Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    222
Kızlar son zamanlarda kötü rüya gören var mı? Bende mi oluyor sadece bilmiyorum da korkuyorum artık

Ben görüyorum daha bugün korkunç bi rüya gördüm daha doğrusu çok üzücü hayal kırıklığıyla dolu bir rüyaydı eşimle alakalı
Ayy ben de ben de. Geçen gün eşimle ayrılıyorduk sabaha karşı ağlaya ağlaya uyandım eşim sesime uyandı öyle sarılıp ağlarken uyumuşum tekrar. Hassas bir topa döndüm iyice

Merhaba kızlar. Biraz içimi dökme amaçlı yazıyorum bu yazıyı. Ben normal doğumdan korkan biriyim. 36. Haftama girmeme 2 gün var. Zaman daraldıkça stresim de artmaya başladı. Sezaryen istediğimi doktoruma da söyledim o benim kararıma bırakıyor zaten. Biliyorum normal doğum en güzeli adı üstünde normal ama bana da sezaryandaki dikiş ağrısını çekmek daha kolaymış gibi geliyo mesela. Ama çevremde normal doğum yapan insanlar illa normal doğum yap sezaryende mahvoluyosun yok dikiş yerin enfeksiyon kapıyor yok yarım insan oluyosun cidden bu laflardan çok sıkıldım. Bugün aile hekimim de normal yap sezaryen olan bi hastamın dikişleri patladı yeniden dikildi bilmem ne birsürü şey söyledi. Zaten hassas dönemdeyiz ve her kafadan bir ses çıkıyor.. her doğum kendine özgü herkesin doğum hikayesi bambaşka. Ama son zamanlarda şunu der oldum Allah rızası için biraz da sezaryanı öven birileri olsun çevremde ya

Canım seni çok iyi anlıyorum. Haftalarımız çok yakın. Bir kere onun adı normal değil vajinal doğum. Bu bebekler illaki bizden çıkacak. Bunun da normal olan 2 yolu var. Sezaryen de bunlardan biri. Öncelikle doktorun bir hekim olarak yanlış yönlendirme yapmış. Korkutmak çok saçma. Benim de çevrem vajinal doğum hakkında korkutanlar ile dolu. Her doğum kendine has. Herkesin hikayesi çok farklı senin de dediğin gibi. Doğumdan sonra bebeğine bakım verecek olan sensin. Travma dolu bir doğum eminim seni dikiş ağrısından çok daha fazla zorlayacaktır. Kendini neye hazır hissediyorsan onu tercih etmelisin. Kendini Yalnız hissetme burada bir çok arkadaşımızın pozitif doğum hikayelerine şahit olduk. Olumlu düşün her şey güzel olsun

ben ben ovme degılde. ılk dogumda mecburı sezeryan oldum. doğal yolla gelmedı sunı sancı aldım yıne acılmam olmadı. 41haftalıktı artık. sezeryanla alındı...sutum dırekt geldi. ılk gece gaz skntısı oldu. o ıs halledildikten sonra sıkıntım olmadı. eve gıttım ıs guc bıle yaptım. baya rahat gecırdım. dikişle ilgili skntı yasamadım. sonrasında göbek kalmadı dumduz karnım vardı. (bazen bunu da soyluyorlar)
genetık bazı seyler. ama hepsının ıyısı kotusu var. sen hangı yolu tercıh edersen ıyı odur. yoksa ornekler cok cesıtli

Canım benim 2 doğumumda sezeryanla oldu 3. yü bekliyoruz inşallah şuan bir seçme şansım olsa yine sezeryanı seçerdim.İlk gün elbette zor oluyor dikiş atılıyor öyle dayanılmayacak ağrılar değil ağrı kesici veriliyor.İlk yataktan kalkerken zorlugu oluyor ben 2. gün misafirlere ayağa kalkabildim hep normal doğumu deneyimlemedim ama o yürek bende yok maalesef herkesin kendi tercihi içinizden ne geliyorsa onu yapın sizin bedeniniz

Canım ben de en baştan beri vajinal doğum isteyen biriydim. Hatta ağrı kesici dahi almadan tüm süreci yaşamak istedim.
Bebek makat geliş ve başka riskleri oldu. 2 gün sonra inş sezaryen ile bebeğime kavuşacağım. Sezaryanden inanılmaz korkuyorum mesela ama şunu biliyorum ki doğum sadece araç. Amaç bebeğin ve senin sağlıklı olman
Sezaryen sadece doğum şekli değil. anne ve bebek için en sağlıklı yol olabilir. Sadece fiziksel sağlık değil mental sağlığı düşünmek gerekli. Eğer vajinal doğum yapmak istemiyorsan sen kararın kimseye sorgulamak düşmez. Etrafındaki kişilerin ne dediğine bakma kendi iyiliğini düşün

Evet kesinlikle psikoloji fiziksel ağrıdan çok daha önemli bence. Yorumlarınız iyi geldi çok teşekkürler Hepimiz bebeklerimize sağ salim kavuşalım inşallah

Kalbimin sesini dinleyip ona göre hareket ec
evet kendi kalbimin sesini dinleyip hareket edicem bu süreçte.. Çünkü her kafadan bi ses çıkıyor milleti dinleyecek olursam fıttırırım

Benim bebiş ters dönmüş her şey normal doğuma işaret ediyor ama ben hala sezaryen diyorum

Benim acı eşiğim dayanıklıdır aslında belki de o yüzden dikiş ağrısı vs çekmek daha kolay geliyor. Kimisine de bu korkunç geliyo mesela. Herkes kendisini nasıl rahat hissediyorsa öyle yapmalı çok haklısın

Kızlar merhaba ben de bugün 12 gibi seserywnla doğum yaptım çok şükğr iyiyiz seseryan anından lütfen hiç korkmayın bende tedirgindim biraz ama çok güzel geçti hiçbir şey hissetmiyorsunuz sonunda bu kadar güzel bir sonuç almanın bedelinde çok az bir afı oluyor o kadarlıkta inanın dayanılacak bir şey. Ama sezeryan anında ağrı yok bacaklarınızı zaten hissetmiyorsunuz ağrı olması imkansız. Ne kadar pozitif olursanız her şey o kadar güzel oluyor mutluluğumu hemen sizlerle paylaşmak istedim

Ben överim net daha önce yazdıklarımı okuyabilirsin bir hafta önce doğum yaptım sormak istediğiniz herseyi cevaplarım

Soyadi ne acaba doktorunuzun

Kızlar dünden beri kasığımda baya aşağılara doğru sol tarafta batma gibi, içten içten sızlama gibi bi his var, ara ara canımı yakan. Ne olabilir sizce?

Bende aldım bundan. Küveti koymak için ayrı, kovayı koymak için ayrı. Eğilmeden yıkamak çok daha kolay olur diye düşündüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…