2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İnşallah iyi olursun da 1 hafta yeter. Bu süreçte yemek, temizlik zor oluyor. Ne kadar bunalsak da destek olmaları da iyi.

Biberin yerine boyle zorunlu mamalar icib kasik biberon oneririm. Bebek aglayinca herkeste bir sut mu yok telasi oluyor bu beni de yoruyor. Esim sutunu sag diye baski yapiyor. Bu baskilar bitmiyor.

Biberin yerine boyle zorunlu mamalar icib kasik biberon oneririm. Bebek aglayinca herkeste bir sut mu yok telasi oluyor bu beni de yoruyor. Esim sutunu sag diye baski yapiyor. Bu baskilar bitmiyor.
Kaşık biberon da şırınga gibi mi? Şırınga bizi çok zorladı çünkü. Biberon nispeten daha iyi geldi. Bu baskılar, ısrarlar bir süre daha devam edecek sanırım. Gerçekten yorucu... Senin için de üzgünüm...

Benimde ablam annem 5gun kaldilar gittiler kemdimi cok caresiz ve yalniz hissettim tabi bide tuhaf ama onlar gittigi gun ayaklandim ve yavas yavas islerimi yapmaya basladim simdi 23 gun olduk cok sukur normal hayatimiza dondum sayilir bide 40 miz ciksa bende alsam bebisimi anneme ablama gitsem diye bekliyorum evde bunaldim 1 2 kere ciktim sadece disari havalar sogudu evdeyiz mecbur

Siringayi hic denemedim ama kasik biberon oyle cok zor degil. Eczaneden almistim. Bugunler de gececek insallah epey yorulduk bunu soyleyince vicdanen iyi hissetmiyorum ama

Valla ilk zamanlar benim bekledigimden zormus cok duzeninizi bozmuyorlarsa her turlu yardimi kabul edin bence.
Hadi ya sadece annem olsa benim için çok iyi olurdu ama bebekli evde aşırı yaramaz televizyonu bile kıran 3 yasında bir çocuk beni çok yoracaģı için ben uzun soluklu olmasını istemiyorum. 1 dakika boş bırakamıyor annem onu o derece yani inşallah çok zor olmaz benim içinde.

İnşallah iyi olursun da 1 hafta yeter. Bu süreçte yemek, temizlik zor oluyor. Ne kadar bunalsak da destek olmaları da iyi.
Inşallah öyle olur ya. Eşim bana her konuda çok yardım ettiği için biraz onun rahatlığı da var heralde ama bakalım o durumda nasıl olucak.

Tabi annen size degil de yegenine bakacaksa baska. Ben ilk gunleri tek atlatamazdim gibi geliyor ama soyle bisey de var insan mecbur olubca her isin ustesinden geliyor. O yuzden halledersiniz siz de

Annenle veya eşinle bir konuda anlaşamamak çok zor şu süreçte. Bizimkiler şükür ben bir şeyde diretince geri adım atıyorlar. Kapa kulaklarını, neye inanıyorsan onu yap. En iyisini anneler bilir

Tabi annen size degil de yegenine bakacaksa baska. Ben ilk gunleri tek atlatamazdim gibi geliyor ama soyle bisey de var insan mecbur olubca her isin ustesinden geliyor. O yuzden halledersiniz siz de
1 hafta ablamda olacağı için annem hep benimle ilgilenir kv ve ablam ev yemek vs işleriyle ilgilenir diye düşünüyorum. 1 haftayı atlatayım inşallah hemen ayaklanirim bende ya.

Canısı ne olursa olsun hayırlısı ve sağlıklısı olsun inşallah
Ben son iki gün kala aynı duruma benzer bir şey yaşadım. Doktor endişeliysen hemen alayım dedi ama bence dursun risk yok dedi 48 saatlik bir gelgit yaşadım kime sorsam daha çok kafam karıştı. Allah’a emanetiz dedim durdum zamana akışına bıraktım.
Otur düşün Ve hayırlısını sağlıklısını dile zaten su akacak yolunu bulacak
Dualarım seninle sağlıkla selametle kavuşun inşallah

Sabırlısın, ben olsan cinnet is loading diye çığlık atardım. Sen annesin neye inancın varsa onda diret yoksa seni yoK saymaya Devam edecekler bu annen bile olsa.
Zor biliyorum ama ilk adımı at herkes eski düzenine dönsün diye Bi çıtlat mesela
Allah kolaylık versin

Bende şimdi sıra bekliyorum bakalım doktorum ne diyecek ne kadar bekleyecek. Zamana bıraktım artık, çokkk teşekkür ederim tavsiyelerin ve güzel dileklerin için. ❤

Evet haklısın bana da ablam bikac gün geldi yeğenim 2 yaşına yakın cok hareketli ve benimkini kıskanıyo biraz, zor oldu ama yine de çok yardımı oldu bana emzirme konusunda falan

Doktorun yorumunu bekliyorum ne diyecek bakalım ikiniz içinde hayırlısı olsun kuzum

Yaa aynen öyle mecbur kalınca yapıyo insan, cok şükür zaten biraz daha iyiyim artık

Kızlar Bebişin göbeği düştü ama enfeksiyon riski olduğu için banyo yaptırmıyoruz. Memeyi zorda olsa tutmaya başladı ama hemen tıkanıyor mosmor oluyor. Napsam emzirme şeklimde mi sorun var anlamadım. Mahkeme işleri başladı artık bebemle yollara düşeceğiz. Benim sezaryen sonrası kalça bacak sırt ağrım çok çok fazla. Moral olarak kötü olduğum için vücudum mu yenilenmiyo anlamadım zaten yürüyüş çok yapamıyorum hemen oturuyorum. Bu arada bandı çıkardılar bugün duş alıcam ama dikiş yerlerim ağrıyor sorun olur mu sizce

Bende lohusalık kafasına tam anlamıyla girdim sanırım. Bebek ağlıyor ben ağlıyorum.. her şeye ağlıyorum, duygulanıyorum.. geceleri kalkıp beslemek bi değişik geliyor hani bu durumun normal olması değişik geliyor sanırım sorumluluk duygusu yükleniyor ve zorlanıyorum
Birde bazen emziremediğim için o bağı kuramadım diye ağlıyorum beni kimseden ayıramaz diye ağlıyorum üzülüyorum.. bu çok zoruma gidiyor hemde
zaten sürekli emzirmeye çalış yoksa unutur emdikçe gelir süt emiyor mu biberon mu veriyorsunuz sütün nasıl yorumları yeterince sinirlerimi bozuyor.
Ben istemez miyim sütüm olsun saat başı emzireyim
Bazen bakabilecek miyim bakabiliyor muyum düşüncelerine giriyorum..
Gaz ve kaka sancısı olunca yine ağlıyorum
Bu durum ne zaman normale dönüyor kızlar ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…