2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Selam , aptamil kaşık mamalarında indirim vardı, Hipp alırken onlardan da almıştım. Onları ben tek başına mama gibi değil de kıvam arttırıcı gibi kullanıyorum . Yani sebze vereceksem , buharda haşlayıp ezerek, iki kaşık bu tozlardan, biraz su. Duruma göre et- kemik suyu ile açıyorum. Öyle yediriyorum sebzeleri.

Tarhanayı da kullanıyorum,sebzeyi kaktırmak için ama sen alerji yaptı demişsin.City Farm kullanıyorum tarhana, kırmızı biber var içinde. Domates yok. Abisi de çok severdi , iki numara da çok seviyor.

Selaaamm.
Böyle tuzsuz mu pişiriyorsun? Yemek yapar gibi. Ben de deneyeyim.

Bizim öğünler şöyle ,
sabah yumurta sarısı - labne- avokado pekmez ( Muhakkak her gün )

Öğlen meyve püresi- kaşık mamalı- tuzsuz lor- ceviz ve ya badem tozu eklenmiş

akşam- tarhana - yoğurtla soğutulmuş ve ya
Sebze püresi - karışım
7 tahıllı kaşık maması eklenmiş

Ara - Sade Yoğurt

Bugün ilk kez yeşil mercimek verdim , sevmedi. Daha sonra tekrar deneyeceğim.

Tam 7 aylığız . Bugün biz de tartıldık, 7200 , boy 66 cm.
Persentil hesaplamaya girdim, kilo %100
Boy %10 da çıktı.
Ama prematüre olduğundan ben çok takmıyorum. Önemli olan istikrarlı devam ediyor mu?

Seninki kız olduğundan daha da iyi bence ölçüleri.

Demir bizim de düşük çıktı .
Sidofer kullanıyordum ama bu eski usül damlalara geri döneceğim sanırım. Zayıf kaldı galiba emilimi.

Herkese selaaamm ,

Biz kro 9 ay, düzeltilmiş tam 7 aylık olduk.

Bugün KKK aşısını olduk ( Hani vaktinden önce olmayı tavsiye ettikleri - doğalı 9 ay olduğundan ) zaten her türlü aşıyı yaptırdım , ha önce , ha sonra ne farkeder diyerek.

Dolardan çok korkuyorum, yine fırlar , aşı bulamayız diye , en azından olsun dedim vakitli.

Çok hareketlendi o yüzden korkuyorum, koltuktan yuvarlandı çünkü bir kere, oyun parkına bırakıyorum odadan ayrılırken.
Emekleme yok ama hedefe bir sağa bir sola yuvarlanarak gidiyor Yaza artık güreşirler

Anlamını bilmeden söylüyor belki ama
Baba- hadi - mama ve gel diyor çok güzel .
Yemek yerken de haaam sesi duyuyorum

İşte böyle , çok hızlı geçiyor zaman.
sevgiler

Ben iki ana bir ara öğün gidiyorum şu an bazen üç ana öğün de oluyor. Malesef biberon sonrası emmeyi birakti günden güne, şimdi de mamayı genelde reddedip ek gıda istiyor, uyumaya yakın teklif ediyorum o zmn içtiği kadar içiyor. Bakliyat yarın başlıyorum ben de..
Favorimiz yoğurt, tarhana çorbası, avokado ve zeytin.. Aslinda herseyi seviyoruz sadece yeşil kabak tek olarak sevmemisti.
Kuzu kıyma deneyebilirsiniz demişti doktorumuz, bı cesaret onu da deniycem bu hafta

Evet canım zeytinyağı ve soğan da katıp pirinç ile sebzeleri ufacık doğrayıp pişiriyorum. Doğru düzgün hiç püre yedirmedim. Küçücük olunca iki çevirip ezip yutuyor.
Çok çeşitliymiş ne güzel. Kızım alerjik ben de cesaret edip ceviz vs geçemedim hiç. Zeytine de geçeceğiz umarım
Bahsettiğin kaşık maması nedir?
Bizim sebze yemeklerinin içinde muhakkak
Soğan, pirinç(bulgur ve mercimeğe geçiş yapmayı düşünüyorum), havuç, kapya biber, kabak, semizotu, pırasa, bazen sarımsak, duruma göre bazen tatlı patates brokoli vs ekliyorum.
Kaynar küçük kavonozlayıp günlük açıp 3 gün yediriyorum. Yapması uzun sürüyor çünkü
Alerjik tarhana aldım ama içi yine de çok çeşitli henüz geçmedim. En kötü kahvaltı için çorba düşünüyorum ben de.
Birkaç sabah avokado havuç karışımı da yedik

Yaa teşekkür ederiz Evet kan negatif hepsinde, deride yumurta ve susam pozitif onlar ve kırmızı et diyeti devam ediyor. Sizin var mı test planı gündemde?
Geçen ay kanda süt yumurta tavuk filan bakıldı ama hepsi negatif geldi. Kan devam ediyordu ben de pek doğru sonuç verdiğini düşünmedim. Kaşarlı tost yedim tepki vermedi sonra yine düzensiz kan gördüm ama huzursuzluk yoktu ve ek gıda ile su gibi ishalimiz düzeldi. Daha normal bebek gibi olduk. Ara ara diyet açtım ama ek gıda sı malum, bir de kapya biber de yedirince artık dan hiçbir şey anlamıyorum.
Güneşin bağışıklığı ile alakalı iga değeri düşük çıktı çok üzüldüm bunaldım, doktorların hepsi başka bi şey söylüyor. En son aynı günde gastrocu alerjiye, alerjici de geri gastro baksın diyince iyice sinirlendim.
Doktora gitmeyeceğim bi süre.Allah düşürmesin.
bu ara komple diyet açtım. Bir tek dana eti yemedim.
Ben de elmayı filan hafif muhallebiyle karıştırarak verdim 2. Öğün olarak bir kaç sefer. Emmesi hemen azalınca telaşa kapıldım ben de öğünü sadece sebzeye düşürdüm. Eğer öğünü artırırsam bizimki de emmeyi bırakacak gibi görünüyor.
Yoğurt yedirebilmek hem anne hem de bebek için muhteşem bir şey bence ya gerçekten sizin için çok sevindim
Ben hayvansal ürünlerden çok korkuyorum. Benim arada kuzu yemem ile yine sorun yaşamıştık kafam karıştı o yüzden.
Kuzu kemiği kaynatıp yemeğine biraz biraz katasım var aslında ama, işte.
Bi ara ben de cesaret edebilirsem yoğurt deneyeceğim.
Demirimiz ve b12 düşüktü b12 iğnesi yaptırdık. Demir pek damlalarla toparlanmıyor kıyma yedirebilirsem güzel olacak.

aslında çok da çeşitli değil, kolayına kaçıyorum gibi geliyor.

Resmini ekliyorum. Hipp organik alırken gördüm bunlardan da. Su ilave ediliyor. Ama ben tek başına öğün olarak vermiyorum üzerindeki ölçüye uyarak . Mamaya karıştırıyorum.

Eklentiler

• 26C0961F-377C-43F7-B1DE-D120C6E22E84.png
    285,1 KB · Görüntüleme: 58
Denediğiniz besinler arttıkça çeşitlenir canım. Alerjiniz yoksa mis gibi
Baktım biraz vitamin de içeriyor süt ürünleri diyetimizi açarsak ben de alayım bunlardan sebzesine karıştırırım azcık

Aynen benim bebiş ye öyle, peşinde dolaşa dolaşa kilo verdim valla , görenler çok zayoflamissin diyorlar, sürekli peşindeyim bende

Bende neredeyse 4 aylık hamileyim dün doktora gittim ve hiç kilo almamışım üstelik 1 kiloda vermişim. Doktor diyo yemek yemiyo musun Yiyorum ama o kadar hareketliyim ki.

Kızlar sağlam bir uyku reddi yaşıyoruz. uyku gözünden akıyor yatırınca çocuk çıldırıyor hiç ağlamadığı ses tonunda ağlıyor resmen. Oturarak uyuyor zorla iyice dalınca yatırıyorum ama sürekli uyanıyor. Sanırım 8.ay uyku gerilemesi yaşıyoruz

Kasik mamalari hippin direk pureye yada corbasinami katiyorsnuz

Bizde de ağlayarak sıklıkla uyanma mevcut. Uykuya direnme olayı henüz yok beklemedeyim.

Bende neredeyse 4 aylık hamileyim dün doktora gittim ve hiç kilo almamışım üstelik 1 kiloda vermişim. Doktor diyo yemek yemiyo musun Yiyorum ama o kadar hareketliyim ki.
Yaaa ne güzel inşallah böyle gider belli oldu mu cinsiyetiniz canim

Çok teşekkür ederim deneyeyim ben de olmazsa. Çok mantıklıymış mama ile vermek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…