Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ne guzel yazmissin gercekten rahatladim soylediklerinde bende biraz once artik dogum kitaplarini bitereyim sifir bilgi diye icimden gecenlerini yazmissin nasil mutlu oldum🥰🙏 ilk cocugum Allah in emaneti bana 7 yil sonunda verdi ve surekli olumsuzluk yukleniyor
O olumsuzluklar hiç hiç bitmiyor yaşıyorum biliyorum o kadar zorbalık varki benim de şuanki zorbalığım hem ev işi hem çocuğuma yetişemiyorum genelde ev işini bırakıp çocuğum 1 kere dünyaya geldi kaçırmak istemiyorum diyip etkinlik yapıyorum, oynuyorum. Ve bana gelen lafta şu ben gündüz çocuğumla oynar gece de evimi temizlerdim diyorlar. Anladım ki ne yaparsan yap hep senden iyi olduğunu iddaa eden kadınlar bitmeyecek ve her şey boş. eksiklerim hatalarım olacak illaki ama evladım için " iyiki "olayım onun için, onun kalbinde "mükemmel anne" olayım gerisi boş

Bende 1 sene önce doğum yaptım. Herkese bunlar söyleniyor. Bende senin gibi derdim ama hiç öyle olmuyor. Sonradan hak veriyorsun öyle diyenlere kendin utanıyorsun.istersen 20 sene iste benimde 6 sene sonra oldu ama gerçekten çok zor. Birde işim içine lohusalık ve yetersizlik hissi ekleniyor daha da kötğ hissediyorsun. O arkadasında lohusa sayılır hala 2 sene sürermiş lohusalık o yüzden birazda düşünmek lazım bencil olmamak lazım.

Canım benim bencillikle ne ilgisi var. Ben mutluyum gülüyorum 8 senelik evliliğimde 3 kimyasal 1 kurtaj olmuşum. İlk defa bu gebeligimde bu kadar ilerlemisim inşallah sağlıkla alacağım kucağıma 🙏 zorsa zor her defasında insanları demoralize etmeye kimsenin hakkı yok. Kedinin bile sorumluluğu var ki bir bebekten bahsediyoruz heralde zor olacak eski hayatın olmayacak bunun farkındayız. Ama biz de hamileyiz sürekli olumsuz şeyler duymak zorunda değiliz ki herkesin kendine göre sorunu var riski var. En son bu kadar soyleneceksen yapmasaydin dedim.

Biz 8 senenin 8 ini de bebek isteyerek geçirmedik mesela. İlk seneler gözümüz almadı sorumluluğu, hayatimizi değiştirmek istemedik. Yedik içtik gezdik sarhoş olduk en ufak tatil gününü sonuna kadar değerlendirdik. Sonradan her şeyi göze alarak bebek istedik. İkimiz ortak bir insan yetiştirmek istedik. Bebeğimi kucağıma aldigimda ne kadar zor olursa olsun özellikle hamile bir insana asla bu zorluklardan bahsetmeyi düşünmuyorum çünkü irrite edici duruyor

Bizde şimdi doktordan çıktık teyzeleri 32. Hafta olduğundan çalışır raporunu aldık 1900 gram 43 cm boyunda olmuşuz yüzünü göstermedi yine yeniden. saygidegermisafirler saygidegermisafirler sekerle alakalı zorlandığımı söyledim tabikide arada istediğini yiceksin denge çok önemli işte bikere yedim şunu da bunu da demiceksin o öğünlük bozdun bitti sürekli gün aşırı değil arada bir dedi
Oy maşallah bebişine canım 🥰 verdiğin bilgi için tesekkur ederim 🙏🌸

Ben 38 im dusun halimi mahvettiler su sira beni esime diuorum cok korkuyorum nasil basedecegim herkes hayatimin cok zor olacagini soyluyor 😔iyi duygu alamiuorum

Bosver sen onları. Valla bebek yaparken eski düzenine devam edeceğini düşünmedin heralde Bende düşünmedim. Büyük sorumluluk alacağımızın farkındayız. Örneğin bir otel tatiline gittiğimiz de eşimde Bende hiç düşünmeden içip sarhoş olabiliyorduk ya da ekstrem spor vs ne ise yapabiliyorduk ama seneye tatile gittiğimizde oglusumuzla Allah nasip ederse her şey ölçülü olmak zorunda.

4 sene önce kedi sahiplendik o bile değiştirdi hayatımızı.

O kadar çok istedik ki bebeklerimizi eminim her birimiz bebegimizin en iyi annesi olacağız 🥰 iç gudusel yuklenecek diye düşünüyorum 😅

Ben 38 im dusun halimi mahvettiler su sira beni esime diuorum cok korkuyorum nasil basedecegim herkes hayatimin cok zor olacagini soyluyor 😔iyi duygu alamiuorum
Bence hayatın, hayatımız çok güzel olacak.. küçük bir şok dalgası ile gireceğiz sadece sürecin içine.. 3,5 yıl önce 55 günlük bir kedi sahiplendim. O güne kadar hiç böyle bir sorumluluk almamıştım. Bir anda o kadar ağır geldi ki, küçücük bişey, sana muhtaç.. 3 gece uykumdan uyanıp ağladım, nasıl bakacağım diye. Kalbim pıt pıt atardı işe gittiğimde.. demem o ki, o küçük kedi benim için çok iyi bir tecrübe oldu. Onunla yaşadığım süreçler şimdi içimi rahatlatıyor. İlk başlarda zor gelen herşey evladım olduğunu kanıksayınca severek yaptığım sorumluluklara dönüştü. Şimdi diyorum ki o küçük tüylü şeyi bu kadar sevip, tüm kahrını çekmişsem, bebeğimi çoook daha fazla seveceğim kesin, çok daha sabırlı olacağım. Onla ilgili şeyler bana zor gelmeyecek. Zamanla daha iyi olacak diye düşünüyorum. Etraftan öyle konuşanları da boşver. Herkes bayılıyor birini müşkül durumda görmeye. Kuyruğu hep dik tutmakta fayda var arkadaşım. Ben karşıma gecip yalandan acıklı gözle bakıp, vah vah son iyi günlerin diyen herkese pis gülüşümle şöyle diyorum; O beni seçmiş, ne yapsa ne zorluğu olsa kabulüm. Fazlasıyla gezdim tozdum yaşadım.. şimdi bebeğimin devri başlıyor☺️
Kimseyi sizi üzebildiğini belli edip mutlu etmeyin.

lütfen hiç bekleme git acile. Bana en ufak şüphede gel demişlerdi su akması veya hareket azalması gibi durumlarda
Evet acile geldim nst cekildi simdi doktoru bekliyoruz. Hemsire de dün neden gelmedin diye sordu zaten. Ben de panik yapmayayim bir sey yoktur diye gitmemistim ama sabah da hareket hissedemeyince gelmek istedim umarim gelen suyum degildir

Bende 1 sene önce doğum yaptım. Herkese bunlar söyleniyor. Bende senin gibi derdim ama hiç öyle olmuyor. Sonradan hak veriyorsun öyle diyenlere kendin utanıyorsun.istersen 20 sene iste benimde 6 sene sonra oldu ama gerçekten çok zor. Birde işim içine lohusalık ve yetersizlik hissi ekleniyor daha da kötğ hissediyorsun. O arkadasında lohusa sayılır hala 2 sene sürermiş lohusalık o yüzden birazda düşünmek lazım bencil olmamak lazım.
anne olmaya karar veren kimsenin bebeği akvaryumda besleyeceğini zannetmediğine eminim. ne dememiz gerekiyor, aaa zor mu gerçekten, tüh keşke yapmasaydık mı? gerçekten anne olduktan sonra böyle düşünüp bunu söyleyenlere hak vermediğiniz için kendinizden mi utandınız? bir bebeğim olacak, zorluklar yaşayacağıma eminim ama bu zorluklardan bile mutluluk çıkarmak için elimden geleni yapacağım. evlilik için de çok konuşur ağzı büzülemeyenler, evet evliliğin de zor yanları var ve ben bu zorlukları da seviyorum. yarın öbür gün böyle dediğim için de kendimden utanacağımı hiç sanmıyorum. Allah utandırmasın...

Canım git ya bekleme neden bekliyorsun git direk
Esim bir sey olmaz panik yapma vs vs diyor ben de kendi kendime abartiyor muyum acaba diye dusundum ama sabah da hareket hissetmeyince acile geldim nst cekildi doktoru bekliyoruz simdi. Kendi doktorum izinli. Hemsire de dun neden gelmedin dedi. Emin olamadim dedim gitmek gerkiyormus hemen

Valla ben hep alt üst takım almıştım hiç birini giyemedim. Sadece üstünü giydim altımda depend vardı. Giyip çıkarmak çok sıkıntı olur ilk bir kaç gün. Bir tane de gecelik vardı koridorda giyerken de onu giydim. Gerçi benim yaza denk geldi Ekim olurda nasıl olur bilmiyorum ama kesinlikle elbiseyle çok daha rahat edersiniz.
19 ekim gibi olacak bi aksilik olmazsa ama zaten lohusa pijamaları hep ince oluyor. Ben de 1 tane elbise 2-3 takım da alt üst takım şeklinde götüreyim dye düşündüm. 32. Haftadayım ne kendi hazırlığımı ne de bebişin hastane çantasını hazırladım artık yapmam lazım stres oldum.. Öğretmenim pazartesi de okullar açılıyor :KK43:

Bence hayatın, hayatımız çok güzel olacak.. küçük bir şok dalgası ile gireceğiz sadece sürecin içine.. 3,5 yıl önce 55 günlük bir kedi sahiplendim. O güne kadar hiç böyle bir sorumluluk almamıştım. Bir anda o kadar ağır geldi ki, küçücük bişey, sana muhtaç.. 3 gece uykumdan uyanıp ağladım, nasıl bakacağım diye. Kalbim pıt pıt atardı işe gittiğimde.. demem o ki, o küçük kedi benim için çok iyi bir tecrübe oldu. Onunla yaşadığım süreçler şimdi içimi rahatlatıyor. İlk başlarda zor gelen herşey evladım olduğunu kanıksayınca severek yaptığım sorumluluklara dönüştü. Şimdi diyorum ki o küçük tüylü şeyi bu kadar sevip, tüm kahrını çekmişsem, bebeğimi çoook daha fazla seveceğim kesin, çok daha sabırlı olacağım. Onla ilgili şeyler bana zor gelmeyecek. Zamanla daha iyi olacak diye düşünüyorum. Etraftan öyle konuşanları da boşver. Herkes bayılıyor birini müşkül durumda görmeye. Kuyruğu hep dik tutmakta fayda var arkadaşım. Ben karşıma gecip yalandan acıklı gözle bakıp, vah vah son iyi günlerin diyen herkese pis gülüşümle şöyle diyorum; O beni seçmiş, ne yapsa ne zorluğu olsa kabulüm. Fazlasıyla gezdim tozdum yaşadım.. şimdi bebeğimin devri başlıyor☺️
Kimseyi sizi üzebildiğini belli edip mutlu etmeyin.
Bencede acikcasi kesinlikle kolay degil haklilarda kendi yasadiklari zorluklari uzerimize aktarmalari hos degil,bende 38 yasinda evlada zor sahip olmusum yok iyi uyu yok onu yap ben zaten biliyorum hepsini gozlerimiz var duyularimiz var ama bizim son gunlerimiz morele ihtiyacimiz var insallah bizlerde en iyi sekilr3 atlatacagiz inaniyorum

Bence biraz empati, biraz umut, biraz da güzel günlere inanmak çok şeyi iyileştirebilir..
elbette zorluklar olacak. Bebek olmayan hayatımda da çok çeşitli sorunlar, depresyonlar yaşadım ama düzpedüz daha hiç tecrübesi olmayan bir anne adayına durumu kötülemenin, umudunu körlemenin, bardağın boş tarafını gözüne sokmanın bir anlamı yada ona kattığı birşey olduğunu düşünmüyorum. Onlar iyi kötü geçmiş o günlerden, ben değil şimdi onlar bana iyi şeylerden bahsedip motive edecekler. Bencillik mi dersin? Hiç sanmam. Bence bu insan “iyi bir insan” olmakla alakalı. Hangi konuda olursa olsun bir insana korku, endişe pompalamayı doğru bulmadım, bulmayacağım..

G gunes870 Canım Allah analı babalı büyütsün asla stres olma sen de bebeğinde çok önemlisiniz insanların kayınvalideninde dediklerini asla kafana takma bir kulağından girsin diğerinden çıksın o senin bebeğin senin kadar kimse düşünemez ama sende stres olup kendini yıpratma her şey çok güzel olucak inşallah 🙏

Esim bir sey olmaz panik yapma vs vs diyor ben de kendi kendime abartiyor muyum acaba diye dusundum ama sabah da hareket hissetmeyince acile geldim nst cekildi doktoru bekliyoruz simdi. Kendi doktorum izinli. Hemsire de dun neden gelmedin dedi. Emin olamadim dedim gitmek gerkiyormus hemen
Su dediğin için evet canım valla aklım sende kaldı nedir durum ne yaptın

Burda Perlitik Perlitik arkadaşımizin yazdıklarında ben bir bencillik göremiyorum. Herkesin hamileliği, bebek büyütmesi farklı, bebegi farklı, geni farklı, huyu farklı nedir bu sürekli olumsuz söyle olcak böyle olcak lafları? Ben o laflara neden hakvereyim? Hamile bir kadına dünyaya can getirecek bir kadına olumsuz konuşulmaz, tabi kide dünyada bir candan sorumlu oluyorsunuz annelik delilik diye boşa demiyorlar ama en güzel delilik öyle olmasa 3. Hamileliğe gözüm kesmezdi. Bebek bu aglayacak gazi olacak belki ateslenecek ama dunyanin bir kanunu gibi bisey yani Hiçbirimiz hicbiseyin sonunu bilmiyoruz cok güzel evlat yetistirecegimizi umud ederek bir yola çıkıyoruz. Ve bu aşamada kimsenin güvenimizi yıkmasina, daha bebeğimizi kucağımıza almadan olası şeyler duyup insanların kendi kaldıramadığı psikolojilerinin deşarj noktası olmamıza tabiki de izin vermemeliyiz.

Bana göre saçma 2 doğum yaptım biri dehb li oğlum var hamileyim en sevmediğim şeydir olumsuz, enerji düşürücu yorumlar yapanlara hak vermek. Karşı tarafı neden biz düşünüp duruyoruz ki biz gebeyiz bizim moralimiz yüksek tutulmalı. Evet zor olabilir sonrası daha bile zor olabilir bunun farkındayız bunu duymaya ihtiyaç yok. Güce, morale ihtiyaç var. Ben annem kardeşim bile olsa sustururum kimseye de demem bu saçmalıklari normalleştirmeyin

Canım hayırlı haberler inşallah. Gelen su ise de çok fazla gelmedi demiştin, umarım ki bir şey yoktur 🙏 hareket hiç mi hissetmiyorsun, azaldı mı?

19 ekim gibi olacak bi aksilik olmazsa ama zaten lohusa pijamaları hep ince oluyor. Ben de 1 tane elbise 2-3 takım da alt üst takım şeklinde götüreyim dye düşündüm. 32. Haftadayım ne kendi hazırlığımı ne de bebişin hastane çantasını hazırladım artık yapmam lazım stres oldum.. Öğretmenim pazartesi de okullar açılıyor :KK43:
Ya ben de 32 deyim bırak çanta yapmayı daha zıbındır tulumdur yeni yeni birkaç tane sipariş verdim :KK43: Kendime de H&M doğum öncesi doğum sonrası kategorisinden kıyafet siparişlerini verdim. Oda zaten yapmıcam ama dolap ve anne yanı yatağını da daha bugün sipariş verdim. Azcık ben de stres oldum ama biraz üstüne düşersek bence 2 haftaya çantamızı da hazır ederiz.

X