2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Doktor sadece yorum yapmış canım hemen çoğumuz kalp atışını duyamadık bir hafta 10 gün sonra gideceğiz. Sen kalbini ferah tut iyi olacak inşallah ❤️

Doktorlarin cogu genel de en kötü olabilecek son şeyi ilk söylüyor canim. Kötüyü düşünüp üzülme daha cok erken duymak icin zaten..Rabbim korktugumuza ugratmasin hicbirimizi🤲
İnşallah iyi olur kızlar teşekkür ederim ❤️

Ya kızlar noldu. Şeker hastası degilim cok cok nadir sekerim duser 2 yılda bir falan. Bugün oyle bi düştü ki ayaga kalkip sekerli bi seyler yiyemedim düşerim diye 45 dk esimin gelmesini bekledim. Gelir gelmez balli süt yapti ancak kendime geldim. Ama allahim nasil korktum normalde neyse de hamileyken daha kötüymüş.... bebek benden beslenmeye mi basladi ondan mi düşüyor sekerim acaba

Ya kızlar noldu. Şeker hastası degilim cok cok nadir sekerim duser 2 yılda bir falan. Bugün oyle bi düştü ki ayaga kalkip sekerli bi seyler yiyemedim düşerim diye 45 dk esimin gelmesini bekledim. Gelir gelmez balli süt yapti ancak kendime geldim. Ama allahim nasil korktum normalde neyse de hamileyken daha kötüymüş.... bebek benden beslenmeye mi basladi ondan mi düşüyor sekerim acaba
Aç bırakma canım kendini bi süre bende öyleydim bizim depodan yiyorlar sıpalar 😅🤣

:KK200:2023 OCAK ANNELERİNİN PAYLAŞIM ALANI:KK200:

Merhaba değerli anne adayları..
Hoş geldiniz..
Hamilelik sürecinde birbirimize destek olmak için bu başlık altında toplanıyoruz..
Gebeliğinizi öğrendikten sonra, aşağıdaki bilgileri eksiksiz ve tek gönderi halinde, beni etiketleyerek yazarsanız sizi tabloya ekleyebilirim..
Hepimize sağlıklı ve hayırlı bir hamilelik sürecinin ardından, bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza almayı diliyorum.. :)
1. Yaş
2. Tahmini doğum tarihi
3. Kaçıncı çocuk

Cinsiyeti belli olduktan sonra yine beni etiketleyerek yazarsanız tabloda güncelleme yapabilirim

Anne AdayıYaşTahmini Doğum TarihiKaçıncı ÇocukCinsiyet
@Selizay2801.01.20231?
@brhz2601.01.20231?
@Birmucizehikayesi2901.01.20231?
@Umuthepvarr2604.01.20231?
@mlsbgs2304.01.20231?
@defne14533105.01.20232?
Pembis Hayaller Pembis Hayaller 2106.01.20232?
@Gurbetciannecan3106.01.20232?
@zennure002806.01.20231?
@okyanus_es3308.01.20232?
@Cicek632609.01.20231?
@yaren34193410.01.20231?
M Meraklihatunnn 2812.01.20231?
@Neverwas2912.01.20231?
@turmeric3113.01.20232?
@Yesilzeytinhazal2613.01.20232?
@akatsiya3414.01.20231?
@benimmucizem3615.01.20231?
@skcsygt2319.01.20231?
@_peri_3319.01.20233?
Virgo women Virgo women 3421.01.20232?
Kızlar kan tahlili sonucum 130 çıkmış çok şükür. Beni de listeye ekler misin? Yaş 38 ilk bebeğim olacak. Tahmini doğum tarihi 24 Ocak

Kızlar dün esim ilikli kemik aldi onu kaynatiyorum suan. Ilk 4 ayda icilmesi cok onemliymis. Kemik ve beyin gelisimi icin bizlerinde biliyosunuz hamilelik yıpratıyor onu en aza indirmek icin icmeliymisiz. Ben biraz arastirdim burda kk da yani erken dogum olmasina ragmen guzel kilolalarla doğan bebekler var, 10 20 gunlukken başını kaldiran bebekler varmis bi zarari da yokmus isterseniz araştırın sizlerde yapin. Bebeklerimiz sağlıklı zeki olsunlar 🥰

Lekelenme kanama olmadığı sürece sıkıntı yok 28.hafta da bir kere doğum da bir kere iğne yapıyorlar ama eğer lekelenme olursa 28. Haftayı beklemeden iğne yapılması lazım çünkü bizim vücudumuz bebek bizim kanımızı tasimayinca yabancı zararlı madde görüyor ve bebeği dışarı atmak için savaş veriyor kalbini durduruyor 😢
İlk gebeligimde böyle birşey yapıldı mı İnan hatırlamıyorum 6 sene geçmiş ben unuttum

Kızlar dün esim ilikli kemik aldi onu kaynatiyorum suan. Ilk 4 ayda icilmesi cok onemliymis. Kemik ve beyin gelisimi icin bizlerinde biliyosunuz hamilelik yıpratıyor onu en aza indirmek icin icmeliymisiz. Ben biraz arastirdim burda kk da yani erken dogum olmasina ragmen guzel kilolalarla doğan bebekler var, 10 20 gunlukken başını kaldiran bebekler varmis bi zarari da yokmus isterseniz araştırın sizlerde yapin. Bebeklerimiz sağlıklı zeki olsunlar 🥰
İşlenmiş et ürünleri( sucuk salam sosis vs), paketli ürünler (cips,kola, hazır gıdalar vs) , az pişmiş ve çiğ ürünler (sakatatlar da dahil) bebeğin sinir sistemine ciddi zarar veriyor.
Etleri iyice pişirip yemek gerekiyor
Bir de bitki çaylarını içerken dikkat etmekte fayda var. Bazı bitki çayları düşüğe ve erken doğuma sebep olabiliyor . Bunlara dikkat edilirse bebek daha sağlıklı oluyor 🙏🏻
Hamile arkadaşlara sağlıklı bir hamilelik, sağlıklı bir bebiş diliyorum 🤗

1 lt su
Sade soda bir şişe
1 limon
1/4 elma dilimleri
1/2 salatalık dilimleri
4-5 dal taze nane yaprakları
4-5 dilim taze zencefil yoksa toz da olur
Buzdolabında bekleyecek bu karışım ve 2-3 saatte bir,bir çay bardağı içilecek.

Bulantı için karışım 🤗

İşlenmiş et ürünleri( sucuk salam sosis vs), paketli ürünler (cips,kola, hazır gıdalar vs) , az pişmiş ve çiğ ürünler (sakatatlar da dahil) bebeğin sinir sistemine ciddi zarar veriyor.
Bir de bitki çaylarını içerken dikkat etmekte fayda var. Bazı bitki çayları düşüğe ve erken doğuma sebep olabiliyor . Bunlara dikkat edilirse bebek daha sağlıklı oluyor 🙏🏻
10 saat kaynaticam canim pişer yani baya

Günümüzde herşey paketli ürünler içerikleri temiz mi değilmi çok zor bence ayırtmak.. sağlıklı olup olmadığına tabi Allah'tan başka kimse bilemez şimdi.. Bu devirde organik birşey yok artık maalesef olsa bile onlar da kapalı paketler içinde yani insan şehirde yaşıyorsa tabi. Köyde herşey organiktir daha lyxtur bence.. tabi elimizden geleni yapmak düşer 🤗 sağlıklı bebeklerimiz olsun 🙏

Kızlar ya biz gecen 5. Haftada sadece keseyi gördük daha bebegi gormedik haliyle.ben cok korkuyorum bos gebelikse diyem böyle paranoyak olan bi ben miyim wizlerde korkuyo musunuz yoksa
Seninle aynıyim merak etme aşırı vesvese veriyor bu durum ama asla kapılma bebiş içerde ve göreceğiz Rabbimin izniyle cumaya randevum var pazartesi 7 haftalık olacak azıcık daha bekleyeyim mi diyorum yoksa salı gideyim mi mesela ama bi düşüncelere izin verme keyfini çıkar

X