Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Yani o kapaklar böyle kubbe gibi ya meme ucunu kubbe gibi yapıyor şekilleniyor bebeğin ağzına kolay veriyirsun . Yani meme ucu yok emzirme sorun olur diye düşünme hiç bebek ucu değil kahverengi kısmı vakumluyor çıkarıyor. En başta silikon uc falan ile emzirmeye kalkarsan zorlanırsin ilerleyen günlerde
Bu çok doğru hatta silikon uca alışan bebekler gerçek meme ucunu almak istemiyor, meme reddi yaşıyormuş

Aaa kullanılması gerek diye bildiğim için bende almıştım uç aslında 🙄
Silikon uc hijyeni sağlamak sıkıntı her defasında kaynatmak lazım falan sonra nefes almadığı için hassasiyet arttırır yara olma olasılığını arttırır ve uzun kullanımda süt salınımı azalır. Çünkü süt üretimi bebeğin tükürük salgısı ile daha çok oluyor

Henüz erken değil mi bayatlamaz mi bu kadar sürede
Böyle bir bilgilendirme mesajı attılar;

ÇİKOLATALARIMIZ HAKKINDA

• ÇİKOLATALAR FABRİKADAN İŞLETMEMİZE HAFTALIK OLARAK GÜNCEL GELMEDEKTEDİR .

• SON KULLANMA TARİHLERİ 1 SENEDİR .
• GENELLİKLE MÜŞTERİLERİMİZ 2-3 AY VARKEN SİPARİŞLERİNİ OLUŞTURMAKTADIR.

• ÖZETLEYECEK OLURSAK SİPARİŞ VERDİKTEN SONRA GÜNEŞ GÖRMEYEN BİR ORTAMDA 1 SENE MUHAFAZA EDEBİLİRSİNİZ .

Canım selam göğüs ölçüsü konusunda hala ülkemizde kadınların en büyük eksiği sanırım 85 90 gibi rakamların sırt ölçüsü olduğunu öğrenememesi😅🤭 göğüs büyüklüğü tamamen kullanılan cup ile ilgili örn A cup bir göğüs en küçükken b cup bir tık büyük c orta d devasa gibi yorumlanabilir 🤣 fakat göğüs ucu için alınan gumus kapaklarla alakali göğüs ucu kahve bölge kastediliyor. Tamamını kapatmasa da büyük bir bölümünü kapaması gerekiyor. E bebekte alacağın zaman kutuların arkasında kahve bölge için 6cm 5 cm gibi ölçüler olması lazım. Kendininkisiyle o şekilde eşleştirebilirsin. ❤️❤️
eyvaaahhhh geldiğim bu günlere o zaman :KK70: büyük bir aydınlanma yaşamadım teşekkür ederim :)

Pazar kahverengi lekenmem oldu acile gittim geç döllenme dediler 4 5 haftalık dedi Dr o zamana kadar ben bilmiyorum bunu 8 haftalık olmam lazım son adete göre dedim kalp atışı için çağırdı Dr dedi 8 mm kesen var kalp atışı duyulmaz bunda dedi dün kendi Dr gittim anlattım bana söylediğini söyledi geç döllenme diye hayır solemediniz bana 20 gün sonra gel kalp atışına bakalım dediniz dedim sonra umut veririm ilk vs dedi sonra sert konuşmamı mi istiyorsunuz dedi evet dedim bu bebek kesin düşecek dedi kürtaj dedi kese içi kanama var dedi bende Mersin'e geldim farklı bir dr bugün gozuk tüm oda alttan muane etti ilk defa dedi evet kese var bebekte var ama sağlıksoz dedi kalp atışı olması lazım dedi kese 5 haftalık dedi kürtaj gerek yok vücudun atacak zaten dedi şimdi geç döllenme ise kalp atışını bekleyeyim mi progestan vermişti diğeri onuda içme dedi az az kahverengi lekenmem devam ediyor ama kaşık ve bel ağrım yok durumum bu geç dollenme ise kalp atışı olmaması normal değil mi bilmiyorum kanamam kırmızı yada taze kana dönüşmedi daha az az kahverengi lekenmem devam ediyor

Kızlarr alışveriş konusunda 3. Hamileliğini geçiren anne olarak bikaç öneri de bulunabilirim😅 yenidoğan 0-1 ay dediğimiz kıyafetleri ortalama 1 hafta filan giydirebildim 2-3 tane alırsanız bile yeter ki benim çocuklarım kilolu bebek değildi (2800-3200) olarak doğdular)
Ben bu hazırlığım için 2 tane hastane çıkışı aldım, bi tane isimli tulum yaptırdım
Daha çok 0-3 ay olanlardan aldım(0-3 yazanları 40-45 günlük olana kadar giydirdim)
0-3 ay 10 tane zıbın var
3-6 ay 7-8 zıbın aldım(uzun kol-kısa kol)
3-6 ayımız tam kışa geliyor, ona göre almak lazım bence

Kızlar merhaba benim iki akşamdır burnum kanıyor çok şükür fazla değil tampon yapınca hemen duruyor biraz araştırdım normal yazmışlar hep başka yaşayan doktoruna soran falan oldu mu acaba, kontrolüm de cuma günü o zamana kadar beklicem
Benim 13. Haftadan beri artarak kaniyor. Son zamanlarda iki gunde bir sakir sakir akmaya da basladi. 3 farkli doktora sordum, hepsi de gebelikte olur dedi.
Kızlar bir de bir şey soracağım. Son aylarda bebek hareketleri daha stabil olur diyorlar ya. Şimdi bu nasıl bi sistematiklik acaba bahsedilen. Yani her gün aynı saatte vurmuyordur herhalde. Mesela dün nerdeyse hep hareketliydi bebişim bugün daha böyle sakin. Nasıl bir takip sistemi izlemek gerekir ki anlayamadım. Bir de ilk trimestera geri döndüm ben sanki. Bi uyku hali geldi enerji gitti. Sabah bulantısı hafif oluyor gibi yine. Böyle olan var mı?
Benim soyle oluyor, bazi gunler inanilmaz hareketli. Hareketler gobek deligime yakin ve sert oluyor. 2 gun boyleyken 3. Gun mesela cok az hissediyorum. Bence pozisyon degisikliginde oluyor bu. Cunku az hissettigim zaman genelde sanki icime vuruyor gibi derinden geliyor ve asagidan kasigima yakin geliyor. Sanki benimkinin sistematigi bu gibi dusundum ben.

İlk doğumda ikisinden de almıştım ama lohusa takımları hiç kullanışlı değil. Bu doğumda kısmet olursa penti ve lcw den almayı düşünüyorum. Önden düğmeli tabiki. Bir de koyu renk olması önemli çünkü ne yaparsan yap illaki geçiyor arkana çünkü sürekli ve çok kanaman var ve seri değişim olmuyor hareketler kısıtlı olunca . Depend tarzı külot pedler den bol bol almak lazım çok kurtarıcı oluyorlar . Bir de benim tecrübem olmazsa olmaz gümüş kapak ağrısız acısız emzirme oluyor

Henüz erken değil mi bayatlamaz mi bu kadar sürede

Kızlarr alışveriş konusunda 3. Hamileliğini geçiren anne olarak bikaç öneri de bulunabilirim😅 yenidoğan 0-1 ay dediğimiz kıyafetleri ortalama 1 hafta filan giydirebildim 2-3 tane alırsanız bile yeter ki benim çocuklarım kilolu bebek değildi (2800-3200) olarak doğdular)
Ben bu hazırlığım için 2 tane hastane çıkışı aldım, bi tane isimli tulum yaptırdım
Daha çok 0-3 ay olanlardan aldım(0-3 yazanları 40-45 günlük olana kadar giydirdim)
0-3 ay 10 tane zıbın var

0-3 ay olarak bikaç alt üst takım aldım
3 tane tulum aldım
İhtiyaç oldukça alırız yada online sipariş veririz
Bide ihtiyaçlar süreç içerisinde de oluşuyor
geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederim tam olarak takıldığım konulardı,

0-3 ay 10 tane zıbın var
İşte aradığım yorum 😍😍

0-3 ay 10 tane zıbın var
Benim de 3. Gebelik aynı yapmışız hemen hemen Allah huzur ile sağlık ile kucağımıza aldirsin inşallah. Şuan uygun diye kışlık tulum vb de aldım. Baya uyguna geldi. Mevsiminde malum fiyatlar uçuyor

Benim de 3. Gebelik aynı yapmışız hemen hemen Allah huzur ile sağlık ile kucağımıza aldirsin inşallah. Şuan uygun diye kışlık tulum vb de aldım. Baya uyguna geldi. Mevsiminde malum fiyatlar uçuyor
Bana hep diyorlar ki patikli tulum alma. Siz ne düşünüyorsunuz tecrübeli anneler 😅

X