2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Öncelikle depremzedelerimize çok geçmiş olsun. Hepimiz çok etkilendik. İzledikçe moralimiz yerle bir oldu. Sütüm azaldı. Zaten azdı iyice gitti seviyesine geldi. Kızım bile hissetmiş olcak ki huzursuz oldu. Dün aşısına götürdük 5 ay kontrolüde vardı. Hiç kilo alamamış 300 gram almış 1 ayda. Zaten kilosu 5 aylık bebeğe göre çok geride 6 kiloyuz şuan. Ek gıdaya başlattı doktorumuz. Sizler ek gıdaya nasıl başladınız neler vermeliyim 1 ay boyunca tek tek mi tadına baktırmalıym yoksa püreli karışık tabaklarmı hazırlamalıyım

Canım bizde 5.ayda başladık dr liste verdi neler yiyebilir diye ben alerjimiz yok diye karışık başladım. İlk gün patatesle havuç verdim. Sonra yavaş yavaş kereviz,balkabağı,brokoli,yer elması,tatlı patates ve meyveleri verdim. Sadece yoğurt poposunda kızarıklık yaptı yoğurdu kestik. Hipp meyve ve sebze pürelerini önerdi dr onlarıda sevdi. Yine kaşık mamalar var yulaf,tahıl onlardanda veriyorum. İlikli çorbalar aldım veg&bones markasının onlarıda sevdi. Bazende kendim yapıyorum sebzelerden ilikli çorba. Tarhanada veriyorum ama oda kızarıklık yaptı gibi birde macrocenterdaki tarhanadan aldım onu deneyeceğim. Ek gıdaya geçince bepanthol korumuyor desitin mor kullanıyorum hemen geçiyor kızarıklıklarıda.

Iyi aksamlar sevgili anneler. Oncelikle depremden etkilenen herkese gecmis olsun. Dilerim tekrarini yasamayalim sizlere danismak istiyotum. Daha once de gruba yazmistim. Kizim 4 ay 27 gunluk 2 kez kakada kan gormustuk ama dr onemsememisti. Depreme uzulurlen sutum inanilmaz azaldi zaten sagarak besliyorum. Mama denedim ve bebegim hem kusarak hem de ishal olarak reaksiyon gosterdi. Dr farkli bir mama markasi denememi soyledi yine ayni seyi yasadik. Cok korktum ve alerji immunoloji uzmani bir hocaya hoturduk hemen. Hoca dokuntu kakada kan olmadigi icin farkli bir marka daha denememizi istedi. Bugun de onu icince ayni tabloyu yasadik malesef. Deri testi yapildi yumurta ve sute karsi fakat belirgin bir pozitif sonuc vermedi. Kan verdik yine yumurta ve sut alerjisi taranicak. Bu sekilde bir surec yasayip duzelen var mi. Moralim cok bozuk alerji atagini 3 kez yasadik ve oldukca korktum. Sizlere de sormak istedim

aynen yine vercem her zaman veediğim gibi günde 150 cc dalan veriyorum zaten.kaç kg siiznki

Depremi yaşayan tüm annelerimize geçmiş olsun kayıplar yaşayanlara Allah sabırlar versin benim bir sorum olacak arkadaşlar microfer demir damlasını ne kadar kullanıyoruz? Birde d vit ocean kullanıyorum ben doğduğundan beri 3 damla günde sizlerde mi o şekilde bi yanlışlık yok değil mi?

Bız günde 1 ml microfer kullanıyoruz. D vitamini de 1 fıs ya da 3 damla. Doktorumuz bu şekilde uygun gördü

İyi akşamlar, daha önce de yazmıştım size hatırlıyorum. Öncelikle korkmayın, siz çözüm odaklı ilerlemeye çabalayan bir annesiniz. Doktorlar da aynı şekilde doğru yolu bulabilmek adına denemeler yapıyorlar. Aslında testler bu anlamda çok da yol gosterici olmuyor okuduğum şeylere göre bu bilgiye inanır oldum diyebilirim, bilirkişi değilim. Bizim bariz şekilde süt ve kırmızı et alerjimiz var. Beraberinde başka şeyler de kesildi ama emin olduklarim bu ikisi deri prick test de yapılmadı ama kanda bu değerler negatifti sadece Total alerji testi pozitif geldi kaldı ki o bile negatif çıksa yine de heyet raporu duzenlenecekti bizim için. Çünkü sütüm azalmaya baslamisti ve uzun süreli bir kan hikayemiz vardı. Kan belirleyici ama doktorlar eğer kilo alımı durursa ki sütüm azaldı diyorsunuz durabilir, bu durumda testin sonucuna bakmaksızın alerji maması raporu duzenleyebilirler diye düşünüyorum. Çünkü piyasadaki diğer mamalarin içeriği birbirine yakın ve bizlere uygun değiller. Stres yapmamaya çalışın, doktorunuza güvenin. Ek gida için tadimlara da başlayabilirsiniz doktorunuza danışarak, o da biraz rahatlatacaktır. Durumu düzelen oldu mu demişsiniz, malesef bizim alerji devam ediyor geçen hafta yaptığım bir kaçak yzunden dün de kan ve ishal durumu vardi. Bugün iyiyiz şükür. Alerji maması ve diyetle iyi gidiyoruz diyebilirim. Zamanla alerjenleri de deneyerek asicaz inşallah belki 8.ayda belki 2 yaşında henüz bilmesem de bigun olacak inanıyorum

Ne kadar naifsiniz cok tesekkur ederim. Evet cevaplamistiniz daha once de sorumu ve o zaman da rahatlatmisti beni yaklasiminiz. Bizi şaşırtan bu kadar zamandır anne sütüyle net belirti vermemesi oldu. Mamayla cok buyuk atak yasadik. Sizin de kaçak sonrasi tekrarlamasina uzuldum cok gecmis olsun. Dilerim kalıcı olmayan bir an once toparlayabilecegimiz bir surec olur

Canım macrodaki tarhana cityfarm mı ben ondan almışım içindekilerde tuz yok ama besin değerlerinde tuz var yanlış mı almışım birde bu sabah içirdim ya katinaizmir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…