Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar gelen sıvının su olduğunu nasıl anlarız? Gece 12-1den beri 15i geçti wcye gittiğim. Sanki sıkışmışım gibi gidiyorum. 1-2 damla akıyor 5 dk sonra bi daha sonra bi daha.. normalde suyu çok içsem bile hemen wcye giden biri değilim çamaşırım çok aman aman olmasada ıslanıyor yinede anlamadım ben valla

Bugün taburcu olduk kızlar çok bakamıyorum kusura bakmayın. Prematüre bebeğin bakımı çok daha zor oluyor hafif sarılığımız var saatte 1 emziriyorum. Kendim de baya ayaklandım ağrılarım tabi devam ediyor ama gün geçtikçe iyiye gidiyorum. Göğüslerim mastit oldu bebek minik olduğu için tam indiremiyor sütümü mecbur pompa ile de sağım yapıyorum. Mama da gece rahat uyuması için çok az veriyorum. Doktor ablamız 1 2 hafta yüzüne tükürene kadar beslememizi, sarılık döneminde daha da kilo vermemesini söyledi. Şimdilik bizden haberler bu şekilde güzel anneler 🥰🥰❣️
Geçmiş olsun canıım, günler ikinize de şifa olsun 🌹 Hammhamlasın heepsini ve sağlıkla büyüsün Ali Barlas 🤩

Kızlar selam, hepiniz yazmışsınız teşekkür ederim🙏🏻
Dün sabah 6 dan akşama kadar düzenli sancılarım oldu. Baya 4-5 dk da bir 120 130 ları gördüm. Magnezyum ve başka serumlarla hafiflettiler. Akşam uyudum gece de sabaha kadar düzensiz kasılmalar başladı. Bazen 10 bazen 20 bazen saaat başı gelen. Suyum da ilk geldiğimde daha da sızdı ama bebeklerin kalp atışı vs her şey iyi. Doktor ne kadar dursa o kadar iyi dedi diye dayanabildiğim kadar dayancam. Dayanamadığın yerde söyle alırız dedi. Bebekler 1575 ti ilk geldiğimizde. Bugün tekrar bakılacak. İkisinin de başı aşağı indi zaten artık. Bakalım direniyoruz🤍🤍🤍

Dün sabah 6 dan akşama kadar düzenli sancılarım oldu. Baya 4-5 dk da bir 120 130 ları gördüm. Magnezyum ve başka serumlarla hafiflettiler. Akşam uyudum gece de sabaha kadar düzensiz kasılmalar başladı. Bazen 10 bazen 20 bazen saaat başı gelen. Suyum da ilk geldiğimde daha da sızdı ama bebeklerin kalp atışı vs her şey iyi. Doktor ne kadar dursa o kadar iyi dedi diye dayanabildiğim kadar dayancam. Dayanamadığın yerde söyle alırız dedi. Bebekler 1575 ti ilk geldiğimizde. Bugün tekrar bakılacak. İkisinin de başı aşağı indi zaten artık. Bakalım direniyoruz🤍🤍🤍
Sizin için en güzeli en sağlıklısı neyse o olsun 🤲🏻🌸🩷 Dualarımız sizinle 🤲🏻

Ah, durabildikleri kadar dursun sonra sağlııkla gelsiiin bebiktolar 🙏🏻 Güzel haberlerini bekliyoruz. ☺️

Canım senin durumunu yeni okudum Allahım sabır ve bebişlere de güç versin biraz daha dayanırlar umarım. Ama şöyle söyleyeyim benim gece 4te suyum gelmişti uyurken yatağa boşaldı sonra tuvalete. Yola çıktık araba koltuğuna boşaldı, tekerlekli sandalyeye asansöre hepsi de nerdeyse birer tencere su kadardı. En son dedim artık bitmiştir bu ne böyle diye yatışa aldıklarında hasta bezine öyle bir geldi ki 3 defa komple ıslandı yine altım. Yani o su öyle sıza sıza bitecek gibi bişey değilmiş onu anladım. Bir kazan su gelmiştir toplamda. Ben doğuma girdiğimde hiç suyum kalmamıştı artık. Komple boşalsa bile ilk gebelikte 16 saat 2. Ve fazlası gebeliklerde 24 saat kadar daha tutabiliyorlarmış. Ufak ufak sızıntılar varsa engelleyebilirler diye düşünüyorum kuzum. Öpüyorum çok çok 😘😘

Canım senin durumunu yeni okudum Allahım sabır ve bebişlere de güç versin biraz daha dayanırlar umarım. Ama şöyle söyleyeyim benim gece 4te suyum gelmişti uyurken yatağa boşaldı sonra tuvalete. Yola çıktık araba koltuğuna boşaldı, tekerlekli sandalyeye asansöre hepsi de nerdeyse birer tencere su kadardı. En son dedim artık bitmiştir bu ne böyle diye yatışa aldıklarında hasta bezine öyle bir geldi ki 3 defa komple ıslandı yine altım. Yani o su öyle sıza sıza bitecek gibi bişey değilmiş onu anladım. Bir kazan su gelmiştir toplamda. Ben doğuma girdiğimde hiç suyum kalmamıştı artık. Komple boşalsa bile ilk gebelikte 16 saat 2. Ve fazlası gebeliklerde 24 saat kadar daha tutabiliyorlarmış. Ufak ufak sızıntılar varsa engelleyebilirler diye düşünüyorum kuzum. Öpüyorum çok çok 😘😘
Teşekkür ederim canım evet sudan sorunumuz yok sancılar fena idi. Günüm dolmuş olsa doğuma alınırmışım öyle söyleyeyim. Yine aynı seviyede düzenli olursa gireceğiz sezaryene

Serum al canimm mutlaka ben surekli ishalim.senin yasadigin hastaligi yasadim ve su kaybini onle her tuvalete cikmana en az 2 bardak su ic ben hamileligim basindan beri ishalim bulamadilar artik doguracagim takmiyorum ama virus enfeksiyonda vardi bir zamanlar serum yedim bol bol iyi geldi cook gecmis olsun
Senin için de çok üzüldüm, nasıl sebebini bulamıyorlar ya da çözümü olmuyor
Geçmiş olsun canm reflor iyi gelir probiyotik. Bol su iç şekerin yoksa haşlama patates ve pirinç lapasi tüket. Her wc sonrası su ic ki kayıp yerini doldursun
Teşekkür ederim dediğin gibi reflor iyi geldi antibiyotik de başladım bugün gözlerimi açabildim. Patates ve yoğurt dışında bir şey tüketemiyorum 🙈

Kızlar gelen sıvının su olduğunu nasıl anlarız? Gece 12-1den beri 15i geçti wcye gittiğim. Sanki sıkışmışım gibi gidiyorum. 1-2 damla akıyor 5 dk sonra bi daha sonra bi daha.. normalde suyu çok içsem bile hemen wcye giden biri değilim çamaşırım çok aman aman olmasada ıslanıyor yinede anlamadım ben valla
Suyu tutamazsınız, çiş gibi ama kendi kendine dökülür🫠 çamaşırınız baya ıslanır, bacaklardan süzülür. Kokusuz berrak bir sudur.

Teşekkür ederim canım evet sudan sorunumuz yok sancılar fena idi. Günüm dolmuş olsa doğuma alınırmışım öyle söyleyeyim. Yine aynı seviyede düzenli olursa gireceğiz sezaryene
İnşallah bı kaç gün bebişler dayanır o sırada güzel kilo da alırlar. 2024 bebeleri çok sabırsız hep erkenciler . Sağlıkla kucağına gelirler inşallah sana da geçmiş olsun canım 🙏🏻 güzel haberler bekliyoruz 🐣🐣🌸

Bugün taburcu olduk kızlar çok bakamıyorum kusura bakmayın. Prematüre bebeğin bakımı çok daha zor oluyor hafif sarılığımız var saatte 1 emziriyorum. Kendim de baya ayaklandım ağrılarım tabi devam ediyor ama gün geçtikçe iyiye gidiyorum. Göğüslerim mastit oldu bebek minik olduğu için tam indiremiyor sütümü mecbur pompa ile de sağım yapıyorum. Mama da gece rahat uyuması için çok az veriyorum. Doktor ablamız 1 2 hafta yüzüne tükürene kadar beslememizi, sarılık döneminde daha da kilo vermemesini söyledi. Şimdilik bizden haberler bu şekilde güzel anneler 🥰🥰❣️
Tebrik ederim canım çıkmanıza çok sevindim darısı berfuto berfuto ya 🙏🏻 Sana da bebeğe de çok geçmiş olsun umarım en kısa sürede atlatırsınız. Sağlıklı kilolar alsın minnoş 🥰 yüzüne tükürene kadar ne demek bu acemi anne bilmiyor umarım iyi bı şeydir 😂

Yok ben iğneyi pek hissetmedim açıkçası, elektrik çarpması gibi bir his oluyor sonrası zaten kuşlar ağaçlar😂 hatta doğum esnasında doktoruma panikle seslendim yahu ben hissediyorum başlamayın sakın diye, ne hissediyorsun dedi. Elleri dokunuşları hissediyorum şu an dedim kızım yağlarını kesiyorum topak topak şu an sen onu dokunuş gibi hissediyorsun dedi😂😂 ay kesmişken alıverseniz ne güzel olur demiştim. Ama acı yok kesinlikle, o ameliyattan sonra oluyor daha çok.
Hahahah yag aldirma estetik ci girmesi lazim demi biri bana dedi acilmisken onu hallet dedi bu dediginnhangisi senin peki

Doğumda yanınızda olacak kişilere ve sizin doğuma bakış açınıza bağlı bir olay bence bu yani çok şahsi bir karar. Benim doğum yaptığım hastanede eş kabul edilmiyordu çok yalnız hissettim, hatta anestezi teknikerine lütfen elimi tutar mısınız çok üşüyorum ve yalnız hissediyorum dediğimi hatırlıyorum. Şimdi 32 haftalık olduk bu seferki hastanede eşle alakalı bir sıkıntı yok doğuma girebiliyor kısmetse yine 38 civarı planlı sezaryen olurum allahtan bir şey çıkmazsa. Yine spinal olmayı istiyorum.
Esime sordum ben girmem dedi ama fotografci tuttum benn doktorlq konusmadim spinal epidural farkinnedir?

Bende ilk dogumumda spinal anestezi oldum belden iğne hiç öyle ağrı acı hissettirmedi daha toparlanirken masaya uzanmak için ayaklarım tamamen uyusmustu bile
Doktor geldi hemen daha baslamiycaz ameliyata bikac ufak dokunuş yapacagim bakalim uyusmuşmusun dedi iğne batması gibi mi hissediyorsun dokunuşlari yoksa ıslak Bi pamukla dokunur gibi mi felan dedi bana bende iğne batması gibi hissediyorum dedim 2 dk içinde karnıma çok büyük Bi baskı hissettim güçlü bi sekilde aşağı ittiler hani anladim bebeği ittiklerini ama dedim daha baslamadilar bile noluyo 🤣
ve hooop bebek doğmuştu bile çok şaşırmıştım benle sohbet ederken 2 dk içinde bebeği çıkarmıştı karnimdan
Sonrasinda biraz heycanlandim bebeği görünce kalp atislarim hızlandı anestezi uzmanı ufak Bi sakinleştirici verdi tekrar düzeldi
Sonrasinda tam yarım saat benim dikişlerim sürdü o esnada biraz acı hissettim ben yani belki kilom fazlaydı tam uyusmadim mi acaba dedim ama bebise kavuscagim için sabrettim o acı hissine de
Yine imkanım olsa spinal seçerim bende genelden korkuyorum öyle bi his işte 🤷🏻‍♀️
Ay spinal ile epidural farki nedir

Canimm benim Allah evladinla seni ayirmasin insallah en kisa hersey toparlanir insallah sana ds cok bol bol sifa diliyorum hizli iyilesme bebisimide Allah saglikli uzun omurler diliyorum 🙏🥰

X