Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar geçen hafta doktora gittim 26 haftalik dedi ultrason olcumleride 28haftalik gözüküyor hangisinden hesaplamak gerekiyo doktordan çıktıktan sonra kağıtlara baktığım için soramadım 😊
Son adet tarihinize bakmanız gerekiyor. Tabii geç döllenme olup olmadığı ilk haftalarda belirlenmişse SAT da ona göre oynayabiliyor. Şimdiki ölçümlerin bebeğin haftası bakımından önemi yok galiba🥰

Yalancı kasılmalar erken mi başladı grupta🥲 hepimize sağlıkla vaktinde doğum nasip olsun🙏🏻🙏🏻
Ben 30 oldum aynı sancıları 27 ve 28. Haftalarda yaşayıp strese girmiştim buraya da yazmıştım hatta, nstye girdim 3 defa 🙈🙈 Sancı çıktı fakat düzensiz olduğu için önemli değil dedi doktorum. Ara ara yine oluyor en çok susuzluk yapıyormuş kullandığım uygulamada da öyle yazıyordu. Çok su içsem de aynı oranda terliyorum yetmiyor sanırım. Pozisyon değiştirmekte işe yarıyor. Yatıyorsam kalkıyorum, ayaktaysam oturuyorum, ovalıyorum, duş almakta işe yarıyor belki yaşayanları rahatlatır 🌸 Pinkharleyquinn Pinkharleyquinn

Bugün çocuk odası takımını da hallettik 4 haftaya gelir dendi 🤩 almila da monte takımı çok beğendim kızlar 🥹🤩 bebek arabasını da ben bir tanıdıktan ikinci el aldım markası Anex çok beğendim 😊 her şey hemen hemen bitti kızlar çok şükür artık oda gelince yavaş yavaş yerleştirmeye başlayacağım😅
Ay ben de aynısının 4 kapılısını aldım güle güle kullanalım cidden çok beğendim 💃💃🥳

Ben 30 oldum aynı sancıları 27 ve 28. Haftalarda yaşayıp strese girmiştim buraya da yazmıştım hatta, nstye girdim 3 defa 🙈🙈 Sancı çıktı fakat düzensiz olduğu için önemli değil dedi doktorum. Ara ara yine oluyor en çok susuzluk yapıyormuş kullandığım uygulamada da öyle yazıyordu. Çok su içsem de aynı oranda terliyorum yetmiyor sanırım. Pozisyon değiştirmekte işe yarıyor. Yatıyorsam kalkıyorum, ayaktaysam oturuyorum, ovalıyorum, duş almakta işe yarıyor belki yaşayanları rahatlatır 🌸 Pinkharleyquinn Pinkharleyquinn
Bu haftalardan sonra sıcağından etkisiyle ekstra etkileneceğiz sanırım. Herkes 3. Trimestere girdi ya da girmek üzere 😌😌

Günaydın kızlar bugün tartı gunumdu ve nerdeyse hamile kaldığım kiloya dönmüşum zayiflamisim yani.Sekerim sınırda çıktı diye şeker ve ekmeği kestim sadece geri kalan her şey aynı ki öğün yiyorum ama sadece onun dışında ara öğün şeklinde.Bu normal ve sağlıklı bsey mi yoksa üç ogune mi çıkarsam yemeklerimi acaba.Buarada ben kendimi bildim bileli 2 öğün yerim arada atıştırmak olur sadece.Bide karnım da büyüyor bence sabit kalmadı zayifladgm için tedirgin oldum biraz amacım o değildi çünkü

Selam herkese update geçiyorum:)

26. Haftam bitiyor hala +5 kilodayım ama göbeğim baya büyüdü. Çatlaklar başladı🫠🫠 bebişkosu 1 kg ve 33 cm. Yüzünü asla göstermiyor en son nah çektiğine yemin edebilirim:)
Tatile gittim geldim yandım sularda oynadım aşırı hoşuna gitti sanırım kıpır kıpırdı.
Sevdiği ve sevmediği tatları bence ayırt edebiliyor mesela karpuzda içerisi pavyona dönüyor ama bezelye yerken hareket bile etmedi:)
Şekerim tansiyonum servikal uzunluk amniyon sıvısı bebeğin fiziksel gelişimi her şey normal.
Allah kısmet ederse biz 6 haftaya abd yolcusuyuz. İnşallah ekim 23 gibi doğum görünüyor.
Umarım herkes iyidir, bebişler yakın meşaleleri yakın:)🔥🔥

Teşekkür ederim canım benim insan telaslaniyo baya
Aile büyükleri hep çok normal bu aylarda sancı hepimiz yaşadık diyo ama annelik işte sürekli evham halindeyiz
İnş zamanında sağlıkla alırız bebisleri kucagimiza💕🙏

Bu bir damardaki darlık (notch) benim canımı çok sıkıyor. İlerde tansiyon yükselmesine preeklamsiye sebep olabilir yazıyor. Sürekli yanımda tansiyon aleti var. Normalde 9/6 tansiyonum. 10 a 7 olunca korku geliyor. Stresim çok fazla napıcam böyle bilmiyorum stres olmamaya çalışıyorum aslında bebek için ama içimde hep bir yerde bir korku duruyor 😞😬😮‍💨

Yaaa bende çok beğendim 🥹 ben 2 kapılı alalım oda daralmasın dedim ama eşim 3 olsun istedi 😊 nevresim setini ve bir kaç süs kırlenti de aldım çok tatlılar 😊 sizin geldi mi acaba kurdunuz mu?
Yok henüz gelmedi 2 haftaya gelir diye tahmin ediyorum. Nevresim takımını ben de aldım 😁 Çok eşya olduğu için 4 kapaklı tercih ettim, ıvır zıvırı da toplar diye kurulum olsun yine foto atarım ❣️❣️

Selam kızlar ya benm bir kaç gündür kasıklarıma ağrı giriyor bir anda bıçak saplanır gibi regl ağrısının olduğu yer vardı ya orada.Rahim mi genişliyor acaba yine onla mi ilgili yoksa kasılma fln yazmışsınız o nasıl bsey bilmiyorum karnimda sertlik fln yok ama aniden saplanan ve bı kaç saniye sonra geçen ağrı var

Bu bir damardaki darlık (notch) benim canımı çok sıkıyor. İlerde tansiyon yükselmesine preeklamsiye sebep olabilir yazıyor. Sürekli yanımda tansiyon aleti var. Normalde 9/6 tansiyonum. 10 a 7 olunca korku geliyor. Stresim çok fazla napıcam böyle bilmiyorum stres olmamaya çalışıyorum aslında bebek için ama içimde hep bir yerde bir korku duruyor 😞😬😮‍💨
Canım 10/7 de normal. Tansiyonun en büyük sebeplerinden birisi stres zaten. Her şey olacağına varır. Yorumlarını okuyorum. Elinden geleni yapman gerekeni yapıyorsun zaten. Hiç kendini zora sokma, üzme. Dua et bol bol. İnşallah her şey yolunda ilerler. Çok şükür ki neyimiz olduğunu biliyoruz ve kontrol altında tutabiliyoruz. En ufak bir sıkıntıda doktora ulaşabiliyoruz. Hiç canını sıkma. Biz yanındayız 🩵

Selam kızlar ya benm bir kaç gündür kasıklarıma ağrı giriyor bir anda bıçak saplanır gibi regl ağrısının olduğu yer vardı ya orada.Rahim mi genişliyor acaba yine onla mi ilgili yoksa kasılma fln yazmışsınız o nasıl bsey bilmiyorum karnimda sertlik fln yok ama aniden saplanan ve bı kaç saniye sonra geçen ağrı var
Kontrolün ne zaman kuzum?

Selam herkese update geçiyorum:)

26. Haftam bitiyor hala +5 kilodayım ama göbeğim baya büyüdü. Çatlaklar başladı🫠🫠 bebişkosu 1 kg ve 33 cm. Yüzünü asla göstermiyor en son nah çektiğine yemin edebilirim:)
Tatile gittim geldim yandım sularda oynadım aşırı hoşuna gitti sanırım kıpır kıpırdı.
Sevdiği ve sevmediği tatları bence ayırt edebiliyor mesela karpuzda içerisi pavyona dönüyor ama bezelye yerken hareket bile etmedi:)
Şekerim tansiyonum servikal uzunluk amniyon sıvısı bebeğin fiziksel gelişimi her şey normal.
Allah kısmet ederse biz 6 haftaya abd yolcusuyuz. İnşallah ekim 23 gibi doğum görünüyor.
Umarım herkes iyidir, bebişler yakın meşaleleri yakın:)🔥🔥
Maşallah bebişede sizede bende Amerika istiyordum 4 ay önce başvurduk vizeye hala sıra gelmedi eşimin var vizesi çocuklarında otomatik çıktı benimkinden ses yok vizeci net birşey söyleyemiyor,bir süpriz olur yetişirse bende gideceğim inşallah

Maşallah bebişede sizede bende Amerika istiyordum 4 ay önce başvurduk vizeye hala sıra gelmedi eşimin var vizesi çocuklarında otomatik çıktı benimkinden ses yok vizeci net birşey söyleyemiyor,bir süpriz olur yetişirse bende gideceğim inşallah
Ay inşallah yetişir sık sık kontrol edin bazen iptaller oluyor

Canım 10/7 de normal. Tansiyonun en büyük sebeplerinden birisi stres zaten. Her şey olacağına varır. Yorumlarını okuyorum. Elinden geleni yapman gerekeni yapıyorsun zaten. Hiç kendini zora sokma, üzme. Dua et bol bol. İnşallah her şey yolunda ilerler. Çok şükür ki neyimiz olduğunu biliyoruz ve kontrol altında tutabiliyoruz. En ufak bir sıkıntıda doktora ulaşabiliyoruz. Hiç canını sıkma. Biz yanındayız 🩵
Allah razı olsun 🙏💕

X