2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    227
Anladım cnm düzenli kullanımda etki ediyosa benim işim kolay değil. Gerçi biz bu ay başka bir alerji doktoruna daha gidicez, diyet açma vs alerji uzmanı takip etsin istiyorum. Bı bakalım kendiliginden düzelir dedi ama epey de oldu. O da yoruluyor sürekli olarak uykuya dalamadıkça.. Fayda/zarar nedir ne değildir bilmiyorum ama iyi uykunun da faydası çok.

Bizimki de öyle yaaaa mümkün değil evden çalışmak. Alıyorum kucağıma bak kızım diyorum anlıcaksan bak. 2 dk tuvalete gidilmiyor mız mız mız , uykusu gelince bile mız mız mız
Ben artık şımarttık herhalde biz bu çocupu diye düşünüyordum ama yalnız değilmişiz
Kizlar sacim oluk oluk dökülüyor evds her yer saç oldu dogumdan sonra cocuk güldükce dökülur diyor kayinvalidem .bunun bilimsel bir aciklamasi var mi vucudumda bir sey mi eksik bileb varsa cevaplayabilir mi
Bu saç dökülmesine çare bulamadım bendeçeşit çeşit şampuan denemekte istemiyorum. Yarın kestiricem zaten bi kaç aya düzelir herhalde

Bu olay arkadaşımın bebeğinde de vardı 1 yaşından sonra düzeldi canım. Ne yese kan görüyorlardı kakasında sütle ilgili. Kesinlikle kaliteli uyku çok önemli bizimki iyi uyumasın bütün gün işkence çektiriyor kendine mesela

Gündüz uykularını düzene koydum gibi yani yine 40 dk sonea uyanıyor ama uzatıyorum ilk ikisini.. gün içinde uykusu gelince ve gerçekten sıkılınca mızmız.. ama gece malesef çok kötü geçiyor benim için de onun için de.. 2, 2.5 saat tek seferlik uyku gerisi saat başı gibi..
Çoklu alerji var bizde dana etine de var, tavuk salam yedim eser miktarda danayağı iceriyormus, bı sorun olmadı bı kaç kez yedim. Anca çıktı etkisi, inşallah çabuk toparlar. yani 6
ayda da geçenler var ama bizimkinin devam ettiğini istemeden test etmiş oldum.
Kaka da düzene girmişti, ek gıdaya rağmen.. benim tadımlar bitti gibi..Karışım devam edicem 1hafta daha. Sonra corbalar vs basliycam öğün olarak bakalım. Ah kızım çok da hareketli, şimdiden bıraktığım yerde bulamamaya başladım.Hamileyken hareketsiz yattigim günlerin acısı çıkıyor.

Gündüz bizimde 30-40dk max bir uykusunda 1 saat uyur. Gecede aynı durumdayız şu an bizimde böyle bütün gece sallıyorum geçici olduğuna inanmak istiyorum. Yaa umarım en kısa sürede geçer ben sadece süt var sanıyordum. Ben alerji olmayınca karışık gittim hep şu an gündüz 3 öğün yiyiyor bıkmış mamaya. İlikli tahıllı irmikli sebze çorbaları ve meyve püreleri veriyorum. Bir oturuşta bir muz yiyiyor çok sevdi 6.ayda yumurta,kıyma,tavuk başlatacağım dedi gidince konuşacakmışız bakalım. Dişte yok nasıl yiyiyorlar acaba yine püre gibi mi ki. Ohh maşallah yürümeye başlayınca görürsün sen diyor herkes banada.

Kızlar, bebeğim soğuklara yenik düştü hasta oldu depremden dolayı birlikte kaldığımız ailedeki herkes hastaydı şimdi bebek de hasta oldu. Buna da şükür tabi daha kötüsü olmadı en azından.
Doktora gittik 7800 gr kilosu dolven calpol dönüşümlü ver dedi, enfluvir yazdı bir de. Fakat dolven ve enfluviri içtiği an kusuyor bi tek calpol verebildim. Hafif geniz akıntısı var dedi burnunu sık sık temizle dedi, hırıltı ya da akciğerde birşey yok. Tipik nezle grip başlangıcı gibi kırmızı gözler, akan bi burun şeffaf o da, arada çok kesik öksürük.
Ateş 37,9 un ğzerine çıkmadk daha ama kafası çok sıcak hissediyorum ve aşırı huzursuz. Uykuya dalarken çok ağlıyor. İlk kez hasta oluyor elim ayağıma dolandı çok acemi davranıyorum. Ateş nasıl düşürülür hiçbişey bilmiyorum. Toparlar değil mi sık sık emzirmeye çalışıyorum şu ara kaybetme korkusunu çok yaşıyorum biraz desteğinize ihtiyacım var sanırım.

5.ay nimetrix rotarix boxero asilari olduk cocuk 24 saat agladi huysuzdu atesi cikti mahvolduk düşman başina aman aman

Bizimde atesimiz cikti gerci asidan doktorumuz ortam sıcaksa ince giydirin dedi.koltuk altindan ates ölceri onerdi.

Bizimde atesimiz cikti gerci asidan doktorumuz ortam sıcaksa ince giydirin dedi.koltuk altindan ates ölceri onerdi.
Çok teşekkürler. Gece baya zor geçti enfluvir çok güçlü bir antiviral asla içmedi zaten sürekli kustu içirmeye çalıştığımda o yüzden zorlamadım calpol le idare edeceğim. Bol bol emzirmeye çalışıyorum.

Ahh canım.. Yaşadıkların çok zor ve kolay şeyler değil , üzerine de bebişin hasta olması tuz biber olmuş resmen. Deprem felaketi hepimizi derinden etkiledi,bizler uzaktan perişan olduk . Kaybetme korkusunu iliklerine kadar hissetmen çok normal,zamanla asacaksin bunu . Bebeğin seninle ve hep yanında olacak annesi hastalandığında paniklemen çok normal başıma gelse hastalik aynısını yasarim eminim. Ama içgüdüsel olarak herşeyin üstesinden geliriz biz. Çok geçmiş olsun bebisin tez zamanda iyileşsin inşallah, ne zaman sıkılıp bunalırsan yaz dök içini. Geçecek hepsi inan

Çok geçmiş olsun, hislerin çok doğal, biz burada perişan olduk. İçinde olup yaşamak derin izler bırakıyor. Zamanla hafifleyecek yüreğin, henüz çok erken. İçinden nasıl geliyorsa öyle davran bu süreçte, ağla, konuş yeter ki tutma içinde. Korkular da zamanla hafifleyecek, şükür ki birliktesiniz, sev,sarıl doya doya.. Ateş konusuna gelince biz de iki gün dirençli ateş yaşadık viral bı enfeksiyondu. 4 saat arayla calpol verdim 37.9 u gördüğümde. Kalın giydirmemeye özen gösterdim ve oda sıcaklığını yüksek tutmadım. Bol bol emzirmeye çalış bı damlası bile çok kıymetli. Bebeğinin ilacı sütün aslında öyle düşün. Hastayken hassas oluyorlae eskiden aglamadigi şeylere bile aglayabilir. Sadece sarıl ve sakinleştirmeye çalış, iyileştiğinde eski haline dönecek annesi.. Yorucu oyunlar oynamasın bı sure ve uyku işaretlerini takip ederek o istedikçe uyut derim.
Sen de bizim kalplerimizin orda olduğunu hisset ve neye ihtiyacin olur ise burdayiz yaz, konuş olur mu? Süreç kolay değil ama günden gube daha iyi olacak inşallah

Kızlar çok ama çok teşekkür ederim yüreğime su serptiniz Allah razı olsun. Bunaldıkça okuyacağım yazdıklarınızı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…