Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Çok afedersiniz artık hareketleri vajinanın az üstünde🙈 alta doğru baya baskı yapıyor, uzunluk söylemedi ama doğum kanalına girmiş 2 haftayı da daha sakin dinlenerek geçirelim dedi.. kanala gelince hemen doğum da olabilirmiş 10 gün o şekilde bekleyedebilirmiş😕 36 hafta ama kilosu az biraz 2550 gibi dedi
Peki size progesteron fitil kullan dedi mi ? Durumumuz aynı şu an ama en güzeli haftanız güzel benim 32 de girmişti kanala kullan dedi yürüme ilişki yok vs şimdi Perşembe 35 hafta olacak bakalım ne durumdayız

Hangi ulkedesiniz bilmiyorum ama merak ettim kan sulandırıcıyı ne zaman bırakacaktıracak doktorunuz? Benimki 34'te bıraktırdı da.
36 da igneyi 37 de hapi birakmami istedi. Ama ben israr edicem birakmicam. Ignenin ozellikle en buyuk riski anladigim 12 saat gecmemis olursa son dozdan epidural alamiyorsun. Bebegi riske atacagima gerekirse epiduralsiz dogururum diyecegim, umarim kabul eder.

Canim avrupada zorunlu gibi biseymis normal.dogum turkiye oyle degil bizden en ufak biseyde hemen sezeryan oluyor ve doktorlarinda daha isine geliyor acikcasi saat gun veriliyor oluyor bitiyor kuzenimde fransada kusana kadar cani cikmis ama normal yapmis cooook zor durumlarda doktorlar geliyor dedi ebeler doguruyor dedi ,benimde sezeryan oncesinde miyom ameliyatim var diye
Evet ya ozel bir durumunuz yoksa ebeler giriyor doguma ama mesela kan sulandirici kullaniyorsaniz o zaman doktor dogumu yapiyor. Ama ozellerde siz secebiliyorsunuz doktor ya da ebe diye. Hem dogum stresi hem baska ulkede olma stresi valla geriyor ama hayirlisiyla insallah olur gecer :)

Kızlar benim tosun 36. Haftada 3225 olmuş boy 51cm . Doktor bebek iri diyor normal doğum konuşmuştuk ama bu komplikasyonlar beni korkutuyor normal doğumda bebeğe zarar verir diye. 38. Haftada tekrar planlayalım dedi doktor. Nst de sancım da çıkmadı. İdrar kültürü istedi mahvoldum kaşıntıdan yanmadan . Bizde durumlar böyle zayıf olsa sorun kilolu olsa sorun 🥲 Bir şekilde sona yaklaşıyoruz ⛳ Bu arada doğuran falan varsa beni etiketlesin gözümden kaçıyor bazen 😅
Canim ben 34+1 de dogum yaptim gecen hafta🥰

Kızlar ana kucağı alan var mı dolap uygulamasından bakıyorum aslında ama hepsi aynı mantık galiba öyle pahalıya gitmeye gerek yok sanırım alan varsa araştıran bilgi verirse sevinirim 🤩

Kızlar bu iki ürünü de alın derim. Ben bilsem en baştan kullanırdım. Sütünüz az olsun çok olsun farketmez içeriğini zenginleştiriyor ve bebeğe gaz yapmasını vs engelliyor. Doğum çantanıza atarsınız sonra bana teşekkür edersiniz 😂🥰🥰

Eklentiler

• 37D3528D-BA94-4CE6-A129-993725C7C611.png
    37D3528D-BA94-4CE6-A129-993725C7C611.png
    167,9 KB · Görüntüleme: 96
  • D1770A31-02D0-4694-B97F-ECF78760A159.png
    D1770A31-02D0-4694-B97F-ECF78760A159.png
    173,6 KB · Görüntüleme: 102
Carsamba kontrolum var kuzum daha iyiyim ama sürekli adet olacakmış gibi ağrı var karnımda belimde. Sanki bağırsaklarımı bozmuşum gibi bir ağrı ve karnim surekli sert halde
Benimde yarın kontrolüm aynı şekilde ağrılar bende de var tuvalete gitsem rahatlicak gibi ağrı geçecek sanki ama yok öyle bisey karnim sert ve kasılmalar fazlalaştı yarım cm acıktığım da vardı bakalım nolcak

Cok şükur ikimizde iyiyiz. Carsmba gece doguk yaptim cumartesi hastaneden ciktim. Ciger gelsitirici vuruldu ama 24 saati tamamlayamadan aldilar. Bebis kuvezde genel durumu iyi. bu hafta veririz die dusunuyor doktorlari. Saglikla gelsin insallh😇2450 kg 49 cm dogdu😇
Hayırlı olsun canım aynı haftada doğum yapmışız seninki baya boyluymuş haftasına göre maşallah bebeğime 🧿🥰🥰 Benimki 47 cm doğdu yer cücesi 😅😅 Sen de iyisindir umarım toparlanabildin mi biraz?

Cok şükur ikimizde iyiyiz. Carsmba gece doguk yaptim cumartesi hastaneden ciktim. Ciger gelsitirici vuruldu ama 24 saati tamamlayamadan aldilar. Bebis kuvezde genel durumu iyi. bu hafta veririz die dusunuyor doktorlari. Saglikla gelsin insallh😇2450 kg 49 cm dogdu😇
Hayırlı olsun, rabbim bağışlasın grubun bir sabırsızi daha doğmuş 😍💙 iyi olmaniza çok sevindim. Yakında kavuşursunuz ztn mis kokuluya

Benimde yarın kontrolüm aynı şekilde ağrılar bende de var tuvalete gitsem rahatlicak gibi ağrı geçecek sanki ama yok öyle bisey karnim sert ve kasılmalar fazlalaştı yarım cm acıktığım da vardı bakalım nolcak
Allah yardımcın olsun 2 haftadır aynılarını çekiyorum nst de düzenli sancım bile var ama alttan muayene etmedi doktorum ben de her cumartesi gidiyorum bakalım bu hafta neler olucak

Allah yardımcın olsun 2 haftadır aynılarını çekiyorum nst de düzenli sancım bile var ama alttan muayene etmedi doktorum ben de her cumartesi gidiyorum bakalım bu hafta neler olucak
Geçen bulduğum sehirde ebe bakti inşallah daha fazla açılmaz düzenli degildi sancilarim ama 90larda çıkıyodu Allahim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin zaman yaklaştıkça bisey olcak diye çok korkuyorum

Geçen bulduğum sehirde ebe bakti inşallah daha fazla açılmaz düzenli degildi sancilarim ama 90larda çıkıyodu Allahim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin zaman yaklaştıkça bisey olcak diye çok korkuyorum
Olumsuz düşünme bunlar ztn yaklaştıkça olması gerekenler. Süreç bu sakin ve farkında olarak karşılarsak Allahın izniyle daha da kolay olucak. Kendine ve bebeğine güven 🤲💙

X