2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar ateş ölçer aldınız mı? Braun kulaktan ateş ölçer öneren çok var. Siz neler aldınız?
Merhaba benim de 18 aylık bir oğlum var, bu ateş ölçer meselesi bizde de sorundu. Özellikle ilk hastalandığında ateş yükselir de fark etmezsem diye strese giriyordum. Sonra doktorumuzun tavsiyesi ile tempstar diye bir ürün keşfettim. Hayat kurtarıcı oldu, gün içinde vücuduna yapıştırıyoruz oğlum ateşinin ölçüldüğünden haberi bile olmuyor. Kendi babystar uygulaması size anında ateş bildirimi yolluyor. Ateşlendiğinde ise anında haberim oluyor. Özellikle ilk defa anne olanlar için hayat kurtarıcı bir ürün bence

Eh evet bence de zaten halihazırda dikkat etmiyosan yükleme yaptırmak daha mantıklı boşu boşuna delik deşik olmaya gerek yok ben çok meraklı olduğum için doktor yükleme yerine takip yap dedi

Son haftalarda belli oluyor. Bana doğumdan 2 hafta önce 3.5 kilo doğacak dedi. 4 kilo doğdu.
Kızlar 27+3teyim. Bugün sık sık vajinaya iğne batması gibi oldu aniden giriyor geri geçiyor. Yaşayan var mı anlam veremedim.
Bende böyle olunca monurol şase kullandırmıştı. İdrar yolunda enfeksiyon olabilir. Tahlilde de kolay kolay çıkmıyor kullan demişti. Bu gebeliğimde olmadı şükür.
Ben de öpmesinler diye çok çaba sarfettim. Bu konuda net olduğum halde arkamı dönsem gizliden öpmeye çalıştıklarını gördüm. Bir şekilde koruyorum sandım ama eşimde uçuk varmış, eşimden bulaşmış. 5.5 aylıkken minik yavrum 6.Hastalık diye bir hastalık geçirdi. Olacağı varsa da oluyor. Elimizden geleni yapalım da..

Eh evet bence de zaten halihazırda dikkat etmiyosan yükleme yaptırmak daha mantıklı boşu boşuna delik deşik olmaya gerek yok ben çok meraklı olduğum için doktor yükleme yerine takip yap dedi
iyi yapmissin valla ben riske girmeyim istedim ama dabistigim doktorlarin 1 i bile bana kendin takip et deseydi yaptirmama olayim yuksekti ben ilac bile kullanmam kolay kolay oluyo olmam lazim kullanmak icin gaviscon mu ne yazdi doktor bulantim icin bulantiyi cekiyorum oldugunda ilac bana ben ilaca bakiyorum shshshs

Kızlar bugün şeker yüklemesi yaptım. Sonuçtan anlayan var mı

Eklentiler

• IMG_20240531_140201.jpg
    98 KB · Görüntüleme: 80
doktorun donus yaptimi sonuc icin yuksek cikmis endokrine yonlendirir ama diyet yuruyusle halledersin insallah
Yok canım daha yeni hastaneden çıktım o içecekten sonra fenalaştım zaten , öğle arası da girmişti. Göstericem bugün.
Tüh ya yüksek çıkacağına da ihtimal vermiyordum

Yok canım daha yeni hastaneden çıktım o içecekten sonra fenalaştım zaten , öğle arası da girmişti. Göstericem bugün.
Tüh ya yüksek çıkacağına da ihtimal vermiyordum
olsun en azindan neyin ne oldugunu biliyosun az kaldi sukur ya basinda olsa bu test yanarmisiz ya valla benimde diplerde cikmisti biliyosun.. ben ayri bi cins oldugum icin benimkide yerde surunuyo

olsun en azindan neyin ne oldugunu biliyosun az kaldi sukur ya basinda olsa bu test yanarmisiz ya valla benimde diplerde cikmisti biliyosun.. ben ayri bi cins oldugum icin benimkide yerde surunuyo
Valla ben şeker yüklemesi yapmicaktım bile diğer iki gebeliğimde de yaptım yok bebek iri yapılı yok bilmem ne.. ne diyetler yaptım bebeğim 3200 doğdu. İkinci de sorun çıkmamıştı. Bunda sorun çıkacağını düşünmüyordum Doktor bebek için önemli yapmalısın deyince yaptırdım mecburen ama biraz tatlıyı fazla kaçırdım ondan sanırım, sürekli tatlı aşeriyorum ona bağliyorum büyük ihtimalle diyet verirler yine.

Şeker yüklemesi olacağınız zaman dikkat etmeniz gerektiğini söylemiyorlar mi ki size bana şeker yüklemesi olacağı 2 3 gün düzene soktum kendimi iyi çıktı hatta ne kadar korka korka gitmiştim ünsilin direncim vardi şekerim çıkacak diye bende çok fazla tatlı türevi tüketiyordum ama firenledim kendimi

Şeker yüklemesinde benim kadar kimse stres yapıp korkmamıştır yaaa

bende bende cikar dedim cunku inanilmaaaz bir tatli tuketimim normaldede var hamilelikte ozellikle 2. trimestarda boyle bi tuketim yook ama tam tersi dusuk cikti gercekten her hamilelik baskaymis

ya 50 lik olcaginda ac bile gitmiyomussun bana kahvalti ettirdiler hafif kahvalti et dediler nutella recel falan yemeden saglikli dedi bide tok gittim dusun

Kız o kadar yazdım, alıntılamada görünmüyor. Söylediler şu şekilde gece 12 den sonra yemek yeme su içme dedi. Sabah ilaç aldığım için mecburen su aldım. Giderken de sordular aç mısın su içtim mi diye özellikle aç olunması gerekiyormuş. İşte Akşam yemek yedim sonra çayıma şeker atıyorum ben üç bardak çay içtim bence kesin o etkiledi. Bir de bu gebelikte bana bir haller olmuş sürekli canım tatlı istiyor ve yemesem ölecekmişim gibi hissediyorum. Pisboğazlık yapıyorum resmen yanlış olduğunu bile bile ki acayip kilo aldım nefsime hakim olsam sorun olmicak. Bugün üç saat aç kaldım diye titreme geldi eve kendimi zor attım vallahi bayılacaktım hastanede fenalaştım zaten o içecek beni mafetti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…