Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bu söyledikleriniz hastanede kalınan süre için mi yoksa doğumdan sonra evde fln giymek için mi

benim arkadasım yaptırmak istedi arastırdık bulduk cizime vs nasıl olcagını karar verdik suan için istemediğimi acelem olmadıgını da eylül sonu ekim bası gibi gelmesini istediğimi de söyledim zaten acele almıyoruz en erken 15 gün gibi bi süre istiyoruz diye konusmuşlar arkadasımla ama cevremde cogu kişi buzdolabında sakladıklarında da bişey olmadıgını söyledi

Anladım canım öyle gelecekse bayatlamaz birkaç hafta bekler de mesela benim en az 8 haftam var bu kadar surede bayatlar

pijama konusunda bende sizin gibi düşünüyorum. bu gümüş kapaklarda 2 beden var sanırım neye göre karar verilip alınıyor? çok fikrim olmadığı için alamadım onu. beğenen var beğenmeyende var ama ben elimin altında olsun istiyorum

Ben küçük boyu kullanmıştım yeterli olmuştu yani kahverengi bölgeyi komple kapamasına gerek yok . Doğuma 2 3 hafta kala dünde 1 saatte kadar taktım sonra çıkardım. Benim meme ucu yoktu mesela çıkardı sekillendirdi tam bebeğin ağzına göre oldu:) doğumdan sonra da hiç çıkarmadım hassasiyeti azaltıyor koruyucu kapak gibi oluyor . Ve gerçekten de gümüşün iyileştirici etkisi var. Bir kaç aydan sonra da gerek kalmadı benim . Yani kendi tecrübem aşırı büyük memeler yoksa küçük boy yeterli

Tam benim kafadasınız ben 2tane sabahlikli emzirme özellikli lohusa pijama takımı aldım bı mavi bı pembe hatta büyük beden aldım rahat rahat giyerim diye

Ya gümüş kapak alan anneler 925 mi 999 mu aldı acaba? Hemşire 925 al dedi bana, hiçbir bilgim yok bu konuda :/
Ben e bebekten xl olanı aldım gümüş kapak. 925 ti sanırım ayarı. Lansinoh göğüs ucu kremi de aldım ama sanırım ikisi bı arada kullanılmıyormuş. Tecrübesizlik işte

Ben e bebekten xl olanı aldım gümüş kapak. 925 ti sanırım ayarı. Lansinoh göğüs ucu kremi de aldım ama sanırım ikisi bı arada kullanılmıyormuş. Tecrübesizlik işte
Kullanılır ya niye kullanılmasın sadece gerek kalmayabilir, lansinoh’u önceden başlayın 30-32’den sonra filan. Ben başlayacaktım eczacım doğumdan sonraya bırak ben sana onun özünü vereyim dedi lanolin kremi verdi onu sürüyorum şimdi her gün

Gümüş kapak direkt deriye temas etmesi gerekiyomuş diye okumuştum yani kremi sürdükten sonra üzerine gümüş kapak koyunca gümüşün etkisi olmuyormuş o açıdan aynı anda kullanılmaz yani ama ayrı zamanlarda kullanılabilir yine

Evet evet ben de öyle kastettim, gümüş kapak için kendi sütümüzü sürüp öyle uygulamak gerekiyor, krem de gündüz filan başka bi zaman diliminde uygulanabilir yani farklı zamanlarda

şimdi kime göre büyük :) açıkcası gebe kalmadan önce 80B kullanıyordum, gebelik ile birlikte 90B oldum ve süt zamanı göğüsler nasıl olacak bilmiyorum daha fazla büyür mü yoksa şimdiki gibi 90B olarak kalırmıyım, ön göremediğim için bekliyordum.

Meme ucunu nasıl çıkarttı öyle bir etkiside mi var? Benim göğüs ucum içe çökük o yüzden emzirme konusunda biraz korkuyorum da

Çok güzelmiş Güzel günlerde giyin inşallah
Depend ve gümüş kapak aldım. Pijama kısmı henüz yok
Ayy bunun büyük küçük diye çeşidi mi varmış. Ben dün internetten sipariş ettim. Hiç öyle bir şey dikkatimi çekmedi ya
Tam benim kafadasınız ben 2tane sabahlikli emzirme özellikli lohusa pijama takımı aldım bı mavi bı pembe hatta büyük beden aldım rahat rahat giyerim diye
Siz nereden aldınız? İnternet veya tüm şehirlerde olan bir mağazaysa Bende görebilir miyim Fikir olur banada.

Eklentiler

• IMG_1896.jpeg
    57,8 KB · Görüntüleme: 53
Meme ucunu nasıl çıkarttı öyle bir etkiside mi var? Benim göğüs ucum içe çökük o yüzden emzirme konusunda biraz korkuyorum da
Yani o kapaklar böyle kubbe gibi ya meme ucunu kubbe gibi yapıyor şekilleniyor bebeğin ağzına kolay veriyirsun . Yani meme ucu yok emzirme sorun olur diye düşünme hiç bebek ucu değil kahverengi kısmı vakumluyor çıkarıyor. En başta silikon uc falan ile emzirmeye kalkarsan zorlanırsin ilerleyen günlerde

Canım selam göğüs ölçüsü konusunda hala ülkemizde kadınların en büyük eksiği sanırım 85 90 gibi rakamların sırt ölçüsü olduğunu öğrenememesi göğüs büyüklüğü tamamen kullanılan cup ile ilgili örn A cup bir göğüs en küçükken b cup bir tık büyük c orta d devasa gibi yorumlanabilir fakat göğüs ucu için alınan gumus kapaklarla alakali göğüs ucu kahve bölge kastediliyor. Tamamını kapatmasa da büyük bir bölümünü kapaması gerekiyor. E bebekte alacağın zaman kutuların arkasında kahve bölge için 6cm 5 cm gibi ölçüler olması lazım. Kendininkisiyle o şekilde eşleştirebilirsin.

Aaa kullanılması gerek diye bildiğim için bende almıştım uç aslında

Bisey sormak istiyorum benim bebeğim çok aşağıda yani nerdeyse tekme atınca çıkacak. Son zamanlarda kasıklarimda çok ağrıyor yürüyemiyorum sizde boylemisiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…