Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Teşekkürler canım 💕
rica ederim Allah bebişini sana bağışlasın❤️ Büyük olmuş artık maşallah. Belli bir haftadan sonra hareketlerinin şekli değişiyor diyorlar. Hiç korkma lütfen bizden öndesin biz de aynı durumla karşılaşacağız büyük ihtimalle. Ben de birkaç gündür bu hareketlerin farklılaşması yüzünden tedirginim ama önemli olan aktif olması diye avutuyorum kendimi. Çok azalma fark edersem doktora gideceğim o yüzden sayıyorum hareketleri. Sen de say olur mu?❤️

Çok geçmiş olsun lütfen canınızı sıkmayın🤍 20-21 hafta arasında her sabah sancıyla uyandım crp yüksekti, bi organ hasarı belirtisi vardı kanda ama sonra biraz geçti. Bildiğiniz doğum sancısıydı. Hâlâ ara sıra oluyor ama doktorum hiç böyle korkutmadı. Bazı doktorlar ağzına ne gelirse söylüyor maalesef. Alt-ast kontrol altına almak için bir ilaç falan verdi mi? D vitamini ve şeker de çok yüksek gelmedi içinizi ferah tutun lütfen. Şekeri 200 çıkanları böyle korkutmuyorlar unutmayın sizin ruh hâliniz bebek için çok önemli. Alt- ast ve idrar yolu enfeksiyonu için ilaç vermiştir muhakkak. Şeker de diyetle hâlledilir. Benim kolestrolüm geçen hafta 330 çıktı ona rağmen doktor sakinleştirdi. 142 şeker için böyle konuşması güzel olmamış. Tekrar geçmiş olsun🌸
Ya çok teşekkür ederim biraz içim rahatladı sadece enfeksiyon için ilaç yazdı alt ast için bi ilaç vs vermedi zaten doktorun tutumu beni çok tedirgin etti tekrar teşekkür ederim 💕

Bir de benim hareketlerde ciddi azalma var 2 gündür çok az hareket ediyor sizin bebişler nasıl
Çalışıyor musunuz. Çok hareket halindeyken hissedilmiyor dinlenirken hissediyorum ben. Anne hareket halindeyken bebeklerin genelde uyuduğunu okumuştum . İçinizi ferah tutun . Pozisyonu değiştirdiler de hissetmezsiniz :)

Ya çok teşekkür ederim biraz içim rahatladı sadece enfeksiyon için ilaç yazdı alt ast için bi ilaç vs vermedi zaten doktorun tutumu beni çok tedirgin etti tekrar teşekkür ederim 💕
Rica ederim bebeğini vaktinde sağlıkla kucağına alırsın inşallah❤️ Doktor bariz abartmış. Alt - ast için bir dahiliyeye görünün isterseniz🌸

tatlıyı abartmamak gerek haklısın🥹 ama o ölçümler özellikle ilerleyen haftalarda yanlış çıkıyor o yüzden ben "bebek iyi olsun da" deyip hiç takmıyorum ölçümlere. Zaten çok kilo almamışsın ama tabii ki tatlıdan çok sağlıklı yiyeceklere öncelik vermek gerek. Bebişin sağlıkla gelsin inşallah🥹❤️
Teşekkür ederim canım senin de 💗

Kayıt açan hanımefendi bana: "32 olunca hatırlat nstye gireceksin." dedi. Ben de: "Bazıları 28'de giriyor ben de 28de girmek istiyorum." dedim. "Maalesef doktor önermeden 32'den önce nst kullanmıyoruz. Gerekirse doktor yönlendirir zaten. Bir de ikizse 28'de başlıyoruz." dedi. Senin doktorun neden öyle dedi bilmiyorum ama genelde 32'de başlıyor. Belki bebek hareketlerini kontrol etmek için yaptı. Ben de sonraki gidişimde doktoruma rica edeceğim
Aaaa haftaya cuma 27 +5 randevum var. Acaba nst istenir mi🫠

Kızlar size birşey danışacağım,ayaktayken bebek sanki böyle çıkacakmış gibi şiddetli bir tekme gibi hissediyorum.Affedersiniz altıma çiş yapacakmış gibi oluyor doğuracakmışım gibi yaşayanlar varmı anormal bir durummudur dra gitmelimiyim
Son üç gündür bende de ara ara böyle oluyor 29+0 bugün. O yüzden bugün kontrole gittim aslında haftayaydı, işkillendim. Ama her şey normaldi, bebeğin ayakları aşağıdaydı o yüzdenmiş. Oraya vuruyor ve baskı yapıyormuş. Rahim ağzında vs açıklık mı var diye korkmuştum. Ama için rahat etmediyse git canım sen de

Son üç gündür bende de ara ara böyle oluyor 29+0 bugün. O yüzden bugün kontrole gittim aslında haftayaydı, işkillendim. Ama her şey normaldi, bebeğin ayakları aşağıdaydı o yüzdenmiş. Oraya vuruyor ve baskı yapıyormuş. Rahim ağzında vs açıklık mı var diye korkmuştum. Ama için rahat etmediyse git canım sen de
Normaldir muhtemelen canım. Benimkilerden birinin kafası aşağıda birinin kafası yukarıda. Hepsini hissediyorum. Ayakların aşağıda olduğu taraf gerçekten vajinayı rahatsız ediyor bazen. Benimkiler dokunmaya çok karşılık veriyolar çok hoşuma gidiyo. Herkesin öyle mi🥹

Normaldir muhtemelen canım. Benimkilerden birinin kafası aşağıda birinin kafası yukarıda. Hepsini hissediyorum. Ayakların aşağıda olduğu taraf gerçekten vajinayı rahatsız ediyor bazen. Benimkiler dokunmaya çok karşılık veriyolar çok hoşuma gidiyo. Herkesin öyle mi🥹
Ya evet, hani kediyi çağırırsın gelir kafasını sürter, benimki de elimi koyduğum yere geliyor gibi, sağ tarafta hareket hissederken sola elimi koyduğumda orda hissetmeye başlıyorum 🥹 Çok değişik bi his özleyeceğim bunu

Kızlar ben şimdi yurtdışından ikizler için cybex gazelle aldım. (Burada 80.000TL idi) bunlara bir de puset alacağım tabi ilk 6 ay kullanmak adına. Yalnızca cybexler mi uyuyor bilgisi olan var mı? 6 ay için 15-20 bin daha vermek istemedim.

Ya benim bu seker olayı çok canımı sıktı bugün ac geçiriyorum dahiliye randevum pazartesi ne yapcam bilmiyorum yemezsem ani şekerim düşüyor hissediyorum yersemde şeker yükseliyor kafayı yicem ya zaten kasılma filan uğraşıyordum anca toparlamastim çok moralim bozuk bide serbest t4 düşük oda zeka geriliği yapar yazıyor nette of kendimi hiç iyi hissetmiyorum 😟

Kızlar merhaba 25+2 haftalık gebeyim dün şeker yüklemem vardı şekerim 142 çıktı alt 55 ast 38 çıktı doktor buna istinaden erken doğum bebekte solunum sıkıntısı vs olabilir dedi ayrıca orta düzey idrar yolu enfeksiyonu çıktı birde d vitaminim yüksek çıktı normalde 53.2 olmalıymış benim 53.7 bir de üzerine doktor erken doğum va diyince dünden beri çok korkuyorum çok ağladım pazartesi günü dahiliyeden randevu aldım var mı benim gibi durum yaşayan ya da bir önerisi olan 😔
Canım alt 105 ast de yüksek çıkmıştı ama ilaçları kesti bir ay dinlendirdi idrar yolları için antibiyotik verdi şu an alt ast normal seviyeye düştü.

Gebelik her ne kadar kolay görünsede anne adayı bu süreçte çok yıpranıyor ve psikolojik olarak da çok evhamlı oluyor. Bu süreçte bana erken doğum söylenmedi. İmkanınız varsa başka bir doktora geçebilirsiniz 🌸

Ya benim bu seker olayı çok canımı sıktı bugün ac geçiriyorum dahiliye randevum pazartesi ne yapcam bilmiyorum yemezsem ani şekerim düşüyor hissediyorum yersemde şeker yükseliyor kafayı yicem ya zaten kasılma filan uğraşıyordum anca toparlamastim çok moralim bozuk bide serbest t4 düşük oda zeka geriliği yapar yazıyor nette of kendimi hiç iyi hissetmiyorum 😟
Abla bu süreçte şekeri yüksektmeyen şeyler yesen en azından bebek de güzel beslenir🥺 Öyle sıkma canını yoğurt yesen mesela şekeri de dengeler. Bende de serbest t4 düşük ama onun gebelikte özel referans aralığı vsr doktor ona göre normal dedi. Önemli olan tsh değeriymiş bizzat doktor söyledi

X