2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bu çok kişisel bir karar. Ben 1 cm açıklıkla gittim hastaneye. Yaklaşık 12 saat suni sancı aldım. Bebeğin kalp atışları hiç yavaşlamadı. Fakat süreç çok yavaş ilerlediği için biz sezaryene döndük.
Açıkçası ben yaşamak isterdim normal doğumu. Ama sezaryen de korktuğum kadar kötü değilmiş. Sadece spinalde tüm hareketleri hissediyorsun, o biraz değişikmiş iyileşme süreci de oldukça hızlı, ilk günler biraz zor.
Sormak istediğin başka şeyler varsa destek olmak isterim

Bende normal doğumu çok istiyorum inşallah suni sancıyla deneyince süreç güzel ilerler ama olmazsa da nasip ne yapalım. Çok teşekkür ederim tecrübelerin için inşallah benimde iyileşme sürecim hızlı olur ben sadece bebeği tek başıma kucağıma alamam eğilip kalkamam diye korkuyorum sezaryende tek endişem bu, sen ne zaman kendi başına alabildin onu merak ettim

Canim çok normal ağlama kriZleri. Bunların hepsi hormonlardan.emzirmiyorum diye bağ kuramadigini düşünme şu an zaten iletişimi olmayan bir bebek var zamanla olacak hepsi. Sana gülümsemeye başladığında, sen de kendine geldiginde ilk bağını kurarsın kendini şimdiden bu düşüncelerle yorma.
Çok yorgunuz, bize muhtaç bir bebek var bu sorumluluk bile ağır geliyor ama hepsi geçiyor inan. Kırki çıkma olayı doğru, yani rahim toparlanacak hormonlar oturacak, bebek daha ele avuca gelecek. İnan ben de ağlıyorum sebepli sebepsiZ. Muhtemelen burdaki tüm lohusa arkadaşlar da aynı şeyleri az çok yaşıyorlardır.

Seni o kadar iyi anlıyorum ki ben rahatına ve uykuya çok düşkün biri olarak geceleri bölük bölük uyumak, dikiş ağrılarıyla uğraşırken kalkip bebek beslemek, hatta besleyememek ugrasmak o kadar zoruma gidiyor ki.. bebeğim geçen aksam beni emmedi ablami emdi, öyle zoruma gitti ki sadece denemek icin verdi ama çok kötü hissettim. Sağıp kaşıkla veriyodum, ağrılarım var diye bunu bile annem yapiyodu, bez degistirme gaz hicbiseyini yapmiyodum aynen senin gibi düşündüm kimseden farkım yok onun icin diye. Sonra ablam şu postu yolladı bana

Biraz da toparlanıp diger işlerini yapınca rahatladım gerçekten

Benim hastaneden çıkarken çıkardılar bantı ve bugun değil ertesi gün dus al dediler. Ben korkumdan 2 gün sonra aldım, hafif eğilerek ayakta. Çıkınca da cok iyi kurulamak lazim sac kurutma makinasiyla falan. Ağrı geçmiyo, benim cız cız yanmam var günde birkac kez kıvrandiriyo, o halimi gören normal doğum sancısı çektiğimi zanneder..
Emme konusunda ben de muzdarip durumdaydim ama çözmeye başladık, memelerin cok doluysa bebek almak istemiyor zorlaniyor. Sen zaten tecrübelisin tutma seklin vs hersey normal mi

Kızlar burda bir arkadaşımız kaşıntı ile ilgili bir şey yazmıştı mesajlarda bulamıyorum aksatmayin demişti ondaki kaşıntı sebebi neydi acaba
Bende de 15-20 gündür var doktora bugün söyledim oda safra asitleri testi yaptır dedi eğer ondan kaynakliysa seni acil doğuma almam gerekiyor dedi onuda yarın yapacam sonuçları cumartesi günü çıkıyor aklıma burda bir arkadaşımızin da kaşıntısı vardı ama tam hangi sebepten bilmiyorum hatırlayan var mı ?

Desteğin için teşekkür ederim canım haklısın az çok hepimiz bu süreçte n geçiyoruz.. 40 ından sonra her şey baska oluyor diyorlar dediğin gibi sabırsızlıkla bekliyorum bnde
Bunu okumak iyi geldi gerçekten şimdi uyandırıp kocaman sarılıcam teşekkür ediyorum

Bendim o. Karın bölgemde inanılmaz bir kaşıntı vardı, ben çok beyaz ve ince bir cildim olduğu için alışkınım böyle şeylere o yüzden baştan doktora söylemedim. Bu kaşıntı bir haftadan fazla sürdü, sonra kontrol günü söylediğimde benim doktorum da aynen size dediği gibi hemen tahlil olup safra değerlerime baktırmam gerektiğini ve sonuca göre doğuma alacağını söyledi. Kaşıntılar maalesef safra asidinin artmasından da olabiliyormuş ve bu gebelik kolestazı demekmiş. Benim tahliller normal değerlerde çıktı, doğuma alınmadım, cildimden ya da yediğim bir şeyden kaynaklı diye düşündük. Ama kaşıntısı birkaç gün süren herkesin geç kalmadan bunu doktora söylemesi ve tahlil yaptırması lazım, kolestaz teşhis edilmeyince sıkıntılı sonuçlara yol açabiliyor

Benimde karnimda ayaklarda ve bacaklarda var baya uzun süredir var bende normal birşey zannettjm ama değil mis doktor öyle diyince aklıma siz geldiniz sonuçlarınızı hatırlayamadım bende yarın testi yaptıracam bakalım safra değerleri nasıl çıkacak ona göre doğuma alacak
Bu arada testi yaptıktan sonra kaç gün sonra çıktı sonuçlar bana bir gün sonra çıkıyor denildi ve aç karınla yapılıyor muş

Bende hem karaciğer ve bilirubin değerlerine hem de safra asidine bakıldı. Karaciğer değerleri hemen çıktı, safra bir gün sonra çıktı. Aç karnına yaptılar evet. Telaş etmeyin siz yine de, değerler yüksek çıksa bile ki genelde normal çıkıyor, zaten doğum zamanınız gelmiş, hemen doğuma alıyorlar ve risk kalmıyor diye biliyorum.

İlk iki gün biraz muallak açıkçası, tam detaylı hatırlamıyorum neyi hangi gün yaptığımı . Ama sanırım ilk gün (doğumdan 15-16 saat sonra) kucağımda bebeğimle fotoğrafım var, ayakta. Yaklaşık 24 saat sonra da annem ve eşim uyurken 3-4 saat ben ilgilendim, orada da kaldırıp indirmişimdir. Hemşirelere de ısrarla sordum hep, kucağıma alabilir miyim diye, al tabi dediler. Biraz ağrın oluyor, alçak bir yerden almak belki zor olur 1-2 gün ama onun dışında bir sorun yaşamadım ben. Eğilip kalkmaya 4-5 gün sonra başladım ama. Hatta ilk gün iç çamaşırımı falan annem veya eşim giydirdi

Kızlar biz kontrolden geldik ancak fırsatım oldu yazmaya. Bebiş 3.200 olmuş suyu vs iyi gelişimi iyi dedi doktor. Hatta diyet nasil gidiyor dedi dedim hic öyle bir sey olmadı aksine son zamanlarda daha çok yiyorum ben. Son zamanlarda çok kilo almasını istemiyoruz dedi 2 buçuk üstü normalmiş zaten. Neyse bunlar rutin muhabbetler işte gelelim bizim olayımıza. Nstde sancım yine 20-25 arasında gezdi durdu hal böyle olunca oturduk her ihtimali konuştuk. Ille de normal doğum istiyorsan en fazla 1 hafta beklerim 3 günde bir kontrole gelirsin o sıra da tekrar muayene ederim suni sancı içinde bazı kriterler var az da olsa açılma yumuşama bebeğin basının iyice kanala yaklaşması vs gibi dedi. Kesin bir sonuç vermez %50 ihtimal var sezaryene de dönebilir dedi. Baya detaylı anlattı hem 1 hafta daha beklemenin hem de suni sancının risklerini söyledi açıkçası biraz gözümüz korktu pek detay verip kimsenin düşüncesini etkilemek istemiyorum. P.tesi tam 40 haftamız doluyor kontrole çağırdı eğer doğmazsa o zamana kadar. Eğer doğmamış olursa kararımızı verip ona göre bir yol izleyeceğiz ama biz eşimle karar verdik suni sancıdansa direk sezaryen olsun istiyoruz risk almak istemedik. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah hem bizim hem geride kalanların okidoki6666 Inşallah sende güzel haberler alırsın normal ve kolay bir doğumla kavuşursun yavruna ❤

Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun inşallah benimde kolay olur eğer p.tesiye kadar gelmezse sezaryene kadar verdik eşimle inşallah hayırlısı olsun hepimiz için

Evet zamanim da az kaldı dediğiniz gibi öyle bir durum olsa da en azından hemen doğuma alırlar o konuda içim rahat çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için

Ben ilk hafta böyleydim, sürekli ağlıyordum. Hatta uyuyamıyordum, korkuyordum. Lohusalık gerçekten kolay bir süreç değil. Keşke kimse kötü şeyler hissetmese. Birkaç gündür iyiyim, bebeğime daha çok alıştım. Kendimi yetersiz hissetmiyorum. Elimden geleni yapıyorum sonuçta. Gece uykusu önemli biraz da. Gece kızım huysuz olursa o gün bitkin oluyorum. Ama güzel uyursa, ben de uyuyup dinlenmiş keyifli kalkıyorum. Annelik emzirme ile olmuyor ki, seni herkesten ayıracak emin ol. Ablamın sütü gelmedi, ama çocuğu onun haricinde kimsede sakinleşmedi. Bağ sadede süt ile olmuyor. Hiç zoruna gitmesin. Üzme, yıpratma kendini. Onu bu kadar çok düşündüğün için çok iyi bir annesin zaten. Bebeğin bunun farkında olacaktır...

Yaa teşekkür ediyorummm.. bugün tam 10 günlük olduk bundan sonrası inşallah daha da güzelleşerek geçer .. bugün bi ara yanından ayrıldım döndüğümde sessizce yatağında hıçkırıyordu ve bu haline oturdum ağladım Allahım düşününce çok saçma ama lohusalık çok başka dediğin gibi ..
inşallah sağlıkla büyütelim yavrularımızı

Güzel haberler doktorun en iyisini bilir. Banada bu hafta hemen hemen aynısını söylediler işte . Pazartesi gidicem 41. Haftada normalde 3 güne bir gidliyormuş bana gerekirse hergün gelirsin bi kaç gün bekleriz sonra müdahale ederiz dedi işte aynıyız seninle pazartesiyi beklicez. Ama söylemiştim ben geçen yıl bebeğimi kaybedince hiç risk almak istemiyorlar o yüzden muhtemelen çok uzatmicaz dedi. İnşallah hiç birşeye gerek kalmaz sağlıkla gelir bizim bebişler. Yengem ebeydi şimdi o aradı konuştum zamanı gelince gelir şuan gecikmiş bir gebelik değil stres yapma dedi. Hakkımızda hayırlısı kuzum. Sezaryan normal fark etmez sağlıkla gelsinlerde. Sadece ben arayı açmadan ikinciyi düşündüğümden sezaryan çok istemiyorum. Yoksa en az 1 yıl beklemem gerekecek ikinci hamilelik için. Bi kalkıp dua falan edelim birbirimize

Annelik ne güzel Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah.

Korkutmak istemem ama aynı senin gibi ikinci bebeği erken istediğimiz için normal doğum istiyordum. Doğumdan sonra 14.gun doktoruma kontrole gittiğimde ilk sorduğum soru spirali ne zaman takabilirsiniz demek oldu. Yakın zamanda bir hamilelik ve lohusalık iki küçük bebek düşüncesine aman Allahım diyorum şu an.

Her şey önce hayırlısı tabiki kuzum inşallah sağ salim kavusucaz bizde. Senin surecin biraz daha farklı tabiki o yüzden en sağlıklısı hangisiyse o olsun inşallah hiçbir şeye gerek kalmadan normal yollarla gelir ve 2. Bebiş için çok uzun zamana gerek kalmaz. Bol bol duaya ihtiyacımız var artık hepimiz için çok dua edicem ❤❤❤

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…