2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Geçmiş olsun canımm Bende de sol kasığımda ağrı var ve 1 haftadır bebek sanki mesanemin üstüne oturdu ya da baskı yapıyor direkt orda bir acı hissediyorum ve çok sık tuvalete gidiyorum acaba bende de mi enfeksiyon var. Sana ilaç olarak ne verdi tek içimlik şase tozlardan mı?

Tecrübem yok ama nst cihazına da %100 güven olmayacağına dair hikayeler okumuştum. Biri karnından çıkardığı halde sancı görmüşler mesela sonra anlamışlar ki alet bozuk ama baya stres olmuş tabii. Toplanıp gevsemeler de braxton hicksse yabancı forumlarda 16. haftadan beri sık sık yaşayıp 40'lara kadar gerçek sancı yaşamayanları çok gördüm. Yani önlem almanız çok güzel ama kesin gibi bakıp üzülmeyin

Evet canım olabilir acilde bi kan ve idrar ver istersen monruol şase evet

Kızlar bu da benim 3 günlük evde kendi ölçümüm. Doktora attım şeker yüklemesine gerek duymadı ama gebelik şekeri diyet listesine uygun beslen bundan sonra dedi

Eklentiler

• IMG_2022.jpeg
    65,8 KB · Görüntüleme: 77
oyh psikolojik tabi ayh cok sevindim buda rahat gecer insallaah

Geçmiş olsun. Sertleşme, bir yerde toplanma vs bunları yaşıyorum ama Dr um böyle birşey söylemedi. Önceki gebeliğimde de olurdu sorun yaşamamıştım. Poposunu yaslıyor endişe edecek birşey değil demişti. Nst düzenli olursa iyi değil zaten, büyük iniş çıkışlar olursa kasılma oluyor onda da makine ötüyor zaten. Bence uzun süre ağlamak daha çok zarar verir. Dinlen, sevdiğin şeyleri yap, stresten uzak duracak şeyler bul daha iyi :) elden ne geliyorsa kendine en iyisini yapmalısın.

Kızlar bu da benim 3 günlük evde kendi ölçümüm. Doktora attım şeker yüklemesine gerek duymadı ama gebelik şekeri diyet listesine uygun beslen bundan sonra dedi
Benimde tokluk en fazla 139 çıkıyor daha bugün yine doktorumla görüştük ama diyet listesi vermedi bana. Tabi yinede dikkatli ilerliyorum. Seninde değerlerin çok çok iyi canım hadi gözün aydın

Benimde tokluk en fazla 139 çıkıyor daha bugün yine doktorumla görüştük ama diyet listesi vermedi bana. Tabi yinede dikkatli ilerliyorum. Seninde değerlerin çok çok iyi canım hadi gözün aydın
Yaa öyle mi diyosun ben de sınırda olunca acaba kötü mü diye endişe etmiştim içimi rahatlattın ama bundan 3 hafta önce yediklerime dikkat etmiyordum pilav makarna beyaz ekmek karbonhidrat tüketiyordum ve akşam yemeklerinden sonra fenalaşma hissi geliyordu 3 haftadır çok dikkat ediyorum artık öyle kötü olmuyorum çok şükür. Dikkat etmemiz gerek gerçekten

Maşallah vallaa ben iş harici sürekli yatıyorum hahaha

Benim doktorum 139 u çok normal gördü ama tabi bende dikkat ediyorum ekmeği kestim meyve porsiyonlu şekilde düzenli ölçmeye devam et ama canım plasenta şekersiz yesek bile kan şekerini yükseltebiliyor yürüyüş ve sağlıklı beslenmeye devam

Görümcem philps aventin süt sağma makinesini verdi meğer prizde çalışıyormuş. Çok garip geldi prize bağlı mı sağcaz
Evet, ama kablosu uzun ve 3lü ile uzattığımız halde bir yere bağlı inek gibi bekliyoruz ikisini aynı anda çekebilirsen kısa sürüyor ama ben tek tek çektim beceremedim.

Merhaba cok geçmiş olsun.Benim kasılma ya da sancım yok ama daha önceden bir erken doğum öyküm var.Bu yüzden serklajlıyım.Yani benimki de riskli gebelik.Günleri haftaları sayıyorum.Bu süreçte şunu fark ettim sakin kalmak ve olumlu düşünmek en faydalı şeylerden biri.Doktorum bana kasılma olmaması icin serklaj sonrası ilk başta endol sonrasında magnezyum tavsiye etmişti.magnezyumu hala kullanıyorum.rahmi gevşetir rahatlatır demişti.Daha etkili olan ilaçlar da var diye biliyorum kasılma ve sancıyı önlemek için.Doktorunuza danışıp isteyebilirsiniz.İnsallah sağlıkla vaktinde kavuşursunuz bebeğinize

Amin canim keşke insanlar bu dönemde daha hassas olduğumuzu kabul edip ona göre davransa. Ama maalesef herkes çok bencil. İnsallah bir şey yoktur hareketleri düzenliyse merak etme. Benimki de aşırı hareketli hala ben de ondan korktum çok strese girdi sanirim
Diye üzüldüm. Neyse Allahim onlari korur insallah sağlıkla zamanında doğsunlar insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…