2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Canim biz kullaniyoruz beyaz rengi azina damlatiyorum geri cikariyor bende mama sina katiyorum yalniz 4 damlayla baslayin dedi bize doktor.

Tebrik ederim.adet olabiliyor muydun ben daha dogumdan beri adet olamadım

Canim biz kullaniyoruz beyaz rengi azina damlatiyorum geri cikariyor bende mama sina katiyorum yalniz 4 damlayla baslayin dedi bize doktor.

Demir ilacını emilimin daha iyi olması açısından bebiş açken vermek gerekiyormuş. Yani emzirme ya da mamadan 1-2 saat öncesi ideal.Süt ve süt içeren şeyler demirin emilimini azaltıyor. Ben silikon kaşıkla veriyorum o şekilde içiyor,damlalikla verince tükürüyor.

Kizlar bebege hamileyken gobek deligimden karin zarim yırtilmiş gobek deligim fıtık olmus ameliyat olan var mi bu durumu yaşayan zor bir ameliyat mı?

Ya bende esime dedim mamaya katinca fatdasi olur mu diye,doktor katın dedi bende iciremeyince tabi ,silikon kasikla deneyeyim sağolun

Kızlar çok kötü hastayız ya bir türlü geçmedi doktorlar da calpol prospan veriyor d vitamini değiştirdi ve demir ilacını kesti… evladım resmen beslenemiyor o kadar halsiz ki gözleri yaşarıyor balgamlı öksürük ve burun tıkanıklığı var içim parçalanıyor onu böyle gördükçe nasıl daha hızlı iyileşme sağlayabilirim önerileriniz var mı

Merhaba tüm mesajlarınızı okumadım ama bebeğiniz tam olarak kaç aylık kaç damla önerdi doktorunuz.normalde ikiz abisi ve ablasına arada uykuya dalamadıklarında kullanıyorum.3 yaşındalar 15 20 damla .

Kizlar bebegim gece 9 defa kalkti , gegiriyor , osuruyor ,susuyor , emiyor,mama iciyor, yatarken 180ml mamada içmisti halbuki gazini aliyoruzgözü kapalı ağliyor istediği olana kadar

Bu aralar iyice arttı kucakda olmak istemeler. Bazen tüm gün eşim gelene kadar hep kucakda gibi hissediyorum.dişler de iyice kabarmış sürekli emme isteğide arttı iyice. Ara ara oyun halısıyla oyalanıyor.bazende hışırtılı kitapları diş kaşıyıcılar yada çıngırakları ile . Yemeği de eğer uyuyorsa yada anakucağında sandalye üzerinde oturup diş kaşıyıcılar ile oyalanırsa şanslıyım sakin yiyiyorum.yoksa kucağımda oturup eşlik ediyor bize.

Bende sizden okudum da aldım bebeğim geceleri sık sık uyanıp emmek istiyor yoksa uyumuyor ağlıyor. Saat başı uyanıyor yani. Belki derin uyur diye hiç derin uyku uyumuyor sabaha kadar emzirmekten her yerim tutulmuş uyanıyorum koyun koyuna uyuya kalıyoruz. Dün ilk kez kullandım 2 saat uyudu ilk gece uykusunda daha sonra yine saat başı kalktı malasef ilk başta etki edip sonra etkisi mi geçti anlamadım bugünde normalde uyuduğu saatte uyumadı bütün akşam boyunca uyutmaya çalıştım bu seferde etkisi hiç olmadı mı bilmiyorum 6-7 damla veriyorum. Siz kaç damla veriyorsunuz? Ve faydası size oldumu? bize pek olmadı gibi

Merhaba tüm mesajlarınızı okumadım ama bebeğiniz tam olarak kaç aylık kaç damla önerdi doktorunuz.normalde ikiz abisi ve ablasına arada uykuya dalamadıklarında kullanıyorum.3 yaşındalar 15 20 damla .

Kızlar biz 5.5 aylığız dr 20damla önerdi. (Max 30a kadarda çıkabilirsin dedi.) ilk gün bizimde güzel uyudu denk geldi sanıyorum çünkü dr 10 gün kullanım istedi düzenli kullanımda etki edecek bir şeymiş. Dozaj konusunu siz doktorunuza danışın olur mu her bebek aynı değil ve bazı doktorlar kullanmayı önermeyebilir.Bizim sorunumuzda yatağında sürekli uyanmaya başlaması ve sallanmak istemesi ben zombi gibi oldum artık. Kucakta çok güzel uyur mesela asla uyanmaz. Yarın bir haftamız dolacak bakalım şu anda bir etki yok henüz 15 gün deneyeceğim eğer değişen bir şey olmazsa bırakırım bende. Bu damla genelde uykuya dalamayanlar içinmiş sanırım yorumlarda öyle okudum bizim uyku devamlılığı için çare olacak mı beklemedeyim.

Ahh kıyamam ya bebeklerin hasta olmasına dayanamıyor hiç insan.. Bize bol bol burun temizliği önermişti dr ciğerlere inmesin diye çekerkende nefes yetmiyor babyvac almıştık çok memnun kaldık artık onu kullanıyoruz sürekli. Nebulizatörde iyi gelir ilaçları bazen onla verdiriyor doktorlar. Birde sık dr kontrolüne götür ciğerlerine baksınlar sürekli hastaneye yatırıyorlar ciğerine inince çünkü allah korusun. Çok geçmiş olsun Allahım şifa versin. Ek gıdaya geçmiş miydiniz belki hoşuna gider bu süreçte değişik gelip yemek isteyebilir

Tebrik ederim.adet olabiliyor muydun ben daha dogumdan beri adet olamadım
Evet düzenli bir şekilde adet olmaya başlamıştım. Kısmet işte Allah tekrar nasip etti bir bebis daha bu sabah öğrendiğimde korku oldu içimde ama şimdi biraz daha rahatım. Zorlu bir süreç beni bekliyor ama büyüdüklerinde rahatlıcam inşallah. Ve 2 bebeği yeterli görüyorum tabi ki Allah bilir ve belirler. Sadece düşüncem böyle

Devamlı serum fizyolojik ile burun temizliği ve buhar uygulaması.. en hızlı çözüm diyebilirim

Bende de etkisi bu şekilde oldu, ilk uykuyu uzattı biraz o da iki saat değildir. Bir de uyanmalar sonrası uykuya geçişi kolaylaştırdı diyebilirim. 5 damla vermistim

Geçtik de ne mama ne ek gıda ne emme hiç biri yok boğaz ağrısından ağzını açamıyor dün sabahtan akşama 12 kere kaka yaptı yoğurt mayaladım sebze çorbası brokoli çorbası meyve püreleri hepsini denedim yok bir damla süt gitse şifadır diyorum

Benim bebeğim çarşamba günü 5 aylık olacak hrnüz su vermedim. Sağlık ocağı damladan sonra bir kaç yudum su ver dişleri sararmasın demişti. Sizler su verdinizmi 5 aylıkken? Vermeli miyim?
Bize 4 aylık kontrolümüzde verdiler damlayı su filan içir de demediler ek gıda ile başlanıyor diye biliyorum ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…