2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar bugün çok saçma bir şey geldi başıma arkadaşım bomboş park yerinde geldi benim arabaya çarptı geri geri çıkarken. Ben de sinirlendim haliyle neyse şükür bende ya da onda bir şey yok da ben sinirlendim sonuç olarak sakinlesene kadar da geçti baya öğlenden beri de bebek aşırı hareketli çocuğu strese mi soktum ya. Şimdi de ona üzülüyorum. Biraz önce balık gibi çırpınma hareketi yaptı yer mi değiştirmeye çalışıyorsa neyse var mı böyle sinirlenip sonra sakinleşen evham yaptım biraz.

Canım gebe okulunda kadın doğum doktoru bebek hareketli olduğunda anneler korkuyor rahatsız mı diye ama bebek keyfi yerindeyken hareketlenir demişti, merak etme bence onunla alakası yoktur

Geçmiş olsun. Hala sinirli gibi yazmışsın. Boşuna evham yapıp, canını sıkıyorsun. Hareket etmezse endişe edilir :) hormonlarımız şaha kaşktı sanırım ben de çok sinirliyim, alttan alamıyorum.

Merhaba kızlarrrr. Dün hamilelik hayatımın en zor gecesiydi. Spor sonrası yoruldum dinlendim tüm akşam ve tam yatma saatlerim geldiğinde nefes darlığı başladı bende eve sigamiyorum nefes alamıyorum derken bir saate yakın nefes darlığı yaşadım sonra sağ bacağımda ağrı başladı ve kasığıma kadar vurdu regl ağrısının siddetlisi şeklinde sonra uyuyakalmisim halsizlikten. Gece yine uyu uyan derken daha toparlamis halde sabahı sabah ettim ama bebişin hareketleri gece hiç yok. Bulunduğum yerde sağlıkocagi var ama orasida Allah'lık. Neyse bugün doktoruma gittim ultrason ile baktı bı problem yok kafası yavaştan aşağıya dönmüş o baskı yapmış olabilir gel nst ye bağlayalım sancın varsa bebişte bir buçuk hafta önden gidiyor erken gelme niyeti varsa şimdiden dikkatli olalım dedi 30+5 te 1780 Gr olmuşuz ve ilk nst'me girdim. Çok şükür sancı çıkmadı ama cahillik ne zormuş cihaz ötüyor eyvah diyorum bebekte problem var eşimi odaya da almadılar tek kaldım gorevlide bıraktı gitti beni Kalp atışını izlemekten başka yere bakamadım bile. Ama bundan sonra nstye erken başlayacağımız belli oldu. Daha hastane çantamı kapatmadım ama minnoş erken gelme niyetinde gibi

Çok sagol cnm. Ayyy evet ya ben de öyle hormonlardan mı valla çok sinirlendim yeni yeni kendime geliyorum. Çocuk da çok hareketli olunca dedim etkiledim heralde minik kusumu :)yavrum akşama kadar huzursuz oldu çatık kaşlı olcak bu gidişle.

Kızlar hepinize merhaba. Hiçbirinizle tanışma fırsatımız olmadı. Yardımınıza çok ihtiyacım var ne olur esirgemeyin. Kendimi anlatacak buradan başka hiçbir yer bulamadım ben bugün 27+1 hamileyim. Hamileligimin en başından beri hiçbir problem sıkıntı yaşamadım her şey çok güzeldi. Ta ki 24.haftaya kadar. 24.haftada uzun yorucu ve stresli bir yolculuk yaptım. Yolculuk sonrası ağrılarım başladı. Yolculuk dönüşü doktoruma gittim ultrasonda sıkıntı yok her ihtimale karşı nst bakalım dedi. O gün nst de sancı kasilma çıktı. Serum ve iğne derken progestan fitil magnezyum başladık. Yolculuk susuzluk stres tetiklemis olabilir kontrol edelim dedi. Haftada 1 olmak üzere 3 haftadır kontrole gidiyorum nst de hiç ağrı sancı çıkmıyordu. Bugün gittiğimde ise 3 hafta aradan sonra yeniden nst de sancı kasilma çıkmış. Halbuki bu sefer hiçbir yerim ağrımiyordu. Karninda anlik sertleşme gevseme bir yerde toplanma hissediyor musun diye sordu arada oluyor dedim rahim ağzı kapalı rahim uzunluğu iyi ama erken doğumu gösterir bize dedi. Nutkum tutuldu ne diyeceğimi ne soracağımı bilemedim. Kaç saattir de ağlıyorum. Bu haftalarda benzer şeyler yaşayan ya da daha önceki hamileloginde yaşayan var mı? Bebeğim daha çok minik çok korkuyorum, böyle üzülüp stres yaptığım için ona yine zarar veriyorum.. ne olur paylaşmaktan çekinmeyin

Canım öncelikle geçmiş olsun. Böyle durumlarda yapılacak en güzel şey senin sakın olman. Herşeyi biraz akışına bırakmak. Fazlaca olumsuz şeyler düşünmen de olumsuz şeyleri beraberinde getirir. Ben ikinci oğlumda hem 9 ay kanama yaşadım hem kasılma. Ama Allah'ın izniyle hiç birşey olmadı. En geç de bu bebegim dogdu. Sen bol bol duanı et . Suyunu iç fazlaca. Kendini yorup ilişki vs bulunma ayaklarını yukarı uzat yat dinlen. Rabbimin dilediği oluyor. İnsan ister istemez stres yapıp uzuluyo ama fayda vermiyo ne yazık ki. Ben birşey olacağını düşünmüyorum açıkçası. Bebeğin zamanında sağlıklı doğacak bence

Artık bir yerlerde normal oturmak bile zorlaştı hele bir de spor yapabiliyorsan tebrikler seninki biraz önden gidiyor gibi maşallah

Bana da geç geldi erken doğum öngörmüyorum sende hatta geç doğurabilirsin dedi 2 hafta sonra yine gidicem bakalım
Canimmmm. Npyn iyisin inşallah. Nst olaylarına çok takılma. İlk gebelikler biraz uzun suruyo doktorununda dediği gibi . 42 ye kadsr bile uzuyo. Mesafeyi kısaltmak için yürüyüş squat sıcak duş ilişki çok iyi oluyor. 36. Haftadan sonra tabiiii umarım tüm arkadaşların gebelikleri sorunsuz bir şekilde sona ulaşır.

İyiyimmm sen nasılsınn gözükmüyorsun hiç valla takmadım çok ya gelceği zaman gelir akışındayım çok şükür bugüne kadar sıkıntım olmadı bundan sonra da Temmuzu atlattım mı kritik zaman bitiyor şükürr :) aminn hepimizin zamanında güzelce sağlıkla olur inşlalllah

İnşallah canım. Kız valla 3 erkekle bir kocayla ugrasinca buralara yazmaya derman kalmiyo kız da geceleri derbi maçında sanki maşallah. Hiç durmuyo karnimda . Girip takip ediyorum sayfamızı. Herkese bu süreçte başarılar diliyorum sağlıkla sihhatle gelsinler minik kalpler

Kızlar bugün kasıklarım ağrıdı çatı ağrım zaten yürümemi bile zorlaştırıyo acilden giriş yaptım ilk nstmi çektiler düzensiz çıkmış kan ve idrar verdim bidaha nstye soktular şükür sadece biraz idrar yolu enfeksiyonu çıkmış o da yapar dedi ilaç verdi

Artık bir yerlerde normal oturmak bile zorlaştı hele bir de spor yapabiliyorsan tebrikler seninki biraz önden gidiyor gibi maşallah
13. Haftadan beri online hamile pilatesi yapıyorum benden haftada ileride olanlarda var grupta ama bu son ders hem iş yorgunluğu hem pilates derken üzerimden geçti desem yeridir. Ahh ahh birkaç hafta önce pilates sonrası yürüyüşe bile çıkıyordum şimdi kendimi tanıyamaz oldum valla son haftaları düşünemiyorum bileee

Çok geçmiş olsun canım neyseki size bir şey olmamış. Ben de dün hamileliğimin en stresli gününü yaşadım kayınvalide sağolsun. Dün telefonda tartıştık ve ben ilk defa onunla böyle konuştum. Ama tüm gün ve akşamım aşırı stresli geçti telefonu kapattığımda ellerim ayaklarım buz gibiydi ama yüzüm yanıyordu ve kıpkırmızıydı. Sonra rahmimin ortasına ara ara sancı girdi ve sol kasığımda dün geceden beri bi ağrı var özellikle yürürken bacağıma vuruyor. O kadar vicdan yaptım ki ya bebeğim bu yaşadığım stresten olumsuz etkilenir ve bir şey olursa diye sol kasığımdaki ağrı özellikle çok kafama takıldı ama çok şükür hareketlerinde bir sıkıntı yok rutin devam ediyor. Kolaylıkla atlatsaydık şu süreci bi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…