Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Haber ver bize de canım. Tatlı birşeyler yedin mi ona rağmen hissedemedin mi bebeği?

Bazı kadınlar nedense bazı kadınları daha da güçsüzlestirmeye çalışıyor. Değişik bir kıskançlık, ilginç bir manipülasyon. Neden daha doğmamış bebek için zor olur kafasını anneye yuklerler anlamam bencillik asıl onların yaptığı, duymamak, görmemek lazım o şekil insanları. Ben bebeğim ve ailem ile en iyi en güzelini yaparım yapacağım bu kadar

Susturmak ile iyi yapmışsın. Herkesden önce kendini ve bebeğini düşünüceksin. Bencil değilsin tam tersine harika bir annesin ve şimdiden bebeğini kendini olumsuzlukdan korumaya başlamışsın. Ön göremedigimiz bir hayat bizi beklerken neden kötüyü adapte olalım ki tam tersine harikaaaa yeni deneyimler yaşayacagiz olucak

Bunu benim kuzenim yapıyor mesela çokta yakınız kendisi ile. Bana sürekli bunlar iyi günlerin yok daha zor günler gelecek şöyle olacak böyle olacak.
E bende olacak tabi ki biz kolay mı bu yaşa geldik deyip geçiyorum. İnsanları anlamak çok zor.
Ha bir de bunu diyen kuzenim 4 çocuk doğurdu, yani madem öyle zordu niye 4 tane doğurdun ki

Yaa pazartesi işe başlıyor olmam sıkıntı. Ağırlaştım iyice kendimde o gücü bulamıyorum. Yaz tatili boyunca yattım şimdi de derdine düştüm işte

2 sezeryan tecrübeme dayanarak kesinlikle gecelik almak lazım yanımıza gecelik ve üstüne sabahlık kullanmıştım ben hastanede..pijama takımını da eve gelince giymiştim..sürekli değiştirdiğimi hatırlıyorum ilginç bir ter oluyor, süt kokuyor gibi gibi 33 yaşındayım 3. Bebeğimi kucağına alıcam inşallah..lütfen olumsuz hiç bir şeye takılmayın zor ama harika duygular bunlar, Allahım hepimize kolay güzel ve sağlıklı süreçler yaşatsın keyifle mutlulukla büyütelim

Canim haber ver bize olur mu merak ediyoruz senide inş güzel haberler ile gel

Bu güçsüzleştirme olayını çevremizdeki bencil ve kalbi gerçekten kötü insanlardan duyup yaşıyoruz.
Eltim 4 çocuk doğurmuş hepsinde gebeliği kötüleme büyütmekteki zorluklar doğumdaki zorluklar vs.( yine eltim oldu ama nedense hep negatif şeylerde o var değişik )

Kızkardeşimin 4 doğum tecrübesi var ve ona dedim böyle böyle zorlukları vs. anlattım. Onun dediği şu oldu
‘ bazı kadınlar sadece kendileri çocuk doğuruyormuş gibi bazı şeylerle insanları manipüle etmeyi sever. Amaç karşısındaki insanın enerjisini aşağıya çekmek ve kötüyü çağırmak için. Onun kötü deneyimi olduysa neden 4 tane doğurmuş.

Her kadının her bebeğin gebelik ve doğum süreci birbirinde farklıdır. Zorluklarda olacak kolaylıklarda sonuçta bir insan oluşuyor içinde. Bu süreci hep yaşamayacaksın ne sen sürekli hamile kalacaksın ne de bebeğin hep bebek kalacak bu süreç bitecek. Bunun zorluklarıda olacak güzellikleri de neye odaklanırsan onu çağırırsın. Hamileliğin keyfini yaşa insanları dinliyormuş gibi yap. ‘ demişti.

Bu konuşmadan sonra olumsuzluklarda yaşadım enfeksiyon bakteri alt ast değerleri birçok şey
Ama üzerinde durmaya gerek duymadım. Süreç içerisinde doktoru dinleyip birçok şeyi anlattık çok şükür.
Son işte bir doğum kaldı onuda atlatırsak bir basamak daha çıkmış olacağız.

Canım kız kardeşlerim dinlemeyin olumsuz konuşanları zaten hormonlarımız normal değil.

Kızlar taşınıyorum bugün küçük eşyaları yarın büyük eşyaları taşıtacağız duanıza ihtiyacım var bian önce inşallah yerlesirim her sıkıntım biter en azından gebeliğin sonunda da olsa bir nefes alırım

kız kardeşlerim demek istiyorum izninizle hepinize her zaman yanımda oldunuz moral verdiniz hakkınızı ödeyemem iyi ki varsınız moralınızı bozmamaya çalışın lütfen korkmayın annelikten bende korkuyorum inanın ama biliyorum yaşadım doğum yapmadan bekarkan tek basıma 6 7 aylık bebişe baktım ve sıfır bilgiyle inanın ağlıyordum bazen çaresizlikten ateşi cıktı hastalandı uykusuz kaldım çaresiz kaldım isilik oldum hayatımda ilk defa sıkıntıdan stresten ama hallettim sizde halledersiniz eminim birde evlatlarımız Allahın emaneti ama benim kızım bana 2 kere emanetti hala öyle koruyucu aileyim demiştim onun sorumluluğu psikolojisi bambaşka cok cok zor sımdı 7 yaşında prenses bazen dönüp geriye bakıyorum kendime şaşırıyorum nasıl yapmışım tek basıma diye ama basardım sizde başaracaksınız. Ne güzel ki evlatlarınıza sağlıkla kavuşuyorsunuz kavuşacağız Allahın izniyle keske bende kızımı doğurabilme sansına sahip olsaydım emzirebilseydim ama şükür ediyorum Allah kızımı bana nasip etti simdi bir kızım daha olacak tamamlanacağız. Bana da o kadar cok baskı yapıldı ki yıllarca kanın canın gibi olmaz doğur doğur diye istemedim doğum kontrol hapı kullandım meğer polikistik over varmış 3,5 sene sonra bebek isteyince öğrendim kızımın psikolojisini toplamam yıllarımı aldı ilk onu düşündüm her zaman Allaha şükür kötü günler geride kaldı yan yana el ele atlattık kızımla eşimle yine başaracağız biliyorum sizde inanın benim hikayem size güç versin motivasyon olsun diye uzun uzun yazıyorum he hatta hamile olduğumu duyan hadsizler bana artık verirsin yurda kanından canından olcak işte dediler hemde kızımın yanında .. hadsizler bitmiyor hayatta o yüzden hiiç moralinizi bozmayın biz çook güçlü kadınlarız herşeyin üstesinden geleceğiz hepinizi ayrı ayrı cok seviyorum öpüyorum iyi ki varsınız

Yaa bu arada bugün nst’yi doğumhanede çektiler. Epey de üşüdüm. Hastane odalarımız da bu şekilde olacaksa aldığımız o ince gecelikler filan nasıl olacak bilmiyorum
Doghaneyi bilmem de ameliyathane baya soğuk ama odalar sicak olur genelde ya usuyecegini sanmam yine de temkinli olmakta fayda var ben çok kan kaybetmistim mesela 2 ay kadar yazın ortasında titreme ataklarim oluyodu hırka ile felan oturuyodum ama kişiden kişiye deisir tabi kimisi çorap bile giymiyor doğum sonrası sen artık kendine göre sekillenirsin

Ama sen o arkadasını düşünmüyorsun sen hamileysen o da lohusaymıs lohusalık hamilelikten daha zor psikoloji umarım sen güzel geçirirsin canım o yüzden bencillik dedim kendi psikolojini düşünmüşsün ama onunkini düşünmemişsin

Aynen öyle canım bebeğime neden olumsuz enerji vereyim. Zaten yeterince gerginim gebelik zehirlenmesi yaşıyorum tüm gün yatıyorum 12 senelik aktif çalışma hayatından tüm gün kanepede yatakta yatan biri oldum 6 haftadır. Oğlumun cani sagolsun iyi olsun da yeterki. Bebekler anne karnında suçluluk hissedebiliyorlarmis her gün konuşuyorum bu senin suçun değil sen istenen bir bebeksin annen ve baban senin için her şeyi yapmaya hazır diyorum. Konuşun diyorlar kuzum sende konus bebenle

Kimse aptal değil heralde zor olacak uykusuz kalacaz farkındayız. zibilyon kere insanların bunları tekrarlamasina gerek yok. Mutsuz insan çevresine mutsuzluk saçar.

Dr umla da geçen konuştuk bu konuyu o açtı benden önceki gebe arkadaşı çevresi çok korkutmus sende var mı böyle birsey diye. Olmaz mı dedim her yerde herkeste var. Her şeyin farkındayım önemli olan bebeğimin benim ailemin sağlığı sihhati huzuru. Kucağa alıştırma diyorlar ya mesela Allah nasip ederse kucagimdan indirmeyecem. Belki de tek çocuğum olacak neden bir daha yasayamayacagim bir şey için kendimi kisitlayayim. Umarım hepimiz sağlıklı hayırlı evlatlara sahip oluruz.

Benim demek istediğimi anlamadan yorum yapmıssınız. Siz en yakın arkadasınıza herhangibirşey konusunda dert yanmıyor musunuz? Evet utandıım çünkü onlara ben hiç yorulmam çok güzel bakarım dedimve utandım kendi kendime. Ben bu konuda yazan arkadasın o arkadasını düşünmeden konusmasına hak vermedim sadece. Çünkü en yakın arkadassa düşünülmesi gerekir. Siz hiö şikayet etmediniz mi?

Ne kadar hadsizler o yavrunun psikolojisini hiç mi düşünmediler. Ne büyük sevap yaptığınız. Sağlıkla büyütün iki kızınızı da inşallah

O arkadasim da benim psikolojimi anlamadi. O kötü konuştukça ben sevecen konuştum önce demediği kalmadı bu ne buldumcuk oldun bir sen mi doguruyorsun. Ne bekliyordu onla birlikte aglamami mi? En son dayanamadim agzima geleni söyledim ki soylemesem 16 senelik dostlugumuz bozulacakti ki ben kurtaj olmama rağmen o 2 aylık hamileydi o zaman tek olumsuz birsey soylemedim etkilenmesin diye. Hamileyken hep yanında oldum. O da anladı zaten özür diledi. Asıl bencillik karsindaki mutluyken sürekli onu mutsuz edecek cümleler kelimeler kurmak. Kimsenin kimseyi aşağı çekmeye hakkı yok. Dediğim gibi devam etseydi komple bağımı koparirdim. İnsanın bir derdi olur arkadasi ile dertlesir. Ama bunu her gün her gün dile getirmez o artık itici oluyor

Bende 3 tane pijama almıştım suwende indirim yakaladikca gecelikte bakayım tecrübeler için teşekkürler kızlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…