2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Merhaba 🤣 Güleç olsun isteriz. Herkese gülünce de rahatsız oluruz 🤣 beni de şu şekilde rahatsız ediyor. Restoranda, avm de, misafirlikte.. heryerde illa ki çok tatlısın diyerek yanağını elleyip, elini öpenler oluyor. Büyük küçük demeden herkese gülüyor, karşıdaki de yapmaya devam ediyor ne yazıkki. Hastalık bulaşır elleme öpme vs diyemiyorum dua ederek uzaklaşıyorum. İlerleyince de kolonyalı mendil ile siliyorum. Elini ağzına götürmeden yakalarsam..
Yeminle uyuz oluyorum bunu yapanlara ya . Boynuna yazı asicam bende elini öpmeyin yanaklarına dokunmayın diye. 🤣

O kadar doğru söylüyorsum ki. Bak gece 3 ten bu yana uyumuyor asla saat 7 oldu uykudan eser yok çocukta ya. Beynim uyuştu uykusuzluktan. Her yolu denedim uyumuyor. Nasıl kndi kndine uyur Allah aşkına bilen varsa bizede söylesin.
Benimki 10. aya kadar gece yataga koyunca kendi uyuyordu. 10. ayda uyku gerilemesi basladi, uykuya direniyor ve gece kalkip alana kadar agliyor. Maalesef boyle olunca yatinca uyumasi icin uyku egitimi vermek gerekiyor. Uyku egitimiyle basta aglasalar bile gece uyaninca kendilerini tekrar uykuya dondurebiliyorlar kendi kendine uyumayi ogreniyorlar. Ben baslamistim cok iyi gidiyordu (gunduz uykularini desteksiz 30 dakkadan fazla uyuyamazken 1 bucuk saate cikmisti mesela) ama hasta olup ateslenince ara verdim. Hastaligi gecince devam edicem. Ben uyku egitiminin 1 yasindan once verilmesi gerektigini dusunuyorum sonra korkular basliyor yanlarindan gitmek daha da zorlasiyor.

Brokoliyi bebekleriniz nasil sevdi.nasil pişirdiniz acaba? Büyük oğluma yer elmasindan, kirmixi pancara herşeyi yapıyordum ama bu bebişte korkuyorum yemiyor☺️☺️ hep yaparken bir düşünüyorum

O
Brokoliyi bebekleriniz nasil sevdi.nasil pişirdiniz acaba? Büyük oğluma yer elmasindan, kirmixi pancara herşeyi yapıyordum ama bu bebişte korkuyorum yemiyor☺️☺️ hep yaparken bir düşünüyorum
Nasıl peki öncekine göre değişti mi yemesi, ben kendimize de brokoliyi haşlayıp limon sarımsak zeytinyağı ile yapıyordum aynı verdim yedi tabi ona çok koymadım limonu ama

O

Nasıl peki öncekine göre değişti mi yemesi, ben kendimize de brokoliyi haşlayıp limon sarımsak zeytinyağı ile yapıyordum aynı verdim yedi tabi ona çok koymadım limonu ama
Daha iyi gibi ama işte bende masallah yedi deyince cocuk yemeyi bırakıyor ☺️☺️ geçen karnabahari yedi fırında yapmıştım kızartma sosu gibi yaptım firinda pişirdim yedi.kadinbudu kofte yaptim az zeytinyağılli tavada kisik ateşte pişirdm başta yemedi ama abisinden aldı bir köfte yemedi ama oldun azda olsa yedi. Böyle senin yaptığın gibi yapsam yemez sanırım ☺️ bizde brokolide pek olmsz . sadece ben yerim haslar soğanla kavurup yoğurtla yerim ama pek yapmıyorum.
Her yemek zamanı beni bir endişe alıyor ya o yemezse bende ne yediğimi bilmiyorum yiyorum ama hic anlayamiyorm boğazımda kalıyor yemekler.bunu aksam icin yapacam.öglene erişteli yeşil mercimek corbasi yaptım yemişti daha önce biraz cok stresli ya,bize acaba ne yediriyorlardi

Havuç patates soğan brokoli. Biraz haşlıyorum ve rondodan geçiriyorum. Haşlama suyu ile çorba gibi yapıyorum. Geriye kalanları da beşamel sosla fırınlayıp biz yiyoruz😅 eline brokoli de veriyorum ısırıyor ama oynuyor, tadını alıyor sadece

Maşallah bende sogan ,sarimsak, kapya biber havuç ve patatesi soteledim brokoliyle birlikte biraz su ve kemik suyuyla pişirdim bir tarif bakmıştım irmikte koyun demis en son koydum sonra pişman oldum yemezse diye 😂
Öğlen çorbada içmedi. sonra meyveyle bebek kurabiyesi karıştırdın onuda yemedi bi ayni biziz hahaha ama disi çıkıyor 7. Disi belki ondan hep bir umut icimde hiç bitmeyen hahs

Benimki 10. aya kadar gece yataga koyunca kendi uyuyordu. 10. ayda uyku gerilemesi basladi, uykuya direniyor ve gece kalkip alana kadar agliyor. Maalesef boyle olunca yatinca uyumasi icin uyku egitimi vermek gerekiyor. Uyku egitimiyle basta aglasalar bile gece uyaninca kendilerini tekrar uykuya dondurebiliyorlar kendi kendine uyumayi ogreniyorlar. Ben baslamistim cok iyi gidiyordu (gunduz uykularini desteksiz 30 dakkadan fazla uyuyamazken 1 bucuk saate cikmisti mesela) ama hasta olup ateslenince ara verdim. Hastaligi gecince devam edicem. Ben uyku egitiminin 1 yasindan once verilmesi gerektigini dusunuyorum sonra korkular basliyor yanlarindan gitmek daha da zorlasiyor.
Eğitim hakkında bilgi verir misiniz

Eğitim hakkında bilgi verir misiniz
Birden fazla yontem var arastirmanizi oneririm bana uyan size uymayabilir, bir de benim bebegim gece beslenmesini keseli cok oldu mesela siz emziriyordunuz diye hatirliyorum o yuzden de farklilik olabilir. Ama kisaca benim ne yaptigimi anlatayim.

gece son beslenmesinden sonra yataga birakiyorum uyanikken (iyi uykusu gelmis olacak ama uykudan delirme moduna girmemesi lazim) aglamaya baslarsa bes dakika sonra gidiyorum basini oksuyorum sakinlestiriyorum ama almiyorum besikten. Cikiyorum aglamaya devam ederse tekrar ayni. Bir sure sonra siziyor. Ilk gece bir yarim saat agladi, ikinci gece 20 dakika, simdi genelde biraz mizirdanip uyuyor. Gece uyaninca da ayni. Ac, susamis ya da bir agrisi olmadigindan emin olduktan sonra birakiyorum yataga. Zamanla bu aglayarak uyanmalar da azaliyor kendi kendini uykuya dondurmeyi ogreniyor. Gunduzleri de yatirdiktan sonra 1 saatten once uyanirsa 1 saati tamamlayana kadar almiyorum yataktan. Genelde bir 5-10 dakika aglayip (cogu zaman 1-2 dk) geri uyuyor. Son gunlerde kesntisiz 1 bucuk 2 saat uyumaya baslamisti.

Her bebek bir degil bazisi daha cok agliyor daha zor alisiyor ama gordugum sebat edilirse 2 hafta gibi bir surede butun bebekler alisiyor. Uyku egitimine cok karsi olanlar da var ama ben cocuga iyilik oldugu kanisindayim 🤷🏻‍♀️ Desteksiz uyumayi ogrenince daha deliksiz uyuyor uykusunu aliyor.

10 aylık olunca güzdüzleri tek uykuya geçen bebem 2 gündür 2 uykuya geçti tekrar. Ama evde çok sıkılıyor, sürekli kapıyı işaret ediyor. 3 4 adım atıp pat düşüyor. 5. dişimiz çıktı, 6. Diş zorluyor. Atak haftası yeni gelişmeler ile gece uykumuzda gerileme var daha sık uyanıyor. Umarım bu da geçicidir

10 aylık olunca güzdüzleri tek uykuya geçen bebem 2 gündür 2 uykuya geçti tekrar. Ama evde çok sıkılıyor, sürekli kapıyı işaret ediyor. 3 4 adım atıp pat düşüyor. 5. dişimiz çıktı, 6. Diş zorluyor. Atak haftası yeni gelişmeler ile gece uykumuzda gerileme var daha sık uyanıyor. Umarım bu da geçicidir
Maşallah yürümesine . Benimkide tutunmadan ayakta duruyor 5 dk ya kadar ama adim atmıyor.oturup emekliyor gideceğe yere. Bizde de diş çıkıyor. iki uyku ama süreleri kısaldı.geceleri cok kalkıyor emmeye sabahta 5.30 da uyanıyor

Atak dönemi mi diş mi bilemem ama bizimki de gece sık uyanıyor ve az da ishal sanki bizim alt iki diş çıkmıştı şimdi üst iki diş aynı anda geliyor dert o galiba veeee asıl bomba kucağımda otururken çekmeceye tutunup kendi ayağa kalkıp içine bakar oldu malum ben burda mız mız ediyordum basmıyor diye 🙈😂şimdide sürekli çekmeceye ağlıyor benim yardımım ile durmak için 😂nasıl içim rahat etti nasıl 😅bizim güncel bu 🥰

Maşallah yürümesine . Benimkide tutunmadan ayakta duruyor 5 dk ya kadar ama adim atmıyor.oturup emekliyor gideceğe yere. Bizde de diş çıkıyor. iki uyku ama süreleri kısaldı.geceleri cok kalkıyor emmeye sabahta 5.30 da uyanıyor
5 dk ayakta durması harika. Şok marketten 200 tl ye eğitici aktivite masası almıştım. Boyu kısa geldi. Ama daha uzun ayakta durması için cesaretlendirdi. Üzerine çıkıyor oturuyor iniyor. Diş yüzünden geve daha sık emiyor sanırım. Tetagil gece ilk uyku süremizi uzattı. Ama bir defa verilecek şaseyi ben bölerek 3 defada veriyorum. Tavsiye ederim.

5 dk ayakta durması harika. Şok marketten 200 tl ye eğitici aktivite masası almıştım. Boyu kısa geldi. Ama daha uzun ayakta durması için cesaretlendirdi. Üzerine çıkıyor oturuyor iniyor. Diş yüzünden geve daha sık emiyor sanırım. Tetagil gece ilk uyku süremizi uzattı. Ama bir defa verilecek şaseyi ben bölerek 3 defada veriyorum. Tavsiye ederim.
Ya ben almadim aktive masasi ,almayacam.gecen hafta güzel yiyince bende mama sandelyeso için munchkin vakumlu tabak aldim ama bizim masanin önü küçük geldi tabak yapismadi oraya iadede etmedim paketiyle duruyor, daha öncede oyun halısı aldim bi kere oturmadı ne alsam kullanmiyor ya da kullanamıyor. Aktivite masasını cok isyedim ama uydur kaydir şeylere bakıyor. Yürüme arkadaşı diye var ya onu dusundum ama vazgectim bir yaşında yürür gibi geliyor.

Atak dönemi mi diş mi bilemem ama bizimki de gece sık uyanıyor ve az da ishal sanki bizim alt iki diş çıkmıştı şimdi üst iki diş aynı anda geliyor dert o galiba veeee asıl bomba kucağımda otururken çekmeceye tutunup kendi ayağa kalkıp içine bakar oldu malum ben burda mız mız ediyordum basmıyor diye 🙈😂şimdide sürekli çekmeceye ağlıyor benim yardımım ile durmak için 😂nasıl içim rahat etti nasıl 😅bizim güncel bu 🥰
Harika bir haber daha 🧿 sevindim. Senin kız birden koşmaya başlayacak, sabret annesi, sen mutlu olursan bebe de mutlu olacak :) hem biz tüp bebek anneleri sabretmeyi daha iyi biliriz 😅 canları sağolsun. Diş patlarken 1 2 gün benim bebe de ishal oluyor, hatta pişik de oluyor. İlgisi var mı bilmiyorum, diş patlayınca ucu çıkınca ishal de bitiyor.

Ya ben almadim aktive masasi ,almayacam.gecen hafta güzel yiyince bende mama sandelyeso için munchkin vakumlu tabak aldim ama bizim masanin önü küçük geldi tabak yapismadi oraya iadede etmedim paketiyle duruyor, daha öncede oyun halısı aldim bi kere oturmadı ne alsam kullanmiyor ya da kullanamıyor. Aktivite masasını cok isyedim ama uydur kaydir şeylere bakıyor. Yürüme arkadaşı diye var ya onu dusundum ama vazgectim bir yaşında yürür gibi geliyor.
Bugün bulasık makinesinin kapağını açtım, içiyle oynadı ben de bir yandan yemek yedirdim. Tabağın bir önemi kalmadı bizim için. Önceden eline verirdim bi çok şeyi yerdi, şimdi inceleyip oynayıp atıyor. Günü gününü tutmuyor yemek konusunda. Bazen TV açıyorum yesin diye. Yürüme arabası ile bir kaç defa sürdü yürüdü. Sonra hep oyun yaptı. Tekeri ile ya da üstünde oyuncakla oynadı. Sürmedi. 1 yaşında olmazsa 13 15 aylık yürüsün. Hiç acele etmesinler. Yürüyünce işimiz daha zor 😅 aktivite masası üstünde pilli sesli müzikli telefon var, bir de şekilleri geçirmeli araba ayna. Onlar hoşuma gitti. 200 tl te oyuncak kalmadı, üstünde bu oyuncaklar var diye aldım😅

Eklentiler

• IMG_20231122_002521.jpg
    IMG_20231122_002521.jpg
    102,7 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20231122_002512.jpg
    IMG_20231122_002512.jpg
    104 KB · Görüntüleme: 30
Bugün bulasık makinesinin kapağını açtım, içiyle oynadı ben de bir yandan yemek yedirdim. Tabağın bir önemi kalmadı bizim için. Önceden eline verirdim bi çok şeyi yerdi, şimdi inceleyip oynayıp atıyor. Günü gününü tutmuyor yemek konusunda. Bazen TV açıyorum yesin diye. Yürüme arabası ile bir kaç defa sürdü yürüdü. Sonra hep oyun yaptı. Tekeri ile ya da üstünde oyuncakla oynadı. Sürmedi. 1 yaşında olmazsa 13 15 aylık yürüsün. Hiç acele etmesinler. Yürüyünce işimiz daha zor 😅 aktivite masası üstünde pilli sesli müzikli telefon var, bir de şekilleri geçirmeli araba ayna. Onlar hoşuma gitti. 200 tl te oyuncak kalmadı, üstünde bu oyuncaklar var diye aldım😅
Cok güzelmiş aslında düşündüm ama oyanmazsa ev dağınık duruyor zaten ☺️☺️ evet yürüyünce daha zor belkide kolay olur ayni şuanda da emekleyerek gidiyorlar haha. Zaman önemli değil tâbi ki. Ama büyük oğlum cok erken konuşmuştu bu bebiscik öyle konuşmuyor her çocuk farklı işte

X