Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar eve supurge tutmuştum karnim taş gibi kasılıyor kasiklarım adet olacakmis gibi agriyor ve vajinamin yanlari üstü semsert bebek dogum kanalina mi giriyor acaba normal midir bu agrilar. 37 haftaligiz bugün

Ay canımm çok sevindim ✨✨ darısı başıma karın çevresi bu hafta daha büyümüş olur benimde inş 🙏🏻 gelişim geriliği tanısı koymuyorlar. Sıkıntı olmasın diye yakın takip ediyorlarr
İnşallahh cok guzel sonuclarla dönersin sen dee 💕 aynen oyle, karin cevresi 10 gun kadar geride ama gelisim geriligi var denemez bu bebege artik kadin dogumcunla devam edersin, baska bi aksilik olmadikca bana gelmene gerek yok dedi. O yuzden eminim sen de cok guzel sonuclarla doneceksin, zamaninda saglikla alicaz kucagimiza 💕

Eklentiler

• IMG_6136.jpeg
    IMG_6136.jpeg
    68,8 KB · Görüntüleme: 37
34. hafta kontrolümde doktorumla doğum hakkında konuşmak istedim, 37de konuşuruz dedi. Ben geç olur diye düşündüm o yüzden tmm diyip konuyu kapatmadım, 37de gel çatı muayenesi yapayım dedi. Acıtıyor mu hocam öyle diyenler var dedim, burdan acıdı diye çıkan hiç olmadı, zaten 2 parmağa dayanamıyorsan 3 kiloluk bebeği hiç çıkaramazsın. Orda bacağını, kalçanı kapatacak olursan sıkıntı olur, riske ne gerek var dedi. Ben 2 parmağa dayanamıycam demedim ki durduk yere aşırı demoralize etti. İlla normal olsun demiyorum ama herşey normal şekilde ilerlerse vajinal doğum istiyorum. Milletin doktorunu ebesini görüyorum ne kadar cesaret veriyolar, yapamayacak olana bile vajinal yapma gücü aşılıyorlar. Tamam iki yöntemde de riskler var biliyoruz ama insanın durduk yere kendine olan güvenini zedelemeye ne gerek var ki öyle değil mi? Velhasıl kelam Ankara'da normal doğum için önerebileceğiniz doktor var mı kızlar yaa çok az vaktim kaldı çok stres oldum😔
Bana çatı muayenesi yapıcam bile demedi suyuma bakıyor sanmıştım direkt 2 parmağıyla girdi yani hiçte abartılacak bir şey değil. Ben vajinal ultrasonda bile daha çok geriliyorum hiç korkmayın kızlar çatı muayenesinden 🌸🌸 Sen de hiç stres olma canım, bebiş için de senin için de en iyisi, sağlıklısı, kolayı hangi doğum şekliyse o olsun hayırlısını dileyelim 🙏🏼

Bu arada çatı muayenesinden korkan annelerim korkmasın hiç bence. Benim sezaryen olacak ama geçen gece gittiğimizde ebe şak diye parmakları daldırıp baktı açıklık var mı diye 😄 Bi an sızı gibi oldu tabii normal ama o kadar, hiç korkmayın
Ahh işte aradığım yorum aynısını az önce ben de yazdım 😅😂😂

Sizin aldığınız fileler ile kendi aldığım fileyi karşılaştırdım, basit duruyor benim ki kullanışlı olmaz mı sizce
Bence bu kopuk destekli olanlar daha kullanışlı, ozellikle bebegi ters çevirdiğimizde sirtini yikarken vs o kopuk dolu yerler cok destek oluuor yegenlerimden tecrube ettigim kadariyla

Bence olur standart oluyor bunlar. Benim küvet biraz büyük sadece alttaki kopçası olmuyor ama bişey farketmiyor❣️❣️

Link nasıl koyuluyor uygulamadan bilmiyorum 😅 dediğini aldım canım teşekkür ederim. Ben katlanır küvete ek asagidakinden de aldım. Tek başına çok rahat yikaniyormus onla

Eklentiler

• Screenshot_20240909_185317_Trendyol.jpg
    Screenshot_20240909_185317_Trendyol.jpg
    69,5 KB · Görüntüleme: 35
Kizlar sezeryan icin gun alan epey duyuyorum ama ozel sebepleri var midir? Yani benim
yasadigim ulkede once normal dogum, ama bebek istenen zamanda kendi gelmesse suni sanciyla baslatma seklinde planlaniyor, cok ozel bir saglik durumu yoksa yani tabi. O yuzden merak ettim
Merhaba, ben doktorumla hiç doğum şeklini konuşmadan direkt sezaryen istediğimi söyledim. Bir sonraki kontrolde bebeğin suyunun azaldığını, hareket kontolü yapmam gerektiğini, risk oluşturmamak adına ayın 17’sinde yani 37+6’da sezaryene alacağını söyledi. Bugün tekrar kontrole gittik, suyunun geçen haftayla aynı kaldığını, yine bir aksilik olmazsa ne kadar tutsak kârdır mantığıyla 20’sine kadar yolu var, acele etmeyelim Ama harekette azalma olursa da hemen geliyorsun dedi 🤗 Yani aslında bizde şu an biraz bebiş karar veriyor 😂

X