2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
eşim ve benim yaş geçiyor eşimin yaşı daha çok geçiyor o evde çalışıyor ( tek bebeğe evde bakabilir ben çalışırken) İkinci olduğunda muhtemelen bakıcıya vericez çocukları devlet destekte veriyor burda o yüzden çok büyük bi rakam ödemicez bakıcıya birde eşim 5 gün çalışıyor muhtemelen ben 4 gün çalışıcam haftanın 3 günü bakıcıya veririz diye düşündük. Bi kaç yıl zorlicak ama gülümseven dikenine katlanacak artık

Vay be neler konuşuyoduk senle şimdi neler konuşuyoruz senin minik resmen fake attı hakkınızda hayırlısı olsun canım nasıl olursa olsun ama sonucu mutlu güzel olsun insallah

Vay be neler konuşuyoduk senle şimdi neler konuşuyoruz senin minik resmen fake attı hakkınızda hayırlısı olsun canım nasıl olursa olsun ama sonucu mutlu güzel olsun insallah
Sorma ya yerimizden kalkmadık erkenden gelmesin diye şimdi neler oldu ya her şeyden önce sağlık tabiki nasibi böyleymiş demekki benim yavrumunda ne yapalım belki tam bitti dediğim an sancım gelir belli mi olur ama benim hiç normal ya da sezaryen takıntım yoktu o yüzden hepsine okeyim ne yapalım çok teşekkür ederim amin inşallah ❤

Sezeryan olan arkadaşlarım, dikisinizde şişlik varmi boylu boyunca? Üst kat yapıştırma benim. 2 gün önce kontrole gittim, dr baktı tertemiz hicbisey yok dedi, hafif şişlik var dedi ikinci kez antibiyotik yazdı agumentin. Dogumdan sonra zaten kullandim yeni bitmisti. Ben doktora çok ağrılı olduğumu acı ve yanma hissettigimi söylediğim icin mi yoksa sadece şişlik enfeksiyon vs belirtisi diye mi antibiyotik yazdı bilmiyorum aceleye geldi konusamadik. Dikiş yerinde kızarıklık yanma falan yok sadece günde 2-3 kez içerden cız cız bi yanma oluyo 15-20 dk sürüyor ama şişlik parmak eninde sanki aklıma takıldı.. Bu şişlik normal mi ne diyosunuz

Benim de yapıştırma. Bende bir şişlik yok, hatta yerini zor gördük ilk günlerde kesinin. Şimdi de kat izi gibi duruyor. Doktoruna ulaşabiliyorsan bir fotoğraf at istersen.

Sevgili anneler, burada bir hafta sonra yalnız kalacağını söyleyenler olmuş. Öncelikle kolaylıklar diliyorum.
Biz bir haftayı geçtik, ama yapışık yaşıyoruz. 24 saatin 22 saati ya memede ya da kucağımda uyukluyor. Başkasının kucağında en fazla yarım saat uyuyor, yatakta direkt uyanıyor. Gece bile memede uyuyoruz. Sizde böyle değil mi? Bilmediğim bir şey mi var acaba

Benim de yapıştırma. Bende bir şişlik yok, hatta yerini zor gördük ilk günlerde kesinin. Şimdi de kat izi gibi duruyor. Doktoruna ulaşabiliyorsan bir fotoğraf at istersen.
2 gün önce gördü Dr şişlik var dedi antibiyotik yazdi ama tertemiz dedi o nasıl bi çelişki anlamadım..

Benimki gündüz cok güzel uyuyo emip uyuyo ama gece cok mızırdanıyo yine emip uyuduğu halde. Eşim sürekli kalkıyor ben kalkmıyorum emmeyecekse. Benimki de kucağa alıştı

Merhaba kızlar..aranızda bebeği emdikten sonra kusan var mı.. bu aralar çok sıklaştı neredeyse her emzirme sonrası çıkarıyoruz bu durum normal mi

Benimki gündüz cok güzel uyuyo emip uyuyo ama gece cok mızırdanıyo yine emip uyuduğu halde. Eşim sürekli kalkıyor ben kalkmıyorum emmeyecekse. Benimki de kucağa alıştı
Bizde o dil sürekli dışarıda, aranıyor. İlk günler sütüm az diye sürekli emzirmeye çalıştım. Şimdi bece geliyor sütüm ama sürekli emmek istiyor başka birisinde sakinleşmiyor bile. Kıyamam, emziririm hep de bir yerde işlerimi kendi kendime yapabilmek istiyorum bir de her yerim ağrımaya başladı, gece bile meme ağzında uyuyunca. Girer umarım düzene

Kilo alması normalse bi sorun olmadığı yazıyor internette..doğumdan bu yana kilo alıyor boyu da uzadı gözle görülür fark var ama bu kadar kusunca canımız sıkılıyor ister istemez..bazen direk bazen yandan sızıntı şeklinde çıkarıyor..

Umarım öyledir canım ya bugün diyetin 3. Günü. Hala kanama var bakalım daha ne kadar sürecek.
Canım ben sadece emzirdim çok şükür sarılık olmadı. Bence sürece göre karar ver. Mamaya belki ihtiyacın kalmaz.
İlk kontrolü hastane ücretine dahil diye doğum yaptığım hastanede yaptırdım. Bir aylık kontrolü ise araştırıp beğendiğim bir dr a götürmek için randevu aldım.
Umarım öyledir canım ya. Moralim çok bozuk modum çok düştü malesef
Ya ben de eşim de alerjik bünyesiyiz bile bile lades dedik ondan kızıyorum kendime sanki benim yüzümden acı çekiyormuş gibi hissediyorum
Belki başka bir sebepten dir keske bir gösterseydin doktora ona göre kesinlik oluşurdu eğer alerjisi varsa yine yediklerini dikkat edersin üzme kendini
Dr a kaka fotoları attım canım onun yönlendirmesiyle diyete başladım bir kaç güne götüreceğim dra.
Ben 3,5 yıl vegan beslendim o sorun değil de işte etrafa anlatmak bebek ek gıdaya geçince işe başladığımda bakacak kişileri kontrol etmek çok zor. Bir de bağırsak tepkili olunca acı çektiğine şahit olmak da çok kötü.

Sarılığı olmayan bebekleri uyandırıyor musunuz emmek için. Ben 2 saati hiç geçirmedim ama şimdi 14 günlük oldu sarılık da epey geçti. 3 saati bulsa diyorum

Sarılığı olmayan bebekleri uyandırıyor musunuz emmek için. Ben 2 saati hiç geçirmedim ama şimdi 14 günlük oldu sarılık da epey geçti. 3 saati bulsa diyorum
Bizim dr biraz sarı gibi dedi test yaptı 13 çıktı, referans deger en yüksek 16-17 diyodu. Sarılık yok deger normal dedi ama bebegim zaman zaman sapsari bazen de normal kırmızı ten rengi. Riski atlatmis sayılırsınız 1 haftayı doldurmus falan dedi. Ben 2,5- 3 saatte bir emziriyorum. Gece bikac kere 4 ü de buldu

1 haftalıkken 14tü değeri. Ama sarıydı yani. 17 ışık tedavisi alması gereken değer diye biliyorum. Ama 13 14 de sarılkk değeri. Maalesef ben de doğduğu zaman bir kere ten rengini gördüm beyazdı sonra çocuk saru kırmızı bir şey oldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…