2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Bizimki normal olan alanım olduğu için böyle tercih ettim. Evet çok zamlanmışlar ama kesinlikle değer çok memnunum. Siliniyor, kalın köpük düşünce zarar vermiyor falan tavsiye ederim
evet fiyatlar almış başını gitmiş 2-3 aylıken 400 tl filandi keşke alsaydım. gerek yok dedim. battaniye seriyorum ama kusuyor, battaniyede tüy oluyor saç oluyor.
bende alayım bari, dışarıda da kullanılır evet
çok teşekkür ederim yazdığınız için :)

Kızlar biz göbek üstü emekliyoruz artık kabullendim. Ayakları kırıp öne atlıyor, eller öne gitse de göbek yere değerek ilerliyor çok komik
Son uykuya çok direniyor, iki uykuya düşsem bu kez de gece daha sık uyanıyor napsam bilemiyorum. Şu uyku konusu 3.5 aydan beri fena

bizimkide aynı öyle kalıyo geri de gidemiyo ileri de
Bizim geri gidiyor ama ileri yok henüz.
Ay o yuvarlanma bizde 1-2 haftadır var pıtır pıtır gidiyor hiç yalnız birakmaya gelmiyor l. Bez değiştirirken adeta savaş veriyorum döndüğü için sürekli. Bizimki de kızınca değişik sesler çıkarıyor.

Bir fr bizim uyku olayimiz berbat bir hâle geldi. Gündüz geceye göre çok iyi ama gece perişan ediyor geçen haftadan beri asla uyumuuor saat başı uyanıp boş boş sebepsiz ağlıyor. Artık uykusuzluk perişan etti bitmiş haldeyiz. Sizde de var mı böyle gerilemeler?

Yaa sorma kakalı kakalı dönüveriyor
Bizim diş döneminde çok fenaydı ama şu an eskisi gibi 11-12 saat uyuyor gece uykusunda nadir uyanıyor. Bizimde gündüz uykumuz çok az ama ondan gece uyuyor büyük ihtimalle o kadar hareketli ki yorgun düşüyor Artık kucakta uyumayıda kendisi bir anda bıraktı yatağında uyuyor gündüzleri bazende oynarken kendi kendine olduğu yerde uyuyakalıyor. Dişten dolayı uyumuyor olabilir mi canım senin bebiş

Ahhh keşke benimki de kendi kendine uyusa oynarken falan. Asla uyumuyor illa meme olacak uyumadan önce. Gündüz de çok hareketli yorgun da olsa uyumuyor. Gece beslenmesi yapmıyor musunuz?
Gecen hafta 7 ay kontrolünde doktoru üst dişler kabarmış yumuşamış demişti muhtemelen onun etkisi var ama bilmiyorum.

Bizimde hiç uyumazdı kendi kendine yeni başladı daha canım. Gündüz geceye göre iyi diyince ben uyuyor sandım. Gece 3-4 defa mama yiyiyor ama uykudayken. Ya dişten bencede bizimde yarım saatte bir sebepsiz uyanıp ağlıyordu birde emzik nöbeti bekliyordum atıp atıp ağlıyordu. Henüz üstleri kabarmadı galiba ( altlarıda anlamamıştım gerçi ben)

Uyku eğitimi denedin mi canım araştırıyordun sanki

Uyuyor gündüz ama kısa kısa, gece de uyku olmayınca ben pert uyusun diye gece mama veriyorum arada ona rağmen asla uyumuyor sürekli uyanıyor, dahası memeyi önden emmeden biraz biberonu da istemiyor. Önce biraz emiyor öyle mamayı içiyo. Emziği 3.5 aylıkken bıraktı birdaha da almadı o işimi daha da zor hale getiriyor en azından emzik tutsa kendi kendine arabada vs uyur ama asla istemiyor emzik. Ben de çok anlamıyorum zaten altları elime ucu değince anladım üstü de doktoru dedi bakıyorum ama bence hala aynı umarım diştendir yoksa çok zorluyor bu şekilde.

Son düzenleme:
Gündüz çoğunda kısa uyku artık herhalde ya gece uyuyamayınca mahvoluyor insan çok haklısın emzik büyük kolaylık bizimki çok bağlı meme emmeyince emziği arkadaşı oldu günü gelince nasıl bırakacağız bakalım bizimde aynı üstler ctesi kontrolü var sorayım bari bende

Bugün ilk defa 1.5 saat gündüz uykusu yaptık kesintisiz. Tam bir velinimetmiş ya bu olay bebeleri gündüz uzun uyku yapan anneler çok şanslısınız
Allah razı olsun günde bir kere benim oğlan da bir saat kadar uyuyor ne zaman oldugunu kendi belirliyot tabiki yoksa yatağa koyunca on dakikaya uyanıyor

Yaa nasıl gidiyor her şey yolundadır umarım
Benim süt ürünleri diyetim bitti, bugün Eliz'e az önce sütlü kek yedirdim Sorun şimdilik yok takipteyiz, bir hafta boyunca kek yedirip izliycem döküntü, ishal vs tepkilerini.. Bu bile büyük adım bizim için insallah yoğurt, lor vs yiyebiliriz yakın zamanda o kadar özeniyorum ki

Matmazella bebek için kek tarifi var mı tam tutan, ben ısıyı tutturamadım sanırım, içi hafif nemli kaldı uzun süre 160 da pişirdim sonra.. yağı da biraz fazla gelmiş, dene yanıl tutturum ama varsa elinde bana yazabilir misin? Yumurtasız, sütlü bir tarif

Allah razı olsun günde bir kere benim oğlan da bir saat kadar uyuyor ne zaman oldugunu kendi belirliyot tabiki yoksa yatağa koyunca on dakikaya uyanıyor
Yaa evet asla uzun uyku yok ilk ve sondu herhalde o gün işte
Hadi inşallah sorunsuz devam edersiniz az kaldı her şeyi yiyecek yakında

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…