Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Selvik uzunluğunuzu söyledi mi hiç nasıl ne diyor canım nasıl gidiyor bebek baya baskı yapıyor demi
Çok afedersiniz artık hareketleri vajinanın az üstünde🙈 alta doğru baya baskı yapıyor, uzunluk söylemedi ama doğum kanalına girmiş 2 haftayı da daha sakin dinlenerek geçirelim dedi.. kanala gelince hemen doğum da olabilirmiş 10 gün o şekilde bekleyedebilirmiş😕 36 hafta ama kilosu az biraz 2550 gibi dedi

Ya kizlar dogum sekline sizin karar verebilmenize sevindim valla cunku ben de sanirim 38 de falan temiz temiz sezeryanimi olup gecmek isterdim. Zaten kan sulandirici igne ve hap kullaniyorum, suyum azaliyor o yuzden planli olsa cok daha rahat hissederdim kendimi.
Burada bir de 41 hafta olarak sayiyorlar. 41 i 3-4 gun gecersen artik o zaman manuel mudahale dusunuyorlar. Kafayi yerim valla bekleyemem ben o kadar eger gelmezse falan😄
Hangi ulkedesiniz bilmiyorum ama merak ettim kan sulandırıcıyı ne zaman bırakacaktıracak doktorunuz? Benimki 34'te bıraktırdı da.

Ya eşim hüma istiyordu aslında kura çekelim dedik Vera Asya hüma aksa ili defa hüma çıktı ama kızım başladı ağlamaya Vera istiyormuş kaldı öyle yeni bi şey Meyra dedim ama yok doguracam hala isim yok ya meva ismini ne kolay seçmiştik oysa ki
inşallah gönlünüze göre bir isim de karar kılarsınız zor gerçekten isim bulmak heleki ablaları abileri de isim söyleyince hepten zorlaşıyor secimler 😊

Kızlar eve supurge tutmuştum karnim taş gibi kasılıyor kasiklarım adet olacakmis gibi agriyor ve vajinamin yanlari üstü semsert bebek dogum kanalina mi giriyor acaba normal midir bu agrilar. 37 haftaligiz bugün
Canım iyimisin şuan bu haftalar da normal diye biliyorum yani doktorum 35 den beri çok sert taş gibi dedikçe oda daralıyor o sebeple kasıyor demisti. Öyle olunca soluna yat dinlen bol bol demişti. Doğum kanalına girmişse bile onu doktor görür eğer iyi değilsen bekleme bence bir acile görün rahatla çokta yorma kendini

Ya ilk defa bebek kıyafetlerine alışı gözle canlı bakıyorum çok duygulandım ama beeen çok küçükler nasıl olacak ultrasonda sanki çok büyük gibi duruyorlar off ağlamam geldi ya
Anlıyorum😊 Bana da inanılmaz geliyor hala. Şöyle tarif edeyim, 50 cm civarında doğan bir bebeğe yeni doğan kıyafetleri(50cm olanlar) 15-20 gün giydiriliyor, diğerleri (56 cm) daha uzun süre, yaklaşık 2 ay. Bazı bebekler uzun doğuyor, 54 cm mesela, onlara yeni doğan kıyafetleri olmayabilir. Benim biri 50.5, diğeri 51.5 cm doğmuştu. Bu da öyle olur büyük ihtimalle.

Ya eşim hüma istiyordu aslında kura çekelim dedik Vera Asya hüma aksa ili defa hüma çıktı ama kızım başladı ağlamaya Vera istiyormuş kaldı öyle yeni bi şey Meyra dedim ama yok doguracam hala isim yok ya meva ismini ne kolay seçmiştik oysa ki
Vera ismi çok güzel bence ve birçok kültürde de yeri var. Kızım olsaydı düşünürdüm. Bahar da düşündüğümüz isimlerdendi bizim ama erkek olunca hayallerde kaldı 😅

Annelik çok başka bir şey gerçekten. Doktor yaticaksin dese de diğer evladımin ortaokulda ilk günü 🥲 onun ayakta oluyorsun. Okulda yanında olamasam da evde onu doyurmak, uğurlamak gibi şeyler yapınca bugünu özel kılmak istedim.
Yaa dimi benim de öyle abimiz 6. Sınıf ablamız 1. Sınıf ayrı bir heyecandı geçen haftadan beri peşlerindeyim hepsine yetmeye çalışıyoruz annelik işte 🥺 hayırlı evlat eylesin rabbim hepsini
Benimde oğlumun ortaokulda İlk günü 🥹 ağladım çok duygusalim kızımla ikisini okula götürdüm normalde fazla yürümem yasak ve şuan sancim var ama yüreğim dayanmadı napiyim 😟
Oyy o ilkler anneyi
Nasıl tedirgin ediyor başarıları daim olsun paşanın. bende kızım bugün oryantasyon sonrası ilk uzun günüydü okulda ayrılamadım oradan 😭
Kızlar konuşuldu mu hatırlamıyorum, bebek için küvet alan var mı? Varsa bir öneri yapabilir misiniz😇
Oğlumda kızım da ok baby kullandım aşırı memnundum sonra boşa durur dedim sattım şimdi 3. Bebeğim de Skip hopp keşfettim çok güzel onu alıcam 😍 kova normal kovamız var. katlamalı asla tavsiye etmiyorlar canım.
Büyük oğlum 1. Sınıfa başladı, küçük oğlum 3 yaş anaokula başladı🥲 ben 36 haftalık oldum artık baya zorlanıyorum🥲 sizin de ortaokulunuz hayırlı olsun maaşallah büyümüş🥰
Oyy sizin de ben giibi 3. Mü 😁 maşallah
Hem heyecanlı hem nasıl yorucu günler dimi herkes halime üzülüyordu bugün 😂 ama insana annelikle ayrı bir güç
Yükleniyor sağlıkları yerinde olsun da koştururuz me yapalım 😍
Günaydın herkese, biz bugün 36+2’yiz 28 Eylül’e gün aldık tam 39’da 😍 Hoş doğsa şimdi de doğar tam bebek olmuş, 3200 gram ve 49 cm, kızımın yarısı yanak 😂

Geçen cumartesi gecesi yaşadığım saçma sigorta olayını da çözdürdüm. İtiraz etmesem özel sigortama rağmen 1200 tl geçireceklerdi bana az kalsın acildekiler. Neyse maalesef bazen biraz ses yükseltmek gerekiyormuş insanlara işlerini doğru yaptırabilmek için…
Maşallah tosuncuk olmuş 😍 çok iyi yaptın hadsiz beceriksizler şu hastane de iş
Bilmezlere uyuz oluyorum
kediannesibiri kediannesibiri ben kendimi eklettim saniyorum o kadar zamandir ama
meger listede yokmusum hic😂 bilgilerimi paylaşsam eklenebilir miyim simdi:)
Son adet: 17 ocak, beklenen dogum 23 ekim, kiz, isim Melis, sehir fransa, yasim 35
Hepimize basarilar:)
Sat aynı benim de 17 Ocak ama benim 22 Ekim yazıyor son doğum tarihim doktorun ultrason kağıtların da 🥰

Kızlar bebek kıyafeti bakıyorum internetten de istedgm gibi bulamadığım bir kaç bsey var nerden alayım sizce ?
Alt üst takım
Tulum
Pijama altı
Hm den ben baya yeni
Doğan ve 2/4 ay 4-6 ay aldım harika Yenidoğanlar vardı. Birde Chicco da efsane indirim var yüzde 70
Tulumlar battanşyeşer üçlü atletler 247 tl filan tulumlar hemde çok kaliteli 445 tl akasya avm de aldım baya ürün fiyatlar lc vakiki
Gibiydi 😍 ayrıca yaz sezonu indirimde yaza 9/12 ürünler de aldım ben carters bg store baya baya indirime girmiş hepsi harika hastane çıkışları Pierre carden çok kaliteli oda online baktım 900/1000 e var gaye bebe de çok kaliteli güzel bu markalar tabii lc vakiki
De bazen güzel ürünler yapıyor

Ay çok şükür bitti, doğuma yetişmezse stresinden kurtuldum 😀 olmuş değil mi? Ben beğendim ❤️

IMG_4179.jpeg

image.jpg

Canım iyimisin şuan bu haftalar da normal diye biliyorum yani doktorum 35 den beri çok sert taş gibi dedikçe oda daralıyor o sebeple kasıyor demisti. Öyle olunca soluna yat dinlen bol bol demişti. Doğum kanalına girmişse bile onu doktor görür eğer iyi değilsen bekleme bence bir acile görün rahatla çokta yorma kendini
Carsamba kontrolum var kuzum daha iyiyim ama sürekli adet olacakmış gibi ağrı var karnımda belimde. Sanki bağırsaklarımı bozmuşum gibi bir ağrı ve karnim surekli sert halde

Kızlar sizce hangi tip çanta kullanışlı olur? Bu üstten fermuarlılar yeni çıktı galba ama bana biraz kaba geliyor şekli ama daha mı kullanışlıdır bilemedim. Fikriniz nedir? 😌
IMG_8046.png
IMG_8044.png

Bugün kontrolüm vardı. White nickli arkadasimmm sen de 24 saatlik idrar vermiştin nasıl sonucun. Bende aynı protein kaçağı devam ediyor. Bebrgimde 2 haftadır çok az kilo alıyor moralim bozuldu biraz
Tansiyonun kaclarda canim benimde yarin randevum var tansiyonum en iyi haliyle 130 a 80 lerde bu durum benimde canimi cok sikiyor yarin konusacagim doktorla son haftalarda cok can sikici oldu bu durum

Kizlar sezeryan icin gun alan epey duyuyorum ama ozel sebepleri var midir? Yani benim
yasadigim ulkede once normal dogum, ama bebek istenen zamanda kendi gelmesse suni sanciyla baslatma seklinde planlaniyor, cok ozel bir saglik durumu yoksa yani tabi. O yuzden merak ettim
Canim avrupada zorunlu gibi biseymis normal.dogum turkiye oyle degil bizden en ufak biseyde hemen sezeryan oluyor ve doktorlarinda daha isine geliyor acikcasi saat gun veriliyor oluyor bitiyor kuzenimde fransada kusana kadar cani cikmis ama normal yapmis cooook zor durumlarda doktorlar geliyor dedi ebeler doguruyor dedi ,benimde sezeryan oncesinde miyom ameliyatim var diye

X