Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bak abla aşağıda gebeler için özel değer aralığı verilmiş saygidegermisafirler saygidegermisafirler
IMG_2190.jpeg

Kızlar merhaba nasılsınız ? 🌸🌸 bugün 28. Hafta kontrolümüz vardı her şey yolunda baş aşağı dönmüşüz ve 1330 gr olmuşuz 🧿😅🥹 sıcaklar beni çok etkiliyor her gece 2-3 kere ter su içinde uyanıyorum onun dışında işe gitmek iyi geliyor klimalı ortam 🤣 o yüzden doktorum izin verdiği sürece 37ye kadar çalışmayı düşünüyorum 🤔 32. Haftada nst ye girersin dedi ve ikinci doz tetanozu da sordum olabilirsin dedi 😊 bir de benim afedersiniz vajina girişimde hafif ağrısız kaşıntısız içi boş dokununca sönen şişlik oluşmuştu ona baktık varis dedi bir sıkıntı yok dedi daha önce olan var mı acaba ?

Bugün çocuk odası takımını da hallettik 4 haftaya gelir dendi 🤩 almila da monte takımı çok beğendim kızlar 🥹🤩 bebek arabasını da ben bir tanıdıktan ikinci el aldım markası Anex çok beğendim 😊 her şey hemen hemen bitti kızlar çok şükür artık oda gelince yavaş yavaş yerleştirmeye başlayacağım😅

Eklentiler

• IMG_7780.jpeg
    IMG_7780.jpeg
    487,1 KB · Görüntüleme: 86
Çalışıyor musunuz. Çok hareket halindeyken hissedilmiyor dinlenirken hissediyorum ben. Anne hareket halindeyken bebeklerin genelde uyuduğunu okumuştum . İçinizi ferah tutun . Pozisyonu değiştirdiler de hissetmezsiniz :)
Benim plasenta ön duvardaymış o yüzden hissetmiyorum sanırım evdeyim aslında çalışmıyorum şu an ama az hissediyorum hareketleri yine de

Bilmiyorum bana önceki yatışımda 8 doz verdiler. Standart prosedürleri böyleymiş. Progestan iğneyi 36 haftaya kadar kullanacağımı söylediler.
Cok gecmis olsun insallah bu onlemlerle vaktinde gelecek.
Progesteron hormonu kasilmalari engellemek icin oldukca ise yarayan bir hormon. Hatta soyle dusunun hamilelik basinda ozellikle kabiz cok oluyoruz ya, onun sebebi artan progesteron sebebiyle bagirsaklarin kasilma birakma islemini yapamiyor olmasi. O nedenle eminim ise yarayacaktir kasilmalarinizi onlemek icin.

Ben yaz tatilinde olduğum için bol bol kitap okuyorum, özellikle okuyup çok çok faydalı ve ufuk açıcı bulduğum üç kitabı söyleyeceğim, bence muhakkak alınız🙏🏻
Otuz milyon kelime
Bebeğinize Fransız kalın
Ve özellikle doğumdan sonra 2 yıl boyu çok işimize yarayacağını düşündüğüm: Bebekler ne ister

Ya simdi belki sacma gelicek ama kilo mevzusunda benim sorunum tersten😃 hamilelik basinda 53 kiloydum, ilk aylar hem mide hem saglikli beslenme derken 48 e düşmüştüm. Şimdi 26+4 üm ve anca 53 kiloma geri geldim. Bebeğin kilosu önde gidiyor ama ben niye alamıyorum anlamıyorum ve sizce bunun bir zararı var mıdır? Karnım da çok küçük, gören anca 4 aylık sanıyor, iyice garipmişim gibi hissetmeye başladım

Abla bu süreçte şekeri yüksektmeyen şeyler yesen en azından bebek de güzel beslenir🥺 Öyle sıkma canını yoğurt yesen mesela şekeri de dengeler. Bende de serbest t4 düşük ama onun gebelikte özel referans aralığı vsr doktor ona göre normal dedi. Önemli olan tsh değeriymiş bizzat doktor söyledi
Yaa tsh normal benim sadece o serbest olan düşük canim. Valla ne yesem tuhaf oluyorum ben anlamadım ama ayran filan içiyorum böyle ozaman sanki şarjım tamamlanmış gibi hissediyorum 😄 ben 2 hamileligimde bunların hiçbirini yaşamadım çevremdekiler sen hamile olduğunu unutuyorsun derlerdi yani çok güzeldi ama bu bebegimde ben bi yıkıldım ya 🫠 hiç beklemiyordum o yüzden üzgün bi hamilelik geçiriyorum 😔

Ben yaz tatilinde olduğum için bol bol kitap okuyorum, özellikle okuyup çok çok faydalı ve ufuk açıcı bulduğum üç kitabı söyleyeceğim, bence muhakkak alınız🙏🏻
Otuz milyon kelime
Bebeğinize Fransız kalın
Ve özellikle doğumdan sonra 2 yıl boyu çok işimize yarayacağını düşündüğüm: Bebekler ne ister
Evet bende okuyorum 3. Hamileligim olmasına rağmen bilmediğim çok şey varmış 😄 ve hem kafam dağılıyor hemde çocuklarım benden görüp sürekli kitap okuyor hergun 1 kitap bitiriyor benimkiler maşallah Allah hepsine güzel sağlıklı ömürler versin 🤲

Ya simdi belki sacma gelicek ama kilo mevzusunda benim sorunum tersten😃 hamilelik basinda 53 kiloydum, ilk aylar hem mide hem saglikli beslenme derken 48 e düşmüştüm. Şimdi 26+4 üm ve anca 53 kiloma geri geldim. Bebeğin kilosu önde gidiyor ama ben niye alamıyorum anlamıyorum ve sizce bunun bir zararı var mıdır? Karnım da çok küçük, gören anca 4 aylık sanıyor, iyice garipmişim gibi hissetmeye başladım
Bence çok şanslısın. Ben 6 kilo aldım 26+2yim. Şiştim iyice. Kilo iyi bi şey değil canım bebeğin gelişimi normalse bu özelliğine sevin bence

Kızlar ben de bugün 26+2deyim. 50grlık şeker testi yaptırdım. 158 çıktı. Doktor yüksek çıkmış haftaya gel 100 grlık yapalım dedi. Moralim bozuldu 😑 bebiş 900 küsür gram ve 32 cm olmuş boyu biraz kısa geldi 😅😅

Kızlar geçen hafta doktora gittim 26 haftalik dedi ultrason olcumleride 28haftalik gözüküyor hangisinden hesaplamak gerekiyo doktordan çıktıktan sonra kağıtlara baktığım için soramadım 😊

Progesteron hormonu kasilmalari engellemek icin oldukca ise yarayan bir hormon. Hatta soyle dusunun hamilelik basinda ozellikle kabiz cok oluyoruz ya, onun sebebi artan progesteron sebebiyle bagirsaklarin kasilma birakma islemini yapamiyor olmasi. O nedenle eminim ise yarayacaktir kasilmalarinizi onlemek icin.
Amin inşallah. Çok teşekkür ederim.

Kızlar ben şimdi yurtdışından ikizler için cybex gazelle aldım. (Burada 80.000TL idi) bunlara bir de puset alacağım tabi ilk 6 ay kullanmak adına. Yalnızca cybexler mi uyuyor bilgisi olan var mı? 6 ay için 15-20 bin daha vermek istemedim.
Ben yalnızca Cybexler uyuyor diye biliyorum maalesef 🥲 Trendyol'dan Operaistanbul'a soru olarak sorabilirsin. Ürünü alacağım ama başka puset olur mu falan de 😜

Yaa tsh normal benim sadece o serbest olan düşük canim. Valla ne yesem tuhaf oluyorum ben anlamadım ama ayran filan içiyorum böyle ozaman sanki şarjım tamamlanmış gibi hissediyorum 😄 ben 2 hamileligimde bunların hiçbirini yaşamadım çevremdekiler sen hamile olduğunu unutuyorsun derlerdi yani çok güzeldi ama bu bebegimde ben bi yıkıldım ya 🫠 hiç beklemiyordum o yüzden üzgün bi hamilelik geçiriyorum 😔
ondan her gebelik farklı diye söylüyorlar hep :KK43: Benimki de aşırı zor geçiyor inşallah sonraki daha kolay geçer. Benim de serbest t4 düşüktü ama dediğim gibi doktor: "Bu önemli değil canım tsh gönderir misin?" dedi. Gönderince sorun olmadığını söyledi. Tabii senin doktorunun dediği de önemli. İnşallah sorun yoktur🥹❤️

Karın küçük olunca daha az çatlıyorlarmış ne güzel işte🥹

Doktorumun dediğine göre ve araştırdığıma göre engellemiyor ama azaltıyor. Benimkini azaltmadı bile :KK43: Bıraktım o yüzden. Gerçek doğum sancısında başka tedaviler kullanılıyor galiba. İnşallah hanımefendinin bir daha iki ilacı da kullanması gerekmez. Progesteron hormonunun kasılmaları azaltma nedeni rahmin kolayca gelişmesine katkı sunmasıymış. Rahim rahatça gelişemeyince ister istemez kasılıyor maalesef. Miyomda ne kadar işe yarar bilemrm tabii. Doktorlar bile hemfikir olamıyor maalesef. Bazı ülkelerde yapay progesteronun fayda sağlamadığı düşünülüp üretimi durdurulmuş ama benim ablamın kasılmalarını yarıya indirmişti. Belki de kasılmanın sebebine göre etki oranı değişiyor

X