Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Herkese merhaba, 27+4 içerisindeyim günlük su tüketimim çok iyi fakat ayaklarımda ciddi anlamda ödem toplanıyor. Tuzlu da tüketmiyorum. Masa başı işte çalışıyorum ve hareket alanım kısıtlı olduğum yerden hareketler yapsam, minik 5-8 dk yürüyüşlerde yapsam geçmiyor. Bu tarz durum yaşayan var mı aranızda ? Havalar sıcak evet ama ofis içerisinde klimadan dolayı o sıcaklığıda hissetmiyorum gün sonuna kadar..
Magnezyum takviyesi alıyor musunuz doktor ödem içinde iyi gelir demişti bana

Bir yesil mercimek sever olarak salatasini onereyim ben de:) Kirmizi et ben de cok yiyemedigim icin yesil mercimek sık yemeye çalışıyorum. Özellikle evde ne varsa domates, turşu, marul, yeşil soğan, mısır, az nane vs karıştırıp haşlanmış yeşil mercimeği ekliyorum bol limon çok güzel ve sağlıklı bir öğün oluyor.

Herkese merhaba, 27+4 içerisindeyim günlük su tüketimim çok iyi fakat ayaklarımda ciddi anlamda ödem toplanıyor. Tuzlu da tüketmiyorum. Masa başı işte çalışıyorum ve hareket alanım kısıtlı olduğum yerden hareketler yapsam, minik 5-8 dk yürüyüşlerde yapsam geçmiyor. Bu tarz durum yaşayan var mı aranızda ? Havalar sıcak evet ama ofis içerisinde klimadan dolayı o sıcaklığıda hissetmiyorum gün sonuna kadar..
Benim de tek ayağımda öyleydi koşullarımız çok benzer tuzlu suda beklettim eve gidince yükseğe koydum falan nispeten rahatladı ama geçmedi doğumdan sonra geçecek diye umut ediyorum.

Belediyeye yenidoğan. Başvurusu yap hemen herşeyin yolluyorlar beşikten çantaya beze harika bir uygulama
Hangi il ve ilçe acaba ? Farklı bir başvuru var mı diye soruyorum. Çünkü İstanbul ibb gelir durumuna göre bana Red cevabı verdi. Bulunduğum ilçede de başvuru için iki haftalık kursa katılım şartı istiyor ki çalışan annelerin hiçbirinin katılamayacağı saat aralığında

Hastaneye yatış yaptım canım sancılarım düzenli hale gelmiş sabahtan beri 7. 8. Nst çekiliyor. 2 tane serum, progestan iğne bir de ciğer geliştirici yaptılar bebek için ne olur ne olmaz diye bekliyoruz
Canım dualarım seninle 🙏 vaktinde ve sağlıklı kavuşacaksın inşallah bebişine🙏🧿🤲

Merhaba kızlar. 28+4 haftalık hamileyim. Sol göğsümün ucu uzun zamandır acıyordu hatta kaşınıyordu. Son zamanlarda böyle ucu iyice sertleşti ve nokta nokta oldu. Çatlamış gibi bir görüntüsü var. Sabah elime bi ıslaklık geldi oradan bi baktım kanamış. Daha bebiş gelmeden göğüslerim sorun cıkarmaya başladı doğmadan böyle olduysa emzirme zamanı nasıl olacak acaba diye stres oldum. Benim durumumu yaşayan var mı aranızda?
Benim sarı kabuk bağlamıştı göğüs uçlarım lansinoh kremini de sürdüm ama geçirmedi zeytinyağı sürdüm 1 hafta geçti canım annelerin de bilgisine zeytinyağı çok işe yarıyor. Market değil ama has öz olsun

☺️😅ben de geçen eşim yüzüstü yatınca ben de keşke yatabilsem dedim. Yatmıyım ben de diyor yok yok dedim sen yat 🤣
Artık hiç doğru düzgün uyuyamıyorum da yatamıyorum da. Sabaha kadar dön dur. Ben uyuyamayınca eşim de uyuyamıyor 😂 sabahın köründe bakıyoruz birbirimize diyorum ki biz ne zaman uyuyabileceğiz? Sonra durdum düşündüm. Çok uzun bir süre uyuyamayacağım sanırım. Bi tık üzdü 😔

Ya tahin ve pekmez çok severim demirim de biraz düşük çıkmıştı ama şekerden dolayı cesaret edemedim. Bide özellikle boy konusu ultrasonda kesin sonuç vermiyor bence , bebiş tam dik pozisyonda değil ki her zaman bide en ufak bir harekette de değişebiliyor.Hatta bazı doktorlar bir süre sonra boy ölçümünü yapmıyor yani söylemiyor.Kilo da öyle gibi bence ben 2750 doğmuşum çocukluk yıllarımda zayiftim evet ama sonrasında balık etliye döndüm gibi 174 boy, 66 kilo 😂 Gerçi evlendikten sonra gördüm bu kiloyu da öncesinde hep 61 civarıydı.
Bide doktorun dediğine göre haftasiyla uyumlu olma konusunda 3 haftadan fazla onde veya gerideyse takip gerektiriyor onun dışında çok anlamlı bir fark değil şeklinde söylüyorlar
şekerden dolayı pekmezi bir çay kaşığı bile koysanız tahinin tadını kırıyor, önerebilirim, mide sorunları için de iyi geliyor. demir hapı alıyorsanız süt ve süt ürünleri ile arasında 2 saat kadar zaman olmalı, belki emiliminde sıkıntı oluyordur.
Çıktım kızlar hastaneden yazan soran herkese çok teşekkür ederim 🙏🏼🙏🏼 Evde artık bol bol dinlenmece, burayı darlarım ben de her şey yasak telefon elimden düşmez artık😅😅
oh çok şükür, bundan sonrası da sağlıkla ilerlesin inşallah :KK200: bu arada ben bu nidilat falan ilaçları çok araştırdım, bırakınca doğum hemen olmuyor genelde, merak etme yani. hani 36 da bıraktım 36+1 de zırt diye gelmiyo bebe çoğunlukla :KK49:

Kızlar ben bir de şeyi merak ediyorum madem erken doğumların %90nı durdurulabiliyor öyle dediler bu erken doğum yapanlar nasıl oluyor? Bebekte falan mı sıkıntı oluyor ya da açıklık mı çok oluyor da durduramıyorlar bilgisi olan var mı?

Hangi il ve ilçe acaba ? Farklı bir başvuru var mı diye soruyorum. Çünkü İstanbul ibb gelir durumuna göre bana Red cevabı verdi. Bulunduğum ilçede de başvuru için iki haftalık kursa katılım şartı istiyor ki çalışan annelerin hiçbirinin katılamayacağı saat aralığında
Bi fikrim yok sadece duymuştum.

Canım yeşil mercimek yiyebilirsin çok protein var onda da yemeğini yapıp birazda pekmez falan sabahları ye .sut badem sütü yulaf sütü falan demeyebilirsin daha hafif onlar peyniri arttır gerekirse avokado ceviz bunlar çok etkili olur tavsiyem ❤️
Aslında yiyorum ama tabi çok fazla yemiyorum sanırım daha sık yemeğe çalışacağım teşekkür ederim 🥰

kızlaarr 31+0. haftamdan herkese selam :KK15:@ssver bilir, takıntılıyım :KK66: Allah'ım 37'leri 38'leri görmeyi nasip et bana ve buradaki tüm kardeşlerime :anneadayı: ayhh şekerim, benim bebek erken gelmişti 38+6'da falan diyenleri toplayıp ajdar dinlettiğim bir oda istiyorum :KK53:

azıcık dert yanasım geldi. kvalide şimdiden inşallah çok sütün olur falan diyor, yaw dur kadın önce bir doğsun da sağlıkla bakarız. ben de dedim ki, yani evet ama olmazsa da olmaz kendimi gerip gelecek sütü de kesmiyim en kötü mama falan var artık dedim. ay yok öyle deme süt olsun diyor :KK53: bir de benim için mahremiyet çok önemlidir, gelip böyle bebenin ağzına meme dayamaya çalışabilir gibi bir vibe alıyorum Allah kerim :))

gebelik şekerim çok erken tespit edilmişti 21 hafta gibi, 2.5 aydır sağlıklı beslenmekten içim çıktı, çavdar ekmekten nefret ediyorum. geçen gün et yerken ağlamaya başladım, ben börek çörek özledim diye. bir yandan da diyorum ki kızım et yiyorsun nankörlük etme. var mı böyle tuhaf şeylere ağlamanız sizin de? sanırım sinirler laçkalaştı :halay:

şeker yükleme yapmamıştım bu arada, bebik önden gidince tokluk şekeri bakmıştık 168 çıkınca diyabet var olarak kabul edicez demişti doktorum. haftada 2-3 ölçüm yapıyorum. açlıklarım zaten çok iyiydi, hep 75-80 gibi. toklukta da max 110 görüyorum arkadaşlar, hatta 90-100 gördüğüm de oluyor. alet mi bozuk dedim eşime baktık, benden yüksek çıktı :)) kalibrasyon yaptık hatasız çıktı. arada kaçamak yapsam mı biraz valla psikolojim bozuldu yaw. kahvaltıda az bir şey bal falan yedim yükselmedi mesela, çok şükür :kk77:

Benimde gögüs uçları falan ağrıyor kanama olmadı ama acıyor lansinoh sürüyorum ağrısını alıyor zaten 32 haftadan snra sürün diyorlar sizde deneyin e bebekten aldım yada eczanede lanolin var ondan alıp sürün
Lansinoh evet çok duydum. Şimdilik Lierac çatlak kremim var onu süreyim o zaman
Benim acı veya kaşıntı yok ama kabuk kabuktu bir süredir. Doktoruma da söyledim, göğüs kremi sür dedi. Her gün göğüs kremi ve sudocream sürüyorum geçti kabuklar
şuan elimde lierac çatlak kremi var onu sürcem bakalım umarım geçer teşekkür ederimm 🥰

X