Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    222
Kızlar ben doğum çantası icin sabahlık almadim sadece pijama takımları koydum ama . Sabahlik tarzı bir şey de almam lazım mı sizce ?
Akşam insana bir üşüme geliyor sabahlık olmasa bile bir hırka mutlaka alın yürüyüşe kalktığınızda hava almaya gittiğinizde alırsınız sırtınıza

Merhaba sevgılı gebeler bende 37.haftadayım bugün gittiğimde geçen haftaya göre bebek aynı kiloda çıktı büyüme olmamış dedi doktor bu zamana kadar ölçümleri hep uyumlu olurdu haftasıyla bu hafta 36larda çıktı gelişim gerilemesi diyemeyız dedi doktor ölçümler farklı çıkabılır dedi normal bir durum mu bu? Beni üzdü geçen hafta 2920 gr demişti bu hafta 2800 dedi

11+5 de benim de kanamam olmuştu sadece yat hiç kalkma sadece tuvalete kalk yemeğini bile başkası yapsın ayaklarını yükseğe kaldır yat bol bol dinlen psikolojini de iyi tut düzelecek geçecek bu günler de bol bol dua et üzülme ve bol bol dinlenmeye bak Rabbim yardımcın olsun bebekler iyiymiş kanaman da en kısa zamanda keser inşallah

Sırt üstü yatmayı özledim sırt üstü de yatılmıyo zaten üzerime ağırlık biniyomuş gibi hissediyorum.. dediğiniz gibi sağ ya da sola yatınca da kol ağrıyo son 1 ay dayancam artık diyorum

Amin çok teşekkür ederim inşallah tez zamanda kanama kesilir biranda sağlıklı bir şekilde devam eder hamilelik sağlıklı bir şekilde bebişlerim iyi olsunda nı arada ne kadar sürdü kanama

Allah razı olsun cook teşekkür ederim
Haklısın sanırım ihtiyac listesi cok değişken bir sey doğuma kişiye göre cok fazla değişiyor
İnşallah bian önce geçer bebeğime tam anlamıyla yetebilrimm cooook cok teşekkürler güzel dileklerin için öpüp koklarım ama bizde seni cokca öpüyoruz

Bir kaç gün gelmedi benim ama sürekli emzirmeyi denedim gögüslerimi sıka sıka maf etmişim bi damla gelsin diye uyarmak cok önemli bence. Ben mama kullandım bir kaç gün mecbur aç kalmasına asla dayanamazdım. Hipp aldırdım mama cunku herkes onu kullanıyor ve memnun

Canım benimde aynı bebek ağzını kocaman açıyor tutamıyor daha bugün yeni yeni almaya basladı doğru düzgün sürekli ağlıyor emzirmeye calısırken sende bebekte acemi bende aynı beraber keşfediyorum bende herseyi bebekle birini alıyor birini almıyor derken beynim yandı emzirme işinde ameliyat acımı unuttum gögüslerimin acısından asla pes etme bebeğin öğrenecek emzir ağlasın alısıyor sonunda biz alıştk darısı size ben kendime eziyet ettim resmen reflü yatağında emziriyorum kucagıma almamak için kemiklerine bir sey olur diye korkuyorum en güzeli kolunda emzirmek ama yapamıyorum su gibi kan ter oluyorum tutturana kadar cocuk cok ağlıyor görsen hallerimizi.

Kızlar kusura bakmayın ama burasıda ego tatmini yeri değil hele ki karşınızda ki insan daha yeni anne olmuş biriyse. Siz hamileyseniz karşınızdaki de geceleri sabahlara kadar uyumayan yaraları olan bebeğine yetmeye çalışan bir anne !
Burda en baştan beri düşük tehlikesi olanlar bebeğini kaybedenler bebeği küvezde olanlarla dolu yani burası gerçek hayatlarımız polyanacılık oynama yeri olduğunu düşünmüyorum başlarda da böyle tepki verenler olmuştu korkularımıza sustum ama kimsenin lohusa bir kadının canını sıkmayada hakkı yok. B Burcnnnn hiç bir sey anlatmamıs bile kötü bir sey dememiş doğum kolay bir sey değil ne normali ne sezaryeni hamilelikte aynı size güzel hikayeler anlatılmasını pohpohlanmayı istiyorsanız yeri burası değil hele ki yeni doğum yapmıs bırıne bunları demenın zamanı hiç değil. B Burcnnnn canım sende hiç canını sıkma beğenmeyen gidebilir herkesin kendi tercihi

Amin çok teşekkür ederim inşallah tez zamanda kanama kesilir biranda sağlıklı bir şekilde devam eder hamilelik sağlıklı bir şekilde bebişlerim iyi olsunda nı arada ne kadar sürdü kanama
1 hafta 10 gün falan sürdü bazen geldi bazen gelmedi sonra tamamen kesti ilaçları hiç aksatmadim hep yattım sadece tuvalete kalktım

Kızlar ben doğum çantası icin sabahlık almadim sadece pijama takımları koydum ama . Sabahlik tarzı bir şey de almam lazım mı sizce ?
Evet ben iki tane aldım, biri fotoğraf çekimi için biri de asıl kullanacağım siyah renkli olan. Koridorda yürürken vs üstümde olsun diye. Bi de geceliklerim askılı kolsuz vs o yüzden. Evde de kullanırım ikisini de diye düşündüm

ölçümden kaynaklıdır. zaten soyluyorlar genelde tahmını dıye. buyudukcede aslında daha fazla yanılma payı olabılıyor. tahmını rakamlar bunlar.

Canim ben iğne değil ama coraspin kullaniyodum, 34te biraktirdi doktorum

Hayırlı uğurlu olsun canım çok sevindim sağlıkla kavuşmuşsunuz maşaallah

Doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama bebekler anne karnında kilo veremezlermiş. Doktorun ölçümleri zaten tahmini oluyor o yüzden telaşlanma derim. Aynı cihaz da olsa aynı hastanede aynı haz farklı doktorlara ölçtür biri 3000 der biri 2500 der değişiyor yani Doktora göre

Bilinen bir pıhtılaşma sorunun yoksa son haftalarda cidden gerekli olmaya bilir ilk haftalar tutunma aşamasında özellikle daha gerekli oluyor benim malesef 3 kaybım ve pihtislasma sorunum var . Bu gebeliğim bile ikizdi malesef 10. Haftada da tekini kalbi durdu ama diğeri şükür benimle 37 +4olduk bugün benimde normal olacak inşallah bekliyorum ama her yerimde ağrılar var hiç birşey anlamıyorum

Çok sağol canım. Çok üzgünüm kayıpların için inşallah sağlıkla güzellikle tamamlanacak bu hamilelik benim de hep tutunma ama bir kere de kaybım var 9 haftalık sebebi bilinmeyen. Sadece mthfr mutasyonu var onun dışındaki pıhtılaşma testleri normal çıkmıştı. İnşallah yoktur gerçekten bir sorunum ama ben yine de doktora en kötü neler olabilir falan sorucam yoksa tüm gün elim karnımda bişey oldu mu olacak mı diye gezebilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…