Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ya kesinlikle aynı kafadayım ben de bi başkasına aman ne kilosu filan derim ama tatlıya çok düşkünüm, bunun bebeğime zarar vermesinden korktum :KK43: gebelik şekeri çıkmasa da yine de kilolu doğsun istemem, şu an karın ve baş çevresi 29 değil 31 haftayla uyumlu olduğu için de biraz işkillendim o yüzden boğazımı tutmaya karar verdim aslında, kiloya takma sebebim de bu :KK43:
tatlıyı abartmamak gerek haklısın🥹 ama o ölçümler özellikle ilerleyen haftalarda yanlış çıkıyor o yüzden ben "bebek iyi olsun da" deyip hiç takmıyorum ölçümlere. Zaten çok kilo almamışsın ama tabii ki tatlıdan çok sağlıklı yiyeceklere öncelik vermek gerek. Bebişin sağlıkla gelsin inşallah🥹❤️

Anladım canım çok teşekkür ederim bende kasılma gibi daha çok karın bölgesi taş gibi sağdan sola donemedim kipirdayamadim bile kasiklarimda hissetmedim Allah hepimizin yardımcısı olsun hastanede kontrol altindasin eminim zamaninda gelecektir bebisin hic canini sikma dualarimiz seninle🙏💕
Allah razı olsun. 🙏

Progestan sancıyı tam anlamıyla kesmiyor galiba önlem amaçlı veriyorlar. rahmin gelişmesine katkı sağlıyor o yüzden kasılmalar azalıyor. İnşallah bir daha nidilat kullanmana gerek kalmaz ama biri yazmıştı bana doğuma kadar nidicard kullanmış yaklaşık 36. haftada doğum yapmış. Gerekenlere o ilacı da veriyorlar
Progestanı 24.haftada kanama yaşayınca vermişlerdi 3 hafta kullanacaktım ama sonra bu doğum sancıları da başlayınca 36.haftaya kadar devam dediler. İnşallah devam etmez sancılarım da gerek kalmaz nidilata. Nabzı çok yükseltiyor o, fena oluyor insan.

Kızlar size birşey danışacağım,ayaktayken bebek sanki böyle çıkacakmış gibi şiddetli bir tekme gibi hissediyorum.Affedersiniz altıma çiş yapacakmış gibi oluyor doğuracakmışım gibi yaşayanlar varmı anormal bir durummudur dra gitmelimiyim

Kızlar size birşey danışacağım,ayaktayken bebek sanki böyle çıkacakmış gibi şiddetli bir tekme gibi hissediyorum.Affedersiniz altıma çiş yapacakmış gibi oluyor doğuracakmışım gibi yaşayanlar varmı anormal bir durummudur dra gitmelimiyi.
Aynı şeyleri yaşıyorum. detaylı ultrason da makat geliş oldugunu soyledi yeri geniş döner yalnizca seni zorlar dedi ,zorluyor cidden 😐

Kızlar size birşey danışacağım,ayaktayken bebek sanki böyle çıkacakmış gibi şiddetli bir tekme gibi hissediyorum.Affedersiniz altıma çiş yapacakmış gibi oluyor doğuracakmışım gibi yaşayanlar varmı anormal bir durummudur dra gitmelimiyim
Bende de oluyor canım vajina bölgesine tekme atıyormuş gibi bir his benim bebeğim baş geliş konumunda ama aynı durum bende de var 30 haftalığız biz de

Aynı şeyleri yaşıyorum. detaylı ultrason da makat geliş oldugunu soyledi yeri geniş döner yalnizca seni zorlar dedi ,zorluyor cidden 😐
Evet benimde aynı benimde makat gelişmiş

Progestanı 24.haftada kanama yaşayınca vermişlerdi 3 hafta kullanacaktım ama sonra bu doğum sancıları da başlayınca 36.haftaya kadar devam dediler. İnşallah devam etmez sancılarım da gerek kalmaz nidilata. Nabzı çok yükseltiyor o, fena oluyor insan.
inşallah sancıların biter de ikisine de gerek kalmaz. 2-3 ayımız kaldı bebişle konuş azıcık daha sabretsin işe yarıyor diyorlar 🥹 Rabbim hepimize bebişlerimizi vaktinde sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin

Bazen oluyor bebeğin pozisyonuyla alakalı bence. Normal geliyor bana

Az hareket edince moralim çok bozuluyor. Takıyor işte insan :KK43: İnşallah iyidirler. Sayıyor musun hareketleri? Ben az olunca sayıyorum
Benim de moralim bozuk bugün sabahtan beri hareket etsin diye bekliyorum uğraşıyorum ama belli belirsiz bişeyler yapıyor o da bağırsak hareketi mi yoksa bebek mi anlaşılmıyor telaş ediyor insan haliyle sen kaç haftalıksın canım

Haftaya nst sokarız dedi doktor. 28 haftalık olacağım. Bu haftalarda mı başlıyor nst? Neden istedi acaba
Kayıt açan hanımefendi bana: "32 olunca hatırlat nstye gireceksin." dedi. Ben de: "Bazıları 28'de giriyor ben de 28de girmek istiyorum." dedim. "Maalesef doktor önermeden 32'den önce nst kullanmıyoruz. Gerekirse doktor yönlendirir zaten. Bir de ikizse 28'de başlıyoruz." dedi. Senin doktorun neden öyle dedi bilmiyorum ama genelde 32'de başlıyor. Belki bebek hareketlerini kontrol etmek için yaptı. Ben de sonraki gidişimde doktoruma rica edeceğim

Benim de moralim bozuk bugün sabahtan beri hareket etsin diye bekliyorum uğraşıyorum ama belli belirsiz bişeyler yapıyor o da bağırsak hareketi mi yoksa bebek mi anlaşılmıyor telaş ediyor insan haliyle sen kaç haftalıksın canım
Senden 1 hafta gerideyim galiba. İki gün önce dediğinin aynısı bana da oldu tüm gün moralim bozuktu. Dışarıdan tekme hiç görünmüyodu. Sadece hafif hareketler vardı. Çok sert tekme olunca hissediyordum o da dışarıdan tekme olarak değil, karında titreme olsrak görünüyodu. Öyle olunca sırtı karnıma dönük diyorum ama yine de rahat edemiyorum. Sonra gece solda tekme görmüştüm. Senin bebiş de ters dönmüştür sırtına vuruyordur bence. Hiç korkma kıpırtıları hissetmeye çalış hep❤️

Kızlar merhaba 25+2 haftalık gebeyim dün şeker yüklemem vardı şekerim 142 çıktı alt 55 ast 38 çıktı doktor buna istinaden erken doğum bebekte solunum sıkıntısı vs olabilir dedi ayrıca orta düzey idrar yolu enfeksiyonu çıktı birde d vitaminim yüksek çıktı normalde 53.2 olmalıymış benim 53.7 bir de üzerine doktor erken doğum va diyince dünden beri çok korkuyorum çok ağladım pazartesi günü dahiliyeden randevu aldım var mı benim gibi durum yaşayan ya da bir önerisi olan 😔

Kızlar merhaba 25+2 haftalık gebeyim dün şeker yüklemem vardı şekerim 142 çıktı alt 55 ast 38 çıktı doktor buna istinaden erken doğum bebekte solunum sıkıntısı vs olabilir dedi ayrıca orta düzey idrar yolu enfeksiyonu çıktı birde d vitaminim yüksek çıktı normalde 53.2 olmalıymış benim 53.7 bir de üzerine doktor erken doğum va diyince dünden beri çok korkuyorum çok ağladım pazartesi günü dahiliyeden randevu aldım var mı benim gibi durum yaşayan ya da bir önerisi olan 😔
Çok geçmiş olsun lütfen canınızı sıkmayın🤍 20-21 hafta arasında her sabah sancıyla uyandım crp yüksekti, bi organ hasarı belirtisi vardı kanda ama sonra biraz geçti. Bildiğiniz doğum sancısıydı. Hâlâ ara sıra oluyor ama doktorum hiç böyle korkutmadı. Bazı doktorlar ağzına ne gelirse söylüyor maalesef. Alt-ast kontrol altına almak için bir ilaç falan verdi mi? D vitamini ve şeker de çok yüksek gelmedi içinizi ferah tutun lütfen. Şekeri 200 çıkanları böyle korkutmuyorlar unutmayın sizin ruh hâliniz bebek için çok önemli. Alt- ast ve idrar yolu enfeksiyonu için ilaç vermiştir muhakkak. Şeker de diyetle hâlledilir. Benim kolestrolüm geçen hafta 330 çıktı ona rağmen doktor sakinleştirdi. 142 şeker için böyle konuşması güzel olmamış. Tekrar geçmiş olsun🌸

Senden 1 hafta gerideyim galiba. İki gün önce dediğinin aynısı bana da oldu tüm gün moralim bozuktu. Dışarıdan tekme hiç görünmüyodu. Sadece hafif hareketler vardı. Çok sert tekme olunca hissediyordum o da dışarıdan tekme olarak değil, karında titreme olsrak görünüyodu. Öyle olunca sırtı karnıma dönük diyorum ama yine de rahat edemiyorum. Sonra gece solda tekme görmüştüm. Senin bebiş de ters dönmüştür sırtına vuruyordur bence. Hiç korkma kıpırtıları hissetmeye çalış hep❤️
Teşekkürler canım 💕

Alt ast yüksekliği preeklamside yükselir diye okumuştum nette. Belki onun için demiştir. Tansiyonunuzu takip edin dedi mi

X