2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kalp atışını duyup da kaybetmek çok zor olmuştur eminim... inşallah bu hamileliğin çok güzel ve sağlıklı geçer canım, senin bu 3.gebelikti galiba ? Diğerlerinin yaşları kaç
Zordu ama doktorum çok güzel teselli etmişti. Sağlık sorunu olduğu için vücudun kendi sonlandırdı belki doğsaydı engelli olurdu bu doğanın bi mucizesi falan çok güzel teselli etti. Bende herşey Allah'tan hayırlısı buymuş dedim. Kürtajdan çok korkuyordum ama o da çok basit bi işlemmiş hiç bi zorluğu olmadı çok şükür. İlki 2,5 olacak az kaldı. İkinci zaten düşük oldu bu üçüncü gebeliğim inşallah devamı da sağlıkla ilerler

Kızlar merhaba,bazı arkadaşlardan düşük,kürtaj haberleri gelmiş..çok üzgünüm kaybınız için kızlar..ben 5 yıl önce üçüz bebeklerimi 15 haftalıkken kaybettim..çok ağırdı..çünkü yaklaşık 150-200 gr ağırlığında 3 bebeği suni sancı ile doğurttular..sonrada kürtaj yaptılar..aylarca kendime gelemedim.her türlü kayıp zor..çünkü hayal kurduğunuz herşeyle bir bağ kuruyorsunuz sonuçta..o yüzden erkenden olması bir bakıma iyi..inşallah gönlünüze göre vakitlice bebişleriniz gelecektir..benim şimdi 3 yaş bir kızım var..
Bugün ilk defa doktora gittim..kese,bebek,kalp atışını duyduk karından..doktor yeni atmaya başlamış dedi..rutin kan testlerini 10 gün içinde istedi..sonra ayda 1 gelirsin dedi..ssvd düşündüğümü söyledim,destekledi..elimizden geleni yaparız dedi..şükür benden haberler böyle..
Hepinizi öperim güzel anneler

Bende 38 yaşındayım yaş Benin’de korkutuyor 35 sen sonrası risk malesef
Aynı şekilde ben de yaşımı düşünüyorum hep,ama kızımın bir kardeşi olsun istedim.Hayırlısı hepimiz için
Merhaba tekrar, yaş beni de korkutuyordu.Hata ikinci eşimle sevgiliyken ( neredeyse 10 yıl) elimizi çabuk tutalım ben anneliği tattım ama baba olmak istiyorsan acele edelim derdim ama o yırtdışında yaşadığı için onun türkiyeye dönmesini bekledik. Evleneli 3 yıl oldu ilk yıl hamile kaldım maalesef kalbi durduğu için kaybettik. Sonrasında ki aşılama tüp bebek denemeleri başarısız oldu. Çünkü doktorum bana sürekli yaştan ve yumurta kalitesizliğinden bahsedip durdu. Ben de buna o kadar çok inandım ki kendimi kötü hissettim 1 yumurtam zor oluyordu. Daha önce de yazmıştım belki tekrar gibi olabilir ama önce düşünce yapımı değiştirip sürekli kendime ben doğurgan bir kadınım bedenim harika çalışıyor ve tekrar anne olmaya hazırım bunu hakediyordum dedim. Beslenmemde bir kaç değişiklik yaptım. Ve en önemlisi doktorumu hastanemi değiştirdim. Labaratuvara embriyoloğuna çok dikkat ettim. Bana o kadar iyi geldiki.Daha ilk tedavide 5 yumurtam oldu.3 ü olgun çıktı ve 3 ü gelişti. Doktor ve embriyologlarımız 3 embriyoyuda transfer ettiler. Çok şükür biri tutundu Şimdi her şey iyi gidiyor tabi ki korkularım oluyor kötüyü aklıma getirmemeye çalışıyorum ama biliyorum ki umut var. Ve bu yolculukta en önemli şey motivasyon enerji ve umut.Neden olmadığına değil neler yapabileceğimize bakmak. Ve bu yolculukta eşlerimiz yanımızda bile olsa ( ki benim eşim gerçekten hiç yalnız bırakmadı üzerime titredi hala öyle) herşeyi göğüsleyen o motivasyonu sağlayacak olan yine kendimiziz her şey içimizde Dilerim ki hepimiz için güzel sonuçlar olsun birbirmize destek olalım güç verelim çünkü bizi bizdenbaşka kimse anlayamaz.

Kaybın için çok üzüldüm canım, hem de üçüz bebek hem de 15 haftalık...yaşadıklarını hayal edemedim şimdi...benim de 3 yaşında kızım, 1 ay sonra 4 olacak...kardeşin doğduğunda şöyle yaparsın böyle yaparsın dediğimizde, tabi yaparım, ağladığında emzik veririm, duydun mu kardeşim deyip karnımdan öpmesi sanırım beni etkiledi ve kurduğumuz hayaller...ama işte bunlar insanı olgunlaştırıyor onu anladım ve gerçekten de hayırlısını dilemek gerek...inşallah kardeşi sağlıkla doğar annesi...ve güzel bir hamilelik geçirirsin...

Canım öncelikle geçmiş olsun yeniden ..bende Mart’ta düşük yaptım şimdi korkuyorum.martta hamile kaldığımda hiç belirtim yoktu bulantı çalan hiç olmadı zaten 5. Haftada kendi düştün.önce kahve leke sonra kırmızı 1 günde bitti gitti..şimdi çok korkuyorum yine aynısı olur mu diye..şükür kanama leke yok..midem bulantımda günün her saati var gibi ..ara ara sancım oluyor sanırım rahim büyüyor..doktorada gitmedim 5+4 deyim haftayı beklemek istiyorum bilmiyorum doğrumu yapıyorum

Anladım canım, tekrar çok geçmiş olsun ve hiç yaşanmamış farz edelim o kötü anıyı..benim doktorum da çok güzel moral verdi, iyiyim aslında, kürtaja da gerek kalmadığı için şanslıyım...inşallah bu hamileliğin çok güzel geçer

Gerçekten çok büyük bir acı geçirmişsiniz. Bir kadın in hayattaki en zor anlardan biri olmalı. Sizi güçlü duruşunuz için kutluyorum . Allah bir daha yaşatmasın ve çocuklarınızla sağlıklı uzun bir ömrünüz olsun

Banada moral oldunuz iyi düşünelim iyi olsun

Lekelenmeniz yoksa aşırı bi ağrınız yoksa acele etmeye gerek yok zaten bi düşük tehdidi olsa bi şekilde belli ederdi

İnşallah canım. Seninde çok beklemeden güzel haberlerini alırız umarım

Yaa ne güzel dedin evet belki de öyle oldu haberim yok.. kesinlikle takılacağım bir şey olmazdı üstüne geldi. Pazartesi bakalım kontrol zaman su gibi geçecek inşallah eylülde normal mi sezeryan mı telaşımız olacak

Çok şükür ki güzel haberlerle döndünüz Rabbim sürecinizin her aşamasını hayırla tamamlamayı nasip etsin çok sevindim
Biz de kalp atışını duyduk teyzeleri Allah'a şükürler olsun
Çooook sevindimmm gözünüz aydın gerçekten

Doktordan geldim. Şimdilik çok şükür herşey yolunda sayılır. Kese karından görünmedi vajinal bakıldı orda görüldü. 4 haftalıkmisim daha. Birde progesteron değerim bı tık düşük geldi 22,5 çıktı. Her ihtimale karşı 2 hafta ilaç kullan dedi doktor. İnşallah hepimizin sağlıcakla ilerler

Gereksiz06 canım en son 15 Ocaktaki beta sonucum 337 di bugünkü 11.550 çıktı. Ya tahminimden önce döllenme oldu sanırım. Ya da ikiz mi acaba ya dr bişey demedi ama
Aa hakkaten 5 binlerde olması gerekiyor diye hesapladim ama ikiz olsa heralde keseden belli olurdu canım ya bilmiyoruz ki biraz ilerleyince hcg daha mi katlanarak artıyor acaba

Aa hakkaten 5 binlerde olması gerekiyor diye hesapladim ama ikiz olsa heralde keseden belli olurdu canım ya bilmiyoruz ki biraz ilerleyince hcg daha mi katlanarak artıyor acaba
Evet canım bende öyle hesaplamıştım ama demekki hızla artıyor ilk haftalarda. Ayy sağlıklı olsun yeter kiBen tek hissediyorum çünkü batma hissi tek bi yerde. Olsa dediğin gibi görürdü heralde yani Sonra tüm gerekli tahlilleride istedi dr. Onlarda iyi çıktı çok şükür Sana da yapar dr inşallah seninkilerde iyi çıkar canım

İnsallah canım ya ben hicbisey hissetmiyorum bulanti batma ağrı vs yok, arada baş dönmesi oluyo tansiyonum düşüyor gibi bide göğüs ağrısı var baska hamileliğe dair bisey yok insallah hersey yolundadır senden hangi testleri istedi idrar da var mi icinde? Acaba dahiliyenin yazabileceği testler mi? Muayanemi özelde olup testleri devlette dahiliyeci arkadasima yazdirsam yazabilir mi acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…