2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Bebeğim 9 aylık olmak üzere ama hala bir tane bile dişi çıkmadı Damağında neredeyse beyaz beyaz gozukuyo huzursuzluğu da var ama bi türlü patlamiyo ya. Maşallah 4. dişi gelen var Ayrıca emeklemiyoruz da hiç sevmiyoruz. Ama yüruteçte koşuyo mübarek o odadan oraya tutup kalkmaya da basliyo ama tam ayağa kalkamiyo henüz deneme aşamalarında. Bizimkinin gelişimi de bu şekilde.

Kuzu kıymayı görünce yazmak istedim. Allerjik bir bebek annesi olarak bize de allerji doktorumuz kuzu kıyma başlayın demişti. Allerji yapmadı. Sadece biraz kokuyordu başta zor aldı ama alıştı şimdi

Bizim de ilk dişimizin ucu baya çıktı. İkinci yolda. Biraz huzursuzluk yapıyor. Ateşini de bir derece yükseltiyor bazen. Emekleme bizde de yok. 8 ay 3 günlüğüz. Sadece yürüteçle birkaç adım atıyor. Ona da günde toplam yarım saat koyuyorum en fazla. Hatta bizimki dönmek bile istemiyor. Döndürdüğümüz zaman kolunu koyuyor o tarafa engel oluyor şapşik gelişiminde sorun yok ama çok inatçı ve tembel ya sırtüstü gidiyor yattığı yerden deli

Kimi çocuk 1 yaşında bile çıkarıyor her bebek farklı sonuçta ilk oğlum 7 aylıkken iki tane ikinci oğlum da 8.ayinda üç tane çıkardı.
Yurutecte bizim ki de yaramazlık Lara başladı, iki yanağında da sivilce çıktı normal mi kızlar

Eklentiler

• IMG_20230520_111457.jpg
    108,2 KB · Görüntüleme: 72
Hahahah yerim ben onu annesi rahat bırakın bebiskoyu ya o biliyor zamanını

Süper bir konu , ben de suluk tavsiyesi arıyordum. Benimki biberonla içmiyor, çiğniyor ağzında. Kaşıkla veriyorum
ben daha önce yazmıştım nuk magic cup la ilgili aldığım gün içemedi ama sonra alıştı dün bikere de 20 cc su içti yani baya sevmeye başladı tavsiye ederim

Abimiz ilk üç ay , bir değil , onlarca sivilceyle geçirdiği için bence normal, sonra geçti hiç bir şey kalmadı.

Maşallah, benimkinde diş yok henüz, ısırıyor her şeyi ama. Abimiz de 14 aylık idi ilk dişi çıktığında , iki numara da gecikirse şaşırmam.

ben daha önce yazmıştım nuk magic cup la ilgili aldığım gün içemedi ama sonra alıştı dün bikere de 20 cc su içti yani baya sevmeye başladı tavsiye ederim
Siz tutuyorsunuz değil mi alışması için, çocuğun önüne koyup al iç demiyim abisi de pipetli kullanırdı Avent’in. Ama kaç aylıktı hiç hatırlamıyorum. Teşekkürler tavsiye için

Süper bir konu , ben de suluk tavsiyesi arıyordum. Benimki biberonla içmiyor, çiğniyor ağzında. Kaşıkla veriyorum
Ben ceysu nun hazır bebek suyunu içiriyorum
Onun kendi delikli ağızlığı var onu takıyorum
Mamajoo suluk var aslında çok da sevdi ama 1 içiyorsa 2 kere ısırıyordu
Ceysu ile başta bi iki yutkunmakta gecikse de bayağı alıştı güzel güzel içiyor tavsiye ederim e bebekte satılıyor

Siz tutuyorsunuz değil mi alışması için, çocuğun önüne koyup al iç demiyim abisi de pipetli kullanırdı Avent’in. Ama kaç aylıktı hiç hatırlamıyorum. Teşekkürler tavsiye için
aynen ben turuyorum eline verince tutuyo inceliyo ama içmiyo atıyor.inşallah kendi kendine içmeyide öğrenir

Sevgili anneler nasılsınız grubumuz öksüz ve yetim kaldı minnaklar hareketlendikce. Bizim evde sürekli bir kovalamaca mevcut. Bizim bebiş sürekli evde geziniyor emekleyerek ve bulduğu her yukseltiden tutunup kalkıyor,bu ara favorisi evdeki eşyalar. Oyuncakların yüzüne bakmıyor pek, çekmece vs döküyor seviniyor üst ön iki dişimiz de çıktı sürekli bı emerken ısırma denemeleri yapıyor. Günün sonunda pert olmuş oluyorum inanılmaz hareketli çünkü asla durmuyor. Sizde durumlar nedir?

Maşallah canım bizim de alttan iki tane üstten bitane disimiz çıktı aynı anda, emerken ısırıp suratima bakıyor tepki verecek miyim diye çok fena bu modeller sürünme konusuna gelirsek de başladı yavaş yavaş tutunup kalkmaya çalışıyor ama henüz beceremiyor bu aralar favorisi robot süpürge surunerek gidiyor onunla oynamaya çalışıyor

bizimde üst ön 1 diş çıktı henüz çok hareketli değilz hatta sakinliği beni korkutuyordu ama doktorumuz yapabildiklerinin normal olduğunu söyledi sürünüyo desteksiz oturuyo ama kalkayım tutanayım ya da biyerleri kurcalayayım hiçbi çaba yok sürünmeyi bile sevdiği bi oyuncağı alamazsa sürünerek gidiyo o kadar uslu bi çocukmu olcak bilemedim

Bizde de aynı durum mevcut, bütün odaları geziyoruz, salondan çığlık atarak kaçıyor arkasından gittikçe de hızlanıyor Oyuncak konusu bizde de aynı, boş şişe, poşet, fırın eldiveni, kırlent fermuari, halı puskulleri vs daha iyi oyaliyor. Favorisi mutfak çekmeceleri ve babanın odası, evden çalışmak zorluyor artık babayı, kaçıp yanına gitmek istiyor tabi hep yanındayım, tutunup kalkınca bı sure sonra düşüyor
Bir kaç gündür köpekçik yürüme arkadaşı ile yürümeye çalışıyor ama dikkati çabuk dağılıyor inip emeklemeye geçiyor. Hamilelikten beri aşırı hareketliydi hiç durmuyor, belim,sırtım, kollarım artık yok

Yaaa çok fenalar çok Bizimki de normal süpürge ile kanka adeta peşinden geliyor, hortumunu tutup çekiyor süpürge kullanılmadığında da tutunup kalkıyor sohbet ediyor
Yapısal olarak sakin bir minnaktir annesi, bazen diyorum ben de keşke az sakin olsa diye ama nafile sürekli kipirdak halde
Fırın eldiveni,poşet bizim de favorimiz ankastre fırının altındaki çekmeceyi açıp döküyor sürekli içinde yağlı kağıt,fırın poşeti,silikon tutacak,fırın eldiveni vs var . Bir de babasının ve benim çorap çekmecesi döküp boşaltıyor sonra tutunup kalkmaya çalışıyor bizde de Pilsan ilk adım arabası var onunla mücadele veriyor bu aralar bir de yan yan ilerliyor tutunurken. Dün yataktan doğrulup kalkamadım bel ağrısından aynı durumdayız

ayy sizin gün içindeki savaşınızı okuyunca iyiki sakin dedim kendi kendime

Aynı bizim ev fırın altındaki çekmecede de aynı şeyler var. Doldur boşalt yapıyor sürekli.
Dış kapinin anahtarını üzerinde bırakamıyorum artik devamlı oynamak istiyor.
Bı de ben hala üç beş dkda olsa kucakta uyutuyorum her yolu denedim uyumuyor başka türlü, nereye kadar dayanabilirim bilmiyorum. Her gün kol bel bacak sırt antrenman oluyor

Bizimki de dış kapıyı açık gördüğü an dışarıya doğru emekliyor o yüzden sürekli kontrol ediyorum bizimki de ben varken emerek ya da ben evde yoksam biberon içerek uyuyor. Asla ama asla bebek arabasında oto koltuğunda uyumuyor çok imreniyorum bebek arabasında gezerken uyuyan çocuklara benimki hiç oyle olmadı yenidoğan döneminde sonrasında. Aynı antrenman bende de var valla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…