Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
36. Haftaya kadar günde 3 doz kullanacağım. Yani bu durum çok var 4. Ayda bile yaşayan var dediler, çok hareket etme bol su vs vs genelde yüksek tansiyon şeker enfeksiyon sebep oluyormuş benim hiç biri yok ama belki önceki enfeksiyonlar tetiklemiştir bilemiyorum. Havalardan bile olabilir dedi belli bir sebep yok yani 😕
Nidilat mı günde 3 doz? Şu sancılar sebep olmadan da olabiliyor ve kendiliğinden de durabiliyor aslında. Fakat gözden kaçırdıkları bir sebep de olabiliyor. Elimizden bir şey gelmiyor tek yapmamız gereken yorulmamak, bol bol su içmek ve kasılmaları takip etmek. ben 19. haftada 4 gün üst üste yaşadım. Yoğun sancıyla kasılmalar oluyordu her sabah. 3-4 saat dinlenmeyle kasılmalar yavaşça azalıyor ve sancım düzeliyordu. Acilde crp sınırı geçmiyordu ama normal crp değerlerime göre yüksek çıkıyordu. O dört günden sonra da ara ara yokladı ama hiçbir zaman o kadar şiddetli olmadı. Büyük ihtimal böbrekten kaynaklıydı benimki. Sırtıma soğuk vurunca o zamanki kadar şiddetli olmasa da yine geliyor. Bir daha yaşamayız inşallah ama yaşarsak da sebebini bulurlar inşallah

Bu ciğer geliştirici sadece 1 hafta 10 gün kadar kilo alımını durduruyormuş o yüzden olmak istemedim aslında ama mecbur kaldı doktorum zaten 9 gün önde en kötü gününü yakalar dedi rahatlattı beni. Kilosu hiç önemli değil yaşında doğsun yeterki kilo yine aldırırız dedi. Senin için de çok dua edeceğim 🙏🏼🙏🏼
Bana da başta sancımı görünce ciğer geliştirici yapacağız demişlerdi ama doktorumu aradılar onay almak için. Doktorum nidilat başlayın durmazsa ciğer geliştirici yapalım demişti. Dediğim gibi haftam çok küçüktü o yüzden önceliği ona vermediler bence. 700 gramdı oğlum.
Sancılar durdurulmuş ya endişe etme bence de. Haftasından ileri olması da büyük avantaj. Zamanını beklesin de yine alır kiloyu.

Aynı durumdayız ama yapacak bir şey yok. Az kaldı sabredeceğiz :KK43: Şu son iki ayı da kolay atlatırız inşallah
Insallah kuzum. Dogum sonrasi doktora cikacagim duzenli olarak hangi ilaclar kullaniliyorsa. Cunku huzursuz bacak sendromu atagi geldigi zaman inan cok kotu bir sekilde rahatsiz ediyor cidden huzur vermiyor

Kızlar çok sık kasılmam olmaya başladı ve hafif ağrı da oluyor kasılıncq, gaz sancisi gibi kasigimdan giriyor agri kuyruk sokumim da agriyor. Ve benim karnim yayili sekilde cok buyumedi, midem tam kalbime baski yapiyor catlayacak gibi hissediyorum 2 lokma yemek yesem sığınamıyorum ya. 32+2 olduk bugün

Nidilat mı günde 3 doz? Şu sancılar sebep olmadan da olabiliyor ve kendiliğinden de durabiliyor aslında. Fakat gözden kaçırdıkları bir sebep de olabiliyor. Elimizden bir şey gelmiyor tek yapmamız gereken yorulmamak, bol bol su içmek ve kasılmaları takip etmek. ben 19. haftada 4 gün üst üste yaşadım. Yoğun sancıyla kasılmalar oluyordu her sabah. 3-4 saat dinlenmeyle kasılmalar yavaşça azalıyor ve sancım düzeliyordu. Acilde crp sınırı geçmiyordu ama normal crp değerlerime göre yüksek çıkıyordu. O dört günden sonra da ara ara yokladı ama hiçbir zaman o kadar şiddetli olmadı. Büyük ihtimal böbrekten kaynaklıydı benimki. Sırtıma soğuk vurunca o zamanki kadar şiddetli olmasa da yine geliyor. Bir daha yaşamayız inşallah ama yaşarsak da sebebini bulurlar inşallah
Hem nidilat hem progestan günde 3 defa evet. İnşallah bir daha yaşamayız doğuma kadar 🙏🏼🙏🏼

Amin cümlemizin yardımcısı olsun inşallah 🤲🏻
Bende kendime bu konuda kızıyorum en cok birilerinden bir sey bekliyecek kadar acizmisin diye ama şöyle bir durum var hani her ailede ortamda herseyi halleden herkese koşan hastane işleri neblym bir sey yapılcak organizasyon gibi böyle biri vardır ya ben hep herkese öyle olmusken bana olmayınca sanırım içleniyorum 😒🫢 haklısın geçicek biliyorum hepsi bu günlerde geçecek ama gerçekten hayatımda ilk defa bu kadar zorlanıyorum. Bian önce dediğin gibi hastane cantamı hazırlamalıyım öyle ki ona bile ne koyacağımı bilmiyorum düşünemedim araştıramadım
Bu süreçte çocuğun sayesinde kimin ne olduğunu anlamışsın. Bu zamana kadar verici olduğun için haliyle almak istemen normal ama artık sadece kendi ailen ve özellikle evladın için fedakar olman yeterli. Hastane çantasına gelirsek Google'da, YouTube'da ya da gebelik uygulamalarinin içinde bile listeler var. O zor ve abartılacak bişey şey değil ama tabi ki git gide ağırlaştıkca zorlanırsin. Hedefini belirle ve biran evvel bebeğin ve kendin için hazırlıga başla anne oluyorsun 😍☺️🌼

amin gerçekten bazı insanların tek derdi para olmuş :KK43: Keşke ev sahibin anlayışlı olabilseydi. Benzer bir durum yaşadığımız için zorluğunun farkındayım. Fakat yine de sigaradan uzak durmaya çalış lütfen🤍 Allah bebeğini sana bağışlasın bu sıkıntıdan da kolaylıkla kurtulursunuz inşallah
Keske ama olmadı canı sağolsun ne diyelim Allah bizleri çok verip azdırmasın az verip aratmasın bugünlerimize şükür olsun diyelim 🤷🏼‍♀️ deniyorummm😔 amin amin Allah hepimizin sıkıntılarını gidersin 🤲🏻🤍

Sağol canım şu an iyiyim şu an sadece su veriyorlar serumla ☺️ Bir kere nstde çıkmayan sancıdan hiç korkmayın onlar toplanma bile olabilir dedi doktorum. Benim 28. Haftada başladı 2 gün sürdü kramp gibi giriyordu karnıma nstde çok az çıktı sancı, enfeksiyon da çıkınca ona bağladılar. Sonra 30da yine oldu daha şiddetliydi ama düzensizdi yine enfeksiyon çok yüksek çıktı antibiyotikle düzelttiler. Bunda enfeksiyon çıkmadı 80leri geçti ve düzenliydi. Ağrısı da ayağa vuran kramp ve şiddetli regl ağrısı karışık bişey, gelince biraz nefesin kesiliyor ama sonra geçiyor. Karnın semsert oluyor ağrıyla birlikte kasılıyor o şekildeydi
Maşallah çok sevindim iyi olmanıza 🤍
Ay teşekkür ediyorum bilmediğimden sordum doktorda bir sey demedi kasılmalar hakkında bana. İnşallah çok çok daha iyi olursun canım 🤲🏻 dualarımız seninle 🤍

Ağrıyla birlikte karnın sertleşiyorsa dikkat et mutlaka. Kasılma esnasında karın taş gibi olur oynatamazsın hatta içeri itemezsin bile. Tabii yalancı sancılar da bu haftalarda oluyor. Önemli olan düzenli olmaması. Çok geçmiş olsun inşallah önemli değildir🤍
Anladım canım sertlesme oluyor ama sanki cocuk hareket edince oluyor o bilmiyorum doktora bunu ayrıntılı bir sekılde sormam lazım hiç nts ye de girmedim ona da bakılmadı acaba bu sefer bakar mı. Cok teşekkür ediyorum inşallah hepimiz saglıkla zamanlıca alırız yavrularımızı kucağımıza

Bu süreçte çocuğun sayesinde kimin ne olduğunu anlamışsın. Bu zamana kadar verici olduğun için haliyle almak istemen normal ama artık sadece kendi ailen ve özellikle evladın için fedakar olman yeterli. Hastane çantasına gelirsek Google'da, YouTube'da ya da gebelik uygulamalarinin içinde bile listeler var. O zor ve abartılacak bişey şey değil ama tabi ki git gide ağırlaştıkca zorlanırsin. Hedefini belirle ve biran evvel bebeğin ve kendin için hazırlıga başla anne oluyorsun 😍☺️🌼
Hepiniz ayrı ayrı o kadar tatlısınız kii 🥹😍
Ben anne olmanın yanı sıra burda cok fazla teyzelik duygusu kardeslık duygusu yaşıyorum sayenızde kız kardeşim yok diye üzülüyordum bu dönemde siz hepiniz bana yoldaş oldunuz cok teşekkür ederim ☺️ haklısın ben bian önce kendime gelip eski halime gücüme geri dönmeliyim ilk fırsatta hemen cantamı hazırlamalıyım 🥰

Hepiniz ayrı ayrı o kadar tatlısınız kii 🥹😍
Ben anne olmanın yanı sıra burda cok fazla teyzelik duygusu kardeslık duygusu yaşıyorum sayenızde kız kardeşim yok diye üzülüyordum bu dönemde siz hepiniz bana yoldaş oldunuz cok teşekkür ederim ☺️ haklısın ben bian önce kendime gelip eski halime gücüme geri dönmeliyim ilk fırsatta hemen cantamı hazırlamalıyım 🥰
Süpersin, ne zaman motivasyon veya desteğe ihtiyacın olursa yaz hepimiz bunun için burada beraberiz nereden nerelere geldik. Bebeklerimiz yakında sağlıcakla dünyaya gelicekler.

Çok ağrılarım oluyor karnım sem sert yürürken canım yanıyor
Benımde öyle bu aralar belim ağrımaya başladı karnım sık sık sertleşiyo yürürken zorlanıyorum vajinal bölgem bile ağrıyo ayakta fazla durmamaya calış dinlene dinlene yürü gazdan tuvalete cıkamamaktan ağrı oluyo oda sert yapıyo

Amin cümlemizin yardımcısı olsun inşallah 🤲🏻
Bende kendime bu konuda kızıyorum en cok birilerinden bir sey bekliyecek kadar acizmisin diye ama şöyle bir durum var hani her ailede ortamda herseyi halleden herkese koşan hastane işleri neblym bir sey yapılcak organizasyon gibi böyle biri vardır ya ben hep herkese öyle olmusken bana olmayınca sanırım içleniyorum 😒🫢 haklısın geçicek biliyorum hepsi bu günlerde geçecek ama gerçekten hayatımda ilk defa bu kadar zorlanıyorum. Bian önce dediğin gibi hastane cantamı hazırlamalıyım öyle ki ona bile ne koyacağımı bilmiyorum düşünemedim araştıramadım
Canim benim hiç o güzel gönlünü bunlarla üzme inan ki insan uzulduguyle kalıyor. Belki hatırlarsınız bayramda canım dolma çekmişti kimse getirmedi ailemden, bende kalkmam yasak olduğu için yapamamistim sorun dolma vs değildi sorun değer görmek ailelerimizin desteğini hissetmekti aslında...ama ben hala tekim hala kimse gelip bir çorba yapmış değil ama şöyle baktığımda bu benim için harika bir deneyim oldu kimin bende ne kadar olduğunu gördüm. Hastanede yattım sancidan en yakınımdan aramayanlar oldu. Ve dediğin gibi kendi baba tarafimda bütün ailemi çekip çeviren bendim 2 çocuğum daha var onlara rağmen hastane işleri evlerinde yardım psikolojik destek hepsini ben yaptım ama ben bana yakışanı yaptım. İnan ki artık üzülmüyorum aksine herkesin gerçek yuznu gördüğüm için seviniyorum sende öyle ol moralini yüksek tut ozaman daha dinç hissedeceksin inan bana ❤️ bende bu erken doğum riski sebebiyle daha çıkıp 1 parca bisey almadım liste yaptım bi şekilde hallolcak. Aç açıkta kalmiycaklar ya gönlünü ferah tut 🌸 burda ablaların ve kizkardeslerin olarak biz yanındayız ❤️

Çift yönü ben de istiyorum. Belli bir zaman derken 1 yaşından sonra mı önemi kalmıyor ? Kraft palmaya bakacağım teşekkür ederim ☺️
çocuk ne zaman etrafının farkında oluyorsa o zaman hep dışarıya bakmak istediklerini söyledi. Çift yön yeni doğanda gerekebilir ama pusetiniz varsa zaten çift yön gibi kullanılıyor size dönük olacağı için

Insallah kuzum. Dogum sonrasi doktora cikacagim duzenli olarak hangi ilaclar kullaniliyorsa. Cunku huzursuz bacak sendromu atagi geldigi zaman inan cok kotu bir sekilde rahatsiz ediyor cidden huzur vermiyor
Aslında ben gebelikten önce almayı düşündüm ama ilaç çok ağır, çok fazla yan etkisi var. Elimizden tek gelen demir seviyelerimizi düzeltmek🥲 Gebelikten sonra düzeltiriz inşallah

X