Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Şaka gibi bu doktorlara ne oluyor ya devlet hastanelerine laf ederler ee özellerde ki kafayı yemiş. İlk gebelik ise sorman normal oraya ne sokucak ne bilebilirsin ki. Terbiyesizce bir üslup Ankara da yaşamıyorum maalesef ama değiştir bence de, kabul edilemez bir konuşma tarzı.
Aynen canim bilmedigim icin sordum ama moral motivasyon gitti aklima kötü ihtimalleri soktu bi de🥲🥲 ilk doğum olunca insan vajinalden de sezaryenden de korkuyo zaten. Ebe desteği veya eğitim filan alıp şöyle iyi bi gaza gelmem lazım 😁

Son haftalarda daha bile sıklaşiyor büyüyorlar masallah. Ben de rennie emme tableti kullanıyorum. Şurup midemi bulandırıyor. Günde 4 tablete kadar izin var bazen 4 alıyorum o kadar midem rahatsız oluyor. Geçmiş olsun canım sabır sabır diyicez az kaldı
Tablet hiç kullanmadım renie daha etkili heralde gavıskondan işe yaramıyosa onu veriyolar diye biliyorum.az kaldı daa işte dayanacak güç kalmıyo bazen öyle bir fenalık geliyo ki ne oturabiliyosun ne yatabiliyosun ayakta dursan olmuyo için içini yiyo kesinnn alınnn diyorum. ilk hamilelik mis gibiydi bunda yerlerdeyim😄

Aynen canim bilmedigim icin sordum ama moral motivasyon gitti aklima kötü ihtimalleri soktu bi de🥲🥲 ilk doğum olunca insan vajinalden de sezaryenden de korkuyo zaten. Ebe desteği veya eğitim filan alıp şöyle iyi bi gaza gelmem lazım 😁
Bu destekleri gebe okullarıni ilçemizde ki devlet hastanelerin de bile var. Kontrole gittiğim hastanem özel orada bile ücretsiz var bazen aile hekimliğinde de verildiğini duydum bir araştır istersen az kaldı gerilme boşver sakince alıcaksın kucağına

Selam kızlar bizde bugün gittik kontrole 36+2 yiz. Suanlik hersey yolunda 3.400 olmuş 50 cm boyu da herseyi güzel dedi . On gördüğümüz tarih 27 Eylül bizimde 38+5 öncesinde gelmek istemezse eğer 🤗 baya tontis bizimki de yanaklı hermionegranger- hermionegranger- 🥹 sağlıkla gelsinler insallah kızlar 😍
Ya ne güzel haberler böyle masallah

Tablet hiç kullanmadım renie daha etkili heralde gavıskondan işe yaramıyosa onu veriyolar diye biliyorum.az kaldı daa işte dayanacak güç kalmıyo bazen öyle bir fenalık geliyo ki ne oturabiliyosun ne yatabiliyosun ayakta dursan olmuyo için içini yiyo kesinnn alınnn diyorum. ilk hamilelik mis gibiydi bunda yerlerdeyim😄
Sabrın sonu selamet canım direnicez 😂

Bu destekleri gebe okullarıni ilçemizde ki devlet hastanelerin de bile var. Kontrole gittiğim hastanem özel orada bile ücretsiz var bazen aile hekimliğinde de verildiğini duydum bir araştır istersen az kaldı gerilme boşver sakince alıcaksın kucağına
İnşaallah hepimiz🤗 gittiğim özelde yokmuş ben de şehir hastanesine gidiyorum haftada bir. Bi de internetten videolar izliyorum

Kizlar merhaba, burdan konuştuğumuz, gelisim geriligi suphesiyle takip edilen arkadaslar vardi. Onlar muayenelerden guzel sonuclarla dönmüştü. Ben de yeniden perinatologa muayene oldum ve bebisin 2 haftada 400 gram alarak 2 kiloya çıktığını, gelisim geriliginden bahsedilemeyecegini soyledi. Karin cevresi hala 10 gun kadar geride ama hicbir sorun teskil etmez, zamanini bekleyecek dogmak icin dedi. :KK68:
Ozetle 33+2'de kilosu 2000 gr, boyu 45 cm yine takipteyiz bakalim :)

Kızlar bebek kıyafeti bakıyorum internetten de istedgm gibi bulamadığım bir kaç bsey var nerden alayım sizce ?
Alt üst takım
Tulum
Pijama altı

Kizlar şöyle bir mont beğendim internette. Sizce 68 cm olanını mı almalıyım 74 cm olanını mı? Kış boyunca kullanalım istiyorum.
IMG_20240909_151409.jpg

34. hafta kontrolümde doktorumla doğum hakkında konuşmak istedim, 37de konuşuruz dedi. Ben geç olur diye düşündüm o yüzden tmm diyip konuyu kapatmadım, 37de gel çatı muayenesi yapayım dedi. Acıtıyor mu hocam öyle diyenler var dedim, burdan acıdı diye çıkan hiç olmadı, zaten 2 parmağa dayanamıyorsan 3 kiloluk bebeği hiç çıkaramazsın. Orda bacağını, kalçanı kapatacak olursan sıkıntı olur, riske ne gerek var dedi. Ben 2 parmağa dayanamıycam demedim ki durduk yere aşırı demoralize etti. İlla normal olsun demiyorum ama herşey normal şekilde ilerlerse vajinal doğum istiyorum. Milletin doktorunu ebesini görüyorum ne kadar cesaret veriyolar, yapamayacak olana bile vajinal yapma gücü aşılıyorlar. Tamam iki yöntemde de riskler var biliyoruz ama insanın durduk yere kendine olan güvenini zedelemeye ne gerek var ki öyle değil mi? Velhasıl kelam Ankara'da normal doğum için önerebileceğiniz doktor var mı kızlar yaa çok az vaktim kaldı çok stres oldum😔
Gerçekten yaa kadın doğum doktoru olmak sadece doktor olmak demek olmuyor iletişim ve psikolojide bilmeleri gerekiyor bence. Bazıları gerçekten hem iletişimde hem işinde mükemmeller bazılarıda işte böyle sadece doktor mu doktor 😒

Kızlar bebek kıyafeti bakıyorum internetten de istedgm gibi bulamadığım bir kaç bsey var nerden alayım sizce ?
Alt üst takım
Tulum
Pijama altı
Az önce civilden aldım. İndirim vardı biraz daha 1-3 aylık pijama takımları aldım. Altına uzun kollu zıbın üstüne pijama takımı iyi olur diye düşündüm.

Ben güvende sibel hocaya gidiyorum çok memnunum
Onun dışında bb clinic
Özgür deren
Batıkent medicalpark gülenay hoca
Ali Gemici
Bunlara gittim ben ama en son güvenle anlaştım bu yazdığım yerler de epey başarılı hocalar araştır istersen canım
Benim de doğumum güven de olucak 🥰 doktorumun hastaneyle anlaşması varmış.. siz doğum paketi mi almıştınız

Kizlar sezeryan icin gun alan epey duyuyorum ama ozel sebepleri var midir? Yani benim
yasadigim ulkede once normal dogum, ama bebek istenen zamanda kendi gelmesse suni sanciyla baslatma seklinde planlaniyor, cok ozel bir saglik durumu yoksa yani tabi. O yuzden merak ettim

X