2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar sarılık riski tam olarak ne zaman geçiyor? Kaçıncı gün ay?
Birde diyelim sarılık riski geçti.. ama 40 ına kadar gece uyandırmak lazımmı beslemek için? Düzenli aralıklarla.. bu uyandırma aralıkları ne zaman artıyor

1 haftalıkken 14tü değeri. Ama sarıydı yani. 17 ışık tedavisi alması gereken değer diye biliyorum. Ama 13 14 de sarılkk değeri. Maalesef ben de doğduğu zaman bir kere ten rengini gördüm beyazdı sonra çocuk saru kırmızı bir şey oldu.
Anne sütü sarılığı diye bişey de var aslında, bebekteki sarı durum geçici oluyo gidip geliyo ilk 2 hafta falan, o zararsız diye biliyorum ama tabi kan değeri önemli

Birde diyelim sarılık riski geçti.. ama 40 ına kadar gece uyandırmak lazımmı beslemek için? Düzenli aralıklarla.. bu uyandırma aralıkları ne zaman artıyor
Biz 1 haftalikken Dr atlatmış sayılırsınız artık demişti değerimiz 13 çıktığı halde. Ara ara sararıyo oglum ama geçici oluyo ins sorun olmaz. Ben 3 saati de bulduruyorum bazen besleme aralığını

Kızlar biz kontrolden geldik ancak fırsatım oldu yazmaya. Bebiş 3.200 olmuş suyu vs iyi gelişimi iyi dedi doktor. Hatta diyet nasil gidiyor dedi dedim hic öyle bir sey olmadı 😅 aksine son zamanlarda daha çok yiyorum ben. Son zamanlarda çok kilo almasını istemiyoruz dedi 2 buçuk üstü normalmiş zaten. Neyse bunlar rutin muhabbetler işte gelelim bizim olayımıza. Nstde sancım yine 20-25 arasında gezdi durdu hal böyle olunca oturduk her ihtimali konuştuk. Ille de normal doğum istiyorsan en fazla 1 hafta beklerim 3 günde bir kontrole gelirsin o sıra da tekrar muayene ederim suni sancı içinde bazı kriterler var az da olsa açılma yumuşama bebeğin basının iyice kanala yaklaşması vs gibi dedi. Kesin bir sonuç vermez %50 ihtimal var sezaryene de dönebilir dedi. Baya detaylı anlattı hem 1 hafta daha beklemenin hem de suni sancının risklerini söyledi açıkçası biraz gözümüz korktu pek detay verip kimsenin düşüncesini etkilemek istemiyorum. P.tesi tam 40 haftamız doluyor kontrole çağırdı eğer doğmazsa o zamana kadar. Eğer doğmamış olursa kararımızı verip ona göre bir yol izleyeceğiz ama biz eşimle karar verdik suni sancıdansa direk sezaryen olsun istiyoruz risk almak istemedik. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah hem bizim hem geride kalanların 🙏🌸 @okidoki6666 Inşallah sende güzel haberler alırsın normal ve kolay bir doğumla kavuşursun yavruna ❤
Hadi hayırlısı inşallah geri sayım başlasın o zaman
😍
Sezeryan olan arkadaşlarım, dikisinizde şişlik varmi boylu boyunca? Üst kat yapıştırma benim. 2 gün önce kontrole gittim, dr baktı tertemiz hicbisey yok dedi, hafif şişlik var dedi ikinci kez antibiyotik yazdı agumentin. Dogumdan sonra zaten kullandim yeni bitmisti. Ben doktora çok ağrılı olduğumu acı ve yanma hissettigimi söylediğim icin mi yoksa sadece şişlik enfeksiyon vs belirtisi diye mi antibiyotik yazdı bilmiyorum aceleye geldi konusamadik. Dikiş yerinde kızarıklık yanma falan yok sadece günde 2-3 kez içerden cız cız bi yanma oluyo 15-20 dk sürüyor ama şişlik parmak eninde sanki aklıma takıldı.. Bu şişlik normal mi ne diyosunuz
Benim de yapıştırma ama antibiyotik vermedi doktor sadece minoset verdi. Göbeğimin altını da göremiyorum ama şişlik olması gerektiği kadar. Üstündeki jelatini de 10. Gün çıkaracağım henüz net görünmüyor o yüzden ama sıkıntı olsa ağrın çok olurdu yanma bende de var ama onun dışında ağrı varsa sorun vardır bence.

Doğduğu günle beraber 4-5-6 günler yükselir sonra düşüşe geçer
Bu saydığım günler çok önemli ve kritik sonrası ya düşer ya da tedavi alır demişti bana doktor
Sonra kontrole gittiğimizde 10 çıktı değeri 7. Gündü. Önemli değil nasılsa düşüş zamanındasınız demişti

Hadi hayırlısı inşallah geri sayım başlasın o zaman
😍

Benim de yapıştırma ama antibiyotik vermedi doktor sadece minoset verdi. Göbeğimin altını da göremiyorum ama şişlik olması gerektiği kadar. Üstündeki jelatini de 10. Gün çıkaracağım henüz net görünmüyor o yüzden ama sıkıntı olsa ağrın çok olurdu yanma bende de var ama onun dışında ağrı varsa sorun vardır bence.
Ağrı yok canım hatta o yanma yüzünden çok çok agri kesici iciyodum onu da azaltmaya başladım sorun olmadi şimdilik. Cevremde sezeryan olanlarin bazisina antibiyotik verilmiş bazisina verilmemiş her dr farklı prosedür uyguluyor demekki. Ben çok dayanıksız olduğum icin doktora sürekli cok ağrım var acıyo diyodum, dikişlere baktı sorun yok dedi hafif bi şişlik var antibiyotik yazıyorum dedi ama ikinci kutu olcak bu antibiyotik bilmiyorum napcam

Çok moralim bozuk. Korkarım ki doğuma da bu moralle gidicem. Cumartesi doğum var eşimle dün çok fena tartıştım. Ben sakinleştim ama alttan alıyım ediyim falan yok adamda küsmüş içerde oturuyo bu ne yaaa
Benim de bugün moralim çok bozuk, hem sinirli hem üzgünüm. On sene öncesine falan ışınlanmak istiyorum.

Çok moralim bozuk. Korkarım ki doğuma da bu moralle gidicem. Cumartesi doğum var eşimle dün çok fena tartıştım. Ben sakinleştim ama alttan alıyım ediyim falan yok adamda küsmüş içerde oturuyo bu ne yaaa
Sıkma canını kuzucum öyle düşünme doğuma giderken böyle kalmaz merak etme. O da baba olucak heyecanlı olucak o heyecanla hicbir şey kalmaz. Hem bence yarına her şey düzelmiş olucak heyecandan stresten olmuştur ❤

Benim eşim de böyledir, hamileyken hep idare etmesi gerektiğini daha hassas davranmasi gerektiğini bilirdi ama tartışma anında hiç aklına gelmezdi. Sonra pisman olur özür dilerdi ama bi kere üzmüş olurdu o stresi yasattiktan sonra ne önemi varki dimi.. seninki de kendini toplar merak etme

Canım stresten olmuş olabilri ama ne olursa olsun doğum anında bunun süreceğini sanmam 🥰 bu gece bırak kendi haline yarına geçmiş olur inşallah ☺️

Canım ya ne oldunuz böyle, şurda 2 gün yok bile doğuma, bundan önemli ne olabilir. Lütfen stresini azaltmaya çalış. Kendini düşün her şeyden ve herkesten çok. ♥️

Sıkma canını kuzucum öyle düşünme doğuma giderken böyle kalmaz merak etme. O da baba olucak heyecanlı olucak o heyecanla hicbir şey kalmaz. Hem bence yarına her şey düzelmiş olucak heyecandan stresten olmuştur ❤
Bilmiyorum ki canım çok gerdi beni . Bi de kendini haklı görüyor. Tine ses etmiyorum doğum yaklaştığı için bakalım inş öyle olur sağolasın

Benim eşim de böyledir, hamileyken hep idare etmesi gerektiğini daha hassas davranmasi gerektiğini bilirdi ama tartışma anında hiç aklına gelmezdi. Sonra pisman olur özür dilerdi ama bi kere üzmüş olurdu o stresi yasattiktan sonra ne önemi varki dimi.. seninki de kendini toplar merak etme
Yani işte bi önemi kalmıyor . Ama şimdi özür de dilemiyor kendini haklı görmüş surat beş karış . Ya ben napıyım ben hariç herkes nazlı . Umarım toparlar kendini doğum üzeri hiç olmadı yani

Bilmiyorum ki canım çok gerdi beni . Bi de kendini haklı görüyor. Tine ses etmiyorum doğum yaklaştığı için bakalım inş öyle olur sağolasın
Hep öyle olur zaten biz haklıyız ama sorsan onlar haklı 😅 ınşallah düzelir kuzum sıkma kendini hicbir şey olmazsa doğum olacağı gün düzelir merak etme

Canım stresten olmuş olabilri ama ne olursa olsun doğum anında bunun süreceğini sanmam 🥰 bu gece bırak kendi haline yarına geçmiş olur inşallah ☺️
Ben de anlamadım çocuk doğunca lohusa da o olur heralde 😅 Allah da iyi biliyo kimi ana kimi baba yapacağını . Ne diyim bıraktım kendi haline bakalım yarın ne olur artık

Hep öyle olur zaten biz haklıyız ama sorsan onlar haklı 😅 ınşallah düzelir kuzum sıkma kendini hicbir şey olmazsa doğum olacağı gün düzelir merak etme
Haklısın canım valla saldım artık herkes kendi halinde devam etsin . Yarın kv kısmı babamlar falan geliyor bana anesteziyi şimdiden vursunlar özellikle kafam kısmını bayıltsınlar 😅

X