2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Ben kahvaltı olarak kabızlık sorunu yaşadığımız için 1 gün kurusu ve 1 kuru erik bazen adetler artıyor suda başlıyorum azıcık.. sonra yulaf ezmesi pişirip hepsini rondodan geciriyorum. İçine azıcık zeytinyağı ve hurma özü/pekmez koyuyorum. Bu sabah bu karışıma çeyrek avokado da ekledim. Çok güzel oluyor deneyin derim.

Sebze çorbası veriyorum genelde yine brokoli/havuç/patates buharda haşlayıp çatalla eziyorum. Bebek irmigini suyla pişirip hepsini birleştirip zeytinyağı ekliyorum. Bu çorbanin balkabağı/havuç/patates kombinasyonunu yapıyorum. Bazen patates girmiyor bu karisimlara..

Muz alerji şüphesi olduğu için sonra yeniden denemeye bırakıldı ama avokado/muz
Avokado/armut/elma kombinasyonlarini da çok seviyor. Ya da sadece bir meyve seçebilirsiniz. Bunlari da rendeleyip/çatalla ezip, suyu pirinç unu/bebek irmiği/yulaf pişirip muhallebi haline getirebilirsiniz.Ya da bebe bisküvisi eklenebilir. Yine alerjiniz yoksa ceviz ekleyebilirsiniz. Hepsine Zyagi ve pekmez/hurma özü ile zenginlestirebilirsiniz.
Bu tarife yumurta ekleyip kahvaltı olarak da verebilirsiniz.

Yogurtsuz tarhanam var çok sevmese de onu da arada yapıyorum.

Bu arada çorbalara tavuk suyu, tavuk, ilikli kemik suyu vs. katabilirsiniz. Bizim yumurta/kırmızı et alerjimiz var.. tavuk da yumurta çapraz alerjisi olabileceği için henüz yasaklı olduğu için kullanamıyorum

Salça , tuz olayını nasıl ayarliyorsunuz?
Ev salçasına izin verdi bende öyle kullanıyordum zaten salçadan tuz oluyor yemek. Ekstra isteyen olursa tabağında atıyor artık onun dışında margarin bulyon vs kullanmıyoruz. Her şeyi zeytinyağıyla yapıyoruz. Bizim doktor rahat yesin alışsın her şeye büyüdü artık diyor.

Yaa ne güzel ben de aslında aylardır tuz hariç bu şekilde hazırlıyorum yemekleri, bı sorayım doktorumuza.. alerji testini gecen besinler için böyle yapabilirim

Yaa ne güzel ben de aslında aylardır tuz hariç bu şekilde hazırlıyorum yemekleri, bı sorayım doktorumuza.. alerji testini gecen besinler için böyle yapabilirim
Birde bende senin gibi hazırlıyordum yemeklerini daha isteksizdi şimdi istekli yiyiyor galiba tat tuz arıyorlar yemeklerde onlarda

Sabahları yumurta sarısından ya omlet yapıyorum ya da haşlıyorum. Yanında avakado lor peyniri salatalık içi zeytin oluyor. Kahvaltı genelde bu şekilde. Bazen lorla avakadoyu karıştırıyorum ama genel de hepsini tek tek vermeye çalışıyorum. Ara öğün meyveli yoğurt ya da sadece meyve püresi, balkabağı irmik gibi şeyler yapıyorum. Akşam da tarhana çorbası, yoğurt çorbası, sebzeli yulaf karışımı veriyorum. Akşam yemeklerine kıyma eklemeye gayret ediyorum.

Kızlar kehribar kullanan var mı aranızda kuzenim aradı çok övdü oğlu hala takıyor 3.5 yaşında. Diş döneminde salyaya huzursuzluğa ağrıya iyi geliyormuş. Orijinal satıcı arıyorum bende
ben 2 kere aldım , herhalde orjinal tutturamadım. yine salya akıyor ama eskisi değil sanki

T temmuzekim katinaizmir Matmazella teşekkürler kızlar. Bizim de genelde kahvaltı haşlanmış yumurta sarısı,lor/Labne, pekmez,zeytin ,salatalık,yanında ihlamur vs şeklinde oluyor karışım yapmadan ayrı ayrı veriyorum. Arada hep aynısından sıkılmasın diye muzlu irmik, elmalı irmik, tahıllı kaşık mama+muz/şeftali/elma/armut/balkabağı+pekmez vs hazırlıyorum. Öğlenleri genelde ilik sulu ya da kıymalı sebze çorbası,sebze köftesi ya da kıymadan köfte vs yapıyorum yanında da mutlaka yoğurt veriyorum. Çorbalarina tuzsuz yaptığım tam buğday ekmek ya da kendi yaptığım bebek bisküvisini rondoda çekip ondan koyuyorum arada. Akşamları biz yemek yerken de pirinç unlu ,yulaflı ya da irmikli muhallebi yapıyorum meyve ile ya da sade olarak veriyorum.

Rica ederim. Yumurtasız mi sebze köftesi ? Yapabilir miyim acaba

Kahvaltı çoğumuzun aynı aslında öğlende öyle ilikli çorbalar ya da köfte yoğurt çorbası tarhana ekmek içine akşamda sebze yemeği ya da et evde ne varsa :) ara öğün olarakta meyve veriyorum en çok elma havuç muz ceviz karışımını seviyor. Gece yatarkende yoğurt

köfte kuzu kıymasından mı?

Rica ederim. Yumurtasız mi sebze köftesi ? Yapabilir miyim acaba
Evet yumurtasız yapıyorum yani yumurta denemedigimiz dönemde yapmıştım. Az suyla pırasa,havuç,brokoli,bal kabağı vs (sebze tercihe bağli) hasladim. Haşlama suyuyla sebzeleri ezdim güzelce içine az zeytinyağı ve yulaf unu koydum kıvam alana kadar hafif yapışkan bir kıvam oldu. Kaşıkla minik minik yağlı kağıt uzerine koydum bastırıp Yuvarlak şekil verdim. Ben airfry da 180 derecede 10 dk pişirdim çok severek yedi.

Ooo sizin öğün sayısı baya bol bizimki gündüz emmeden asla durmadigi için maksimum 3 öğün yiyor. Avokado ve muz ikilisini de seviyor,sade avokado da severek yiyor. Ceviz muhallebilerine falan koyuyorum ben de.Tarhana çok sevmedi bizimki severek yemiyor asla hani aslında aynı ama bazen hangi sebzeden ne yapsam diye düşünüyorum ondan dedim aslında fikir olur diye

Evet insan şaşırıyor bazen ne pişirsem diye pirinçli tavuk çorbasıda seviyor bizimkisi mesela ama avokadoyu asla sevmedi bende sevmem zaten

Evet insan şaşırıyor bazen ne pişirsem diye pirinçli tavuk çorbasıda seviyor bizimkisi mesela ama avokadoyu asla sevmedi bende sevmem zaten
Ben çok seviyorum hamileyken de sürekli yedim ondan bebiş de seviyor sanırım. Tavuk henüz vermedim hiç kıyma yiyoruz şuan tavuğa da başlariz yakında diye düşünüyorum.

Tamamdır deneyeyim farklılık olsun dokularda

Ben çok seviyorum hamileyken de sürekli yedim ondan bebiş de seviyor sanırım. Tavuk henüz vermedim hiç kıyma yiyoruz şuan tavuğa da başlariz yakında diye düşünüyorum.
Olabilir bayadır denemiyordum yine deneyeyim bakalım yer belki bizim tavuk et serbestte balık yasak henüz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…