Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Ben hiç bu kadar eşya almayı düşünmüyorum ilk etapta lazım olacak kullanacağım şeyleri alıp sonra kalanları ihtiyaç oldukça almayı düşünüyorum. Biberona bile gerek yok diye düşünüyorum emmezse mama vermek gerekirse alırım ya da bir sürü esya aynı şekilde büyüdükçe alınır 😅 Eskiden bulmak sürekli gitmek zormuş galiba ama şimdi her yer avm her yere kargo gidiyor zamanla alırım kafasına girdim 🤣 zaten evim küçük ne kadar az eşya o kadar iyi
Ben de şu ana dek sadece çatlak yağları (bio oil ve lierac) aldım.
İşyerime söylemediğim için kıyafet seçiminde zorlanıyorum çünkü göbüşlendim 🫠

3. Trimesterde bebek alışverişi yapmaya başlayacağım ben de. Ama bizim evin de küçük oluşu kafamı kurcalıyor.

Bebek odası mobilyası fln yapmak mümkün olmayacak gibi. Bi park yatakla da kaç aya kadar idare ederiz görücez😄

Merhaba arkadaşlar. Ne güzel şeyler okuyorum burada, gebeliğiniz güzel geçiyor. Şanslısınız gerçekten.

Benim evim çok katlı, oldukça büyük. 2 aydır altı üstüne gelmiş durumda. Oğlum sağ olsun mikser gibi, darmadağın ediyor. Eşim bir şeyi bir yerden alıp asla yerine koymaz. Eve geldiğinde de hizmet bekler, hamile vs. umrunda olmaz. Ben de grevdeyim, oğlumun yemeği dışında bir şey yapmamaya dikkat ediyorum, dayanamıyor insan dağınıklığa.

Örnek vereyim bir tane, bugün çok kötü oldum, oğluma zar zor kahvaltı hazırladım, yerimden kalkamadım. Sonra uzandım, asla kalkamadım, eşime gel oğluna biraz bak ben çok kötüyüm dedim. Geldi, oğluma dönüp 'annen de siesta yapıyor, ancak yatsın zaten.' dedi. Benden yemek ve ev işi beklenip söyleniliyor. Ilk gebeliğimde üzülüyordum, artık pek de aldırış etmiyorum doğrusu. Desin dursun,diyorum.

Yani kısaca sizler şanslınız ❤️🧿
Aldırış etmemenize çok sevindim kendinizi ve hamileliğinizi düşünün umarım eşiniz de yakın zamanda sizi anlayıp daha anlayışlı olur ❤️

Ben de şu ana dek sadece çatlak yağları (bio oil ve lierac) aldım.
İşyerime söylemediğim için kıyafet seçiminde zorlanıyorum çünkü göbüşlendim 🫠

3. Trimesterde bebek alışverişi yapmaya başlayacağım ben de. Ama bizim evin de küçük oluşu kafamı kurcalıyor.

Bebek odası mobilyası fln yapmak mümkün olmayacak gibi. Bi park yatakla da kaç aya kadar idare ederiz görücez😄
Bizim ev 2+1 ama yatak odasına cift kisilik yatak ve dolap dışında hiçbir şey sığmıyor tek kişinin yürüyeceği mesafe kalıyor diğer oda daha da küçük yine de beşik ve tekli koltuk sığar diye düşünüyorum nasıl olacak bilmiyorum taşınırken hiç aklımızda çocuk yoktu şimdi bir şekilde sığmaya çalışıyoruz. Benim aklımı en çok bebek bizim odada nasıl kalabilir sorusu kurcalıyor 😅 bir şekilde çözüm bulacağım artık

Az once pazar arabasini 4. Kata tasiyan ben 😂😂 oglusun eline bi poset verebildim anca onu tasiyabiliyo kalani ben tasidim 😁 esim yurt disinda calistigi icin her isi ben yapiyorum 😁 gelen misafirlerde hassasiyetinizi anlicaktir eminim kendinizi yormadan gozuken yerleri yapsaniz yeter bence. bnde simdilik gozuken yerleri yapıyorum rabbim bi enerji verirse bütün eve girisicem 😁
Helal olsun ben dün pazar arabasını 4-5 basamak çıkardım da baya bir söylendim 4 kat taşısam birini yoldan çevirip rica ederdim galiba 😅😅

Nedense tüp bebek ile hamilelik geçiren birini duyunca içim mutluluk ve tarif edemediğim bir his ile doluyor. Sanırım yakın olsak bende eşiniz gibi davranırdım bende hamileyim ama size iş yaptırmazdım 😊 bence hiç evin halini takmayın ya temizliğe birini çağırın ya da hamileyim kusura bakmayın diyip geçin.

Küçükken uzun yıllar çocuğu olmayan bir komşumuz vardı benimle ve kardeşlerimle kendi çocukları gibi ilgilenip sevdiler. Nerdeyse 10 yılın sonunda tüp bebek ile çocukları oldu. O kadar iyi ve tatlı insanlardı ki belki ondan böyle hassas oluyorum bilemem ama bebeğinize ve size çok mutluluklar diliyorum evi de hiç kafanıza takmayın. Bizim evimiz de çok kötü durumda eşim yapmaya çalışıyor ama pek başarılı değil yine de üzülmesin diye bir şey demiyorum 😅
Bizimki de hiç başarılı değil ama bir yorum yapmamak da imkansız 😃
Çok teşekkür ederim. Destek almış kadar mutlu oldum 😊 Siz de bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız umarım 💐

Kızlar bu arada alışveriş listelerine bakıp kendinizi kasmayın hepsini almalıyız diye. bebeğin ihtiyaç listesi, hastane çantasında neler olmalı, anne için gerekli şeyler vs. Bazıları hayati derecede önemliyken (ateş ölçer, lohusa geceliği vs.) bazı eşyalar çok gereksiz olabiliyor. Yani kendinizi mutlaka hepsi alınmalı diye strese sokmayın şimdiden diye diyorum. Her annenin ihtiyacı da farklı oluyor. Mesela ben hiç emzirme sütyeni kullanmadım ya da göğüs pedi, gümüş kapak... Belki bunlar bazı annelerin de çok çok işine yaramıştır. Kendinize ya da bebeğe ne lazım zaman ihtiyaçları gösteriyor zaten. Mesela benim oğlum 5 aylıkken emziği bıraktı ama elimde 18 ay üstü emzikler vardı boşuna almış oldum.

X