu uyutuyorum oğlan kalkıyor işte yuvarlanıp gidiyoruz 🤣🤣

Bul
Bu tabloya uymayan bebek yoktur bence Aralık çok geniş çünkü biz 2 aylık olduk sayılır 4625 gr 57 santim bence normal bir bebek ama bu tabloda 3600 de normal diyor bence 3600 az anlamadım neye göre 6000 da çok değil mi ya
Bilmiyorum ki.benimki şuan 6300 😅🙈ama dediğin şekilde 3600de coknaz Aralık genismis

Anlaşılıyormuş canım bacaklarını önce birleştiriyor sonra ayırıyor bişeyler yapıyor çocuğa kalça çıkıklığı yok diyor. Benim üst komşum geldi geçen onun kızında varmış kız şimdi 15 yaşlarında filan bi popo aşağıda bi popo yukarda yani ben profesyonel olmayan gözle bakınca bile farkediyodum diyo alçı filan bişeyler dedi anlaşılıyor galiba ama burda birinin milimlik oynama mı ne vardı öyle olasi şeyler için yine de bakılıyor filan mı acaba bilemedim ki bize gerek yok dedi
Ben hastanede tesadüf gördüm canım kalça çıkıgı olan bebek 6 aylık gelandı alçıda idi ama çok farklı iki bacak sonuna kadar ayrık ayak parmakları dışarda sadece ve uçdan uçada bacak arasında ayaklarım ordan sopa var kaptmasın kıpranasın diye annesi o sopa destegi ile kucagında tutuyordu görünce çok korktum gitmeye bile korkar oldum doktora ama öyle bişe olsa acı felan olmazmı ki

Ay nerden aldın kıyafetleri bayıldım bugün gezmediğim yer kalmadı bulamadım hiç bir şey ya
Pantolon e bebekten gömlek çarşıdan (özellikle sünnet kıyafetleri satan yerlerde her ay her yaşa göre bulunuyor) papyon pantolon askısıda heryerde var zaten. İzmir’de kemeraltı çarşısı var orda çeşit bol 😂

Ben hastanede tesadüf gördüm canım kalça çıkıgı olan bebek 6 aylık gelandı alçıda idi ama çok farklı iki bacak sonuna kadar ayrık ayak parmakları dışarda sadece ve uçdan uçada bacak arasında ayaklarım ordan sopa var kaptmasın kıpranasın diye annesi o sopa destegi ile kucagında tutuyordu görünce çok korktum gitmeye bile korkar oldum doktora ama öyle bişe olsa acı felan olmazmı ki
Ay evet kadında öyle bişeyler anlatmıştı sokağa çıkamıyodum bebek arabasında zor bide bakan bidaha dönüp bakıyor ileri geri sorular soruyorlar filan diyodu cidden çok zor ya Allah korusun

X